Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

25. 10. 2009 22:53 | Petr Nováček

Nevěřím vlastním očím! Samozřejmě že makléři z OVB mají za smlouvu provizi! Jak jinak by asi byli placeni? Váš popis je naprosto nesmyslný, plný demagogie a naprosto nepřesných informací. Zaprvé: Nedokážu si vysvětlit, jakým způsobem mohlo být životní pojištění od Kooperativy výhodné pro makléřku, protože provize od různých společností se liší maximálně v řádu 10Kč. Zadruhé: V žádném případě by si netroufla kvůli takto marginální částce riskovat milionovou pokutu, která je stanovena ve smlouvě o spolupráci s OVB. Zatřetí: Kooperativa opravdu patří mezi 3TOP společnosti s životními pojištěními. Začtvrté: Pokud jste si smlouvy chtěla prostudovat, podepisovat jste nemusela a neměla!!! S prominutím se jedná o Vaši hloupost. V tomto shledávám i velký protimluv! Jak jste v tomto programu mohla utopit velkou částku? Pokud jste si opravdu chtěla smlouvu prostudovat (jak tvrdíte), mohla jste tak učinit bezprostředně po podpisu a poté hned smlouvu vypovědět. Každou pojistnou smlouvu lze ze zákona vypovědět to dvou měsíců od uzavření!
Závěrem už jen zoopakuji jednou naznačené. Stejně jako můžete narazit na neschopnou prodavačku, kadeřnic atd., které mají vedlejší zájmy, můžete narazit i na takového člověka v OVB. Vyčůránci a neschopní jsou naprosto všude a nelze tomu zabránit. Přesto je obrovská část viny i na Vaí straně, pokud jste vůbec psala pravdu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2009 18:42 | Vít Pokorný

Dobrý den, byl jsem v OVB celkem 12 měsíců. Dosáhl jsem úrovně R3 (nejvyšší, kterou mohl mít samostatný člověk, bez týmu). Firma mně naučila prodej, naučila mně, jak se dělá finanční analýza s klientem. I když mě nutili, abych analýzu odříkával v podstatě zpaměti a používal výhradně svým vedoucím vymyšlené obrázky. Přestože jsem výkonnostně patřil mezi 3-5 nejlepších lidí z dvacetičlenné kanceláře, svými provizemi jsem se neuživil, a byly měsíce, kdy manželka - pokladní v samoobsluze přinesla domů více peněz, než já, vysokoškolsky kvalifikovaný finanční poradce. Obrovská část mých provizí totiž připadla centrále a pyramidové struktuře vedoucích nade mnou. A ze zbytku mě nutili přispívat na nájemné v kanceláři (máš klíče ? Plať !), na provoz kopírky (fotíš občas něco ? Plať !), na kávu a minerálky (uvaříš klientovi kafe ? Plať !), atd.. Když jsem si chtěl také vybudovat tým, dostal jsem do ruky telefon, kde jsem se měl představovat jako "personální ředitel", a zvát studenty vysokých škol v našem městě k pohovoru, a slibovat jim praxi v největší finančně poradenské společnosti v Evropě. Po námitce, že tento telefonní hovor je přece jedna velká lež se mně můj vedoucí bezelstně zeptal : Máš IČO ? Jsi podnikatel ? Takže jsi generální ředitel, personální ředitel, finanční ředitel, soustružník i uklízečka ve své vlastní firmě. Prostě se představ tou funkcí, jakou zrovna potřebuješ... Přesně po 11 měsících ve firmě jsem sbalil hrnek na kávu a dva své obrázky ze zdi kanceláře, a odešel jsem někam úplně jinam. Ještě mi poslali písemné upozornění na konkurenční doložku (dva roky nesmíš pracovat pro konkurenci), nezaplatili provize za poslední měsíc, a zcela odstřihli od následných provizí, které bych jinak normálně dostával. Mé zážitky jsou sice z roku 2004, ale od té doby vím, že s OVB tedy už rozhodně nikdy ne. Na finanční poradenství jsem ovšem nezanevřel, tahle práce mně opravdu mimořádně baví, a živím se jí na plný úvazek, jenom ji vykonávám pro někoho úplně jiného ...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 10. 2009 11:41 | Michal Praženka

