Diskuze - Finanční plánování dle OVB - jak co nejvíce vyděla

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 212 komentářů)

14. 10. 2003 20:04 | Babyčka

Jasně že to ví! Řekl mu to jasnovidec Diviš Prokop von Bleskosvod!
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 19:23 | Pepina

Přijdou mi ty žabomyší války docela směšné:)) Tušíte vůbec,co dovede udělat jelito podobné panu Kubíčkovi když sedí v pokladně jedné renomované banky? Vyplatí klientovi 200 tisíc dvakrát,a když jí na ten malý přehmat klient upozorní tak se ušklíbne ...se stane né? Do jiné renomované banky přijde poprve v životě můj klient vložit peníze do podílového fondu ,dáma dí : to vás poslal nějakej dealer? To jste moh přijít rovnou za mnou ,já bych vám to vyplnila sama.
Pořád je to o lidech, pořád je to o jednotlivcích.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 19:14 | Pepina

Vy myslíte ,že je rozumné mít všechno u jedné banky"celý balíček"?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 19:08 | Pepina

No, to snad nemusíme ani tak daleko...tedy do té oné civilizované země. Civilizovaný poškozený klient civilizovaně upozorní firmu na necivilizovaný článek její sítě. To jste mne zklamal pane. Teprve po reakci firmy na stížnost má smysl kritizovat systém a firmu jako celek. Jinak je to cákání jedovatých slin.Nic pěkného z vaší strany.
Mám osobní zkušenost s různými povedenými figurami ať z MBI,OVB,ZFP,ČSOB,Capitol,ČMHB, ŽBa jiné o praktikách v KB a ČS ani nemluvě.A pořád jsem schopna vidět za tím lidský faktor.Pokaždé jsem zašlápla žabu přímo na místě a nemusela jsem rozmazávat teplé hovno dlouho a všude.A pořád jsem schopna si ve všech těchto společnostech najít slušného kvalifikovaného odborníka se kterým mohu výborně spolupracovat.
Víte,ověřila jsem si jednu starou pravdu "vždycky najdeš to,co hledáš".
Co hledáte vy pane Prouzo? Nebo patříte k těm snaživým "novinářům",které někdo na nějakém školení naučil,že jedině ve špíně je pravda?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 17:46 | ZIL

Trestní oznámení podat lze. Je však důležité umět vyčíslit škodu a unést důkazní břemeno, že tato škoda vznikla jednáním multilévla. Ale výsledek přesto nejistý. Když vidím odbornou zdatnost soudců, resp. jejich snahu se něco naučit v této problematice, nedivil bych se, kdyby se zjistilo, že soud rozhodne, že za vše může váš pes.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 16:59 | TGP

A ještě jeden dodatek: v civilizované zemi by dealeři OVB a spol. spadali pod dozor něčeho jako Komise pro cenné papíry nebo jako třeba v Anglii pod Financial Services Authority. Ta by pak postihovala jejich neseriózní chování a poškozování klientů, které řada z nich provozuje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 16:57 | TGP

Samozřejmě, že lze - a bylo by zajímavé, jak by soud reagoval na obranu, že dealer postupoval přesně v souladu se školením, které obdržel (a tedy v dobré víře). Na druhou stranu je otázkou, jestli by soud problematiku pochopil, navíc dealeři nemají podle zákona na rozdíl třeba od brokerů povinnost postupovat s řádnou péčí...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 16:07 | Michal

Lze podat na agenta OVB trestní oznámení? Mě připravil evidentně o několik desítek tisíc. Postupně nám vnutil 5 spořících pojistek. Postupně je předělávám a některé ruším a to za pomoci dcery studentky VŠE. Byl jsem hloupý, ale jak sleduji tyto články a názory, tak nejsem sám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2003 15:32 | Jana Marková

Naopak, pokud toho člověka školila OVB (a to asi nemá cenu zpochybňovat), tak je to prostě OVB. Pokud jsou schopni člověka naučit takové sviňárny (pardon), tak je jen dobré, aby se o tom vědělo...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 15:27 | Barry

No a jak jinak chcete testovat poradenské sítě? Když vás naštve prodejce v nějakém obchodě, řeknete si, že jim dáte ještě devět příležitostí, než půjdete vedle?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 15:22 | K.

