Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

26. 8. 2008 16:10 | Matej Pustay

Dobry deň všetkým. Zaujímavé ba až bizardné názory sa objavujú v tejto diskusii...Ľudkovia zlatí, čo vás na tom OVB tak strašne žere?? Že tam robí niekoľko ľudí s menšou inteligenciou??? Hold no tak im povedzte na prvej schôdzke:,, Ďakujem, nemám záujem." Ja spolupracujem s OVB vyše roka, som spokojný, sem tam odmietnem spoluprácu s klientom ja, lebo ono to finančné poradenstvo nie je pre kažého...Dokonca som zaregistrovaný v NBS, pretože je to zo zákona nutné. A nevidím jediný dôvodprečo by sa malo na OVB nadávať, ak pravda neberiem do úvahy prípady, keď sused susedovi závidí nové auto a tak podobne...:-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2008 21:13 | Hynek

Mám z toho takovej pocit, že autor v tomto článku udělal s poradce i z klienta pěkné blbce. Ze své krátké praxe vím, že to tak přeci nemuže v životě fungovat. Dále jsem chtěl připomenout, že jako poradce OVB je mojí absolutní prioritou spokojenost mého klienta a pokud na první schůzce budoucímu klientovi vykládám něco o navázání dlouhodobé spolupráce, jen těžko si lze představit že bych mu cpal nějaké nesmyslné smlouvy. Ještě pořád jsem nováček a získávání klientů je pro mě pořád poněkud obtížnější a pokud se budou pouštět do světa takovédle články, budu to mít jen těžší.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 7. 2008 22:02 | Met

Je vidět, že mindrák pana Prouzy vůči OVB trvá již řadu let....
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2008 6:30 | Gábina

Vážení, dodám pro všechny jen upozornění. Pokud Vám nějaký poradce OVB doporučí nějaké pojištění, informujte se o podmínkách přímo u té které pojišťovny. Mám negativní zkušenost. Neučinila jsem to a jsem tam za 9.tisíc. Poradkyně OVB mne informovala špatně, vlastně lživě. Dávejte si proto pozor, ať také nenaletíte. Gábina
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2008 11:39 | gridi

Dobry den, mozno u vas by som skor hladal radu. Vdaka za odpoved.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2008 20:43 | Erik

ZFP,MBI,OVB....mysli m ze vacsina z vas ani netusi co ludom ponuka,ide len o to ako si vopchat do vrecka par tisiciek a rehotat sa ako si ludia do konca zivota budu platit nezmyselne poistky...ste hovada a robite velmi zle meno ozajstnym financnym poradcom co maju licencie z narodnej banky a tym padom aj vlastne DIC-o,treba provizie aaj zdanovat ide o zivnost...ozaj,mate licencie z NBS?Financny poradca radi svojim klientom za co najmenej investovanych penazi bude mat kapital!Jo a ked sa pripoisti,vybavuje vsetko za klienta,klient len zavola svojmu poradcovi a ten sa stara o vsetko..no a to uz nehovorim o tom ako hladate svojich potencionalnych klientov...v krcme,na zastavkach,z tel.zoznamu a vyklopkavanim na dvere....viete co je odporucanie klienta...spokojnos t klienta Vam otvori dvere k dalsim klientom a ak ste dobry fin.poradca,verte ze nebudete mat nikdy problem...Ale ako som uz povedal,vy co ste firmy na tri pismena ste strasne hovada a robite zle meno vsade...
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2008 15:26 | Dave

no tendle příběh mi spíš připadá jak pomluva zákazníka, který narazil na pochybného poradce a všechno podepsal. Příběh o fin. poradci jak ho tu píšete je ukázkou špatného poradce - takový ani nemůže existovat, pokud ano pak je záhadou proč jste se s ním vůbec bavili. A žačátek příběhu, prý že jste si s ním dali schůzku protože vám o tom řekl váš znýmý, je více než úsměvné... .. Pouze se snažíte pomluvit a zdrbat poradce, což je zřemé již z nadpisů a potvrzené z obsahů článků...
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2008 13:05 | Vojta

OVB jsou stejní srá** jako ZFP! Banda bouchačů!
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2008 22:48 | ddd

