Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

16. 2. 2012 18:29 | Petra

Pracuji jako finanční poradce pod hlavičkou OVB již druhým rokem. Sama mám tým lidí a za svojí prací a svých lidí se pevně stojím. To co předvedl "pan poradce" je ostuda a je mi to upřímně líto, protože takto poradenství nesmí probíhat a "pan poradce" nepochopil smysl své práce.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2012 11:33 | Chytracek

A dost!!! Vse jsem cetl az do konce a musim rict, že jsme národ hloupých lidí. Skoro každý tady vytahuje historky jak je chytrý než poradce , jací jsou to zloději ty poradci atd. atd. No každý sakra něco umí ne? A když vám člověk ukáže, že tady vyhazujete dost peněz a že by to šlo jinak a lépe tak nebudu blbí a vezmu to ne? Sakra vám by se nelíbilo, když vám někdo ušetří peníze? Ano zkouší to nějací poradci, že si člověk musí spořit 30000 měsíčně ale v tom případě ten poradce je blb a rozhodně u něj bych nezůstal ani minutu tak odejdu a řeknu, že nemám zájem? Chce kontakty? Tak ať pro mě něco udělá ale nedostane 10 ale dostane třeba 2:) Já mu pomůžu on pomohl mě. A né se chlubit jak někdo byl chytřejší než poradce.Tak ať tam jde dělat místo něj když je tak chytrý! Snad jsme lidi a nikdo není dokonalý a pokud zjistíme, že poradce není tak dobrý jak si možná myslí tak mu to naznačím a ukončím schůzku ne? Ale zase musím říct, že se tu našli lidi, kteří to napsali dobře Ale pozor nechci nějak podporovat OVB nebo jiné společnosti. Ale nelíbí se mi, že lidi hážou všechny do jednoho pytle. Jsou tu i dobří poradci. Já jsem dělal také finančního poradce a musím říct, že mě to dost naučilo. Měl jsme super tým ale jakmile jsem zjistil, že někdo z mých podřízených tu práci dělá blbě( tlačí na ně, nutí je něco podepisovat tak letěl) Tak to je Nechci se nějak vychloubat ale za svůj tým bych dal ruku do ohně. Každý kdo podemnou pracoval tak to dělal z chutí a né pro peníze. Ale letos na podzim jsem odešel z tohoto byznysu na zajímavější práci, a o finance se mi stará můj kamarád a jsem maximálně spokojen. Tohle je zase moje zkušenost s finančními poradci. Mějte se fajn a přeji hezký zbytek dne.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2012 14:29 | Ondřej Fiala

Vážený pane Nováček, Musím konstatovat že vcelku s Vámi souhlasím, ale výše provize se rozhodně neliší v řádech 10kč, ale v řádech tisíců. Společnosti se snaží nabízet pro své začínající poradce co nejlepší podmínky pro jejich karierní i osobní růst, a proto se předhánějí kdo dá například větší provizi za IŽP či něco jiného.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 1. 2012 19:21 | Romana

POKUD SE TO K VÁM VÁŽENÍ ještě nedoneslo tak OVB poradci jsou živnostníci a každý pracuje sám za sebe a tudíž za vše nese zodpovědnost.Ano,poradci mají k dispozici analytické centrum OVB,které jim navrhne optimální řešení pro klienta,a to pro každého klienta jiné řešení šité na míru a tento návrh je vždy ideální a správný a člověku má pomoci,ale TO ŽE NĚKTEŘÍ PORADCI JSOU Z DOVOLENÍM "PARCHANTI" A SNAŽÍ SI NAMASTIT KAPSY NA ÚKOR TOHO ŽE KLIENTOVI VŮBEC NEPOMŮŽOU,TO NENÍ CHYBA OVB ALE TOHO KONKRÉTNÍHO PORADCE A VĚŘTE MI ŽE TAKOVÍ LIDÉ U FIRMY DLOUHO NEJSOU.Je mi opravdu líto že díky takovým lidem má firma OVB špatnou pověst.Já osobně u firmy pracuji a mám řadu spokojených klientů.Nikdy jsem po klientovi nežádala aby mě říkal kolik vydělává,za co utrácí atd.Ani nějaké citlivé údaje jako jsou rodná čísla a čísla občanský průkazů nikdy od klienta nevyžaduji (samozřejmě dokud se neuzavírají nějaké smlouvy,pak je to nutné),pouze klientovi poreferuji obecně o tom co pro něj mohu udělat co se týče zdravotních rizik,důchodu,bydlení,zajištěn ídětí,investic a podobně a pak se klienta jen zeptám,zda a kolik je ochoten sám do sebe ještě nad rámec svých výdajů investovat.Pokud řekne že nic,tak nevadí,zkusím mu pomoci i tak.Nehledě na to,že mám i klienty,kterým jsem po naší schůzce sdělila že vše co mají je perfektní a to nejlepší pro ně a že nic měnit nebudeme,ale nadále jsme přáteli a v budoucnu když něco budou potřebovat tak mi mohou kdykoliv zavolat.Pokud člověka práce baví a je rád že může lidem pomoci tak je z něj opravdu dobrý FINANČNÍ PORADCE A JE JEDNO PRO KTEROU FIRMU PRACUJE!!!!!TO SI MUSÍTE UVĚDOMIT!!!!TAK PŘESTAŇTE PROSÍM HÁZET VŠECHNY DO JEDNOHO PYTLE!!!POKUD JSTE NESPOKOJENI S NĚJAKÝM KONKRÉTNÍM PORADCEM TAK VYZKOUŠEJTE JINÉHO,ALE NEODSUZUJTE FIRMU,AŤ UŽ JDE O OVB NEBO JINOU PORADENSKOU SPOLEČNOST!!!!!
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2012 14:20 | Anisti