v prvom rade do podpisu nenutim a klient ma čas si to preštudovat ! je to je ho pravo mas pravdu ze dostavame vyplatu z počtu zmluv anie tak zmluv ale ako je obodovana ta zmluva ... niektory to robia preto aby zarobili iny aby pomohli inym a kooperativa ma maximalne nevyhodne zivoty ... a ked ma niekto kapitalove zivotne poistenie na kratku dobu vzdy je nevyhadne . preto odporucam skorej INVESTICNE poistenie kde mas aj setrenie na dôchodok ma tam Trvale nasledky ale v takej vyske aby bol tvoj mesačný prijem zabezpeceny az do konca tvojho zivota. a čo sa tyka investičných fondov teraz v momentalne trvajucej "financnej krize" robi akcový globálny fond 5-7% v minulom roku robil az 13%. Ako som povedal vsetko zalezi od charakteru ludi . preto sa svoju pracu snazim robit podstivo aj keby som mal dostat za zmluvu 100sk a viem ze to pomôze klientovi urobim to aj keby som nic nemal dostat ale bude so mnou spokojny a posle za mnou dalsich ludi. v prvom rade ludia si musia uvedomit jedno nikoho do nicoho nenutit hovoril vzdy pravdive informacie a mat dostatocne vela skusenosti z financneho trhu aby vedeli urobit tim ludom poriadne poradenstvo a aby nevznikali take situacie ako u teba... vedel by som ti povedat k tomu viacej len tu sa to neda ked tak napis mi na icq: 243-980-015
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 10. 2009 9:58 | Verča

Jedná je zástupce OVB je přesně popsané v článku. Zahučela jsem v tom pěkně slušnou částkou, zástupkyně mi nabízela produkty, které byly výhodně pouze pro ni (jak jsem bohužel zjistila později, má z toho provizi). Potom, co jsem podepsala smlouvy se nikdy neozvala, pouze když jsem ji informovala, že smlouvy vypovím, (životní pojištění od Kooperativy je neuvěřitelně nevýhodné) tak se začala cukat, že jsou to nejlepší produtky na trhu. Mrzí mě, že jsem si vše pečlivě neprostudovala. Pozor zástupci jsou placeni za uzavření každé smlouvy, proto je jim jedno, jak je výhodná či nevýhodná pro ně, od jaké společnosti (V jiných společnostech mají provize pevné a tudíž nejsou placeni od konkrétní společnosti a za konkrétní smlouvu). Při podpisu jsem neměla čas vše pečlivě prostudovat a byla jsem nucena smlouvu okamžitě! podepsat. Již nikdy nebudu takto postupovat a v žádném případě s nimi cokoliv uzavírat!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2009 23:02 | Michal Praženka

Dobry den som splupracujem s firmou OVB v prvom rade mate zle informácie ... prve stretnutie ako hovorite je predstavenie služby ! kde poviem iba čo robim a či by ten dotyčny mal zaujem o moju službu. ano snazim sa im pomôct ale v takom zmysle aby z toho nieco mali napr: nizsie uroky v bankach ak chcu uver a naplanujem s nimi aj predčastne splatenie uveru ! u kazdeho je to individualne zalezi na tom druhom stretnuti na analyze aj to ste mali pravdu robi sa analyza ... ak ste si vsimli este som nespomenul odporucania !!! potom sa s nim stretavam aj na dalši krat kde mam vypracovany finančný plan a pokial mi ho neodsuhlasi, ma ine navrhy co by mohol obsahovat finančny plan tak ho menim aby mu vyhovoval. Lenze nieco za nieco ja od neho nechcem prachy ja chcem tie odporucania (kontakty) iba s jedneho dôvodu aby som mal reklamu ! a potom sa ide na servis a post servis (dlhodoba starostlivost o klienta). Padla tu veta ze nam fin.poradcom plati ta konkretna institucia ano plati ale len za SERVIS. AK SI ZOBEREME PREDSTAVENIE, ANALYZA, VYPRACOVANIE FINANCNEHO PLANU a POST SERVIS nemame zaplatene vsetko je na nase naklady a co je v prvom rade dôlezite pri podnikani REKLAMA a ta sa da len a len zabezpecit takouto cestou ... mam klientov ktory aj bez môjho vedomia daju niekomu cislo a chcu sa stretnut a tu je dôkaz ze som tim LUDOM POMOHOL !!! dakujem za pozornost
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 10. 2009 10:21 | Romča

