Diskuze - Lidová půjčka od Profireal? Úrok pouhých 50 %

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 162 komentářů)

31. 5. 2006 20:49

Tak zrovna dneska mi volal uplne zniceny otec 70let,ktery v listopadu podepsal pujcku pro jeho znamou,ktere se udajne rozbyla pracka na 10 000,00kc.jednatelka firmy ;domluvila ;otci ze nebude platit a pujcku bude platit ta znama.vzala si karticku a otec jako stary hlupak veril.Toto pondeli prisli dva lide kteri chteli po otci 18 000,00kc.otec se dovedel,ze znama Pavlina a jednatelka Vlkova z Noveho Mesta pod Smrkem jsou kamaradky a ze si proste na meho otce ktery skoro nevidi nema zadny majetek ale ma duchod a ktery jim uveril vezmou pujcku. Ti dva kteri prisli v pondeli mu vyhrozuji ze mu seberou televizi,kterou jsme mu se sourozenci koupili k sedmdesatinam,jine veci ktere tam ma a ze mu zbytek budou strhavat z duchodu.muj otec z tech penez nevidel ani halir .nevim co mam delat.v patek jedu do Hejnic a potrebovala bych poradit co s tim,protoze jde o podvod ze strany jednatele providentu.vse je prokazatelne a otec jelikoz je stary a duverivy ma strach a je uplne na dne.ja teda takzy protoze nevim co s tim
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2006 16:23

To, co píšete, je úplny nesmysl. Profireal má mnohem nižší úroky než drtivá většina firem, nabízejících zboží na splátky nebo hotovostní úvěry. Když porovnáte úroky PROFIREAL s některými úvěry od například GE MONEY bank, tak v mnoha parametrech PROFIREAL vyjde levněji. Pokud chcete půjčování peněz považovat za lichvu, musel byste napřed vědět, co to lichva vlastně je. Z vašeho příspěvku je spíše poznat, že nevíte, o čem mluvíte. Nevíte, co pojem lichva znamená.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2006 7:48

Rozhodně bych si od nich žádnou půjčku nevzal!!!Jen mě překvapuje,že tato společnost může u nás bez jakýchkoliv problémů existovat.Jak je možné,že má stále ještě licenci na lichvářství.Co dělají příslušné orgány?Podejte trestní oznámení ! Lado
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2006 10:14 | Petr 2

Jasně že žaloval, ale žijeme v právním státě a pokud má Profireal dobře sepsanou smlouvu a to předpokládám má tak se můžete soudit jak je libo. Můj názor je takový. Nepujčujte si tam a nemusíte se soudit. A když už si pujčíte tak se pak nedivte, že na vás někdo chce vydělat. Nejsem tak naivní abych si myslel že ten kdo mi půjčuje tak činí jen pro to aby mi pomohl nemyslíte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 3. 2006 20:38

Tak to já sice také pracuji pro Profireal, ale od Profireal jsem si půjčku musel vzít, protože to je jediná firma, která mi před lety potřebný obnos půjčila. A to jsem před tím obešel všechny banky co znám. Jsem ale svobodný, bezdětný, nemám doma pevnou linku atd., proto nemám šanci projít bankovními podmínkami.... Díky za Profireal, jinak bych byl tehdy již snad na ulici, protože se jednalo o situaci, kdy jsem si musel odkoupit do vlastnictví od města byt, ve kterém již desítky let bydlím.... Kdybych jej neodkoupil já, odprodalo by jej město jinému a já bych byl jeho nájemníkem než by mne vyhodil na ulici. Ještě jednou díky za Profireal.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 3. 2006 15:29 | Michal

