Diskuze - Není poradce jako poradce II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 459 komentářů)

1. 5. 2003 7:40

Nevezme? Tak to jsi na omylu. Zeptej se na to třeba Ivo Balona.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:49 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Mimochodem, neustále se tady mluví o tom, jak je nevýhodné KŽP a že je to vlastně nesmysl a tak. Úplně dole na stránce máme tento link: "ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ Životní pojištění nabízí různé výhody. Nevíte jaké? Podívejte se na naši nabídku a sjednejte si jej s námi." Hmm...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 5. 2003 0:46 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Máte pravdu, neměl jsem to zcela paušalizovat. Ale bohužel většina příspěvků jsou emocionální výlevy bez jakéhokoliv faktického podložení. Pouze několik málo lidí má konstruktivní přístup jako třeba vy. A co se týče 3 lidí z OVB a doporučení - přijďte na kávu ke mě do kanceláře a budeme mít šanci se na to podívat opravdu z toho správného a objektivního hlediska. Samozřejmě, že KŽP není všelékem a tvorba portfolia by měla vypadat trochu jinak.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:43 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

že o tom toho tolik víte... OVB působí v celé Evropě jednotným způsobem, dle jednotných postupů, na základě jednotného vzdělávacího systému (European Academy for Financial Management - vzdělávání, které je posvěceno EU a které zahrnuje celoevropsky ve finančním světě platné certifikáty). Jen partnerské společnosti jsou pochopitelně v každé zemi trochu odlišné. Zřejmě vám něco uniká.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:40 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Pane Markovič, je mi líto, že lidé jako vy kazí fundovanou diskuzi a její úroveň.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:38 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Pane Prouzo, to zní jako velmi zajímavý nápad, rád se ho chytím. Koneckonců před několika měsíci jsem měl možnost jednat s majitelem vašeho serveru (...nebyl jste to vy?...) a bylo vidět, že o systému OVB opravdu mnoho neví a z toho pramenilo spousta negativních názorů, které ale ve skutečnosti s realitou neměly moc společného. I proto by možná bylo dobré vše uvést na správnou míru.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:18 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Pane Kempný, možná by bylo dobré nejdříve vědět, jak OVB funguje a pak teprve hodnotit. Každý náš klient ví, že jsme pochopitelně placeni z provizí a taktéž nemám nejmenší problém mu přesně vyčíslit sumu, kterou jsem si vydělal. Tak jako tak, je to několikanásobně méně než finanční efekt pro klienta. A co se týče výběru společností, tak to samozřejmě taktéž klient ví. Mimochodem, obchodní rating partnerů OVB v ČR je A+. Vzhledem k tomu, že některé společnosti nemohou být ratovány vyšším stupněm než je rating ČR a tím pádem to trochu "sráží", je to obrovsky vysoká hodnota. Jaký obchodní rating mají partneři serveru penize.cz?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:13 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Jsem rád, že se našel někdo, kdo nemá a priori negativní pohled na svět... Přeji vám další úspěšné roky s OVB. Ještě že je lidí jako vy hodně. Jenže ti nemusí číst penize.cz a proto se tu jejich příspěvky neobjeví.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:10 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Souhlasím s Honzou. Většina lidí, co OVB pomlouvá, jsou ti, kteří v některé fázi neuspěli. Vždy je jednodušší vysvětlit si to tím, že firma je špatná a že za to nestojí, než si přiznat svou vlastní neschopnost. Tím se vás nechci nijak dotknout. Každý nemůže ve financích a obchodě působit, určitě jste profesionál ve svém oboru. Ale proč kvůli tomu firmu pomlouvat? Budu snad pomlouvat nějaký sport proto, že se mi v něm nedařilo tak, jako někomu jinému?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:09 | Honza

No to je teda gol, chlapi. Jako dlouholety poradce OVB se ted zacnu zajimat, jak ve sve praci tuto skutecnost zohlednit. Chvilku jsem tuhle diskusi bral vazne... A ted si predstavte, ze v cele Evrope podepise kazdou minutu jeden klient jednu smlouvu prostrednictvim OVB. A ted do toho ta Deutsche Ring!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:06