To bych rád viděl tvoje "jisté zdroje", podle kterých má OVB problémy s vyplácení peněz. Jako zástupce OVB můžu z vlastních zdrojů říci, že je to nesmysl, který sis nejspíče vymyslel, vzhledem k tomu, že jsi ani neuvdl svůch jistý zdroj.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2008 22:39 | Karel

Tím, že autor článku hodnotí OVB Allfinanz, a.s. podle nějakého Kubíčka jen ukazuje, že vůbec neví o čem píše a jak tato společnost funguje.
Tím, že na serveru Peníze.cz může psát takový idiot se prokazu klalita informací, obsažená na tomto serveru.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2007 17:29 | Miloš

Děkuji mnohokrát za reakci, s níž se lze jedině stotožnit. Přeji mnoho úspěchů u OVB.
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2007 18:06 | Edita

Milý Miloši,
u OVB pracuji už 1,5 roku a musím říct, že i já jsem se setkala s mnoha protichůdnými názory. Za tu dobu jsem ale zjistila jednu důležitou věc: OVB je jen technická, softwarová a informační podpora pro její poradce. Kvalita služby i jednání záleží pouze a jen na konkrétním člověku, tedy finančním poradci! Existují samozřejmě různí lidé, tudíž různé přístupy a názory. Nikdy nedostanete stejné řešení dané situace od dvou různých poradců, ačkoli jsou poradci OVB. Přesto by mělo být snahou všech dosáhnout pro klienta maximalizace užitku, a tím samozřejmě i maximalizace svého užitku, což se nevylučuje. Je-li totiž výhra na obou stranách, je to to nejlepší, čeho lze dosáhnout. Bohužel, je těžké najít toho správného férového poradce. Vše je jen o lidech. Nic tedy nedáte za to, když začnete spolupracovat s námi. Alespoň máte šanci tuto situaci sám změnit. Hodně štěstí
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2007 22:10

Dobrý den,
sice reaguji po dlouhé době, ale na váš decentní komentář můžu odpovědět asi takto. Anonym ženského pohlaví zcela přesně vyjádřil povahu strategie OVB. Lživé a manipulační inzeráty lákající ke spolupráci a naprostý nedostatek informací. Nyní si dovolím reagovat na vaše komentáře:
..."avš ak pravdou asi zůstává, že příjimání nováčků není zcela ideální. Každý však musí mít soudnost a sám si rozhodnout, zda-li je tato možnost pro něj to pravé, tedy má-li potřebné předpoklady".. - věřím tomu, že každý se většina lidí umí rozhodnout na co má a nebo nemá, ale musí vědět co bude dělat - OVB nesděluje.
..."V případě, že potřebnými vlastnostmi ani znalostmi nedisponuje, leží pak odpovědnost za zmiňované ztracené kamarády čas důstojnost a peníze, s čímž by se také dalo polemizovat.".. - pokud nečtete níže uvedené, jedná se o lákání dalších pracovníků, aniž víte co, za co a kdy to budete dělat sám a kdy ostatní... Takže neskutečný blábol o kterém budu kdykoliv polemizovat.
..."P odepíše-li tedy člověk bez předpokladů smlouvu o spolupráci a záhy lituje, výsledkem tedy bude, že je místní organizace OVB či dokonce celá společnost špatná? Bezpochyby nikoliv"... V tomto případě jste absolutně mimo, protože člověka bez předpokladů přece dokonale zkušená finanční společnost jako OVB nikdy NEPŘIJME ! Nehledě na Vaše dokonale zmanipulované výběrové řízení, které je hrozně náročné a kde se neberete 9 ku 10 podle anononymu ženského pohlaví, ale 10 ku 10.
A na závěr Vás poprosím, nepřirovnávejte tento nábor k naprosto profesně jasným pracím jako je patologie nebo dokonce celá medicína...
Tímto bych asi ukončil můj pohled na OVB a velice rád budu na veškeré připomínky reagovat.
VS PLASTOVEJ@seznam.cz
+57
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2007 18:42

hezká reakce "oufaubáků"
+42
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2007 12:06

Tady se probírá OVB a ne čeština.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2007 18:53 | Elf

No, ani se nedivím, že jste BYL finančním poradcem. Ve 23 letech byste měl spíše pilovat češtinu...: - standarTem - aby JSTE - Z vyplácením - vyhozenÝ
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2007 15:02