Nezlobte s na mne, ale těmito názory vesměs nesouhlasím. Já osobně pracuji u společnosti OVB a musím říct že takhle to opravdu nefunguje. Poradci vám nebudou nabízet jednu věc, od např. české pojišťovny protože za ni mají větší provizi. Provize je daná stejně u životního spoření od jakékoliv pojišťovny, provize se člení podle druhu smlouvy ne podle pojišťovny a proto poradce nemá důvod vám lhát. Já osobně, možná jsem naivní a držím se starých obyčejů, ale já lidem nelžu. Také jsem v OVB začala jako nezkušený poradce který prošel spoustou školení a teď ve firmě pracuji již 6 let a jsem na vedoucí pozici a na své začátky vzpomínám a snažím se aby i ostatní začátečníci byli tak úspěšní jako já. Spolupráce s OVB je pro vás bezplatná a proto bych každému z vás doporučila se s poradcem sejít. Každý z vás kdo umí ovládat internet tak, aby mohl sem psát svůj názor si dokáže nabídky poradce ověřit když to potřebuje a stačí mu k tomu GOOGLE a 5 minut čistého času.
Samozřejmě vás nikdo nutit nemůže a pokud nechcete podepsat nepodepíšete.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2011 15:01 | Tomas

S agentem OVB mám vlastní zkušenosti, až na drobné odchylky vše probíhalo přesně dle výše uvedeného článku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2011 13:03 | Martha123

naprosto souhlasím, OVB má velmi podivné chování vůči svým bývalým spolupracovníkům. Koho se to přímo netýká, těžko to pochopí. A to, že se to něděje v danou chvíli zrovna mě, neznamená, že se to neděje vůbec. Na FB je založená skupina OVB a její praktiky, kde si každý může přečíst, jaké zkušenosti mají jiní lidé. ať už jako klienti, tak jako spolupracovníci. Ti, kteří uvažují o spolupráci - velký rozdíl oproti BÝT ZAMĚSTNANÝ - ať si přečtou.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2011 18:57 | Gabriel Pleska

Takový pomenší Belgičan s vejčitou lebkou a nakrouceným knírem – detektiv světové úrovně, IA třída.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 11. 2011 20:46 | kolemjdoucí

kdo je pojrot?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2011 12:05

Ludviku, Partners koupili Peníze.cz před necelým rokem. Článek je z roku 2003, o čtyři roky starší než Partners For Life Planning. A jeho autor tou dobou pro žádnou finančněporadenskou společnost nepracoval... Chytil jste se za nos, nebo budete tvrdit, že autor byl v roce 2003 tak rafinovaný, že špinil svou za-čtyři-roky-konkurenci?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2011 11:59

Dobrý den, Věro, gratulujeme ke skvělé detektivní práci :) Když si překliknete na první příspěvky do diskuze, zjistíte, že článek pochází z roku 2003. Partners For life Planning ovšem vznikají až v roce 2007. Takže zatím jste to dotáhla na Hastingse. Ale třeba se časem vypracujete i na Poirota :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2011 11:55

