Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak co nejvíce vyděla

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 212 komentářů)

16. 10. 2003 8:00 | Eric

Nasadit bajonety a do útokůůůůů!! Huráááá!!! Pánové a dámy to je bitka! Pane Šafránku - my víme, že nejlepší obrana je útok, ale vy útočíte poněkud bezhlavě. Pánové Zíko a Prouzo - prosím, oprostěte se od Schopenhauerových diskusních triků a rozlišujte i nadále redakci a redaktory. Pane Ericu (už blbnu) každý ať si dělá co chce a má - li k tomu technické prostředky (třeba server), ať je používá, jinými slovy pane Šafránku také si nějaký zařiďte a když se o něm dozvím a občas tam napíšete nějakou kritiku třeba pana Prouzy a Co., tak vám tam mnozí budou také prudit. Je - li někdo nezávislý nebo není prostě NELZE posoudit. Míra nezávislosti závisí na míře komunikace. Mám - li vytvářet pocit nezávislosti absolutní - nesmím o ničem psát. A vám všem - přece se tady nebudeme hádat pro prachy? Nejsou tak důležité ani na serveru Peníze.cz.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2003 22:17

Máte pravdu. Pan předseda představenstva Ing. Prouza Vám nechodí říkat, co máte psát. On ten "test" rovnou napsal sám, aby nemusel nikomu nic nařizovat! A Vy jako šéfredaktor a jeho zaměstnanec mu v tom jistě nebráníte. To si opravdu myslíte, že jsou všichni padlý na hlavu?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 21:55

Milý Pošuku, mohu Vás ujistit, že ani já ani nikdo z mého okolí nevyžaduje za služby 10 kontaktů. Žádný z mých klientů mi není povinen dát jediný kontakt, pokud se tak sám a z vlastní vůle nerozhodne. Moji klienti mi zpravidla kontakty vůbec nedávají, ale naopak dávají svým známým kontakty na mě. Takže ani ti telefonisté Vám nevyšli... Máte ve svém repertoáru ještě něco :-))?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 21:35 | Fredy

To sedí. Kde, kdo se ohání státním dozorem na pojistným trhem. To by na MF museli sedět lepší pojistní matematici a hlavně lepší ekonomové, než v pojišťovnách. Kdo více platí, ten má rozum. Pojišťovny mají více peněz. S tímhle zveličovaným státním dozorem mají problém i v Německu. I přes jejich příslovečnou důslednost. Což potom u nás.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 21:16

Tedy pane Prouzo, čekal jsem konkrétně od Vás poněkud sofistikovanější odpověď! Věřte, že o know-how on-line prodeje investičních instrumentů opravdu nestojím, neboť jsem přesvědčen, že jako registrovaný investiční zprostředkovatel mohu na internetu nabízet své služby obecně, nikoliv však on-line nákup produktů. Nezlobte se, ale takový akciový fond, vedle kterého je symbol nákupního košíku a odkaz "koupit", to je tedy odborná péče jako hrom! Dokonce i tak relativně složitý produkt, jako je osmiletý dluhopis WIOF Plus, u Vás lze koupit on-line - nabízíte rovnou zaslání předvyplněné komisionářské smlouvy! Dovolím si v této souvislosti citovat ustanovení zákona o cenných papírech, které je povinen přiměřeně dodržovat i registrovaný investiční zprostředkovatel: * podle druhu a rozsahu zákazníkem požadovaných služeb vyžadovat od zákazníka informaci o jeho finanční situaci, o zkušenosti v oblasti investic do investičních instrumentů a o záměrech, které chce dosáhnout prostřednictvím požadované služby, * zákazníka upozornit na důležité skutečnosti související s obchodem, zejména na možná rizika, vyžádat si od zákazníka písemný souhlas, pokud z provedení zakázky vyplynou další finanční závazky, a zákazníka přesně a bez průtahů informovat o obchodech, které pro něho uzavřel Chcete snad tvrdit, že on-line prodejem investičních instrumentů dodržujete, byť jen přiměřeně, tato zákonná ustanovení?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 21:15 | SideSlim

To máte pravdu nemusím, ale rád to dělám. Když znáte jak funguje OVB proč to hodnotíte jako celek?? Já jich znám už taky více a vím, že jak píšete to záleží na člověku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 17:44 | Fredy

Musím Vás zklamat, u OVB jsem nikdy nebyl. Ani v jiné podobné mlm skupině. Tímto oborem se neživím, ale je mým koníčkem. Občas, sem tam pomohu známým. Mám v jiné oblasti klienty a pro ty, jako jistou nadstavbu, dělám totéž. Finanční plán jsem si dělal již před mnoha lety. V tom není nic divného a předpokládám, že takto postupovala většina zde diskutujících.
Znám několik lidí i z OVB (těch, co tam dělali, ale i těch současných) a tak vím o této firmě mnohé. Jsou tam dravci, kteří jdou přes mrtvoly. Zrovna tak i velice schopní mentoři, kteří by se dokázali uživit i bez OVB. Je to jednak v lidech, ale také v systému a prostředí, ve kterém působí. Ne vše je vhodné zde publikovat, proto zachovávám jistý odstup. I když se Vám to nezdá.
Co se týče mých kritických příspěvku, tak ty vycházejí z praxe. Jak už jsem uvedl, tak nějaké finanční plány jsem dělal, nějaké předělával, ale hlavně jsem zíral nad tím, co jsou lidé schopni zbaštit. Dobrý finanční plán se nedá dělat bez důkladné analýzy všeho toho, co onen dotyční již spáchal. Tady jsem právě často nacházel neuvěřitelné smlouvy, kombinace apod. a to po nájezdu mlm poradců i od OVB.
Toto jsou mé výhrady a tak se snažím zjistit, zda jsou některé návrhy poradců OVB, ale i jiných, výjimečné, či časté. Zda jsou individuální, či organizované apod. Myslíte si, že je na tom něco špatného? Je pravda, že kdybych toto poradenství dělal za účelem výdělku, tak by to takto nešlo. To bych si nevydělal ani slanou vodu. Když jsem známému předělával finanční plán, tak jsme nad tím seděli snad 20krát. Byl v tom sice i business plán, ale velká část se točila kolem rodinných financí.
Pokud se Vám mé názory a připomínky nelíbí, tak je nemusíte číst.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 15:48 | SideSlim

