Diskuze - Není poradce jako poradce II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 459 komentářů)

25. 5. 2003 22:36 | Klient

Já už to taky umím,jenže už není co hlídat.Fin. poradci byli rychlejší!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2003 20:55 | Klient

Milá Andreo fin.poradci OVB mi doporučili před 2lety mimo jiné taky HELVAG. Stálo mě to 220000. Kdybych měl v té době internet asi by se to nestalo. Hlupáků a blbců /jako já/je jistě dost i v Německu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2003 7:46 | ppetr

ty potrebne informace mam a kalkulacku taky.svoje penize si umím ohlidat sam a podstatne lepe,nez kdejaky radobyporadce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2003 16:33 | Lukáš Patrik

Problém OVB je, že je hodně vidět, najímá hodně lidí, které jen málo školí a tlačí je prodávat několik málo produktů, které jsou často spíše na škodu (především životní pojistky, kdysi fond Pioneer Trust a nedávno velký průšvih zvaný Helvag). Menší sítě se snaží lidi vzdělávat trochu více a hlavně je tolik netočí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2003 15:00 | Andrea

Ještě bych si dovolila říci jeden názor. Proč nekdo tvrdí že třeba ta společnost OVB je letadlo a podobně to haní? Já jsem možná třeba ten hloupý klient,ale pokud vím tak společnost , která v Německu působí již přes 30 let a pak i jinde v Evropě, by dle těchto vašich slov již předce nemohla existovat? kdyby byla tak špatná, jak se říká. že by bylo v Něnecku tolik blbců a hlupáků? Protože právě tak se tady nepřímo hovoří o klientech. Vážně by mne zajímal názor některých dlouhodobějších klientů a klientů jiných společností. Přeji pěkný den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2003 14:28 | Andrea

Milí pánové, já osobně a nezávisle si myslím že tohle celé je hon na nějakou společnost OVB, která se zabývá jakýmsi finančním poradentvím pro rodiny a tak. Je zřejmé že pokud ze začne mluvit obecně o finančním poradenství jako takovém, tak najednou všichni utichnou a zklidní se. Toho jsem si také všimla. A podle toho co jsem četla, se názory opravdu různí. Já bych to nechala na lidech, je možná spousta spokojených klietnů anebo spousta nespokojených klientů této nebo jiných společností, které u nás působí. To já nevím. Já bych právě proto chtěla slyšet hlavně hlas lidí , kteří již mají nějakou dlouhodobější zkušenost a ne Těch co jdou na schůzku a již předem hledají chyby. Docela by mne zajímalo proč se tahle diskuze rozjela právě kolem této společnosti. A nevěřím tomu, že za tím byl jen a pouze jeden zvědavý novinář.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2003 23:19

Tenhle slovní obrat je mi povědomý :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 14:24 | Martin Zika

Pane Šafránku, já jsem nehledal začátečníka u OVB a nebudu ho hledat ani u ostatních poradenských firem. Skutečně nemohu za to, že pan Novák je podle vás začátečník, který neví, že se má s klientem sejít v kanceláři a nemá požadovat 10 telefonních čísel. Dostal jsem se k panu Novákovi náhodou a poradci, se kterými se sejdu příště, budou taktéž vybraní náhodně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 14:03

domluvte si schůzku a nechte si to vysvětlit, na strankach máte i seznam míst a pokud se Vám do toho nechce, tak proč Vás to zajímá?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 13:54

co dneska není MLM, všude kde se podívate to tak je, babička potká druhou , víš tam mají perfektní maso a pokud jsem spokojený, neřeknu to dál, když se baví lidí u piva, říkají se věci co se mu líbí i co ne, jsme jen lidi a každému vyhovuje něco jiného, vi víte všecho?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 13:52

Mate naprostou pravdu, a co se týče začátečníků, každý má svého trenéra, který mu pomáhá se sestavováním plánu, než se to začátečník naučí a dostane nějakou praxi, takže pokud to byl opravdový začátečník a udělal něco špatně tak to musel být opravdový nováček, OVB má také svoje směrnice, podle kterých se musí všichni řídit a pokud znáte podrobnější systém práce OVB, bylo by Vám leccos jasnější
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 13:43

K investičnímu životnímu pojištění, podíval jste se někdy kolik si pojišťovny účtují poplatky za každé vložení peněz a kdyby přišlo k odbytnému co by to člověka stálo, i stím, že by musel doplatit všechny poplatky až do konce smluvního vztahu, tak se na to podívejte a spočítejte si to jak je to výhodné
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 13:43