Když se podíváte ať už na české nebo evropské partnerské společnosti, tak je tam zastoupeno mnoho pojišťoven, jistě k Deutscher Ring konkurenčních. Takže to jste se moc netrefili.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:36 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Pane Prouzo, asi si špatně rozumíme. Já jsem rád, že server jako penize.cz existuje. Jen tak dál, jen ať se lidé rozhodují alespoň s nějakými informacemi a ať si opravdu nenechají radit od přímých zástupcí finančních institucí. Víte, ale já se do vás nenavážím a nesnažím se vás jakožto konkurenci zdiskreditovat. To dělá totiž pouze ten, který nedokáže konkurovat na trhu. Takových pokusů už tu bylo... Ani my nemůžeme říci, že je tu jedna životní pojistka, jedno penzijní připojištění nebo jedno stavební spoření nejlepší pro všechny. Ale vždycky budou u konkrétní osoby produkty vhodnější a méně vhodné. Jeden příklad za všechny - u mladého člověka opravdu nemá nejmenší smysl dělat si kapitálovou životní pojistku (nechce-li mermomocí daňové úlevy nebo případně kombinovat to s hypotékou), ale pro případ zajištění je daleko vhodnější například investiční životní pojištění, které je velmi flexibilní a umožňuji dispozici s penězi. Je pochopitelné, že se vždy stane, že budou i špatné zkušenosti. A vsadím se, že jste dostali i x reakcí, že se někomu něco nelíbí na vašem serveru. Ale to je přece proboha normální. Lidi vždycky bude více zajímat ta negativní část než ta pozitivní. Je to patetické, ale je to tak. I proto na server vašeho typu půjdou psát lidé, kteří s něčím nebyli spokojeni (jistě takoví jsou - nikdo není neomylný a každý občas uděláme chybu a v každé společnosti také pracují i lidé, kteří práci nedělají tak, jak mají - jistě jsou i u vás ve firmě - a přesto to neznamená, že celá vaše firma by byla špatná). Ti, kteří jsou se službami OVB spokojeni (rád vám dám kontakty na své klienty a můžete se jich zeptat osobně - udělejte třeba interview...), tak nemají potřebu servery typu penize.cz využívat, protože jim veškerý servis zajišťujeme my. Jinými slovy na trhu máme místo vy i my a je to v pořádku. Zároveň s vámi ovšem souhlasím v jedné věci - že prostředí finančního poradenství potřebuje obecně zkulturnit. Díky bohu se na tom pracuje i v rámci zákonných úprav (připravovaný zákon o podnikání ve finančních službách). První vlaštovkou je ARIZ a povinná registrace u KCP. U pojišťovnictví nás to čeká velmi záhy. To jsou kroky, které vymýtí ti špatné a profesionálové zůstanou. Už se na to těším. Doufám, že vy také. A jen tak mimochodem, před časem jsem sám byl objektem testu ze strany jednoho finančního média. Když jsem si pak přečetl naprosto zmanipulovaný a zkreslený článek, bylo mi opravdu špatně. Doufám, že vaše testy budou objektivní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:24 | Honza

A je to tady. Konečně někdo přišel na to, že vydělávat je podlé a že by to nemělo nikomu projit! Konečně někdo formuloval nosnou myšlenku této diskuse.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:23 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

Nemohu si pomoci, ale většina lidí diskutujících na tomto serveru prostě usuzuje z nějakého dojmu a ne z reálné zkušenosti. OVB přece proboha taky nikomu nic necpe. Jde o to, že v rámci finanční a subvenční analýzy vznikne dohoda mezi klientem a poradce o tom, jaké konkrétní řešení chce zpracovat (NE nabídku) a to je předloženo na poradenství. Pochopitelně má klient možnost říci "ne". Ale byl by proti sobě. Navíc, pokud s námi dohodu učiní, předpokládáme, že si za svým rozhodnutím stojí a že tím pádem přistoupí na námi navrhované řešení, vzhledem k tomu, že ví, že řešení vždy musí být automaticky připravováno 100% v jeho zájmu, ne v našem. Prioritou je dlouhodobá spolupráce. Ta je pochopitelně možná pouze za předpokladu, že se klient přesvědčí, že řešení je opravdu špičkou na trhu. A nebudeme zastírat, ani u klientů to neděláme, že dlouhodobá spolupráce je finančně nejvýnosnější i pro nás (koneckonců, kdo nepracuje pro peníze?).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 5. 2003 0:04 | Pavel M. Černý, pavel.cerny@ovbfinance.cz

K tomu není důvodu. Nevím sice, kdo jsi, ale těžko OVB někomu vezme strukturu. Byla by přece proti sobě...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 23:58 | Honza

Potvrzujete muj dojem, ze tady proti OVB vystupuji predevsim lide, kteri to zkusili a neuspeli. Pisete "dve tretiny skoleni a o produktech nic" - to nema hlavu patu. Takhle to v OVB neni. A ani to nedava smysl, k cemu by nekomu byla technika prodeje, kdyby nevedel, co prodava? Zkratka jste to v OVB zkusil a nedopadlo to. Tak uz se s tim nejak srovnejte a pustte se do neceho noveho. O par radek niz davate tip na knihu o "praktikach bank, pojistoven a distributoru typu OVB". Takove cteni a diskuse podobne teto je jiste dobra terapie, ale netrva to uz nejak dlouho? OVB tu zacinala v roce 1993...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 23:37 | kkk

To je fakt? Tak to je teda goóóóóóóól
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 22:57 | Honzajs

OVB je akciovka vlastněná ze 70% pojišťovnou Deutsche Ring - viz www.ovb.cz - výroční zpráva za rok 2001.
Jak je to s nezávislostí při posuzování nabízení pojistek? To by mne fakt zajímalo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2003 22:47 | Honzajs

nebo zkuste následující weby: www.dailyreckoning.com, financialsense.com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2003 22:44 | Honzajs

protože když tady OVB začínala, tak sem se aké hlásil... Ale když byly pryč 2/3 školení a o produktech nic, pouze o technice prodeje... Přestal jsem tam chodit.
Co si o takových poradcích mám asi myslet...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kohout

ekonom

Pavel Mertlík

exministr a ekonom

Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Pavel Mertlík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services