Diskuze - Není poradce jako poradce II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 459 komentářů)

5. 5. 2003 8:09 | Krtek

"Pokud budu brat zdejsi prispevky za pravdive," pisete, pane Fredy, "tak vetsina poradcu nabizi kapitalove zivotni pojisteni". Takze vy se od prvniho dne zucastnujete diskuse o praci poradcu OVB na zaklade toho, ze jste si zde precetl toto tvrzeni? Chapu, ze mluvim do zdi, ale nemohu jinak - jsem financni poradce spolecnosti OVB, k praci pristupuji poctive, chci, aby mne spoluprace s klienty dobre zivila po cely zivot. Kapitalove zivotni pojisteni navrhuji tem klientum, pro ktere je takovy produkt vhodny. Obvykle si o nej sami reknou (ostatne jako autor clanku, na jehoz zaklade vznikla tato diskuse).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 5. 2003 6:55 | Fredy

Pan Žabák se moc nemýlil. Pokud budu brát zdejší příspěvky za pravdivé, tak většina poradců od Vás, od OVB, nabízí především KŽP. Je sice pravda, že je umně balí pod název finanční plán. Je sice pravda, že sem tam prodáte i něco jiného. Ale hlavní gró tvoří KŽP. Pan Žabák není asi taktik, ale není daleko od pravdy. Z pohledu klienta určitě ne. Jaký je, podle Vás, rozdíl z pohledu klienta na zmrazené peníze v Quantumu a v pojišťovně? V Quantumu má šanci, že dostane větší část zpět a už nemusí nic platit. U KŽP, při zrušení smlouvy, má šanci, že dostane peníze celkem brzy, ale jen nepatrnou část. Nesnažte se mě hned poučovat, že je rozdíl mezi spořením (Quantum) a pojištění se spořením (pojišťovny). Klient nerozlišuje postup, ale záměr a výsledek. On si od poradců (je jedno kterých společností) především kupuje odbornost a poctivost a platí za to důvěrou. Ztráta důvěry klientů ve finanční poradenství je závažnější, než si mnozí z vás dovedete představit. Naháníte klienty do náruče velkých bank.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 23:44 | Tonda

Hodně slabý příspěvek Pepo, .... Pravda je va, že OVB už odrbala mnoho klientů a těm zkrátka došlo, kolik na životním klasickém pojištění prodělali. Tebe když někdo podrazí, bude to stále ten stejný kamarád ? Sotva, tak se zamysli, než něco pošleš do diskuse.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 23:09 | Honzajs

Jak jsem řekl, přestal jsem tam chodit a nikdy jsem pro OVB nepracoval. Takže se nemáte kam hlásit :))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 23:06 | Honzajs

No právě k čemu? Proč do nás hudtili techniku prodeje a o produktech ani slovo?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 22:43 | Pepa z depa

On pan Zabak je mozna chytrejsi, nez se ve svem zmatenem prispevku tvari. Spojit v takove diskusi - i kdyz zcela nesmyslne - nejakou dobre fungujici spolecnost s firmou, ktera zkrachovala... To jsou takove finty, jak do podvedomi ctenare nasadit nejake neexistujici souvislosti. A kdyz na to tak koukam - bezny ctenar pan Zabak nebude, ohani se znalostmi zakulisi (poradci pry prebihaji), zna z podobnych diskusi pana Petra Safranka, trochu krkolomne uvazuje o podobnosti, ktera je ciste nahodna. Sdeluje nam, ze "nemalo jinych poradenskych spolecnosti take krachuje". On pan Zabak asi bude z nejake te konkurencni firmy, takhle tomu rozumim ja...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 22:32 | Martin Fryč

Pro Pavla M. Černého: milý pane, ať si čtu diskusi jak čtu, vidím, že pouze napadáte své oponenty místo toho, abyste přicházel s reacionálními argumenty. Dovolte mi proto tedy zopakovat jednu otázku, aby nezapadla: Jak je to s tím výběrem produktů, které OVB dealuje a co to přesně znamená "obchodní rating" či jak jste to nazval? Jakou má metodiku a kdo ji vytváří? Předem díky za jasnou odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 5. 2003 22:30 | Krtek