K investičnímu životnímu pojištění, podíval jste se někdy kolik si pojišťovny účtují poplatky za každé vložení peněz a kdyby přišlo k odbytnému co by to člověka stálo, i stím, že by musel doplatit všechny poplatky až do konce smluvního vztahu, tak se na to podívejte a spočítejte si to jak je to výhodné
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 13:40

jo jak může nškdo hodnotit práci OVB, pokud nezná její systém, tedy to co nabíží a její styl práce? viz negativní reakce, něco si přečtou o smlouvách a najednou řeší proč KŽP a že je to nesmysls, ví ti ykužení pání co mají doma a kam dávají peníze?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2003 13:22

Ano mate svoji hlavu a mate take potrebne informace?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2003 8:41 | ppetr

ze lidi neumeji pocitat,tak to uz jsem stravil,ale ze numeji pouzivat logiku,tak to uz je prilis.me se radeji nikdo nic nepokousi vnutit,jelikoz ho hned ukamenuji faktama.jednoho takovyho poradce jsem mel doma a manzelka se nechala zblbnout.potom jsem ji to v klidu vysvetlil a sla to hned zrusit.mam svoji hlavu a svoje penize si ohlidam.jestli to nekdo nedokaze,tak at je radeji rovnou utraci a ma pokoj.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2003 22:32

Teda takovou melu a množství názorů jsem ještě neviděl, co se stalo ? Článek asi hodně provokoval, vrtnul do zakázaného tématu ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2003 20:06 | Harpagon

Já terminologickou nejednotnost pokládám za nešťastnou. Právnická osoba totiž fakticky nemůže jednat jinak než fyzickou osobou. Mám za to, že v jednání JMÉNEM právnické osoby a v jednání ZA právnickou osobu je rozdíl, např. jako v jednání jednatele jménem právnické osoby a jednáním prokuristy za právnickou osobu. Ale to skutečně mám jen za nepodstatnou legislativní nepřesnost. Hlavní je otázka, zda lze činnost pojišťovacího agenta dělat na ŽL finančního a jiného poradce.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2003 17:49

Ale pane kolego, držte se platné právní úpravy, prosím. Zatímco zákon o cenných papírech umožňuje po novele právnickým osobám vykonávat příslušné činnosti pouze prostřednictvím členů svých orgánů nebo zaměstnanců anebo společníků či členů, kteří splňují podmínky podle odstavce 3 §45a, nebo prostřednictvím osob zaregistrovaných podle odstavce 2 §45a . pak naproti tomu zákon o pojišťovnictví používá formulaci "fyzická osoba oprávněná jednat jménem právnické osoby", což nevylučuje jednání na základě plné moci. Nikde přitom nestojí, že zmocněná osoba musí být též pojišťovacím agentem/makléřem. Pokud jde o zápis v OR, je zřejmé, že pokud OVB neúčtuje klientům za poradenství ani korunu, nepotřebuje mít k takové činnosti živnostenské oprávnění.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 5. 2003 16:24 | Harpagon

Anonyme, já jsem se nechtěl bavit o OVB, jak jsem předeslal (výpis z rejstříku mám před sebou). Ale když jste se k OVB vrátil: OVB v rejstříku má pouze ZPROSTŘEDKOVÁNÍ v obchodě, průmyslu a investicích; pojišťovací agent a investiční ZPROSTŘEDKOVATEL. Nikde nemáte žádné finanční PORADENSTVÍ. Dále nevím, jaké smlouvy OVB má se spolupracovníky a co se míní spolupracovníky. Pojišťovacím agentem/makléřem může být právnická i fyzická osoba. Z toho plyne otázka, zda může činnost pro OVB jako pojišťovacího agenta provádět osoba, která není zaměstnancem ani pojišťovacím agentem, jako finanční PORADCE na ŽL a jak je zajištěna odborná péče (viz pan Novák z diskutovaného článku). V zák. 363/1999 Sb. v § 25 odst. 1 je trochu nešťastná formulace "fyzické osoby, které jsou oprávněny JEDNAT JMÉNEM právnické osoby", což by v souladu s § 13 odst. 1 OBCHZ byli jednatelé OVB. Pokud by někdo jednal jako pojišťovací makléř, tj. svobodně pro třetí osobu, která hodlá s pojišťovnou uzavřít pojistnou smlouvu s pojišťovnou, pak musí být registrován MF a musí splňovat další podmínky § 25 odst. 4 zák. č. 363/1999 Sb.. Vláda chce novou legislativní úpravou "přitvrdit". Pro zájemce můžu doporučit link http://www.mfcr.cz/static/vlada/jednani/030331poj.htm Je zde zmínka o možném tr. činu nedovoleného podníkání podle § 118 TZ. Je jenom dobře, že OVB plní všechny zákonné požadavky a je tak konkurenci vzorem!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Ondráčka

ředitel Transparency International

Milan Jančík

politik a podnikatel

David Ondráčka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Milan Jančík
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services