Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

28. 2. 2009 14:23 | Martin

Velmi souhlasím s některými příspěvky. Záleží vžycky na lidech a jejich přístupu k dané věci. Mnozí budou v tom vidět příslib velkých peněz a někdo si řekne. Z amnou chodilo takových "pojiˇšťováků" a nabízeli vždycky produkty dané společnostia i já mám pocit, že je jednoduché podlehnout tlaku těchto lidí. Ale zamyslíme-li se nad tím, že mnozí lidé z OVB vědí co dělají a nezávisí jim jen na výdělku, ale opravdu pomoct lidem a ne jim nakukat jak oni jsou nejlepší. Můžu říci, že i já mám svého ÓfauBáka a jsem s ním velmi spokojen.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 2. 2009 23:31 | Míla

Článek bezprostřendě zaujatý s OVB - konkrétně na pana "Kubíčka". S touto společností mám nemalé skušenosti a jsem nadšen. Samozřejmě v každé společnosti narazíte na "prase", které si prostě hrabe pod sebe. Nehledě na to, že ve vašem článku věřím tak akorát nadpisu, který také trchu smrdí snahou házet špínu na OVB. V ČR prostě žijí 2/3 obyvatel jen z toho, jak komu co závidět a jak koho poškodit, jen aby se mi lépe usínalo. V Německu je běžné, že každá rodina má svého fin. poradce (povětšinou OVB, protože je to společnosti prakticky nejlepší na trhu a bez konkurence)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2009 15:24 | asi z Marsu

Pan Prouza,ved vy tiez v Partners postupujete uplne rovnako,ako popisujete....som mimo ja, alebo je toto konkurenčný boj....btw: moj obdiv,tiež by som občas chcela byt ako vy......
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2009 22:23 | skratch

zdárek, jsem bývalým poradcem společnosti OVB...a nezbývá mi než souhlasit s prvním příspěvkem..jen bych rád podotkl, at si nejdříve každý zkusí jaké to je dělat tuto službu nemůže objektivně posoudit zda ten či onen poradce je takový či makový. Jistě, mnoho z Vás má zkušenosti s takovými lidmi, ale pokud na ně házejí špínu, je to přesně o jednotlivci ne o celé společnosti.Vícekrát zde zaznělo, že OVB má 30 letou tradici a má za sebou spoustu problémů, ale pokud by tyto problémy nebyly zveličovány různými médii, nikdo by o nich nevěděl...jak je tedy možné že společnost má roční nárůst cca 20%, počet poradců se každoročně zvyšuje o 7%, obraty stoupají o 30 i více procent...jsou opravdu tedy tak špatní?...navíc měl sem šanci působit i její konkurence, a tam jakési analýzy vůbec nejsou, a pokud jsou, tak jsou velmi najivní....
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2009 8:29 | Věra OVB

Přeji krásný den,
osobně si myslím, že záleží na poradci. Jelikož OVB samotná funguje téměř 40 let, nejspíš tam nejsou všichni špatní. Jde jen o to, najít správného finančního poradcë, protože není FP jako FP. Například já bych se nezlobila, kdyby můj klient chtěl zkusit ještě jiné FP, samozřejmě si nelze udělat objektivní názor podle jediného finančního poradce, ať už OVB, Partners, AWD, atd.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2008 19:49 | Martin

Vite, co je zvlastni? Ten clanek je stary 5 let, z rijna 2003. Mnozi se v teto diskusi navazeli do autora. Jenze, ja jsem OVB navstivil v tomto tydnu, v listopadu 2008. A mam zkusenosti presne jako podle kopiraku! Az jsem nechtel verit, jestli je to mozne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2008 14:29 | Kristýna

Ahoj Adame,může se zeptat, na co narážíš? zajímaly by mě třeba nějaké konkrétnější informace?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2008 10:02

To je ten člověk, který jede v ukradených fotkách z libimseti? Držím palce klientům OVB, třeba příště prodá jejich data!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2008 12:31 | Adam

OVB - tam pracuje jan radovský, co to asi je za firmu, když dává práci takovým lidem?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2008 20:58 | Vlasta

Evo a Hynku, oba jste jako knihy a přeji Vám mnoho nadšení a elánu do další práce. Nejsem si jist, zda jste postřehli, že vášnivě reagujete na článek ze dne 7.10.2003 :) Pokud máte podobně aktuální postřehy i ekonomické tak doporučuji nákup akcií, protože Vám to pojede dolů až za 5 let :)
Neberte to ve zlém, přišlo mi to dost komický...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 1. 2009 22:40 | Ludvik Jaros OVB allfinanz a.s.