Dobrý den, je mi 23 let a byl jsem finančním poradcem OVB. Pro začátek bych řekl, že příjemné vystupování a snahy o navození pohody jsou dnes standartem každé finanční instituce. U OVB je to spíše přehnanost, do které jsou tlačeni svými nadřízenými všichni spolupracovníci skoro každý den. Abych se vrátil k vámi zmíněným pokutám, tak opravdu nevím o někom, že by ji někdy dostal. Pokuta složí spíše jako strašák, a objevuje se i v pracovních smlouvách u spousty jiných firem. Mám znémé, kteří po domluvě se svým nadřízeným od OVB odešli k jiné firmě v oboru a vše bylo bez problému.(až na trapné poznámky a snahy o vzbuzování výčitků). Píšete, že z toho co tu čtete, tak nejste ani trochu moudrý. Ono se není čemu divit, níře uvedené články jsou ve spoustě případů zaujeté a plné polopravd. OVB je strukturální firma, což znamená volným překladem "každá ves, jinej pes". System je takový, že každá pobočka má svoje pravidla, metody, zázemí atd. V tomto systemu převládá spostu prvků z takzvaného "Multilevelu" - finanční instituce vám dají možnost disponovat jejich produkty a vy se je snažíte prodat, aby jste mohl dosáhnout karierního růstu, musíte si pod sebe shánět daší lidi, a je nutit do toho, aby si zase pod sebe sháněli další a další. Finanční motivace je zajímavá, ale nepočítejte, že z vás bude milionář, spíš naopak. Z jistých zdrojů vím, že OVB má dnes velké problémy z vyplácením provizí, na které se čeká spousty měsíců a někdy se jich ani nedočkáte. Doporučuji, aby jste nesháněl informace o OVB jako celku, ale o konkrétních lidech (např. o vašem potencionálním nadřízeným a jeho spolupracovnících). Trvejte na zobrazení jejich osobních výkonů. Za uzavřené smlouvy dostávají BJ. 1BJ=2.5Eur cca u začátečníka, z toho jsou pak nadále odváděny ještě další srážky. Pokud není jejich osobní výkon, alespoň 400BJ, tak to dělají špatně a zbytečně s nimi ztrácíte čas. Jestli si chcete udělat trochu obrázek, běžte na první školení, ale nevěřte všemu co se říká. Já i moji známí s OVB moc pozitiv nemáme, spíše to byla ztráta času a vyhozený peníze.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2007 4:00

Děláte si srandu??? OVB jsou jedni z největších smetáků jaké jsem měl tu čest poznat a nebudu daleko od pravdy, když napíšu že i zlodějů, kteří se pohybují na poli financí. Měl jsem tu čest seznámit se z jednou z poradců OVB a to konkrétně s pí. Kovrzkovou. Jediné co uměla, bylo to že se na schůzce s klientem, ať už u něj doma, nebo jinde, zmrskala alkoholem jako "carský důstojník" a svými sladkými kecy lidi balamutila, aby si uzavírali nesmyslné pojistky. Bohužel takto napálila jak mě, tak i mé přátele, kterým se dodnes neopovažuji pohlédnout do očí. Když jsem se kvůli této osobě setkal s jejím nadřízeným v sídle firmy na Pankráci a poukázal jsem na všechny tyto aspekty, tak jsem byl ujištěn že tato paní je jedna z jejich nejlepších pracovnic. Takže pokud je cíl OVB okrádat lidi, tak se na tyhle vaše sladké kecy o vztahu a důvěře může nachytat jen opravdový osel. S úctou p. Ota.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2007 12:45