Myslím si a z vlastních zkušeností také vím, že vše je jen v lidech. Já mám zkušenost velmi pozitivní a vím o spoustě dalších lidí, kteří jsou na tom podobně. Pak se nebojíte je někomu doporučit a i tady je ta výhoda, že doporučuji toho člověka se kterým jsem spokojena. No a kdybych byla nespokojena, tak jej určitě nedoporučím. Co k tomu dodat, jestli teda někdo doporučí někoho s kým není spokojen, ať si sáhne do svědomí sám. Lidé se vždy budou dělit na ty dobré a špatné a to nejen ve světě financí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2009 19:13 | bbone99

nechal jsem se od OVB nachytat asi před rokem, postup byl totožný jako je popsáno v článku.
Není pravdou, že nezaplacená smlouva zaniká ... po mě ČSOB pomocí vymáhací agentura dostala asi 2000 za 2 smlouvy, které byly takto podepsány, i když jsem s nimi ve finále nesouhlasil, ani jsem nikdy nedostal žádné potvrzení nebo kopii smlouvy.
více v mém článku zde: http://bbone99.blogspot.com/2009/09/moje-negativni-story-s-ovb.html
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2009 16:38 | Míša

Ahoj nevím na jaké jméno mám reagovat, ale jsem ve stejné situaci jako ty. Mám se přidat k OVB nebo ne?mám stejný názor jako ty, je to o lidech. Ale já mám obavy z produktů který mi poradci pro mého klienta zvolí. Klient ty produkty nezná tak neví jak budou fungovat. Já jako začátečník je taky neznám a můžu mít tak akorát obavu za klienta jestli nenaletěl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 8. 2009 10:05

Co se týče OVB, tak musím konstatovat, že je to hlavně o lidech, někteří jsou dobří a někteří špatní, pan Kubíček bohužel nemá to štěstí patřit k těm dobrým, svým chováním kazí těm solidním pověst. Myslím, že jeho práce v OVB brzo skončí...ale to je jeho věc, kdo chce kam,..... koneckonců v supermarketu u pokladny je taky dobře:-)))). Hezky den přeje Janča
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2009 19:50 | Jana

je to nechutný taky mě na to lanařili ale poslala jsem je nekam nenechte se od nich zmást
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 8. 2009 18:00 | Myslím , tedy jsem....