Dobrý den, článek vznikl v roce 2003. Partners For Life Planning v roce 2007, před vznikem Partners Tomáš Prouza v poradenství nepracoval. Stačí?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2011 23:52 | Natan

Pane Jiří Váš komentář je známka hlupáctví a malosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2011 9:37 | Filip

Mám to chápat tak, že tuhle práci musí dělat jen člověk, kterému je 40 či 50 ? Občas bych preferoval raději nějakého mladého energetického studenta, který má tu vizy si hezky přividělat a někomu pomoct. Vždyť tato diskuze je uplně k ničemu... Vždy se najdou lidé, kteří OVB budou špinit ale i lidé kteří mají dobré zkušenosti. A to platí u plně ve všem, koupíte si jogurt a buď vám chutná nebo nechutná. Koupíte si auto a buď jste spokojení a nebo vám auto nesedí. Neexistuje žádná věc, která by měla jen kladné názory. Tím pádem, pokud jste se s tou prací osobně nesetkal, nějaký dotyčný vás osobně finančně či jinak nepoznamenal. Zdržte se takových komentářů. Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2011 21:18 | Pochybovač

Souhlasím, že hlavní zodpovědnost má ten, kdo smlouvu podepisuje. Ovšem společnost, která má neseriózní zástupce, je sama neseriózní.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 10. 2011 20:54 | Václav Šťastný

Poprvé jsem se s OuFauBé setkal někdy v r. 1992-3 v karlovarském hotelu Thermal, když v této zemi začínali. Jejich verbířské praktiky nemohu označit jinak než jako vrcholně neetické. Demagogie jejich prezentace byla v naprostém kontrastu s jejich profesionalitou. No, a musím říct, že jsem od té doby můj názor neměl důvod změnit – a to se v tomto byznysu pohybuji na mezinárodní úrovni již od r. 1981.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2011 7:50 | Kropáček

Naprosto souhlasím s paní. 18 letý kluk je nejchytřejší na světě , rodiče jsou debilové , protože chodí do práce .... atd. OVB jim dá kvádro a možnost seberealizace. Konečně je někdo začal chápat ... Víte o čem mluvím. T o , že si , ale někdo s takovým dítětem uzavře produkt a pak na internetové diskuzi pomlouvá OVB , to je směšné. On je hloupý , ne ten , kdo na něm vidělal !
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2011 7:32 | Jana Rychtářová

Zástupci OVB démonizují mladé studenty po vzoru náboženských sekt. Studentíci uvěří , že z nich budou milionáři a vyrazí do ulic. Společnost OVB moc dobře ví , že většina z nich pojistí max. maminku, tatínka a možná solventní babičku. Ale to jim stačí. Hlavně , že je další kostka v " Pyramidě ". Zdá se Vám to nemorální ? Snad nechutné ? Jistě , ale nikoli protizákonné. V této diskuzi plačou zástupci konkurence , protože jim OVB bere práci. Ale to není podstatou věci. Takže rodičové mladých a zmatených adolescentů s touhou zbohatnout, ať nedopadnete jako já. Můj syn se nechal zlanařit ,udělal si živnost.Jeho pyramidový guru ho přiměl se zaúvěrovat (Samozřejmě u OVB na rozjezd , jak oni říkají "firmy ") Mně sebrali přídavky vč. rodič. příspěvku ( protože syn podniká )a zůstaly mi dluhy. Protože finační odměna spodního patra pyramidy je téměř nulová. Chyba není na straně OVB , ale na mojí , protože jsem se chlapci při výchově dostatečně nevěnovala.Zapomněla jsem mu totiž vysvětlit ,že na světě žijí kromě psů , také hyjeny.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2011 13:28 | Honza

Společnost OVB sama o sobě je velice neseriózní. Pravda je, že cílem je "ulovit" co nejvíce lidí, ať už k profesnímu růstu typu pyramida, tak k získání co nejvíce jakýchkoliv produktů a tím provizi. Když se náhodou dostanete do provizního mínusu, tak nejen že vás o tom nikdo neinformuje, abyste se mohli vyrovnat, pošlou na vás rovnou vymáhací agenturu, která má postup jako Stb, je mi z toho na blití, jestli se mi někdy bude někdo pokoušet cpát cokoliv a zaštiťovat se společností OVB, prohodim ho oknem!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2011 13:19 | Honza

S tím vzděláním na tom asi něco bude, když už tu píšete sáhodlouhé články, naučte se základy českého pravopisu!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services