Jen tak namátkově jsem si zde přečetl plky,názory,komentáře a blablablabla.... mohu jen souhlasit s tím že špatné zkušenosti s poradci s OVB sou možné, protože přeci jen, jsem pouze lide :) Avšak když už chcete na někoho ukazovat prstíkem nebo ho pomlouvat, skutečně je lepší se soustředit na DANOU OSOBU, kdyby OVB bylo tak špatné máte pocit že by mělo více jak 30 letou historii a fungovalo ve 14. zemích světa?? Jen pro přklad špatne struktury v OVB která spini celkove jmeno OVB- v ČR existuje společnost jmenem PARTNERS jiste ji mnozi znate... nekteri vedi ze sef partners je byvaly OVBbak... jak vim jeho "metody" nebyly zrovna podle gusta klientu, a proto da se rici "opustil" OVB a zridil si svou vlastni poradenskou spolecnost, a nevim envim jestli kdybych byl klient..a mel uvazovat logicky.., jestli bych sel k partners nebo OVB :) .. jen chci rict ze je to fakt o tech lidech...ale preci jen historie a vysledky mluvi ve prospech OVB kdyby OVB bylo fakt tak na hovno zprominutim... tak by to majitele uz davno zabalili, jak z historie vime nemci sou bojovni a velmi peclivy...a ja jako poradce OVB .. (mimochodem nemam jedinou ztiznost od klientu ze bych byl spatny..:-) za coz sem rad..) doufam ze to tak i zustane, protoze jen kvuli KECUM jinych lidi neskoncim, to bych pak nemusel delat nic..:) . takze jak uz zde zaznelo zkusit si vice poradcu a nehazet to do jednoho pytle je spravna volba..cabas lidi :)
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2008 23:40 | Petra

Váš článek se mi zdá nekorektní. Jak je možné, že jsem se s tímto konkrétním typem poradenství setkala a přesně takhle to nefunguje???Stejně jako u všech společností, je samozřejměi několi struktur u OVB. Autor se setkal se špatnou strukturou, to je nemilé, ale co třeba po pěti letech článek změnit,nebo přeformulovat? Ne,je to totiž moc složité! Své komplexy a mindráky si zkuste oříště léčit jinde, protože OVB takto prostě nejedná.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2008 19:35 | traveler

Nedokážu si představit, že někdo mimo společnost, o které se mluví, by si mohl dát nick: "objektivní člověk", protože to, že je objektivní by považoval za samozdřejmost a ani by ho nenapadlo na to upozornit. Takže Vám radím, až se příště budete vydávat za někoho kým nejste, tak to zkuste trošičku nenápadněji, tohle přeci musí prokouknout i dítě.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2008 15:19 | Hynek

A táák, mno jistě máte pravdu, ten článek je už slušně "ošoupaný", ale pořád si to muže kdokoliv přečíst a reagovat aniž by se pídil po datu, tak jako se stalo mě a začít si vytvářet slušné předsudky vůči finančním poradcům. ...ale tak dobře, jen si prosim nesrovnávejte data článků minulých a moje reakce na ně s mou současnou schopností lidem přinášet čerstvé informace s finančního trhu. Děkuji.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2008 2:18 | objektivní člověk

Už jen to, že se nestydíte uvést jméno společnosti, ale jméno poradce eticky změníte, svědčí o tom, že jste buď zakomplexovaný vůči OVB, nebo (a že je to pravděpodobnější) jste zkrátka konkurenční poradce. Ale nehodlám reagovat na takto starý článek... V každém případě mě už obecně podobné diskuze přijdou dětinské a trapné. "Pan Novák, jméno nechci prozradit, ale je to OVB!" Vždyť jste směšní. Když už máte potřebu se někde projevit na internetu, tak buď se nestyďte uvést obě strany, nebo to otočte. Protože Vás nepoškozuje OVB, ale právě ten přejmenovaný "Novák"!!! Lidé, kteří zakládají podobné diskuze jsou přesně ti, kteří by podřízli v supermarketu pokladního, protože na zboží je špatná cenovka. On s tím nic nenadělá. A tak to zkrátka chodí všude. Vždy štěkají malí psi za plotem, když kolem prochází velký a nemůže na ně. Pokud jste nebyl spokojený s poradcem, zlobte se na něj. Ale to je lidský faktor, na který narazíte všude. Popovídejte si s jiným poradcem a porovnejte rozdíly, do té doby laskavě nehaňte. Nebo proč vlastně nezaložíte diskuzi na téma - "Byl na mě nepříjemný prodavač v řeznictví, proto od zítřka už nejím maso." Proberte se.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 10. 2008 12:51 | Jan K.