Dobrý den , již nějakou dobu koketuji s otázkou zda se připojit jako finanční poradce k OVB či nikoli. Musím dát za pravdu té hromadě kritiky co se na OVB snáší , stejně tak jako musím dát za pravdu i jejím zastánců , celý systém je totiž nesmírně komplikovaný .. Důležitou věcí je si uvědomit , že ten kdo pracuje v OVB , pracuje sám na sebe , na živnostenský list a pracuje pouze pod hlavičkou OVB. Protože jak víme být naprosto nezávislým finančním poradcem nespadajcí pod jakoukoli korporaci je nezákonné !!!!! Každý sám svého štěstí strůjce , myslím že pokud se finanční poradce prezentoval tak jak tomu bylo v článku , mnoho uspěchů nesklidí . Nicméně , pokud k této práci člověk přistupuje zodpovědně , ne s cílem nahnat jen mamon, ale i s cílem za sebezdokonalováním , s cílem pomoci lidem , a pokud se jedná na výsost o slušného člověka , sklidí veliké ovace co se týče ohledně tohoto byznysu. Já osobně doufám že se každým dnem připojím k OVB smlouvu už mám u sebe. Pokud se rozhodnu opravdu pro , budu se snažit být precizní , budu brát maximální ohled na lidi , ať už na klientelu nebo na potencionální klientelu , nebo i na nepovedené obchody:)) Hodně lidí vyčítá OVB že bere mezi sebe takřka každého , je to pravda , ale myslím že tuto práci může dělat dobře stejně tak člověk který má technické vzdělání , stejně tak člověk s humanitním a technickým vzděláním , záleží jen a pouze na povaze člověka , a pokud se někdo sám od sebe zajímá o finance , jako třeba já , je to jen velké plus. Víte moje maminka pracuje několik let ve zdravotnictví , a tam je to naprosto to samé , můžete narazit na sestru nebo ošetřovatelku , slušnou , která má opravdový zájem na tom pomoci lidem , a nebo na protivnou babiznu , kterou práce nebaví a nemá žádnou uctu k lidskému životu nebo k jeho potřebám ! Děkuji za pozornost a budu rád za jakékoli kladné i negativní odpovědí .. s pozdravem.... Myslím , tedy jsem
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 8. 2009 16:22 | Eva OVB

Řekla bych pane Gregor,že toto vaše vysvětlení je poněkud zjednodušené a co vím,tak tímto systémem nepracuje žádná z těchto společností,ale jen jedna a tu jste tady nejmenoval je to společnost ZFP akademie,která vám nabídne tzv.kolečko produktů a její členové získávají své spolupracovníky či klienty právě tímto způsobem ,když posléze tito rádoby finanční poradci/bez zkušeností a řádného proškolení a dalšího vzdělávání/procitnou z euforie,tak zjistí,že pěkně naletěli a jdou rychle hledat novou práci.Mám svoji zkušenost s touto společností a na takovém principu bych tedy rozhodně nebyla ochotna pracovat. Každý člověk nastupující na nové místo,i když třeba vystudoval střední školu ekonomického či manažerského zaměření nastupuje jako elév přímo tzv. do školských škamen.Již od začátku musí absolvovat určitý počet seminářů a musí tak získat určité vědomosti a projít zkouškami aby mohl vůbec pracovat.U OVB nastoupíte jako řadový poradce a záleží jen na vaší schopnosti se učit a na vaší vizi do budoucna,zda chcete být manažer a založit si svoji firmu.Záleží jen na vaší ochotě pracovat a vzdělávat se.Nevím co víc bych k tomu dodala.Je třeba pracovat i srdcem,ne jen hlavou.A tato kombinace vás jistojistě dovede k úspěchu a především ke spokojenosti vašich klientů,což je na prvním místě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2009 16:02 | Eva OVB

