Diskuze - Jak funguje společné jmění manželů

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 51 komentářů)

26. 5. 2020 17:46 | Dáša

Dobrý den,mám otázku,s manželem sme postavili dům na pozemku jeho rodičů,ten v trvání našeho manželství rodiče manželovi prepsali jako dar. Na postavení tohoto domu jsme si vzali úvěr. Mám nárok na vyplacení z domu po rozvodu? Musím zaplatit půlku úvěru na dům?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2020 19:57 | Žaneta Poskočilová

Dobrý den, z článku jsem pochopila,že na dědictví po mé sestře můj manžel nemá nárok. Platí to i tehdy když si z těchto peněz ještě za manželství koupím byt?
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2019 19:32 | Lukáš

Dobrý den, zdedim po Babice barák za svobodna.Pote když se ozenim a někdy přijde rozvod, má moje manželka nárok na barák? Děkuji za odpověď.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2019 15:20 | David

Dobrý den, manželka před svatbou vlastnila byt, na který se vázala hypotéka.Vzali jsme se a byt prodali. Hypotéku jsme uhradili v plné výši a zbylo nám 400.000,-- Jsou tyto peníze již SJM?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2017 15:02

Citace - Aleš / 13.07.2015 20:28

Dobrý den, novým zákonem od 2014 se projevila neschopnost našich vládnoucích úředníků. Je totálně nesmyslným počinem uzákonit dluhy spadající na druhého manžela, který ani o nich nemusí vědět. Stát neumí tyto dluhy sám vymoci, proto je jednodušší, když najde dalšího chudáka, který je bude muset zaplatit. Smutné...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2016 19:53 | Pavel

Dobry den ,ze svého duchodu jsem zakoupil los a vyhral jsem jistou castku penez,patri tyto peníze do SJM ?
Dekuji
+81
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 7. 2015 20:28 | Aleš

Dobrý den, novým zákonem od 2014 se projevila neschopnost našich vládnoucích úředníků. Je totálně nesmyslným počinem uzákonit dluhy spadající na druhého manžela, který ani o nich nemusí vědět. Stát neumí tyto dluhy sám vymoci, proto je jednodušší, když najde dalšího chudáka, který je bude muset zaplatit. Smutné...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 3. 2015 8:52 | hana

Spadají ušetřené přídavky na děti,které jsou uloženy na spořícím účtu matky do vypořádání SVM při rozvodu?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2013 14:16 | Jan Ptáček

Dobrý den, jak mohu nemovitost či skupinu nemovitostí (chata a okolní parcely) darovat dceři + jejímu manželovi, aby jako výsledek bylo v katastru uvedeno, že se jedná o SJM? Jde mi o to, že jsem četl někde, že nelze darovat do SJM, ale pouze s uvedením podílu či bez uvedení podílu, pak to je 50 : 50 a tedy SJM.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 6. 2013 14:34 | Jiří Zíka

Dobrý den,
manželka bez mého vědomí vybrala z účtu značný obnos a nakoupila za tyto prostředky dluhopisový fond. Můj dotaz zní, zda Unicredit bank neměla povinnost získat k tomuto nákupu za prostředky v bezpodílovém spoluvlastnictví manželů také můj souhlas a zda tedy provedené úkony nejsou právně neplatné.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2009 16:45 | Lenka

dobrý den, mám dotaz, takže lze v případě, že manžel si půjčí peníze protože se zadlužil bez mého souhlasu sepsat nějakou smlouvu o tom, že je to jen jeho dluh a v případě rozvodu nebo prostě nechci mít s tím nic společného. Lze aby to byl jen jeho dluh?
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Kateřina Jirásková

finanční ředitelka PPF

Petr Mach

ekonom a politik

Kateřina Jirásková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services