Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

7. 10. 2003 12:46 | Pavel

Podepsat smlouvy hned na miste je dost brutalni, takhle se chovaji podomni dealeri a ne kvalifikovani poradci, kterym jde doopravdy o dlouhodoby servis...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2003 12:10 | TGP

Vážený pane,
díky za Váš názor. Naprosto souhlasím, že každá troška informací, která lidi inspiruje k tomu, aby se o své peníze začali starat, je dobrá - a to včetně setkání s finančními poradci.
Zároveň ale trvám na tom, že klient by měl dostat čas si navržené řešení promyslet, sehnat si v případě zájmu další informace a také poradce doporučit pouze v případě, že je spokojen, ne jako apriorní podmínku poskytnuté služby.
Hodnocení a testy poradců, kterým se budeme v budoucnu s růstem důležitosti sítí věnovat ještě intenzivněji, by měly být dalším krokem pro ty, kteří si vybírají finančního poradce a chtějí opravdu dlouhodobého partnera místo jednorázové transakce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2003 12:02 | anonym

Tak ten muj chtel 10 kontaktu, kolegyne mu odmitla je dat a on odmitl se s ni tudiz vubec bavit. Takze o co jim jde? Chteji pomoci cloveku, nebo je to letadlo?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2003 11:57 | - - -

Trochu se mi nelibi, ze kdykoliv ctu clanek o OVB, vzdycky z toho vyleze "agent" teto spolecnosti jako nejvetsi podvodnik. Me osobne vypracoval "financni plan" takze clovek od OVB a jsem s nim v principu spokojen. Cili pokud chcete slyset konkretni pripominky:
1, mezi agenty OVB jsou i slusni lide, kteri se snazi delat svou rpaci poctive a dobre - ten muj napriklad nechtel zadnych deset kontaktu, ale stacilo mu, kdyz ho doporucim alespon nekomu, ovsem pouze v pripade, ze budu spokojen s jeho praci (a samozrejme ne hned, ale az po nekolika tydnech, kdy si rozmyslim, jestli s nim jsem opravdu spokojen). Krome toho se opravdu detailne zajimal o veci, ktere byly potreba vedet, vzdy mi dal dost casu na rozmysleni a podobne. Cili ja jsem narazil na takoveho anti-Kubicka. Otazka samozrejme je, jaky je pomer poctu slusnych lidi vuci Kubickum, chtel jsem jen ukazat, ze i takovi exituji.
2, A tohle je nejpodstatnejsi - je jasne, ze pokud si necha od agenta OVB vypracovat analyzu redaktor financniho serveru, najde na ni spoustu detailu, ktere by se daly vylepsit. Je to proto, ze zna svou vlastni situaci mnohem lepe a hlavne proto, ze se v problematice vyzna. Ovsem obycejnemu cloveku, ktery mel dosud vsechny penize na beznem uctu, protoze netusil, ze existuje neco jako stavebni sporeni (nebo treba i tolik zatracovane kapitalove zivotni pojisteni), muze plan od poradce OVB prinest treba i nekolik tisic uspory mesicne a pomoci mu rozvrhnout si financni planovani. A to vse s tim, ze se o to nemusi nijak starat a procist stovky stranek financni literatury, aby tomu porozumel. Pro takovehle lidi je OVB opravdu prinosem. A ze plan nemusi byt uplne optimalni a misto 1037kc usetri mesicne jen 1012? Je zadarmo... A kterych lidi myslite, ze je v CR vice? Beznych lidi nebo redaktoru financnich serveru? (No dobre, trochu nadsazka, ale ne kazdy se musi nutne zajimat o financnictvi.) - A prave proto ma i OVB svoje misto a da se o ni rict, ze je uzitecna.
3, nechci vypadat jako propagator OVB. Tohle jsem sem psal proto, ze si myslim, ze je dobre si uvedomit i mozne pozitivni dusledky pusobeni teto site. Co si myslim o samotne MLM organizaci OVB je to, ze je to stejne zlodejske a podvodne, jako vsechny ostatni MLM, Herbalifem pocinaje a americkymi spamovymi maily konce. Proto vsechny poradce OVB spise lituji (a pevne verim ze ten "muj" uz teto cinnosti zanechal), protoze jsou to oni, kdo je v tomto pripade do MLM zatazen a kdo se nechava vysavat. Pro jejich klienta z toho zadne zlo neprameni, snad jen riziko toho, ze z vas budou tahat kontakty na vase pratele.
Takze zaver - OVB je zlodejina, ale okradenym neni klient (kteremu muzena naopak ve vetsine pripadu pomoci), ale sam poradce, zatazeny do hierarchie MLM.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2003 11:47 | Osky

