Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

30. 8. 2006 14:04

Nevím co to bylo za poradce ale to co dělá a jak to dělá,nemá s OVB nic společného!Jeho praktiky jsou hrůzné a nevím kde na ně přišel!Jeho odbornost je prakticky na nulové úrovní!jeho chování je trapné a nesmylsné!Takhle se nechová správný poradce OVB!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2006 20:18 | Whatt

Ty slovensky jouzo, prave ze danovi poradci musi skladat zkousky pro danovy poradce, financni konzultanti zkousky pro financni konzultanty. To zes neunesl pracovat v OVB pro klienty je problem, ale predevsim tvuj! O nejakym multilevelu slysels nekde ve zpravach a delas chytryho a stejne vis kulovy. Multak rozhodne nepracuje pro klienta ZDARMA!!!! Pochybne praktiky OVB spocivaji podle tebe asi hlavne v tom, ze neustale dba na skoleni svych lidi, aby meli predhled ve financich, venovali se zdokonalovani v praci s klienty a provadeli kvalitni servis. Byls vubec nekdy behem tech 3 mesicu nekde na Skolicich Tymech? Tezko, jinak bys vedel co klientum poskytnes, jak to mas udelat a hlavne jak mu vyjit vstric. Slabosi na to nemaji, hlupaci jakbysmet. Jsi proste urazeny looser.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2006 13:15 | kritik

Budoucnost?A hledáte to nejlepší řešení pro klienta?Že by zase nějaký Helvag?Potom Vás to slavné vedení šoupne přes palubu,jako všechny ty bývalé pěšáky této povedené společnosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2006 12:20 | anonym

U spolešnosti OVB už nějakou dobu pracuji a musím silně nesouhlasit s celým článkem i s názory některých lidí. Při prvním rozhovoru se neprojednávají žádné smlouvy a ani se klient do ničeho nenutí. A už vůbec se nemůže stát, že by něčemu nerozuměl. Při analýze se "nepracuje", pouze se s klientem hovoří o tom, jak si představuje svoji budoucnost atd. Pak finanční poradce vypracuje plán, o němž si myslí, že by mohl klientovi nejvíce vyhovovat. Hledá to nejlepší řešení pro svého klienta. Aby z toho vyčerpal maximum. Poté mu tento svůj "návrh" představí. Vysvětlí mu vše tak, aby všemu rozuměl! Poté se může klient rozhodnout jestli toto řešení příjme. Pokud ne, tak se buď sestaví nové řešení a nebo se to nechá uležet. A pokud jde o doporučení, tak je klient dává až po ukončení. Tzn. až je opravdu spokojen. Pokud ne, žádné doporučení nemusí dávat!!! Je to jen na něm a na jeho spokojenosti se svým poradcem. A pokud je spokojen a doporučení chce dát, úplně postačí jedno a ne 10!
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2006 17:49

Je to vše jen o lidech. Já potkal v životě hodně blbců, a nebyli to jen finanční poradci. Naopak já svého osobního finančního poradce mohu jen chválit. Dřív dělal v bance a dnes už nějakou dobu pracuje jako manažer v OVB. Myslím že co se financí týká, je to člověk na svém místě. Možná mám štěstí, ale rozhodně se neztotožnuji s lidmi kteří hodí všechny do jednoho pytle. Buďme rádi za tyhle poradce, a ti špatní stejně zůstanou bez práce. Je to práce jako každá jiná a konkurence se sama postará o to, aby slabí jedinci odpadli.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 7. 2006 1:07 | azmir

souhlasim
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2006 13:53

Práce poradce je velmi náročná.Sama jsem z toho měla nějaký ten rok žaludek na vodě.Problém je v tom,že OVB se neustále snaží hledat nové spolupracovníky a ti většinou jdou rovnou do boje,přestože téměř nic nevědí o finančním trhu,produktech.Na jednu stranu to je dobře.Jak jinak se naučíte tolik informací než praxí?Mohu potvrdit,že teď jsem v pozici,kdy se mě i vyučující ve škole kolikrát na něco ptá.Ale na druhou stranu je velmi snadno rozpoznatelné z řeči takového začínajícího poradce,že nemluví ze zkušenností a přirozeně.Co s tím?Myslíte si,že je snadné se naučit o společnostech,jejich produktech o tom,jak funguje trh.....,když ještě každým rokem se děje nějaká změna.A tak vám nezbyde nic jiného než věřit vedoucímu,který vám pomáhá s tím,jak se zachovat v různých situacích,aby jste zakryli nedostatky a až ve chvíli,kdy potřebujete odpověď na klientovu otázku vám vysvětlí o co jde a jak se takový případ řeší....proč?Je to jako ve škole,kdy jste se učili to ,co vám tam vykládali?Že by před písemkou?Je toho víc,ale rozhodně si nemyslím,že je OVB špatná společnost,řekla bych,že je jedna z nejlepších,co nám náš trh nabízí "bezplatně".Jen je třeba nad vším uvažovat také vlastní hlavou a vědět s kým doopravdy spolupracujete,ptát se.Každý člověk je jiný a v této branži jde spíše o jednotlivce,samotného poradce než o firmu jako takovou
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2006 7:18 | Brepta

