Diskuze - Není poradce jako poradce II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 459 komentářů)

6. 5. 2003 17:50

To je naprostá demagogie! V OVB jsem nikdy nezažil "tréninky prodejních rozhovorů" ve stylu "cvičená opička" a ani já své kolegy neučím žádné básničky, které by měli někde tupě odříkávat, aniž by věděli, o čem mluví. Vždy zdůrazňuji, že nejprve je třeba věci důkladně porozumět a pak ji dokázat srozumitelně a přirozeně prezentovat klientovi. V průběhu takové prezentace i já kreslím různá schémata apod. Do dnešního dne jsem je zcela bezelstně dával klientům, pokud o ně požádali. Když si teď uvědomím, že takto ke mně do kanceláře mohl přijít nějaký "spřátelený" redaktůrek, vydávat se za potenciálního klienta a tyto moje pracovní "malůvky" pak někde prezentovat jako "Finanční plán dle OVB", budu muset být obezřetnější a z ruky dávat pouze definitivní návrhy řešení. Petr Šafránek
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 17:10 | JUDr. Vladimír Chlouba

Mohli byste prosím vysvětlit, proč se nazýváte finančními poradci, když jste (alespoň někteří z vás) registrovanými INVESTIČNÍMI ZPROSTŘEDKOVATELI? Může vysvětlit, co to je MAJETKOVÝ PRÁVNÍK? Snad bych se měl dotázat na i Komisi pro cenné papíry, zda toto je v souladu s čestným poskytováním služby podle § 47b zákona o cenných papírech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 16:55 | Pavel Prokop

To sice nesouvisí, ale Vám nepřijde divné, že se Váš kolega něčím ohání a když se jej několik lidí zeptá na to, o co konkrétně jde, tak mlčí? Buďto tato metodika existuje a pak by nebyl problém ji zveřejnit, nebo neexistuje a pan Černý je obyčejný lhář. Přijde mi poměrně divné, že se něčím ohání a pak o tom cudně mlčí. Vám ne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 16:41 | Roman Janeček

No právě - jak je to s tím vychvalovaným ratingem OVB, když umožnil, aby se klientům prodával Helvag???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 16:36 | Jan Majer

Pane Hujer, ja vubec nevim. Je mi jasne, ze tady chytate za slovo kolegu Cerneho. Ale uznejte - vase rejpnuti s mym prispevkem vubec nesouvisi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 16:32 | Jan Majer

O tom, jak jsou placeni poradci OVB preci vite sve, pane Honzajs. Sam jste preci byl u zrodu teto firmy v Ceske republice, jak jste se nize v teto diskusi vyznal. Takze z provize, ano, tak je to. A vi to kazdy muj klient. Dokonce mi obcas klient zavola, ze prave prevadi naslednou investici do fondu - a pta se, jak to ma udelat, abych z toho mel ja jako jeho poradce provizi. Mam zkusenost, ze cim lepe klient nasemu obchodnimu vztahu rozumi, tim vetsi duvera mezi nami panuje. A tezko tady dokazovat, ze pro sve klienty delam poctivou praci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 16:07 | Jaroslav Hujer

Jsem slusny clovek a jako slusny clovek se vas ptam: "Jakym zpusobem stanovuje OVB obchodni rating u svych partneru, pripadne od jake ratingove agentury jej prebira ?". Dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 15:59 | Harpagon

Můžete si vybrat: buď to je to spiknutí dvou navzájem si konkurujících serverů proti OVB anebo někteří, jako např. já, nemají důvod měnit názor na praktiky OVB. Zatím se v této diskuzi na www.penize.cz žádný ze zastánců OVB nevyjádřil k produktům Helvag nebo k tomu, zda OVB splnila sliby, že pomůže poškozeným investorům do Helvagu. Moje babička by firmu OVB charakterizovala slovy: navrch huj a vespod ... (doplňte "majetkový právník na celý život alias finanční poradce").
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 15:46 | Jan Majer

