Diskuze - Není poradce jako poradce II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 459 komentářů)

2. 5. 2003 21:30 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Já jsem ale netvrdil, že jste to byl vy. Nepamatuji se na jméno, ale mám ten pocit, že to byl majitel penize.cz (možná jen spolupracovník - opravdu nevím). Pozval ho na kávu můj kolega a při té příležitosti jsem s ním hovořil i já. Vaše napadání se mi zdá velmi trapné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 20:41 | jaronek

Prosím mě také, Díky :L.Jaronek@seznam.cz
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 19:03 | Harpagon

Skutečně by bylo zajímavé uveřejnit názory i na jiné tzv. finanční poradce OVB. Například názory klientů na "poradce" OVB, kteří jim doporučili investovat do produktů HELVAG. Nechtěl byste se zde třeba vyjádřit vy sám? P.S. Prošel jsem si ovb.europortal - a nic moc, jen samé mlžení: jak získat milion nebo bydlení s pomocí OVB snadno a rychle ... že ti vaši poradci neivestují sami do sebe podle svých rad, byli by milionáři! :o))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 16:40 | Zdeněk Lang

To jste mne ale pobavil. Jak by mohla OVB dělat slušný a navštěvovaný finanční server, když by neustále dokola omílala pouze jediné téma - kupte si KŽP? To by do dvou měsíců přestali číst i jejich dealeři...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 16:40 | David Mokrý

Možná nemusí každý vydělávat na "produkci", kterou já hodnotím ze strany OVB jako okrádání neznalých lidí. Znám šest lidí do 30 let, kteří se setkali s dealerem OVB - a všichni dostali nabídku KŽP. Není to zvláštní? Normálně bych se zeptal, zdali to není neetické, ale tomu slovu v OVB příliš nerozumí...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 16:35 | TGP

Je pravda, že pro sci-fi má řada Čechů velký talent, ale tak dobří myslím nejsou :-)))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 16:28 | Finanční propadse

Měl sem tu možnost zúčastnit se školení OVB a mohu vám říci, že na jedné straně se jendá o multilevel makreting, ale pravdou zůstává, že za pěšáky, kteří chodí "po lidech" stojí pražská kancelář, která hodnotí vaše požadavky a na jejich základě sestavuje finanční plán. Proto ta týdenní pauza. Jestli vás pan Novák nepřesvěědčil je jedno, vaše rozhodnutí, ale nestojí vás to ani korunu (provizi vyplácejí přímo jednotlivé finanční instuce na účet OVB za uzavřené smlouvy). Mýlkou ve vašem článku je, že nabízí nedostatečné množství fin. produktu na výběr. Rozhodně je jich více než např. 1 stavební spořitelna apod. Nejsem příznivcem takovéhoto způsobu finančního poradenství, ale pro mnoho lidí (zvláště těch bez přehledu na finančním trhu) může na spolupráci s finančním poradcem vydělat (nebo alespoň neprodělat). Rozhodně bych je řadil výše než pojišťovací agenty a podobné típky.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2003 15:46 | Honza

Kdyby OVB podporovala svuj prodej tim, ze by provozovala financni server a sem tam by "otestovala" poradce z konkurenční poradenske firmy, myslim, ze by se "potrefeni" take ozvali. Podle vas je "zajimave", ze se lide z OVB v teto diskusi snazi upozornit na zcela zjevnou vec: pro informacni a financne-zprostredkovatelsky server Penize.cz je OVB velky, v objemu produkce nedostizny konkurent. Z principu by toto medium nemohlo publikovat hodnoceni poradce OVB, ktere by vyznelo pozitivne. V nasledne diskusi je pak cela zalezitost dotazena do dusledku - hodnoceni jednoho poradce je zobecneno na hodnoceni cele OVB. Vas udiv nad tim, ze se jako poradce OVB v tomto smyslu zapojuji do diskuse, neni na miste.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 12:46 | Mr.Novák

To, že po vstupu půjdou všechny firmy do háje a z nich zůstane jen OVB mi tenkrát cpal taky. Normální člověk zpozorní, tohle smrdí. Nechápu, proč to melou stále dokola i téměř po 2 letech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 12:35 | Harpagon

Pokud paní Jana není vlastně z PR, že?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 11:41 | P. Lípa

