Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 413 komentářů)

15. 2. 2011 15:41 | Robert

bohužel musím se připojit k této diskuzi, jelikož jsem měl možnost u OVB pracovat... doporučuji se této spol obloukem vyhnout, pokud Vám budou nabízet nějaké služby, nedoporučuji využívat, zlanaří vás nenápadnými kalkulacemi půjček, úvěrů atd, pak stačí jen malý podpis... a máte hned smlouvu s novým pojištěním na krku... určitě je to o jednotlivcích, ale mě se tento způsob nezamlouvá a je velmi podivný, nábor lidí, kteří o finančnitví nevědí vůbec nic mluví za vše... praktiky, kterými školí své lidi, kteří vnucují finanční služby každému, komu zavolají jsou otřesné... nezapomeňte na jediné: každý finanční poradce by měl mít svou klientelu na základě doporučení, zkušeností a kvality jeho práce, ne kvůli tomu, že vám namluví že je největší společnost působící na trhu... kvantita není kvalita
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2011 23:46 | David

Moc hezká diskuze..! U OVB dělám už nějaký čas. Musím se přiznat že ten kdo napsal tento článek byl zaujatý nebo měl hold smůlu na poradce. Já osobně si nikdy neberu kontakty již při analýze, jen na to upozorním at se klient do příště ozve pár známím, kterým by chtěl dopřát také tuto službu. Je mi jedno kolik mi dá doporučení!!! Ještě pořád studuji. ANO. Ovšem musel jsem si udělat cerpo abych mohl pracovat dál - tj. test fin. poradce. Pravda nic moc jsem si nevidělal na to jak dlouho u OVB dělám ale ta práce mě baví. A proč bych se měj ptát lidí co z OVB odešli. Je jasné že budou nadávat. Většina lidí není tak úplně čestných a neumějí si přiznat že možná byla chyba v nich... Proč ale házet špínu na sebe, když jí můžu hodit na OVB? Můj názor je ten že každý dělá svou práci po svém, každý je člověk, každý dělá chyby, ale nebojím se říct že systém na jakém OVB funguje JE V POŘÁDKU!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2011 22:19 | Tomas

Dobry den jako naprosty ,,lajk'' jsem si neco nasel o OVB jelikoz nekteri moji kamaradi podepsali smlouvu s OVB. Temto mym kamaradum je pouhych 18 a jsou financni poradci a nadrizeni z OVB je nechali podepsat smlouvy za pouhy prislip ze maturitu v tomto roce dodelaji. A neni to obchodni akademie ani neco podobneho pouze obycejny gympl. Udelejte si obrazek o OVB sami.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2011 12:44

S tím nesouhlasím, že musí být alespoň středoškolské vzdělání s maturitou. Sestry spolužáci z gymnázia jsou finančními poradci od svých 18 let, maturovat budou letos v červnu.Navíc práce finanačního poradce pro OVB mi byla nabídbuta, když jsem byla ještě na střední škole. Nešlo o poizici "tipaře", ale plnohodnotného finančního poradce...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2011 15:21 | T.Peták

S tím základním vzděláním nemáte vůbec pravdu, zase vše přivádite AD ABSURDUM. Minimální dokončené vzdělání je střední s maturitou, pokud jí nemáte nemůžete u společnosti fungovat jako právoplatný poradce, pouze můžete vystupovat jako "tipař".
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2011 19:18 | Pavla

Jaké letadlo? Fin plán je zpracován zdarma a odměnou za to jsou kontakty od pouze SPOKOJENÉHO klienta. Neberu si 10, ale 30 ... :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2011 9:31 | WalterKovacs

Proč ? Protože kdyby na tohle přistoupil každý fin. poradce tak bude za chvíli bez klientů a bude se moc jít klouzat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2010 20:53 | Miracel

Velmi zajímavá diskuze :-). Je jasné, že OVB je v povědomí mnoha lidí (co dělá, komu pomáhá atd.). Někdo má špatné zkušenosti, někdo jiný se zase ohradí, že je naprosto spokojen:-). Můj názor. Neřešil bych komu OVB pomáhá atd., ale z pozice laika ve finančnictví, který chce poradit ohledně spravování svých financí, bych právě zakládal můj vztah k dané společnosti (ať už je jakákoliv) právě na té konkrétní osobě (v článku pan Kubíček), který vystupuje pod jménem té společnosti. Tudíž, pokud by došlo k podobným věcem, jako v příspěvku, tak bych se na tuto společnost vícekrát neobrátil. Samozřejmě, někdo namítne, že je to jen jedna osoba a podle ní nemůžeme soudit zbytek, ale není to právě ta jedna osoba, která komunikuje a osobně všechno projednává s klienty? "Dělá společnosti jméno"? Není právě ona zodpovědna za výkony a profesionalitu svých "zaměstnanců"? Znám pár zaměstnanců OVB, resp. vím, koho jsou schopni přibrat do svých řad, jen když z toho kouká pěkná provize. Nezlobte se na mě, ale aby mne ohledně mého majetku radil člověk, který ma pouze ukončené základní vzdělání a prošel nějakým pár hodinovým kurzem opravdu působí jako podomní prodavač masťiček, který si chce vydělat získáním vašeho podpisu na co nejvíce produktech. To mi prostě přijde směšné. Netvrdím, že ve svých řadách nemají i schopné lidi. Netvrďte mi, že by jste šli k doktorovi nebo za právníkem co nemá patřičné vzdělán? To je jako jít do nemocnice a doufat, že narazíte na opravdu doktora a ne účastníka 6 týdenního kurzu, jak předepsat recept.
Jen sem spíš chtěl podat pár otázek a témat k jádru věci, ne řešit jednotlivé pojištění atd. S tím nemá OVB co dělat, ta je pouze cpe lidem :-D
PEACE :-)
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2010 23:16 | ??