Pojdme se na vase myslenkove pochody podivat blize, pane Zabaku. Spravne uvadite, ze poradenska spolecnost (OVB) je neco jineho nez spolecnost, ktera prijima a spravuje penize klientu (KTP Quantum). Jaky by mel podle vas na investice klienta vliv hypoteticky krach poradenske spolecnosti OVB? Asi se shodneme, ze nulovy. Klient si na zaklade doporuceni poradce napriklad pujci milion (od CMHB, Raiffeisen Bank, HVB Bank, KB...), zacne sporit se statni podporou (treba u Wustenrotu, CMSS nebo Raiffeisen), uzavre zivotni pojisteni (treba Amcico, Uniqa, Kooperativa, Credit Suisse, CSOB pojistovna...), zvoli penzijni fond (napr. Credit Suisse) atd. Spolecnost OVB penize klientu nespravuje ani neprijima, poradcum neprojde rukama ani koruna. Vase teze ja na hlavu postavena. Lze ji chapat jedine tak, ze byste si pral, aby OVB zmizela z trhu (coz je nepravdepodobne, viz vyrocni zpravy na www.ovb.cz).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 22:06 | Koža

Jo? A co to bylo za OBROVSKOU chybu? To, že Ivo prozřel a začal mluvit pravdu? To, že pochopil, že oblbování klientů není jeho životní filozofie a že skutečné poradenství je někde jinde? Až to také pochopíte, tak si o tom můžeme někdy popovídat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 21:21 | Jan

Taky už mě to napadlo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 20:05 | žabák

Takové velkém množství příspěvků, s takovou úžasnou obhajobou dotčených, jsem se naposledy setkal před nějakým časem. Tehdy se jednalo o společnost KTP Quantum. A tehdy také pánové Bakus a mnoho dalších dealerů horovalo za čistotu, efektivnost a poctivost jejich podnikání. A dobře víme, jak to nakonec dopadlo. Je tu pravda rozdíl. KTP byla investiční společnost a OVB je poradenská společnost. Jenže nemálo jiných poradenských společností také krachuje. Klient (naštěstí) je čím dál náročnější a to je dobře. Tito klienti si budou, čím dál více, vyžadovat skutečné nezávislé profesionální finanční poradce. Těch není v naší republice mnoho. I společnost OVB má několik takových ve svých řadách. Poslední dobou mají ale nějakou běhavku. Často vidím, ve svém okolí, že jich několik přeběhlo k jiným firmám. Že by to bylo běžné? Na spodním řebříčku mlm určitě ano. S tím se počítá. Ale na vyšších stupních? Kde je takový Petr Šafránek? To se mi moc nezdá. OVB není KTP. Přesto bych to nerad považovat za podobnost čistě náhodnou, nebo že by přece jenom ......
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 5. 2003 19:29

Paní Markéto, je třeba rozlišovat životní pojištění. To, které považuji za rozumné a které by bylo vhodné i pro Vás, se nazývá rizikové. Je levné a pokud je dobře sestavené, tak Vás (Vašeho syna) zabezpečí velice dobře. To, které kritizuji a odsuzuji se nazývá KAPITÁLOVÉ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ. To je naopak velice drahé a pro spoření nevhodné. Pokud jste zvolila rizikové pojištění, tak Vám blahopřeji. Pokud jste ale podlehla slibům dealerů a uzavřela KŽP, tak nezoufejte, v některých případech se to dá včas předělat. Většinou ale s nějakou ztrátou. Pokud budete dobře počítat, tak je lepší menší ztráta nyní, než velké zklamání později.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 19:13 | A1

Ok, tak Anonym jedna. Tesi me. Vlastne, tesilo, jelikoz ted prcham jinam. Vasi oponenti v teto debate jsou dost nudni patroni. Preji pekny vecer:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 19:06 | Honza