Dobrý den, škoda, že u Vašeho příspěvku není uveden kontakt na Vás. Mám k tomu také co říci. Přeji příjemný den.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2006 22:24

Amway a OVB bych moc nesrovnával, ve finančním poradenství se praxi Amway (vytváření sítě samospotřebitelů) nejvíce blíží asi ZFP (každý sám sobě finančním poradcem). Jinak s tou kvantitou a kvalitou máte velký kus pravdy, systém OVB, ale i AWD a dalších poradenských (zprostředkovatelských) sítí je založen na tom, že přijat ke spolupráci může být téměř každý a teprve čas ukáže, kdo se na tuto práci hodí. Je to jako kdyby na VŠ byly zrušeny přijímací zkoušky a každý semestr byla minimálně jedna zkouška, kterou 5 -10 % studentů neudělá a končí. Je dobře, že hledáte další podklady o OVB, ale je třeba také hodnotit zdroje informací. Diskuse se "studenty o škole, na niž se dostali bez přijímaček a pak nezvladli, kvůli těžkým zkouškám" je zajímavá, ale poněkud podjatá. A další zdroj informací - finanční servery mimo jiné, nabízí produkty finančního trhu a jsou tedy přímými konkurenty finančních poradců resp. finančních zprostředkovatelů, jejich hodnocení je tedy stejně subjektivní, jako hodnocení OS LINUX na www stránkách Microsoftu....
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2006 21:08

Setkání s praktiky OVB: Minulý týden mi zavolal spolužák s tím, že organizuje třídní sraz základní školy ročníku A / B / C, už toto mi v hlavě zavrtalo - ten za to dá peněz, hovory, organizace. Přišel jsem se za ním domluvit co a jak a představil mi jako první věc pár krásných názorů a v popředí OVB, v pozadí koncem debaty třídní sraz, a abych mu dal kontakty na další spolužáky. Vzhledem k tomu, že znám podobné praktiky z Amway a dalších, tak jsem mu nic nedal a přišel se podívat rovnou na přijímací pohovor do OVB v Brně na Pekařské ulici, tuším číslo popisné 26. Vyplnil jsem dotaznik spolu se zhruba 10ti "studenty" jako jsem já (student VUT elektro), přistoupil na ústní pohovor a druhý den jsem byl přijat ke školení... Prostředí krásné, všichni v kvádru, jen já v riflích a batikované košile...trošku mě kamarád neupozornil na vhodný společenský oblek,ale i přesto jsem asi úžasně na pohovoru zapůsobil, i svojí specializací studia...za 14dní mě čeká školení....
Dneska prostě frčí úvěry, pojištění, povinná ručení a další finanční transakce, tak proč toho nevyužít a plnit lidem své sny za cenu celoživotních zadlužení...zajímavý trend doby. Vím, že bez zadlužení, vhodných úvěrů toho člověk moc nezmůže, ale co je moc, to je moc, a tohle mi připadá jako hon...
Tímto způsobem jsem se ocitl zde, hledám další podklady společnosti OVB, mimo jiné jsem narazil na další spolužáky, kteří měli co dočinění s touto společností a rozhodně jejich spolupráce s touto firmou netrvala dlouho. Pomalu si dělám představu jak to funguje a musím říct, že určitě to je o kvantitě a né kvalitě.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2006 21:50 | Honza 2

Kvantita nad kvalitu, souhlasim.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2006 20:56

Dobry den,
Tiez som spolupracoval s OVB tri mesiace a musim povedat, ze je to hnus najvacsieho kalibru. Nemienim tu hovorit o pochybnych praktikach OVB, ale dufam, ze vsetky podobne MLM firmy z trhu rychlo odidu, kym nepozkodia este viac klientov. OVB by mala byt pravne zodpovedna za to co radi. (ako je to napriklad u daňovych poradcov) Je zrejme preco OVB nevie zarucit kvalitu svojich sprostredkovatelov. Pyramida sa rozsiruje a je treba kvantitu, nie kvalitu. OVB poradcovia su v prvom rade skoleni ako predavat, nie ako odborne radit. Je to hanba, ze na trhu v SR a CR existuju a stale expanduju taketo neseriozne firmy. Danovy poradcovia u nas v SR musia mat tri roky praxe a zlozit dost tazke skusky. pokial system financneho poradenstva nebude fungovat podobne, budu tu behat OVBaci a podobni všeexperti.Kto caka kvalitu zadarmo a k tomu serioznost, tak nech na to rychlo zabudne.
D.J.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2006 8:38 | Honza 2