Dobrý den,většině lidí se tento zpusob pujčky nelíbí,ale už nikdo z těch co kritizují nemyslí na to že to ve většině případu byla jejich jediná možnost jak sehnat peníze které tak nutně potřebovaly.I já jsem klientem a ikdyž ted s odstupem času vím že jsem zaplatil spoustu peněz navic a říkám si taky že jsem byl asi hlupák ale nutno říct a to je fakt že mě nikde nechtěly pujčit a byl jsem docela ve špatné situaci a ikdyž jsem nedoufal že mě někde ještě pujčí najednou se mě naskytla možnost si pujčit u společnosti Profireal.Říkal jsem si že to zkusím a oni jako jediní mě pomohly musím říct narovinu že jsem byl fakt rád.Ono v tu chvíly totiž člověka nic nezajímá jenom to že bude mít peníze které tak dlouho scháněl.Této společnosti at se mi to líbí nebo ne musím poděkovat samozřejmě ted už bych vše řešil radši u nějaké banky.S pozdravem p MICHAL z HK
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2006 22:45 | PAVEL M.

PRACUJI PRO PROFIREAL. NIKDY BYCH SI NEVZAL OD PROFIREALU ÚVĚR. ASI NIKDY...PŮJČUJEME PENÍZE LIDEM A KAŽDÉMU ŘEKNU NA ROVINU, KOLIK DOSTANE, KOLIK ZAPLATÍ, ŽE MUSÍ SPLÁCET, ŽE PODEPISUJE SMĚNKU. MYSLÍM SI, ŽE JE TO FÉR.NEBAVÍM SE O PROCENTECH, O RPSN, ČEMU MÁLOKDO ROZUMÍ.PROSTĚ: vemeš si tolik a zaplatíš tolik. KAŽDÝ SE ROZHODUJE DOBROVOLNĚ!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2006 9:02 | Petr 2

S úroky se v Profirealu opravdu nemazlí, na druhou stranu mi na rozdíl od banky půjčili a to opravdu rychle. Takže jim musím poděkovat. Pokud by mi nepůjčil Profireal tak bych se musel poohlédnout jinam a lidi věřte mi jsou firmy kde se úrokoy pohybují ne v desítkách, ale stovkách procent a to fakt nekecám. Takže si nakonec říkám díky bohu za těch 70% od Profirealu. Co vy na to?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2006 0:45 | petr

PROFIREAL - DAT POKUTU JEJICH PRAVNIKUM A PORADCUM A VRATIT PRACHY JSOU TO SVINE LICHVARSKY !!!
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2006 0:42 | martin

je to promysleny mlynek na prachy na hranici zakona CSOB soudi kvuli desetikorunam za nepruhledny zasebnik a profireal hrabe podesetisich a s nepruhlednosti si nedela problem, poradci lzou jak tiskne NENI ZNAMO ZDA NEKDO JIZ ZALOVAL PROFIREAL? Pokud CSOB prohraje, pak Profireal musi prohrat tez, neli by meli neko
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2005 13:56

Teda tak to je opravdu hodně zajímavý pohled na tento problém. Já bych to jestli můžu ještě doplnil. Já si myslim že za to že klienti neplatí můžou Angličani. Proč zkrachovala firma, protože neměla zakázky, třeba taková textilka nemá komu prodávat protože všichni kupují levné činské hadry, kdo je tady pustil no přece evropský parlament, kdo předsedá evropské unii ANGLIČANI za všecno můžou Angličani. Za to že Frnta Novák z Ostravy přišel o práci a neplatí půjčku v Profirealu můžou Angličani. Jiná firma vyrábí ocel plech a evropský parlament nařídí že výroba končí a tak o práci přidnou další Novákové a jsou z nich dalši neplatiči. A tak bych mohl pokračovat do zblbnutí. Je to jasné jako facka můžou za to Angličani. Co vy na to?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2005 13:44

Hele možná jesm uplně blbej, ale když si od toho pána pujčím a nic mu nevrátím tak jsem mu ty peníze vlastně ukradl no a krádež je přece trestný čin. Takže pokud chce někdo z vás jít do vězení tak poslecněte paní Zitu. Uděláte opravdu dobrý obchod. Já to vidím tak na 5 let za 30.000 Kč. :-)))))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2006 14:09