Všichni se zaklínají pomocí termínu 'bankopojištění', ale osobně s takovými balíčky nemám nejlepší zkušenosti. Každá kombinace produktů se musí nějak nastavit, což se většinou řeší podle Gaussovy distribuční křivky - tedy 'průměrizací'. Nikdo mne nepřesvědčí o tom, že ve financích je každý člověk 'originál' (IQ je jen část; prostředí, ve kterém žije; cíle, sny a představy; ... dalo by se pokračovat do nekonečna). No a s tím se balíčky, kde je plno produktů na hodně dlouhou dobu, dost negují.
Podle mne je to celé jen marketing - opakovaný prodej na stávajícím klientovi; posílení jeho loajality (nedám mu možnost poznat konkurenci pomocí nějakého nového produktu, který dosud nemá); no a když některý produkt náhodou já neumím, tak mu alespoň ten konkurenční sám přeprodám za provizi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 15:15 | Tomáš

Proč se v tomto článku pořád mluví o OVB a ne o panu "Kubíčkovi"? Podle mě testovali Kubíčka. Až otestují aspoň deset OVBaků, bude možnost srovnání. Toto byl normální prodejce. Moje zkušenost je diametrálně odlišná.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2003 15:02 | K.

Nevím tedy, jestli převod penzijního připojištění zvedne Vaši 'hodnotu klienta' v očích Vaší banky, to neumím odhadnout, ale určitě 100% lepší ta KB, než ČP, to je jisté. V tom s Vámi naprosto souhlasím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 14:59 | Karel Beránek

Toť otázka. SoGe je tady asi na dýl než ABN (viz právě ony prodeje penzijňáku a asset managementu) a pokud bude chtít nabízet PF jako součást balíčku banky, bude se muset snažit, aby to fungovalo. Podobně třeba postupuje ČSOB i ČS, která se snaží nakupovat a růst, jak jen to jde.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 14:57 | TGP

To bohužel nevím, i když bych věděl rád, šel by na tom postavit slušný byznys :-))
Ale pokud je třeba nějaký fond tři až pět let pod průměrem, neváhal bych se změnou. Důležité informace lze odvodit i z portfolia fondu, ale chce to vše poctivě sledovat. Ona i otevřenost fondu o skladbě portfolia o něčem svědčí...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 14:46 | David

Pokud si vezmete, že PF ABN AMRO se bude prodávat a pravděpodobně ji koupí Česká pojišťovna, která s výnosy byla na posledním místě s 2%, tak nevím nevím. Je jasné, že nemůžeme vědět, co bude třeba za 10-20 let, ale podle toho, jak se chová ČP posledních 13 let, tak bych do ABN-AMRO, potažmo ČP peníze nikdy nedal. Mám PF u ABN-AMRO a zařizuji si převod. Mám učet u KB, proto asi přejdu k KB. Budu mít celý balíček a budu pro banku "lepší" klient, když budu chtít hypotéku, úvěr,...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 13:58 | Fredy

Diskuze je jistě zajímavá a to do ni ještě nevstoupili nejvyšší šéfové OVB. Že by až po odpoledním náborovém proškolování nových kubíčků? Pan Šafránek, coby neúnavný ochránce ofaubáckých práv a jejich ombudsman se nechal vyprovokovat. To by se u finančního poradce - profesionála nemělo stávat. Po přečtení obou článků mám návrh. To, co zplodil prodejce od OVB pan Kubíček nenazývejme finanční plán. Byla by to degradace skutečných finančních plánů. Tímto zdravím finančního poradce pana Standu Kubíčka z Českých Budějovic, Vy jste přešel k OVB? :-).
To, co jsem četl, tak je jen jakýsi "dodací list s prodejkou" od firmy OBV, kde se jednotlivé produkty promíchají navzájem a částečně obmění, něco navýší, něco sníží, něco prodlouží, ale výsledek je tentýž. Špatný pro pana Prouzu. Je to jakési životně pojistně překapitalizované :-(. Takto se nedělá skutečný rodinný finanční.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2003 13:12 | K.

To je dobrá připomínka :o)))
U PF je hlavně důležité, stojí-li za ním silná skupina. V opačném případě nastává riziko 'tunelování' (i když tuhle etapu má už snad náš trh za sebou - viz. PF VIVA a další). Pokaždé (a to umí i silný zahraniční vlastník) je riziko 'ždímání' za účelem dotace jiných lokálních aktivit, nebo maximalizace zisku. Z tohoto pohledu se mi jeví SoGe pomalu rizikovější, než ABNA.
Každá mince má dvě strany - v současnosti je obecně známo, že ABNA PF je na prodej a nový vlastník není dosud oznámen. To taky moc optimismu do budoucna nedává.
Není to v těch financích úplná sranda.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 13:01

Vy víte, že po 30 letech bude mít PF KB vyšší výnos? Prosím Vás, můžete mi udělat horoskop?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 10. 2003 11:27 | František Mareš

Téma to zajímavé opravdu je a osobně jsem rád, že se k němu různá média pravidelně vrací. Jen tak totiž mohou pomoci různým laikům, aby si dali pozor a neskákali takovým týpkům z OVB, MBI a podobně na špek, ale aby aspoň trošku přemýšleli.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Poš

podnikatel, Cybex

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services