Já ale nekupoval KŽP, navíc můj plán byl zjednodušen o to, že plno věcí jsem si zajišťoval sám již před tím, proto jsem o nich mluvit nechtěl. Zajímalo mě co mi může finančí poradce přinést. O Vaší nabídce budu uvažovat a všechny materiály Vám pošlu popřípadě na mail.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 15:20 | TGP

Dobrý den, koupit si jeden produkt jde kdekoliv a pokud člověk ví, co přesně chce, nezáleží na tom, zdali si nakoupí u OVB nebo na přepážce v bance. Pokud jste si ale nechal udělat klasické finanční poradenství, zopakuji otázku: nebyl byste ochoten rozkrýt své požadavky a navržené řešení? Hezký den a předem díky, můj email je Vám k dispozici pro případné detaily.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 14:41 | Sideslim

Vypadá to, jako když se v práci OVB moc dobře orientujete. Neznám jejich strategii prodeje a vím, že jsem KŽP od nich nekoupil. Nabídli mi úplně jiný produkt, se kterým jsem teď moc spokojen. Považuji Vás za neúspěšného pracovníka této firmy, který si tu vylévá zlost, protože Vaše příspěvky mi přijdou někdy až zcestné.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 13:59 | Dan Lukeš

No třeba u KCP registrovaná není, takže pokud nabízí i investiční služby, ruce pryč.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 13:56 | dudde

Neznáte někdo společnost Rhinoceros. Měli by poskytovat pojišťovací služby a snad i záležitosti ohledně financování. Máte s nimi nějaké zkušenosti?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2003 13:15 | Quido

Kdyby to tak bylo, tak přece bude stačit OVB, aby si tady na serveru koupila nějakou reklamu a bude mít pokoj. Při jejích ziscích by to přeci nebyl problém? Jenže jak je vidět, asi to tak jednoduše nefunguje...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 12:40 | David

Pepina je jistě členka OVB jenž má pod sebou tak 5 lidí. Dělá tam tak 2 roky a těžce to žere:-) Proč nenapíše o sobě alespoň 1 větu. Že by sama nedokázala odpovědět bez školení OVB?:-)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 11:56 | Zdeněk Lang

To vím a stejně třeba vnímám pana Šafránka. Ale Pepina mi přijde jako placená PR agentka, což opravdu netoužím číst...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 11:54 | Fredy

Milý Zdeňku, na internetu v těchto diskuzích šlo a doufám, že i v budoucnu půjde, vždy o věcnou stránku příspěvku, než o jeho autora. Pokud kvůli tomu nemůžete spát, tak Vás mohu ubezpečit, že hájím pouze své zájmy :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 11:50 | Lukáš Patrik

No vidíte a já naivka si myslel, že velká firma bude mít automatizovanou software kontrolu, sledující, co a jak se prodává a kdo to prodává. To je takový problém tyto nástroje využít i pro kontrolu chování jednotlivých poradců?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 11:46 | Roman Janeček

Vy si děláte legraci, ne? Když si vybírám třeba auto, vybírám si podle důvěryhodných informací a když mi bude dealer tvrdit, že auto má spořebu 7 litrů na 100 km, i když bude mít třeba 30, tak mu auto vrátím a ještě ho zažaluju. Naproti tomu, co uděláte s dealerem, který lidem tvrdí, že výnos životní pojistky je 8-10 % p.a.?
Předpokládám, že vás platí za to, abyste tady hájila své mlm chlebodárce. Bohužel ale obhajujete neobhajitelné...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 11:40 | Fredy

Pan Šafránek, jako ostatně většina mlm šéfů, kontroluje pouze smlouvy po stránce bezchybnosti. Je to v jeho zájmu, neboť mu z toho kape nemalá rozdílová provize.
Pokud by chtěl kontrolovat účelovost sepsaných smluv, tak by nic jiného nedělal. Musel by totiž přecházet všechny analýzy, variantní návrhy finančních plánů a jejich definitivní podoby. Pokud se to u OVB dá takto nazvat.
Pokud má pan Šafránek v mlm síti třeba 50 poradců a měl by všem všechno kontroloval, tak by nemohl sedět ani u internetu :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2003 11:40 | Zdeněk Lang

Protože je vždy dobré vědět, kdo a proč čí zájmy hájí :-)) Známe třeba Fredyho nebo Erica, pan Šafránek se podepisuje jménem, ale co Vy?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Dvořák

manažer a podnikatel

Ivo Ulich

bývalý fotbalista a podnikatel

Martin Dvořák
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Ivo Ulich
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services