Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak co nejvíce vyděla

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 212 komentářů)

25. 11. 2003 12:15 | Pepa

No já tomu moc nerozumím, ale když to cílovka nedovoluje, tak cílovku zvětším, což mě stojí 1% a asi stovku za žádost o změnu. Pak se zas nemusím o nic starat a je to pořád výhodnější než jakýkoli termínovaný vklad. Termínovaný vklad kolem 4% nabízela UNION a bylo to jen lákadlo, jak dostat do tunelu víc drobnejch.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2003 9:44 | Lady

No některé spořitelny nabízeli úročení ve výši až 5 % ročně. A většina lidí, kteří mají své smlouvy již takto "staré" nepřivkládají ať už proto, že jim to výše cílovky nedovoluje, nebo proto, že mají jinou smlouvu, na kterou žádají SP. Jestli Vy máte smlouvu takto starou a máte dostatečně vysokou cílovku, tak můžete přivkládat, dostávat SP a pak jsou Vámi získané úroky výrazně vyšší než jen těch příkladových 5 % p.a. :-) Gratuluji.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 23:09 | Pepa

No to jsem uzavřel, ale kde je napsáno něco o 5%? Ta smlouva je na dobu neurčitou a pokud dám vklad, tak zase dostanu státní příspěvek...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 13:25 | Lady

No svou šanci jste už propásl, pokud jste před pěti roky neuzavřel stavební spoření. :-)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2003 13:22 | Pepa

"stará smlouva by se změnila na výhodnými 5 % úročený termínovaný vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou" mohu se optat kde je možno založit takovýto termínovaný vklad ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2003 20:48 | fmarek

K čemu je asi klientům dobré, že jim spočítáte své provize z KŽP, které jsou pro klienty nevýhodné? To je má potěšit? Či uklidnit?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2003 16:32

Zdravím. Předem upozorňuji, že jsem ze společnosti OVB. Těžko věřit komukoliv, vždy je to pouze a jenom o lidech a jejich přístupu. Také prezentace, jaká byla podána na těchto webových stránkách jak vím byla poněkud zkreslena-těch kritérií, podle kterých je třeba hodnotit je mnoho (nejenom nejlevnější a nejvýnosnější produkt na trhu-to by jsme se mohli dostat také ke kampeličkám). Za kvalitou své práce si vždy stojím a jsem ochotna klientovi spočítat, jakou provizi za uzavřené obchody s ním budu mít a tudíž na místě se o tom pobavit a případné dotazy ihned vysvětlit-aby ve všem bylo jasno. Věřím, že v každé firmě se najdou lidé, kterým jde o oboustrannou spokojenost. Jde totiž také o to, že není-li klient spokojen, nebude do budoucna již žádná spolupráce, což není zrovna ideální vizitka jakéhokoliv podnikatele.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2003 21:58 | PAVEL

To jsem si samozřejmě přečetl. Spíše vy vypadáte jako "spadla z oblaklov" neboť pozadí zřejmě neznáte.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2003 15:01 | Pan Karel

Je vidět, že jste z článku nepřečetl ani první větu "V prvním dílu našeho testu náhodně vybraného poradce OVB" ... Příště, až do vás zase budou na OVB hučet, že se máte angažovat v diskusích na penize.cz, přečtěte si alespoň články k oněm diskusím. Nebudete vypadat jako "spadla z oblakov"... :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2003 22:22 | PAVEL

To samozřejmě máte pravdu. Akorát to pan Prouza jak je vidět nebral jako názor,ale zdá se mi spíše jako zkoušku. Jen jsem se lecos doslechl a tak mě zajímala odpověď pana Prouzy. Ale jak je vidět ani se neobtěžoval. Zřejmě na tom něco bude.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 11. 2003 17:09 | Pan Karel

A proč by si i odborník nemohl vyslechnout názory ostatních odborníků v oboru ? Nebo je snad poradenství od OVB pouze pro laiky a naprosté neználky, kteří zbaští každou "investici" i s navijákem ?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2003 19:00 | PAVEL

Vážený pane Prouzo,
můžete mi říci jak vlastně jste se dostal k poradci od OVB? proč vy jako odborník si necháváte radit? Apropo co je pravdy na tom že zadání bylo vaše opravdové porfolio?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2003 7:51 | Pepina

Protože nemá kontrolní mechanismus,jak je nalézat a minimalizovat jejich podivné působení.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2003 3:46 | Pepina

Milý pane,bude to pro Vás možná překvapivé,ale instituce Vám objektivně neporadí žádná. Je to totiž zase a pořád o lidech.O konkrétním člověku,který Vám sedne ,vzbudí Vaši důvěru a budete ochoten s ním aktivně spolupracovat. Ono to není o tom,že přiběhnu k "instituci" zahulákám,jsem tady,starejte se. Pořád si musíte vybrat odborníka sám,pořád nesete zodpovědnost za to ,komu a za jakým účelem svěříte a věříte cokoli o svých penězích. Pokud si tohle uvědomujete,pak jste schopen vybrat odborníka,který Vám přinese kvalitní poradenství.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2003 14:07 | Tomáš B.