Máte někdo zkušenosti (popř. jaké) s fy Böhm & partner. Děkuji za názor. P.L.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2003 10:03 | Harpagon

Máte pravdu, ale když mě tito panové vždycky pobaví. Tu knížku mám a je moc dobrá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 9:58 | TGP

Vážený pane, je dobře, že hájíte své zájmy - k tomu jsou veřejné diskuse určeny - ale považuji za nepřípustné, abyste v jejich rámci lhal. My dva jsme spolu nikdy nemluvili a proto jste z logiky věci nemohl jednat ani s majitelem Peníze.CZ. Argumentujte dle libosti, ale prosím nelžete. Díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 9:55 | TGP

"Obchodní rating partnerů" - promiňte, ale co to je? Pohybuji se v oblasti financí již několik let, ale slovo "obchodní rating" slyším poprvé v životě. Nezná ho ani žádný ze zaměstnanců ratingových agentur, které znám. Že by nějaký vnitřní rating OVB? Pak jistě víte, že rating je relevantní pouze v případě, kdy je veřejně známá metodologie. Nebyl byste prosím ochoten rozkrýt, jak OVB k takovým ratingům dochází? Myslím, že by to naše čtenáře zajímalo a rádi Vám k tomu poskytneme prostor. Byl byste na téma Výběr a hodnocení obchodních partnerů OVB schopen napsat článek, například do konce příštího týdne? Předem děkuji,
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 9:30 | Lukas Rubes

Vazeny pane Cerny, dekuji za vsechny vase reakce. Rad bych prenesl diskusni priaspevky do vecne roviny. Byl bych rad kdyby jste uvedl seznam smluvnich subjektu OVB, jejichz produkty ve sve siti nabizite (plne obchodnim jmeno) a uvedeni stupne ratingu, ratingove spolecnosti a datumu udeleni ratingoveho stupne. Myslim, ze se dostaneme alespon v necem "k veci". Pred nekolika lety se nase spolecnost zajimala o moznost prodeje pres sit OVB. Prosel jsem nekolika koly skoleni v Praze, vc. skolitelu z vyssi struktury spolecnosti abych si overil z druhe strany kvalitu OVB. Rad bych si nyni overil, zda existuji v OVB lide, kteri umi uvest fakta, spravna. Mj. zde v nazorech nekdo uvadel, ze se ke skoleni produktu vubec nedostal - ja tez vubec ne, bylo mi receno, ze me nauci vyplnovat formulare pojistne smlouvy ZP a ostatni (stav. sporeni, penz. poj., OPF,...) se postupne doucim tak do 1 - 1,5 roku! Predem dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 4:12 | zevloun

Ztrácíte čas diskusí bez výsledku. Nemůžete někoho, komu neříká nic slovo etika, přesvědčit, že se chová neeticky. Vždy Vám předloží tisíce teoretických argumentů, po kterých v praxi neštěkne ani pes. Skutečně je velmi dobře popsána podstata těchto aktivit ve zmíněné knížce Finanční žraloci a týká se nejen finančních poradců, ale i bank, pojišťoven atd. a to vychází z německého prostředí, z daleko větší mírou předpokládaných kvalit a odborných znalostí, o kterých mohou v těchto končinách zatím jenom snít, i vzhledem k právnímu prostředí. Nekorektní přístupy se dějí po celém světě a za hranicí našeho teritoria i mnohem vychcaněji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 3:59 | zevloun

Ta by se musela vyprávět před sedmou hodinou jako pohádka pro nezkažená robátka...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 2:40 | čtenář

Ááááá, další volavka z OVB, podejte si s panem Černým ruce !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2003 0:04 | Fanda

Tohle mě taky napadlo, protože klientů ožebračených a zotročených KŽP a rádoby poradci v systémech MLM už běhají ( pardon plazí se ) desetitisíce. Držím Vám palce, ať fungujete co nejdřív !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 23:57 | Mr.Novák

Čtěte pozorně: bavili jsme se nahoře v kanceláři a tohle mi doslova sdělil, když jsme scházeli po schodech. Absurdní je ten přístup a přetvářka.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Linda Vavříková

podnikatelka, Allegria

Lubomír Stoklásek

podnikatel, Agrostroj Pelhřimov

Linda Vavříková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Lubomír Stoklásek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services