Problém ej ale v tom, že ty i testovaný se odvoláváta za zázemí společností OVB. To znamená, že OVB není schopna zajiostit kvalitní poskytování služeb svými zástupci.
Chyba na straně OVB, že s nekvalitními zástupci spolupracuje.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2006 2:01 | Karel

Jsem samostatný konzultant a využívám zázemí a servisní podporu společnosti OVB Allfinanz. Klienti mají co dočinění s mou osobou, službou a péčí mé kanceláře.Né centrály společnosti OVB se kterou spolupracuji. Pokud jste narazili na osobu, jež SVÉ služby neposkytuje na 100% je mi líto.Tyto články nicméně mohou poškodit osoby a kanceláře, které taktéž využívají zázemí společnosti OVB a tzv. pana Kubíčka znát vůbec nemusí a s jeho prací nemají nic společného! Jednejte seriozně. Těmito články utváříte veřejné mínění a většina konzultantů nemají čas psát články a účastnit se konkurenčních bojů. Nemohou se bránit. Sedí u klientů a snaží se dělat dobře svou práci.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2006 1:57

Váš rádoby vtipný článek mě utvrdil v tom, že jste docela nesolidní webová stránka...místo věcné recenze na služby OVB jste předvedl krásnou šou. Jsem také poradcem OVB a podle vašich slov vím, že kdyby takovéhle schůzky předvedl "pan poradce" ve vašem inzerátu tak by dlouho u OVB nezůstal. Na všechno jsou 30 let osvědčené metodiky schůzek, odpovědí atd. Takže buďto jste si to všechno vymyslel a nebo jste narazil na ostudu mezi poradci OVB. Nevím ale na všech těch školeních nás učili něco úplně jiného
Ja se sice učim byt poradcem u teto společnosti a muj osobni nazor je ze se stotožnuju s timto textem ktery jsem schvalne zkopiroval do meho komentaře dale si myslim že vaše webova stranka pusobi velice odhodlane v očernovani spolčnosti s dobrym jmenenm a dlouholetou tradici zvlašte kdyz opomenu to ze kdyz mi jsme meli kuponovou privatizaci nemci us pracovali se systemem ASP tak nevim nevim kde ste vy a vaš web
Jim
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2006 22:52 | Mac

OVB má dvě tváře.Lidský přístup a tvrdej kapitalismus.pro lidi s lidským přístupem je základ dobře poradit klientovi,práce jako zábava,a být svůj,Druhá tvář většinou bývá taková že nováček po měsíčním drilu v oblasti financí se rozhodne třískat velké peníze a zavede takzvanou taktiku spálené země,přijít vyplenit opustit,což hodně škodí pověsti,OVB neni špatná organizace,ale bohužel možná bohudík je každý člověk jiný!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 1. 2006 10:03 | michal

Nezlobte se, ale připadá mi, že chcete žít v komunismu. V Německu se za analýzu platí několik set euro. Tady to máte zadara a jedinou "cenou", kterou zaplatíte je doporučení přátelům.... to je pro Vás tak moc???? Vy letadlo jedno...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2005 11:12 | Jan T.

Dobrý den, tento článek je trochu mimo. Jsem také poradcem OVB. Nikdy jsem nežádal, a ani žádat nebudu 10 kontaktů na "budouci" klienty. Mě osobně se tento způsob nezamlouvá. Vždy jsem byl proto, aby moji práci ohodnotil klient. Pokud je klient spokojen, o reklamu mám postraráno. Dnes mě klienti pouze kotaktují. Všude kam se člověk podívá je ten pověstný "LIDSKÝ FAKTOR". Jan T.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2005 1:20 | df

ach jo a to jste vypadal jako inteligentní člověk Tomáši
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2005 19:11 | Míla

Zkušenosti jsou naprosto totožné s popisem v článku. Není bez zajímavosti že to zvedá ze židle zejména aktivní poradce OVB. Při osobním jednání jsem musel požádat, aby poradce přeladil na normální nenaučenou řeč, která by nevypadala jak z propagačních stránek zastřešující firmy.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sokol

advokát

Tomáš Chrenek

podnikatel, Moravia Steel

Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Tomáš Chrenek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services