Musim se smat jak tu nekdo pomlouva spolecnost Ovb pritom tato spolecnost nejvic pomaha lidem jak bohatym tak i tem co nemaji dostatek penez.Je to spolecnost ktera je na velke urovni a je ke klientum na 100 procent uprimna.Ovb pomaha lidem s financema a pres 930 000 klientu je spokojenych co vyzkouseli OVB :)
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2010 15:04 | martha123

Vážený pane Jukl. Možná by bylo dobré zeptat se bývalých poradců OVB, jaká je to špička ve svém oboru. Každý tady kontruje, že se jedná o lidi, jak je každý jiný atd. Centrála je ovšem jen jedna. Také fakt, že poslední dobou vyplouvají na povrch všechny nesrovnalosti ve vedení účtů spolupracovníků, nedodržování smlouvy o obchodním zastoupení ze strany centrály, neschopnost vyúčtovat stornofondy spolupracovníků atd. Už jste se setkal s někým, komu přišel výhružný dopis od spol. GGN inkaso, která zastupuje OVB? Už jste mluvil s někým, kdo odešel z OVB? velmi zajímavé. Všem doporučuji vyhledat alespoň jednoho takového člověka a velmi rychle si rozmyslí, jestli to začne dělat. Ty problémy za to opravdu nestojí.
-19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2010 21:27 | Nikola

Popis v článku mi osobně přímo sedí na školu v Partners, je to jejich typický příklad. A to mám z vlastní zkušenosti. A také mám zkušenost s OVB, kde je problém, že jde o tak obrovskou společnost a mnohé struktury mají své způsoby jinak zaběhlé. Řekla bych, že ta Partnerská větěv se právě odtrhla od té struktury OVBáků, kteří tento způsob podporuji. Já jsem nyní v OVB a patřím do sturktury, která se za nic stydět nemusí. Většinu těch protivných věcí uvedených v článku jsem nikdy nepoužila. A mimo to, jak klient na mě tak já něj... Lidi jsou různí, jak mezi poradci tak klienty!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2010 3:23 | Jindra

Tento článek je aboslutní neobjektivní nesmysl !!! Jak si může někdo dovolit porovnávat JEDNOHO poradce z obrovské společnosti !!! Všichni jsou to podnikatelé a každý si dělá práci podle svého. Je spousta poradců, kteří Vám dají jeden produkt na vsechno a spousta dalších, kteří jsou zkušení, poctiví a pracovití. Tyto nesmyslná srovnání - jeden poradce = celá OVB je absolutní nemysl. To když Vás zastaví policie a policista bude "prudit", budete si hned myslet, že celá policie stojí za houby a nebudete chtít s nima do konce života nic mít???????? Přemýšlejte prosím přátelé! Žádné srovnání jakékoliv poradenské společnosti nebude NIKDY objektivní! Ani nemůžete vzít od každé společnosti 5 PRAZSKYCH poradcu např OVB, Partners, AWD, Fincentra a porovnat je. Jiny kraj, jiny mrav. Jiny pristup k lidem. Je to velmi velmi směšné. Nejhorší je, že tyhle články se všem pseudonovinářům nejlíp prodávaj - senzace nad kterou dnešní populace, kterou ovlivní tlustej sedlák s příslibem bohatým seberu chudým dám, s nadšením bez přemýšlení tleská. Ale proč přemýšlet, když to vymyslí "novináři". PRO ZBYTEK VASICH ZIVOTU MAM RADU DO ZIVOTA: MYSLETE PROSIM NEBO VYHLEDEJTE NEKOHO, KDO TO DOKAZE A OZENTE/VDEJTE SE S NIM.
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2010 19:14 | black mamba

Já bych ti zase radila - nauč se česky.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 11. 2010 19:37 | valerie

ano,je to výborná společnost,pokud nenastanou organizační problémy v této firmě,tak je opravdu špička na našem trhu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2010 18:00 | David

