Diskuze - Není poradce jako poradce II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 459 komentářů)

8. 5. 2003 13:16 | Antiharpagon

Ty anonymní žvanile ani nevíš, že OVB Allfinanz s.r.o. je 100% dcera OVB Vermögensberatung AG, Heumarkt 1, D-50667 Köln. Helvag využívalo OVB v celé Evropě, tudíž záležitost bude řešit mateřská firma, nikoliv jednotlivé dcery, jejichž základní kapitál s tím tudíž naprosto nesouvisí. Tak raději se svými "vědomostmi" zalez, kam patříš, hlupáku!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 12:17 | Harpagon

Zase plácáte nesmysly, vy majetkový právníku! Jak bude OVB Allfinanz, spol. s r.o. s základním kapitálem 1,4 mil. Kč. chránit své oběti před kriminálním jednáním, když už k němu došlo? V jednom máte pravdu, oběti vámi doporučovaných produktů, zejména pokud jde o vklady do komanditní společnosti nedostanou zpět nic nebo hodně málo, protože na to nejsou žádné státní garance (ani ve Švýcarsku).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 10:58 | Karel

No to je fakt dobrý! Pojišťovna tak protřednictvím svý reklamy na ŽP spolufinancuje mediální prostor pro to, aby bylo kde psát, že prodejci tohoto ŽP jsou lotři.... To je snad možný jen v tom našem Absurdistánu....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 10:09

Sdružené (kolektivní) investování do nemovitostí ve Švýcarsku a gastro-řetězce v SRN, realizované prostřednictvím produktu Helvag, bylo vyloženě nadstavbovým produktem, určeným jen pro velmi omezný okruh klientů a používaným při sestavování portfolií až jako poslední v řadě. Nikdy proto také nebylo nabízeno prostřenictvím jakékoliv reklamy ani samostatným přímým prodejem, tedy bez komplexní analýzy klienta! Je to investice s pevně sjednadou dobou zpětné výplaty. Ta nejkratší uplyne nejdříve v roce 2005, teprve pak bude možné tento produkt OBJEKTIVNĚ zhodnotit! Jsem přesvědčen, že právě a jen společnost OVB je natolik silná, aby tento typ investice svých klientů dokázala ochránit, bude-li to třeba. Zvláště pak proti případnému kriminálnímu jednání, a to zejména tehdy, pokud by k němu došlo ve státě, kde je reálná vymahatelnost práva skutečná, nikoliv jen proklamativní. A i případné "krizové" řešení, pokud vůbec bude nutné, určitě nebude realizováno na úkor daňových poplatníků, jak je to běžné v ČR! Je dobré si také uvědomit, že majitelem společnosti OVB nejsou fyzické osoby, které by v případě nějakých problémů převedly svůj majetek na příbuzné a založily jinou firmu (popřípadě odletěly na Bahamy nebo za své "podnikání" nechaly daňové poplatníky zaplatit 10 mld v arbitráži), což je v ČR běžná praxe. To je vše, co jsem schopen k tomuto "problému" v tuto chvíli jako své čistě a jen osobní stanovisko sdělit a nepouštět se přitom do nepodložených spekulací, jakých se v honbě za senzací dopouštějí někteří rádoby novináři. A už vůbec o tom nehodlám diskutovat s různými "Harpagony", kteří jsou nejchytřejší na světě, ale nemají ani nejmenší odvahu se pod své názory (čí spíše invektivy) podepsat pravým jménem... Dalšími invektivami tohoto druhu proto neztrácejte čas. Petr Šafránek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 10:08

Sdružené (kolektivní) investování do nemovitostí ve Švýcarsku a gastro-řetězce v SRN, realizované prostřednictvím produktu Helvag, bylo vyloženě nadstavbovým produktem, určeným jen pro velmi omezný okruh klientů a používaným při sestavování portfolií až jako poslední v řadě. Nikdy proto také nebylo nabízeno prostřenictvím jakékoliv reklamy ani samostatným přímým prodejem, tedy bez komplexní analýzy klienta! Je to investice s pevně sjednadou dobou zpětné výplaty. Ta nejkratší uplyne nejdříve v roce 2005, teprve pak bude možné tento produkt OBJEKTIVNĚ zhodnotit! Jsem přesvědčen, že právě a jen společnost OVB je natolik silná, aby tento typ investice svých klientů dokázala ochránit, bude-li to třeba. Zvláště pak proti případnému kriminálnímu jednání, a to zejména tehdy, pokud by k němu došlo ve státě, kde je reálná vymahatelnost práva skutečná, nikoliv jen proklamativní. A i případné "krizové" řešení, pokud vůbec bude nutné, určitě nebude realizováno na úkor daňových poplatníků, jak je to běžné v ČR! Je dobré si také uvědomit, že majitelem společnosti OVB nejsou fyzické osoby, které by v případě nějakých problémů převedly svůj majetek na příbuzné a založily jinou firmu (popřípadě odletěly na Bahamy nebo za své "podnikání" nechaly daňové poplatníky zaplatit 10 mld v arbitráži), což je v ČR běžná praxe. To je vše, co jsem schopen k tomuto "problému" v tuto chvíli jako své čistě a jen osobní stanovisko sdělit a nepouštět se přitom do nepodložených spekulací, jakých se v honbě za senzací dopouštějí někteří rádoby novináři. A už vůbec o tom nehodlám diskutovat s různými "Harpagony", kteří jsou nejchytřejší na světě, ale nemají ani nejmenší odvahu se pod své názory (čí spíše invektivy) podepsat pravým jménem... Dalšími invektivami tohoto druhu proto neztrácejte čas. Petr Šafránek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 9:56 | Harpagon

