Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

16. 2. 2004 8:51 | -xyz

Velice hezky řečeno .-)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2004 1:10 | jana

nesouhlasím s Vámi. Partneři společnosti Amway - za celou dobu, kdy obchod funguje v Čr tak vím pouze o jednom rozvodu. Naopak - hlavním motem firmy Amway je rodina, uznání, sen, ocenění. Já jsem se setkala pouze s tím, že díky této firmě bylo navázáno spoustu nového přátelství!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2004 1:10 | jana

nesouhlasím s Vámi. Partneři společnosti Amway - za celou dobu, kdy obchod funguje v Čr tak vím pouze o jednom rozvodu. Naopak - hlavním motem firmy Amway je rodina, uznání, sen, ocenění. Já jsem se setkala pouze s tím, že díky této firmě bylo navázáno spoustu nového přátelství!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2004 15:35

fajn článek,když budu podnikat,tak budu podnikat proto abych si vydělal peníze jinak bych asi nepodnikal. Rád bych věděl,co nenarušuje mezilidské vztahy? Co se tyče pyramidového systému,tam je třeba se zamyslet. Tam kde Vám dělá někdo šáfa,zaměstnání atd. je pyramida i vláda je pyramidový systém a proč protože nebudete vydělávat více než ředite podniku nebo prezident.Network to umožňuje... Je třeba myslet a rozhodovat se sám a né se nechat vodit za ručičku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2003 9:46 | Dalibor

Pokud chcete, aby Vám agent sjednal zajištění Vaších potřeb přímo na míru, tak mu tyto informace poskytnout musíte. Pokud mu tyot důležité informace zatajíte, vzniknou tto dohady, o kterých se dočítám na těchto stránkách. Z Vaší odpovědi mi spíše připadá, že chcete agenta spíše pošpinit, než si od něj nechat dobře poradit, ale na každého jednou dojde. Však vy si jednou vzpomenete na agenta, který Vám nabízel úrazové pojištění. Ale to už bude pozdě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2003 18:01

Jsem z ČR,a v tomto systému jsem něco přes rok. Takže nějakou zkušenost mám. Podívej se přes vyhledávač na heslo:E-commerce u Nás , ve Světě a přijdeš na to že máš jen názor, ale né fakta. Mě je 20let poučovat tě nechci, ale jak můžeš mluvit o něčem o čem nemáš ani šajnu. Nechápu... Aleš Kubín aleskubin@seznam.cz nebo akubin@vebso.cz V-virtual E-electronic B-business S-and Shopping O-opportunity
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 11:01 | Dan Lukeš

Dobrý den, máte absolutní pravdu, dobrý finanční poradce se musí neustále vzdělávat a sledovat, co se děje, aby uměl svým klientům dobře poradit. Držím palce.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 10:48 | keko58

U nás na Slovensku je situácia podobná, makléri pod OVB sa síce tvária ako lekári rodinných financií, no prvé čo človek spozoruje je naučené správanie - nič prirodzené, ďalej zistíte, že za Vami prišiel na Pasáte, alebo Bavoráku. Snahou týchto mladých, ambicióznych ľudí je hlavne roztočiť svoj kšeft - biznis. Situácia sa ale našťastie mení, čoraz viac maklérov (a poznám ich asi 25)prestáva mať strach, že si nestihnú utrhnúť z koláča. Na Slovensku momentálne treba presunúť asi 360 miliárd korún, zle uložených na terminovaných vkladoch, učtoch. Keď by sme získali štatistiky, ako sú ľudia poistení, tiež treba hodne urobiť. Makléri získavajú skúsenosti praxou, tá práca je hlavne o dôvere. Takisto potenciálni klienti, ak majú presné a pravdivé informácie, nie z reklamy v televízií, začínajú uvažovať o efektívnom zaobchádzaní s peniazmi. Preto by bolo dobré keby aj naši Slováci roztočili diskusiu o finančnom trhu, makléroch a podobne. Zatiaľ je to nič moc, preto sledujem český portál Peníze. Vďaka za Vaše názory. Štefan.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2003 9:21 | Martin Brož

Pokud chcete číst něco, kde je OVB nejlepší na světě, kupujte si časopis Finanční poradce, ten OVB leze do zadku, jak jen to jde.
-16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 9:12 | Dan Lukeš

A co kromě vaší uražené OVB ješitnosti myslíte tím "ne zrovna profesionálně podložený"? Což takhle být trochu konkrétnější a zkusit to nějak dokázat? Jinak je to opravdu jen klasická snaha OVB nestavět se ke kritice čelem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2003 22:23 | spekulant

Dobrý večer,četl jsem Váš komentář na Peníze.cz k OVB a zdá se mi zaujatý a ne zrovna profesionálně podložený. S pozdravem Filip Kohl
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 11. 2003 17:04 | Honzík

MLM,(AMWAY)-je tragický případ obchodu,vydělávání peněz.Systém se zdá dokonalý,ale dle mého názoru je to skrytý pyramidový systém(např.co se děje s penězi s networků..a pokud tedy jdou tyto všechny peníze na výzkum,tak proč se hlavní zakladatelé vozí v limuzínách a lítají ve svých letadlech,to asi nebude s prodávání šamponů..:o)) A když už by tedy toto všechno bylo tzv. oukej,tak je tento systém neštastný a tragický právě proto, že narušuje mezilidské vztahy(rozvody,rozchody...)A každý systém co narušuje a rozkládá přátelství,manželství,či jiný vztah je špatný..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2003 17:34 | Dušan Kempný