Muže mě někdo říci, která poradenská instituce mi tedy objektivně poradí? Zatím jak to tady čtu tak my nezbývá nic jiného než si ty banky obíhat nadále sám.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2003 15:26 | Ladislav Majer

Jenže proč je v OVB šance na setkání s takovým člověkem tak vysoká?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 10. 2003 15:17 | zahada

Plne s Vami souhlasim. Muzeme najit sebelepsi firmu a narazit v ni na cloveka, ktery tam je jen pro to aby si vydelal a nezajima ho jestli svym jednáním nepoškozuje firmu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2003 11:43 | J.E.

Vážení, vážení, kdybyste si aspoň na chviličku uvědomili, že stejně jako jste vy geniální, tak já jsem blbej, tak si možná podáte ruce a přiznáte že v každé organizaci jsou lidé hloupí, vychcaní, neseriozní, stejně jako rozumní, diskrétní a poctiví. Je otázka zda by mohla OVB fungovat podle stejného scénáře už pár desítek let, pokud by měli její odpůrci pravdu (tím ovšem netvrdím, že je bezchybná), ale jistou vypovídací hodnotu to má. A pokud to vezmu čistě obecně, tak renomé každé firmy vytvářejí lidé a proto si myslím, že naše republika není tak malá, aby v případě, že má ta či ona strana PRAVDU, tak by situace na trhu vypadala jinak. Ale zatím má OVB jednoznačně navrch, to je realita. Ale i tak je i v mém zájmu, aby v OVB, a NEJEN v OVB, nebyli lidé,o kterých je v této debatě řeč, ale rozhodně jsem toho názoru, že společnost jako OVB NEprodukuje pouze pracovníky zaměřené na oškubání klientů a těch je většina. To je můj závěr, stejně tak jako ten, že my tady, kteří se považujeme za ty dobré a kvalitní bychom s tím měli něco udělat, ne se o tom hádat. Tohle není politika.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2003 13:03

VYNIKAJÍCÍ!!! Přesně přístup ve stylu "já nic, já muzikant". My nejsme Vaším partnerem, pokud budete mít problém, obraťe se na finanční instituci, se kterou jste to podepsal. My vás jemon ukecáme a zinkasujeme provize. Tak o jaképak péči o klienta chcete mluvit?? Pokud jsme Vám šaptně poradili, můžete si sám za to, že jste nás poslechl. Větší demagogii jsem neviděl!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 10. 2003 12:59

OVB je firma, snažící se co nejvíc vydělat, především na KŽP. Jeji tzv. finanční plán je soupis toho, co doma klient má. Je to sepsáno proto, aby poradce věděl, co Vám má ještě nabídnout, co Vám má zrušit a pak zase nově založit (osobní zkušenost: zrušte své 2 roky staré KŽP, založte si nové, prý u lepší a spolehlivější pojišťovny, na stejnou pojistnou částku a se stejnou měsíční platbou... Taková rada má za následek pouze poškození klienta. Nakonec se zaplaťpámbu nerealizovalo). O skutečném finančním plánování se nedá mluvit, je to dealerství v MLM. Stačí se podívat na web a na stránky OVB. Jsou to stránky jednotlivých prodejců, pracujících na vlastní ŽL. Někteří z nich svůj web ani neprovozují, nemají je aktualizované a neodpovídají na dotazy. Uvádím např. tyto web-stránky: www.ovbfinance.cz, www.ovb-finance.cz, www.ovballfinanz.cz, http://ovb-allfinanz.cz... Bohužel i toto svědčí o kvalitě firmy. Jak chce hlídat kvalitu svých poradců (prodejců na ŽL), když si neuhlídá ani vlastní reklamu?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Pelcl

podnikatel, GZ Digital Media

Pavel Kohout

ekonom

Zdeněk Pelcl
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services