Už se těším. :o)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 9:42 | Martin Zika

Určitě máte pravdu. Myslím, že už jsem v některém předchozím příspěvku zmínil, že přesně to mám v úmyslu. Zdravím Vás.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 9:33 | Harpagon

Pane Ziko, asi by bylo vhodné napsat podobné články také o konkurenčních "finančně-poradenských" firmách. Přispěl byste k osvětě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 9:24 | Harpagon

Vidím, že jste si to stihl nastudovat, takže můžete odpovědět na otázku: jaký rating měly firmy koncernu Helvag? Ještě jste mi neodpověděl na otázku, co to je MAJETKOVÝ PRÁVNÍK?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 9:17 | Martin Zika

Pane Šafránku, tato debata nemá smysl. Vy si prostě chcete myslet, že mým záměrem bylo poškodit OVB, že jsem si setkání vymyslel, že nemám čisté svědomí a tak dále. Myslete si to. Ale jak už jsem jednou napsal, vymyšlené jméno poradce mi rozhodně neumožňuje napsat cokoliv. A vy samozřejmě víte, že to je nesmysl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 1:45 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Tak tohle tedy opravdu ne. Sice jsem již na jiném místě uvedl, že se diskuze zúčastňovat nebudu, protože mi příspěvky přijdou velmi nekonstruktivní, ale na toto prostě nemohu nereagovat. Nepřímo jste mě nazval lhářem, což je od vás opravdu velmi velmi patetické, k osobním útokům se lidé obvykle uchylují v momentě, kdy jim dochází argumety. Nechápu, jak je možné, že nevíte, co je to obchodní rating poradenské společnosti. Několik jedinců se zde prezentuje jako odborníci ve financích a toto neví? Dovolte mi to vysvětlit opravdu velmi polopatě. Obchodní rating není nic jiného než průměr ratingů jednotlivých obchodních partnerů. Ve světě zcela běžný pojem, je vidět, že k nám se ještě příliš nedostal... Namátkou vyberu několik partnerských institucí OVB a udělejte si obrázek sami: AMCICO AIG Life - AAA (S&P), Credit Suisse Life and Pensions - Aa3 (Moody's), ABN Amro AA- (S&P), Aa3 (Moody's), Kooperativa BBBpi, Uniqa BBBpi, Raiffeisen AA, Živnostenská banka A-... A mohl bych pokračovat. Zdůrazňuji, že obchodní rating OVB je A+. Nicméně musím přiznat, že jsem ve svém odstavci níže udělal chybu, jelikož jsem mluvil o obchodním ratingu v souvislosti s finančními institucemi, což byl pouze překlep. Finanční instituce jsou dle výše ratingu zařazeny do investičního (do BBB - pravděpodobnost neplnění závazků do 5,65%) nebo spekulativního stupně (BB a níže). Obchodní rating se vztahuje pouze na obchodní společnosti.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 0:13 | Harpagon

Škoda, že jste si na webu nenechali reklamu na Helvag!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 0:12 | Harpagon

Podílové listy Pioneer Vám taky doporučila prodejkyně/poradkyně OVB? Vždyť je to nejhorší zahraniční šunt na českém trhu!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2003 0:01 | Harpagon

Například produkty Helvag vyřešily za klienty problémy s úsporami, že?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2003 23:35

fujtajxl, zase jsem mela stesti, ze jsem nepodlehla natlaku prodejkyne OVB, abych si koupila Helvag...staci, ze jsem si koupila Pioneera
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2003 23:35

Samozřejmě! Kdyby OVB nebyla obchodní společnost, nemohla by být 33 let na evropském trhu. Důležité ale je, s jakou filozofií k obchodu přistupujete. Dovolím si vzít na pomoc jeden několik desítek let starý citát: "Tisíce obchodních zástupců chodí po městě unavených, malomyslných a špatně placených. Proč? Protože vždy myslí na to, co by si sami přáli - prodat svoje zboží. Nenapadne je, že ani vy, ani já nechceme nic koupit, neboť kdybychom chtěli koupit, šli bychom a koupili si to. Zato oba, vy i já, neustále přemýšlíme, jak vyřešit své problémy. Kdyby nám někdo dovedl ukázat, že svým zbožím nám pomůže vyřešit naše problémy, nemusil by se namáhat s prodejem. Koupili bychom sami." (Dale Carnegie) Pokud tuto myšlenku převedu do svého oboru, je to přesně filozofie OVB - dokáži-li pro klienta najít takovou kombinaci produktů, která vyřeší jeho problém, nemusím se namáhat s jejich prodejem... Petr Šafránek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2003 23:33

Děkuji za upozornění, byla to opravdu skleróza - pozůstatek několik let starého webu, na který jsem úplně zapomněl... Petr Šafránek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2003 23:29 | Prokouk

Takže uznáváte, že cílem OVB je obchod?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2003 23:27

Otevřel jsem penize.cz a po obrazovce mi běhá reklama na kapitálové životní pojištění Generali... Jo, jo, jsou to paradoxy... Petr Šafránek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 5. 2003 23:00 | Harpagon

Pane Šafránku, a proč jste tak kvapně smazal své náborové stránky na http://www.volny.cz/vas.uspech/, které jste z přemíry skromnosti zapíral? Copak to tam mohlo být za moudrosti, o jaké etické principy zprostředkovatelsko-poradensko -právníhopodnikání jste připravil dychtivou veřejnost? Svěřte se nám!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Němec

právník a mediátor

Zdeněk Škromach

politik

Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Zdeněk Škromach
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services