Drobný problém je v tom, že dealeři OVB nikdy to NEJ pro klienta nedoporučí, protože to pro ně znamená výrazně nižší provize. Ale to už se tady rozebíralo mnohokrát..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2003 17:01

Také jsem poradkyně OVB. Sice nevěřím, že by tento článek nebyl popsán s nějakým "přikrášlěním", protože je opravdu mnoho lidí, pro které jsme velká konkurence, kterou by bylo fajn "odstranit". Ale na druhou stranu existuje mnoho lidí, kteří "neskousnou", když jim někdo řekne NE. Pak je to průšvih, když takováto osoba radí ostatním. Člověk, který se věnuje jakémukoliv poradenství a denně jedná s lidmi by měl pochopit, že někteří klienti s ním nebudou souhlasit i kdyby jim opravdu doporučil pro ně to NEJ na trhu. Češi jsou bohužel ještě hodně poznamenáni dobou minulou a nevěří téměř ničemu - obzvlášť najde-li tam mnoho kladů a téměř žádné zápory. To je tak podezřelé, že se z toho vymluví za každou cenu. S tím ale poradce nic nenadělá. Snad to bude časem lepší a lidé pochopí, že existují i takoví poradci, kterým jde opravdu o prospěch klienta. Vždyť pouze spokojený klient se bude opětovně obracet na svého poradce.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2003 12:52 | Honzajs

Doma bych si schůzku nikdy nesjednal. Už jenom velikost a vybavení bytu může agentovi napovědět, tak proč mu tyto informace poskytovat. Dále agent ví, že mám smlouvy nadosah...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 10. 2003 12:42

Loni jsem prošel školením OVB, byla to docela dobrá zkušenost. Pan "Kubíček" udělal v obchodním rozhovoru pár logických seků, na něž je každý při školení upozorněn (alespoň já jsem byl). Předně se nedoporučuje, aby stávající klient volal novému kontaktu o svolení a představoval makléře - to s sebou nese riziko, že kontakt nás bude vnímat jako nějakého chlápka, co uzavírá stavebko či pojistky - a to OVB nechce. Makléř kontaktu zavolá, představí se, uvede referenci na stávajícího spokojeného klienta a domluví si schůzku, pokud možno i s partnerem, ideální je to u kontaktu doma - cítí se tam dobře a makléře to nic nestojí (nemusí platit útratu...). Navíc doma jsou všelijaké smlouvy, takže s sebou kontakt nemusí nic nosit. Na schůzce se předsatví společnost jako brána na komplexní finanční trhy a makléř jako potenciální dlouhodobý partner pro finanční svět. Pak se vyplňuje analýza, kde se zjistí osobní údaje o klientovi, jeho plány a přání a také jeho finanční situace a charakteristiky stávajících smluv. Dohodne se další schůzka, na níž bude představen finanční plán a zaplaceno seznamem kontaktů (bezplatně ano, zdarma ne). Na další schůzku se jde s návrhy smluv a pokud jde vše dobře, jsou všichni spokojení :o)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2003 10:33 | TGP

Dobrý den i Vám, máte pravdu, takto by měl pracovat opravdový finanční poradce. Je proto dobře, aby se ozývali i další jako Vy nebo pan Šafránek, aby čtenáři věděli, že ne každý, kdo to o sobě tvrdí, je opravdu finanční poradce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 10. 2003 10:25

Dobrý den, udělalo se mi špatně po přečtení tohoto článku a reakcí. Já jsem poradkyně OVB a to, co provedl za práci pan Kubíček bych si nikdy nedovolila. Zřejmě jsem vyškolená podstatně jinak. Já se s klientem seznamuju postupně, protože s klienty mám zůstávat doživotně a řešit s nimi úplně všechno, co se týká financí. Dokonce čekám, že mi klient řekne, že třeba ztratil práci a já se mu pokusím pomoci. Tato práce je taky o kontaktech a vztazích. Opravdu bych vám všem přála setkat se s finančním poradcem, který bere svoji práci i jako poslání. Snad to neznělo moc vzletně ;-). S pozdravem Chlupová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2003 16:28 | Ivan Špirakus, Komora pojišťovacích makléřů, www.kopm.cz

V systému MLM se prodává především životní pojištění. V návrhu zákona o zprostředkovatelích pojištění, který je nyní v parlamentu - zájemce najde tento text zde: http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=4&CT=306&CT1=0
§ 26 2) Pojišťovacímu zprostředkovateli ...., který d) vyžaduje od osoby, která se má podílet na zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví, složení vstupního poplatku jako podmínky výplaty příštích odměn za tuto činnost, nebo e) odměny osoby, která se má podílet na zprostředkovatelské činnosti v pojišťovnictví, odvozuje od získání dalších osob pro tuto činnost, které takto získal, lze za správní delikt uložit pokutu až do výše 10 000 000 Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 14:00 | Kukadlo

Nemám žádnou zkušenost s finančními poradci (zřejmě zaplaťpánbůh) a po přečtení článku mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Daleko profesionálnější přístup mají i cikánští brusiši nožů nebo popeláři. Také narozdíl od těchto finančních poradců odvedou vůbec nějakou práci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Ivan Pilip

exministr a podnikatel

Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivan Pilip
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services