Nedávno jsem se setkal s rodinou dvou lékařů, které různí pojišťováci v průběhu let prodali celkem pět životních pojistek v souhrnu na asi osm milionů korun. A oni si chudáci mysleli, jak jsou dobře zajištění a jak dobře své peníze investují...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2003 11:28 | Petr

Nevím, jak vy, ale mi připadá podobné jednání vlastní drtivé většině pojišťováků. Čest výjimkám. Vždyť přece, kdyby poctivě vysvětlili všechny podmínky, výluky, srovnali různé produkty různých pojišťoven, kam by přišli? To by uzavřeli snad jen 10% smluv. Stará pravda říká, že nejvíc se vydělává na lidské blbosti. Naslibují se klientům hory doly, zamlčí podstatné výluky a ejhle, ukolébaný klient podepíše na místě, aniž by si všechno pořádně přečetl a rozmyslel. Znám spoustu lidí, kteří takhle uzavřeli pojistnou smlouvy (majetkovou, životní, KŽP, úrazovou, povinné ručení apod.).
PS. Nepracuji v peněžnictví, jsem spíš jen takový finanční amatér, samouk, který se vzdělává, aby nebyl napálen.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2003 11:09 | TGP

Chtít po lidech, aby hned podepsali smlouvy, je docela dost drsné! Normální by přece bylo nabídnout jim řešení a nechat je, ať si ho promyslí, ne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2003 11:09 | Dan Lukeš

Text bohužel odhaluje hlavní slabinu OVB a jejích poradců - masivní školení je naučí hezky mluvita dobře vystupovat, ale mají pouze omezenou nabídku "doporučených" produktů. Také jejich zaměření na masový trh příliš nesedí lidem, kteří se v problematice orientují a jsou zvyklí na určitý způsob jednání. Pro ně je sebeprezentace OVB jako jednoho z hlavních hráčů na finančním trhu docela silné kafe.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2003 11:01 | TGP

Dobrý den, dočkáte se, druhý díl hodnotí jednotlivé navržené produkty a také to, zdali a jak zapadají do dohodnutých cílů - a zdali nešlo zvolit pro jednotlivé cíle pro klienta výhodnější produkty.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2003 10:32 | TGP

No uvidíme. Názory pana Šafránka jsou sice pro-OVB, ale mají hlavu a patu a obvykle jdou k věci. I když s ním nemusím souhlasit, rád jeho názory čtu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2003 10:30 | Zdeněk

Možná je to jenom tím, že je ještě brzo ráno. Odpoledne už ale asi bude všechno jinak :-))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2003 9:49 | Lukáš Havel

Docela mě zajímá, jaké bude to konkrétní řešení. Ostatně někdo se možná neumí představit, ale může navrhovat dobré plány...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2003 9:15 | Jan Bláhovec

Slyšíte to ticho? Že by byli všichni diskutéři vlastně agenti OVB? Je to možné. Halo, pane Šafránku, velký šéfe OVB, kde jste? Čekal jsem, že přispěcháte s nějakým vysvětlením o tom, že zase někdo schválně vybral toho nejhoršího poradce, že zase chce někdo schválně poškodit dobré (dobré?) jméno OVB.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 21/21

21

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

Jiřina Hajduková

podnikatelka, Komas

Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jiřina Hajduková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services