Pracovala jsem též v této společnosti a uzavírala 12-15 smluv měsičně.Pak tě vyhodí za velký počet neplatičů a dají ti,když budeš moc hodný při odchodu jen 10 000,-Kč pokutu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2006 23:39 | -

Pokud nebudeš uzavírat aspoň dvě smlouvy měsíčně, vyhodí tě...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 8. 2006 1:02 | xy

Problém je v tom, že v Česku žijí banky z bankovních poplatků a ne z úvěrování. Potřeboval jsem si půjčit 5 - 10 tisíc jako rezervu, těsně před odjezdem na dovolenou, na cca měsíc. Poprvé v životě - a s překvapením jsem zjistil, že se mi to nepodařilo. Rodinný domek, auto, průměrný příjem, žádné dluhy, kdybych ty peníze opravdu potřeboval, zkončil bych také u nějakého Pro....
Zkrátka banky v Česku bezpečně "žijí" z bankovních poplatků (jedněch z nejvyšších v Evropě) a půjčují pouze řádově milionové částky "podnikatelům" napojeným na managment banky. O půjčování drobných částek s minimálním rizikem (zákon o exekuci) obyčejným lidem banky nestojí.
"Řešením" je žít tak, aby člověk služby těhle lichvářů nepotřeboval.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2006 17:28

Pracuji pro PROFIREAL.Myslím,že hodně záleží na obchodním zástupci.Mám sice za rok jen 14 smluv,ale mí klinti jsou spokojení,protože jim před tím,než podepíšou smlouvu,vše vysvětlím.Pak ať se každý rozhodne dobrovolně.Hodně lidí mi řekne,že jsme drazí.Pak udělají kolečko banky-splátkové společnosti a když neprojdou,skončí u mě.Ovšem "podědila"jsem smlouvy po už nepracujícím UP .Jeho klienti mi neustále volají a nadávají,že byli podvedeni.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 7. 2006 9:00 | dežo

Je to nic jiného než lichva kterou náš stát toleruje a podporuje.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 6. 2006 0:15 | pepicek vomacek

Abyste dlužníka mohl nechat zavřít, musíte mu prokázat úmysl, že Vás chtěl okrást. Pak je to trestný čin. Jinak nee. Dlužník je ale spíše zoufalec ,patřící do kategorie lidí nesvéprávných, kteří se chytají i stébla.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2006 23:16 | pepicek vomacek

Manzelka nemuze prodat dum, kdyz je v BSM - bezpodilove spoluvlastnictvi. Jestli ten dum vlastnila manzelka pred snatkem,tak ho bude vlastnit po rozvodu, ale v tom pripade se investice do nemovitosti po dobu trvani manzelstvi mely zohlednit při majetkovém vypořádání po rozvodu. Manželka za nic nemůže. Rozhodl to soudce ,který je majetkově vypořádával a pokud bývalý manžel s rozhodnutím soudce nesouhlasil, měl se odvolat. Manžel je vůl, protože dělal investici do domu, který nebyl v BSM. Ta půjčka ale musela být v BSM, když si ji vzali v době trvání manželství. Nebo ne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2006 22:10 | pepicek vomacek

Lichva má původ v pozdním středověku, přičemž se praktikovala v naturální formě v klášterech. Kláštery vytvářely pravidla lichvy. Dali jste sedlákovi pytel ,aby měl co vyset a po úrodě Vám vrátil 2 pytle. Klášter byl v podstatě naturální banka. Neskladovaly se tam prachy, ale produkty, povětšinou obiloviny. Lichva je původně úvěrnictví. Že se ten pojem později zprofanoval jako vyžíračství ,odírání a kořistnictví, tak za to nemůže lichva, za to mohou lichváři.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Petr Dvořák

ředitel České televize

Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services