Vážený pane Jirko,vy by jste chodil rád do zaměstnání zadarmo?Když vaše firma nebude mít zákazníky/klienty/ a tudíž nebude prodávat,myslíte si,že by jste dostával výplatu?Jste přesvědčen o tom,že supermarket kde přestanou chodit zákazníci bude stále vydělávat a bude si moct dovolit platit svým zaměstnancům?Bude vydělávat váš zubař když k němu přestanete chodit vy a všichni jeho ostatní klienti odejdou ke konkurenci? Ano,můžu lidem pomáhat,moji klienti mi nezaplatí ani korunu za moje služby a pro program,který jim vypracuji,se rozhodují sami.Pokud se jim líbí,řádně vysvětlen,nebo nelíbí je pouze na jejich rozhodnutí zda jej přijmou či nikoli.Jestliže jim řeší danou problematiku a rozhodnou se pro spolupráci se mnou,je snad trestné když dostanu za svoji práci zaplaceno?Pravda je ta,že klient když je spokojen zaplatí tím,že mě doporučí dále,svým známým či příbuzným,platí však ne za to co jsem pro něj už udělala,ale za to co pro něj do budoucna udělám,protože pokud já budu mít stále hodně práce,budu fungovat mnoho let a můj klient se na mne tím pádem může kdykoliv obrátit o pomoc,či odemne dostává při pravidelných setkáních nové zajímavé informace,které mohou jeho finance ochránit .A je snad trestné když já pro svého klienta pracuji s plným nasazením,že jsem za to od daných společností provizně ohodnocena.Nezlobte se,ale jestli vy jste ochoten pracovat zadarmo,já tedy rozhodně ne.Každý finanční poradce totiž nosí svoji kůži na trh a musí čelit různým stupidním a nepodloženým obviněním a názorům na něž lze odpovědět jen tak,že ukáží svým klientům,že není poradce jako poradce,že jsou dobří i špatní a že každý člověk má právo si svého poradce vybrat a spolupracovat jen s tím,se kterým je spokojen.Hezký den všem rozumným lidem,kteří chtějí pro sebe něco udělat a nevzdávají se hned za první zatáčkou dlouhého běhu života.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2009 20:01 | Havran

Ano, finanční poradce je prostě člověk a buď svou práci dělá zodpovědně nebo je to hrabavá svině. Já nikdy u klienta neřekl, ať mi dá deset doporučení nebo se naštvu :D nebo abych mu nutil podpis všemožných smluv ihned :D to je prostě hloupé... z obou stran.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 6. 2009 15:57 | Lenka

mám výborného poradce z OVB už 10 let a nemohu si stěžovat!!! samozřejmě je ale pravda, že hodně záleží na člověku a ne na společnosti. finanční poradce mi pomohl, rozhodně není jeden z těch, co si chce jen "nahrabat". ti, kteří po špatné zkušenosti háží špínu hned na všechny jsou podle mého názoru jen slaboši a ignoranti!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2009 2:50 | Jan Gregor

Jen bych k tomuhle všemu dodal, že to ani jinak nejde...Kdyby měl člověk nastudovat podmínky všech smluv a veškeré informace, tak je to minimálně na několik let studia. Studuji ekonomii a finančního poradce jsem dělal přes jeden rok a neměl jsem stejně dle mého názoru potřebné informace..Proto se začína na jednodušších smlouvách a hlavně na známých....Celý princip finančního pojišťovnictví spočívá v tom, že pojistím své známé seženu lidi pod sebe, kterří pojistí své známé, a ti seženou lidi pod sebe kteří pojistí své známé...V tuto chvíli jsem na manažerské pozici a starám se jen o to abych měl pod sebou lidi a ty se snažili sehnat další lidi a pojistit své známé...JE UPLNĚ JEDNO JESTLI SE JEDNÁ O OVB, PARTNERS, BROKERS, AWD, ....Všechny jsou založeny na tomto principu....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2009 13:13 | Aleš

Etický kodex Vám nic neříká? Zkuste si ho přečíst, protože pomlouvání konkurence je pro slabochy.! Cabas ps: setkal jsem se s OVB a udělat někomu IŽP na 3500,- měsíčně při výdělcích cca 15 tis měsíčně je na žalobu. Upozorňuji že konzervativní produkty jako penzijní připojištění, či aspoň garantované zhodnocení u IŽP klient neměl.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2009 12:00 | Petr

Naprostý souhlas. Mé zkušenosti jsou špatné. Do nebes nafoukání lidé - a vlezlí jako Jehovisté ...
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 3. 2009 11:11 | Jirka

Trochu naivní představy, že OVB nezáleží na výdělku, ale na lidech :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2009 21:04 | Ludvík Jaroš OVB

a to je presne ono :)
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlasta Parkanová

politička

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services