Vzhledem k limitu 3000 znaků jsem byl nucen svůj příspěvek rozdělit do dvou částí. V této bych řekl pár slov k reakcím ostatních přispívajících.
Jisté je, že například onen zmíněný nečestný nadřízený přepisující smlouvy je záležitost zavrženíhodná, neznamená však jistotu, že charakter každého spolupracovníka obsahuje tento povahový rys. Rád bych se ještě vyjádřil k uvedení zajímavých statistik tentokráte od anonyma ženského pohlaví. Jejich pravdivost a objektivitu raději komentovat nebudu, avšak pravdou asi zůstává, že příjimání nováčků není zcela ideální. Každý však musí mít soudnost a sám si rozhodnout, zda-li je tato možnost pro něj to pravé, tedy má-li potřebné předpoklady. V případě, že potřebnými vlastnostmi ani znalostmi nedisponuje, leží pak odpovědnost za zmiňované ztracené kamarády čas důstojnost a peníze, s čímž by se také dalo polemizovat... Kdyby se dal člověk nesnášející krev na patologii, s největší pravděpodobností by odcházel zklamaně, ba i poníženě. Můžeme z toho však vyvozovat, že patologie je špatná? Nebo dokonce celá medicína? V tomto směru bych si troufal patologii připodobnit k místní organizaci OVB a medicínu k celé společnosti OVB Allfinanz. Podepíše-li tedy člověk bez předpokladů smlouvu o spolupráci a záhy lituje, výsledkem tedy bude, že je místní organizace OVB či dokonce celá společnost špatná? Bezpochyby nikoliv. Pravdou ale je, že kvantita přijímanách poškozuje kvalitu finančních konzultantů. Každý však nese odpovědnost za to, koho si jako spolupracovníka zvolí. Je-li jeho hlavním cílem kvantita, nemůže se divit pochroumané kvalitě jeho skupiny.
Tolik pro tuto chvíli z mého pohledu k OVB Allfinanz a opakuji svou prosbu o příspěvek od současných i od bývalých spolupracovníků s touto firmou.
Děkuji a přeji hezký den
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2007 12:42 | Miloš

Dobrý den všem,
je mi 19 let a dostal jsem nabídku spolupráce s OVB. Příjemné vystupování a snahy o navození pohody budí v člověku, který téměř denně sleduje všelijaké formy podvodů ve sdělovacích prostředcích, spíše ostražitost a skepsi, zvláště slyší-li o pětatřicetiletém poradci s měsíčním příjmem šesti milionů korun. V otázkách finančních odměn jsem se snažil nepodlehnout vábení snadných zisků, spíše mne zaujala filosofie firmy. Ze schůzky, kam jsem se souhlasem firemních zástupců rád přizval i svého otce, který je v těchto věcech přeci jen zkušenější, jsem odešel poměrně optimisticky naladěn. Prakticky jen jediná záležitost bránila mému nadšení, o to však podstatnější - smlouva o spolupráci. Na první pohled každého jistě zaujme milionová pokuta téměř v polovině odstavců smlouvy. I znění poněkud nekoresponduje s vizitkou firmy - samé zákazy a hrozba obrovskou pokutou, v případě vypovězení smlouvy zákaz činnosti v daných oborech na dva roky - což bylo předmětem jakési žaloby, kdo víte více, podělte se s námi prosím.
Tato smlouva mne velmi překvapila a chtěl jsem si tedy udělat jasno, což bylo cílem oné schůzky. Výsledek by se dal shrnout asi takto: je to 13 let stará smlouva, někdy i nesprávně přeložená, číší z ní německý formalismus a je založena na německém právu a vlastně si s ní nemám lámat hlavu. Pokuta milion korun prý nikomu dosud uložena nebyla, navíc by prý šla na hlavu mého potenciálního šéfa. Nic takového ovšem ve smlouvě ošetřeno není, ani další uklidňující informace, že budu pojištěn na pět milionů. Ani toto však ve smlouvě ani zmíněno není. A proč vlastně tak precizní firma nemá již dávno smlouvu jakýmsi způsobem zaktualizovanou? Sečteno podtrženo - místo původně plánovaného jasna převládlo spíše zataženo. Proto jsem se s pomocí mého otce pustil do hledání referencí od lidí, kteří vlastní zkušenost s OVB mají.
Z toho, co tu čtu, však nejsem ani trochu moudrý. Chvála, vzápětí negace, spokojenost i nespokojenost, nachází se zde vše, bohužel i urážlivé příspěvky od jedinců, kteří neumí ani pravopis - narážím na rozohněnou reakci jistého anonyma obsahující "nezávyslé poradenství" - což mi mou situaci důležitého rozhodování, které může zásadně ovlivnit můj život, neulehčuje.
Prosím proto všechny (tedy i bývalé) slušné spolupracovníky společnosti OVB Allfinanz o připojení jejich názorů, děkuji mnohokrát.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Renata Vesecká

bývalá nejvyšší státní zástupkyně

Petr Sýkora

podnikatel, Dobrý anděl

Renata Vesecká
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Petr Sýkora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services