Byl jsem na sezeni OVB a musim rict, ze mam dojem, ze lidi, kteri tam byli a kteri se povazovali za financni poradce vubec nemeli jak kvalifikaci, tak predstavu o cem tato prace je. Navic jediny co s etam snazili ze mne vytlouct byly kontakty a hlavne kontakty, o nic jinyho asi ani neslo. A navic mam dojem, ze tahle spolecnost podnika stylem letadla a pyramidy. Pocity z OVB mam tudiz rozporuplne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2010 22:51 | Lukáš Zátopek

Při vší úctě, ale jakékoliv srovnávání makléřský společností je nesmysl. Makléřina, stejně jako například právničina je služba a služby jsou o lidech. Navíc tyhle společnosti fungují jako multi-level marketing, takže jednotlivá ředitelství se od sebe diametrálně liší. Nebudu teď srovnávat ony zmíněné ředitelství, stačí se podívat v rámci jedné kanceláře: jsou zde jak poradci kvalitní, tak začátečníci a poradci ne zrovna féroví ke klientovi. Nebudu se pouštět do jakéhokoliv souzení zmíněných skupin, podstatné je to, že srovnávat se v téhle branži opravdu nedá. Stejně tak jako já dokážu klientovi ušetřit nebo vydělat peníze ikdyž už má portfolio od ZFP, Partners, AWD či kohokoliv jiného, stejně tak můžu narazit na nekvalitní portfolio od někoho z OVB. A ikdyž si kvalitu hlídám a laťku si držím opravdu vysoko, věřím, že i já mám stále co se učit, a tak je možné, že právě někdo z konkurenčních společností udělá nabídku lepší než je ta má. (Na druhou stranu můžu být klidný, že té opravdu kvalitní konkurence - ať už mezi kolegy z OVB či jiných společností není mnoho.) Navíc, i klient je osobností vždy úplně jinou. Srovnají-li se dva stejně kvalitní poradci, klient vždy ukáže, že ten jeden byl lepší. Proč? Protože si prostě padli více do oka.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2010 13:34 | Tomáš Jukl

Myslím že tady už hodně lidí napsalo své názory.Podle mého, je OVB špičkou ve svém oboru,samozřejmě že jde o lidi ... a jak to ti lidi vezmou, někdo tam může jít stím že si rychle vydělá a pak stejně skončí protože takhle to tam nechodí ) ... a nebo máte možnost budovat si svojí kariéru,která opravdu stojí za to ! Myslím že firma co právě oslavila 40 let na Evropském trhu už ví co dělá...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2010 8:30 | Luboš

Dobrý den všem. Skvělá diskuze a skvělé postřehy. Zmiňujete tady různé """"konkurenty""""" spol OVB,chci se zeptat,známe někdo spol Hamburg Manhaimer (snad se to tak píše). Kolují názory,že tato spol bude v budoucnu hodně šlapat OVB na paty
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2010 15:34 | Hanz

Tohle je bohužel popis, který přesně odpovídá lidem v oblasti mého bydliště. Na mnohačlennou skupinu existuje jen jediný vedoucí, který rozumí tomu, jak tato práce funguje. Tenhle člověk má pod sebou desítky mladých lidí, kterým slíbí velké peníze od bank a, aniž by je cokoli naučil, vyšle je do světa. Jejich úkol je jasný - uzavřít s klienty nové smlouvy a minimálně je stáhnout o kontakty. Nepřejte si vědět, co se poté děje v kanceláři, jestliže přijdou od klienta nejen beze smluv, ale také bez kontaktů. Ještě je tu ale zbylá většina poradců OVB. Poznáte je snadno. Po telefonu není snadné něco vysvětlovat, na schůzce vám ale takový poradce přesně objasní, jak funguje a pracuje a jediné, na co se vás bude ptát, je váš současný stav, aby vám na druhé schůzce mohl jasně zobrazit, jak fungují vaše peníze dnes - co platíte, čeho využíváte. Teprve poté následuje otázka, zda je to opravdu to, co jste sami chtěli. A teprve tady je možné najít klientovi to, co je pro něj opravdu výhodné podle toho, co si sám přeje, potřebuje. Pokud je klient se svým stavem spokojen nebo jsme něco opravili, poprosím na konci o kontakty. To je způsob, jak se mohu dostat k dalším lidem a dát si s nimi to jedno kafe a popovídat. Svou práci mam opravdu rád, protože vím, že touto cestou lidem opravdu pomáhám. Ti, co se ženou za penězi, většinou dlouho nevydrží, i když za tu dobu dovedou často napáchat dost škod. Takové "poradce" nebo jejich špatně vyškolené (pokud vůbec vyškolené) spolupracovníky však záhy poznáte. Takové černé ovce rodiny rozhodně dlouhodobě nevydrží. Nic jiného si z tohoto článku vzít nelze. OVB je evropskou jedničkou a tou by se určitě nestala, kdyby svým klientům místo pomoci ubližovala.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 8. 2010 22:10 | Pavel

a co děláš nyní?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Šmucler

podnikatel

Jan Libich

ekonom

Roman Šmucler
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Jan Libich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services