Etická komise AFIZ pozastavila členství společnosti OVB Allfinanz pisou o tom na www.oPojisteni.cz
http://www.opojisteni.cz/technologie/sprava-pojisteni/afiz-pozastavila-clenstvi-spolecnosti-ovb-allfinanz/
no neni to zrovna pozitivni zprava
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2008 21:31 | Eva

Musím s vámi naprosto souhlasit pane Hynku,jsem sice mírně pokročilý poradce,ale co vím jistě a co je pro mne prioritou,tak spokojený klient.Každý chce vydělávat peníze a mít nějaké jistoty.A toto se snažím svým klientům dát.Mnohdy to není lehké,obzvláště když přijde klient,který chce z minusu udělat plus.I to lze,ale nemůže očekávat,že se tak stane ze dne na den.Hovořím se svými klienty na rovinu a odchází už z první schůzky s informacemi,které jsou pro ně velmi důležité.Většinou se na další schůzku těšíme všichni,protože mě práce pro lidi těší a jsem spokojená když se trefím do jejich přání a představ.A ještě jedna věc,není možné abych si dala schůzku jen s jedním člověkem z rodiny,vždy musí být na shcůzce oba partneři,protože to by pak bylo zbytečné se vůbec scházet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2008 20:56 | Eva

Vážení je velmi jednoduché pomlouvat společnost,která je dost úspěšná ve finančním poradenství.Z toho všeho co tu bylo napsáno jsem nabyla dojmu,že jde jen o to poškodit dobré jméno této společnosti.Což je velmi evidentní a pravděpodobně se tím takzvaná konkurence nemůže poprat férově tak podsouvá lidem své směšné soudy. Všichni dobře víme,že je to o lidech a pokud natrefím na špatného poradce,nelze takto do jednoho pytle házet všechny ostatní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2008 3:37 | DerGraf

Nejde mi do hlavy, jak někdo může něco napsat a s klidným svědomím to prezentovat. Jen pro upřesnění - OVB neřeší 4 oblasti přání (nebo co) ale bodů je 8. Jestliže daná osoba nemlží a nepřikresluje si dojmu a průběhu schůzek, pak musím poznamenat, že takového člověka (FP) bych si do domu nepozval. Pro upřesnění - po analýze podepisuje klient souhlas s užitím jeho osobních údajů. Smlouvy se logicky vyžádají, protože práce musí probíhat komplexně, stejně tak jako klienta zajímají VOP tak i mě zajímají. . Nebudu to dál rozebírat. Osobně podnikám s OVB Allfinanz a mým kolegům takový chyby netoleruji, ale je to asi o uvědomnění si pozice na trhu a prodejj svého jména. Panu ERIKOVI: jak jednoduchá je špinit jméno společnosti, aby se člověk zviditelnil, získal si nějakého klienta.. Moji klienti vydělávají na západní vlně nedůvěry. A vaši? Typuji standardní pokles. Dobrou noc,,
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2008 21:11 | Blanka

Citace - Gábina / 04.07.2008 06:30

Vážení, dodám pro všechny jen upozornění. Pokud Vám nějaký poradce OVB doporučí nějaké pojištění, informujte se o podmínkách přímo u té které pojišťovny. Mám negativní zkušenost. Neučinila jsem to a jsem tam za 9.tisíc. Poradkyně OVB mne informovala špatně, vlastně lživě. Dávejte si proto pozor, ať také nenaletíte. Gábina

Uzavřela jsem si životní pojištění u OVB s tím, jak je to strašně výhodné a super a dneska jsem zjistila u jedné z těch jejich pojišťoven, že to není tak, jak mi bylo jejich tehdejší poradkyní prezentováno. V té pojišťovně docela valily oči, jakým způsobem je to vyplněné. Takže lidičky pozor, ať taky nenaletíte. Držte mi palce, ať mi ty naspořené peníze vůbec někdy vyplatí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Krušina

podnikatel, Energo-Pro

Petr Toman

advokát

Jiří Krušina
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Toman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services