V tehle diskusi by se dalo pokracovat donekonecna. Zaznelo tu hodne nepodlozenych obvineni, nejfrekventovanejsi z nich (ze OVB = kapitalove zivotni pojistky), vyvraci objektivní čísla (dovolim si citovat): produkce OVB v ČR dle počtu smluv v jednotlivých odvětvích za rok 2002 byla 29% stavební spoření, 23% pojištění osob (životní, úrazové,soukromé zdravotní), 18% penzijní připojištění, 15% podílové fondy, 15% majetkové a odpovědnostní pojištění. Jako financni poradce OVB zde z pochopitelnych duvodu hajim svoji praci. Povazuji se za slusneho cloveka a profesionala. Jestlize je zde uroven nasich sluzeb zpochybnovana, musim reagovat. Za OVB zde diskutovali panove Petr Safranek, Martin Podolak, Pavel M. Cerny, Jan Majer. Kvalite podobnych debat by myslim prospelo, kdyby se take nasi kritici podepsali jmenem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2003 15:40 | Pan Karel

On totiz pan Podolak nemuze najit metodiku "obchodniho ratingu dle OVB", proto tak vyvadi. Zrejme ji omylem dal spolu s nejakym financnim planem nakreslenem na smiraku svemu golfovemu klientovi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 15:22 | Kulda

Aha, tak jednou je to financni plan, pak zase portfolio ... Hmm ... za chvili to bude bramboracka. A jak je to s tim obchodnim ratingem, pane Cerny ??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 15:01

Dejte si tu praci a podle navodu se na clanek Fincentra podivejte. Prohlednete si pozorne take ilustracni foto (zlocinci lezi na zemi s rukama za hlavou, policiste udrzuji situaci pod kontrolou za pomoci strelnych zbrani). Nema to samozrejne s realitou nic spolecneho, vytvareji se dojmy, stejne jako na jinych financne-zprostredkovatelskych serverech. A prectete naslednou diskusi. Stejne pseudonymy (Ferda, Harpagon), stejne vety jako zde. Tady je reakce OVB na prvni ze serie techto clanku: http://www.ovb.cz/pick.asp?arg=603&par=27.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 14:36 | Velkostatkář

Souhlasím s Vámi, Ericu. Koho chleba jiš, toho píseň zpívej...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 13:24

Vážený pane Anonyme, děkuji za vyčerpávající odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 11:35 | expert

Z nejakeho duvodu se pri jeho zkopirovani a potvrzeni objevi v retezci dvakrat znaky '%20' - po jejich odstraneni a novem potvrzeni to chodi.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 11:23 | Ladislav Majer

Na tom linku nic není. Že by ten článek raději stáhli?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 11:22

Praxe od roku 2000? Tak to je teda super, to už jste předpokládám přímo ředitel.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 11:01 | Pavel Jírů

Jenže on ten dealer přece prochází školením a řídí se metodikou OVB, jak tady tvrdili vaši předchůdci v diskusi. To znamená, že musí dělat věci tak, jak byl naučen, ne? Jinými slovy, naskenované materiály JSOU finančním plánem dle OVB.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 10:44 | Martin Zika

Dobrý den, máte pravdu, titulek asi nebyl zvolený nejlépe. Proč jsem neuvedl pravé jméno poradce je, myslím, jasné. Rozhodně to nebylo proto, aby se dotyčný nemohl bránit a já si na něj mohl vymyslet věci, které se nestaly. Možná vám to bude připadat směšné, ale tyhle poznámky se dotýkají mé novinářské cti. Protože já se cítím být především novinářem (pokud se tak mohu nazvat) a ne loutkou píšící na objednávku, to bych se musel sám před sebou stydět. A jako novinář předávám dál informace, které získám (čímž samozřejmě neříkám, že nedělám chyby). Neměl jsem v úmyslu se do nikoho navážet, prostě jsem popsal své setkání s poradcem. Mnoho lidí v diskusi pochopilo, jaký cíl měly tyto články: především otevřít diskusi na téma finančního poradenství, v žádném případě kritizovat konkrétní společnost. PS1: Pro vaši informaci, naskenovaný materiál opravdu nebyl "jen" součástí úvodní diskuse. PS2: Není problém vyhledat v našem archivu články, které jsou kritické k finančním institucím, jež u nás inzerují. A je to pochopitelně logické.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2003 10:17 | Honzajs

Teď jste se podřekl... Váš plat je z provizí za uzavřené obchody. Ještě mi budete tvrdit, že se nesnažíte prodávat produkty s největší provizí a ne produkty, které klient skutečně potřebuje? Čekám na odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Havel

advokát

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Jaroslav Havel
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services