Tak aspon kvuli identifikaci piste traba Anonym c. 1 :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 19:05 | Jan

Vzdělání ani titul neznamená automaticky orientaci ve světě financí. Kupodivu právě mezi doktory a inženýry mám hodně klientů, kterým jsem předělával nevhodné KŽP. Některé nabouchali dealeři od OVB.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 18:57

Mate pravdu, ale z elektronickych medii v tom pripade musime vyjmout televizi. Tezko si dovedu predstavit, ze by v hlavnim zpravodajskem poradu behem cteni zprav napr. pan Klepetko nebo Zuna zvedli prst - a sdelili divakovi: "Mimochodem, tu knizku, o ktere je rec, si muzete objednat na telefonni lince..." Je otazka casu, kdy bude i televize takto interaktivni. Pak zacnou lidi media chapat jinak, snad se casem uz detem ve skole vysvetli, ze media maji sve zajmy a jejich obsah je tim dany. PS, omluvte moji anonymitu, ale jak jsem tak prochazel tuto diskuzi, padaji tady ostra slova - kdyby mi nekdo jmenovite vynadal, nesl bych to tezce. A vzhledem k tomu, ze jsem v nekterych nazorech na strane tech napadanych...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 18:40 | Honza

Souhlasim a navrhuji, abychom v teto diskuzi nevystupovali anonymne. Precetl jsem si prispevek pana Gardavskeho (je nyni na str. 2), pise v tom smyslu, ze uplne stejnou zkusenost mohl autor clanku udelat s poradcem z kterekoli jine poradenske firmy. Samozrejme. Uz to tu nekolikrat nekdo zminil a v teto diskusi je to velmi podstatne - Penize.cz a Fincentrum nejen ze na svych strankach prodavaji inzertni plochu (CLANKY JSOU JEN VESAK NA REKLAMU - i student prvniho rocniku zurnalistiky tuto skutecnost chape jako samozrejmost, i kdyz pro prumerneho ctenare je takova definice skandalni), ale tyto servery zaroven prodavaji take financni produkty. Oboji je zcela legitimni, nic z toho nenapadam. Podporovat prodej primo prostrednictvim redakcnich textu je sice z teoretickeho hlediska velmi problematicke, nicmene v elektronickych mediich bezne. Do teto kategorie ale nepatri prime napadani konkurencnich firem. OVB je pro tyto servery-prodejce konkurence, a jak zde jiz zaznelo, stale nedostizna konkurence.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 18:38 | Harpagon

Ovšem jde o Asociaci registrovaných investičních zprostředkovatelů, nikoli poradců, jak předstírá OVB.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 18:22

Kvanta lidi? Je to stejnych par lidi, na ktere narazite ve STEJNYCH diskusich na Fincentru, kdykoli se objevi clanek proti OVB. A driv nebo pozdeji z techto lidi vyleze, ze v OVB sami pusobili - a podle vseho neuspeli. Jeden pry zahy prokoukl, ze tam "jde jen o penize", jiny tvrdi, ze prosel trimesicnim skolenim, jen aby firmu omrkl. Bud jsou to velmi zvlastni lide, jejichz pohnutkam nerozumim, nebo jde o lidi neuspesne, kteri si v techto diskusich proste lizou rany. Vedle nich se z pochopitelnych duvodu do diskuse zapojuji lide z konkurencnich firem. A v neposledni rade - trochu tady zanikl prispevek pana Gardavskeho z Asociace registrovanych investicnich zprostredkovatelu. Prectete si ho. Sef Asociace je bezesporu clovek, ktery ma zajem na kultivaci investicniho prostredi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2003 12:27

Lidi jako pan Černý nikdy neuznají prohru: to , že se do OVB naváží tolik lidí, znamená, že mají okolo sebe kvanta naštvaných lidí, kterým jejich dealeři nadělali víc škody než užitku. Strhne se takový výpad proti lišce, která má rovněž dominantní postavení na trhu stavebního spoření ? Pane Černý ( a spol ) přemýšlejte o sobě !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Jiří Paroubek

politik

Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services