Diskuze - Lidová půjčka od Profireal? Úrok pouhých 50 %

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 162 komentářů)

19. 12. 2005 13:31

Tak to je solidní. Teď by ta paní co napsala tento článek měla spočítat kolik na tom ty firmy mají a jestli je to etické. Nějaký Profireal a Provident se můžou jít zahrabat. Největší lumpové jsou právě velké řetězce. O jejich maržích se Profirealu ani nezdá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2005 18:30 | Tomáš Marný

Nákup rohlíku za 0,80 Kč, prodej za 1,20 Kč, to není nic moc. Taková Hypernova nakupuje ledové víno za 230,- Kč, prodává za 450,- Kč, tj. skoro 100% přirážka - to už je lepší, ne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2005 16:45 | Zita

Nikdo vás přece nenutí, abyste volal do firmy Profireal a bryl si od nich půjčku. Narovinu, pokud máte rodiče či příbuzné, kteří vám půjčí, pak není co řešit. Nemáte-li, jděte do banky. Nedají vám? pak hledejte, kdo vám půjčí. Ale mám dobrý typ. Zde je váše uvedený názor, kdy jeden dobrák půjčuje peníze lidem, kteří jse dostali do problémů a tvrdí, že nebere 50% jako Profireal. Zkuste jeho. A jak jsem tak ten jeho článek četla, vypadá to, že že snad nebude požadovat ani žádné jištění. Takže se vám zde naskýtá dobrý obchod: shrnuto _ půjčte si a nemusíte vracet...Dobrý, že????
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2005 16:37

Zkus mi milý zlatý napsat, kdybych si od tebe půjčila 100 000,-Kč na tři roky, kolik bys chtěl vrátit. Pak si popovídáme o tom, jak se pojistíš, když ti je nebudu chtít vrátit. Když mi je půjčíš, já ti taky budu strašně moc vděčná, ale asi ti je nebudu chtít vrátit. Do smrti tě pak budu opěvovat, jak jsi mi vytrhl trn z paty. Co se týče výše jmenovaných firem Provident nebo Profireal: od obou jsem měla půjčku, byly to tyto společnosti, které mi svého času vytrhly trn z paty. Ano, jsou dražší než banky, ale pomohly mi ve zlých dobách. Proč bych je teď měla pomlouvat? A ještě jeden závěr: všichni víme, že Ge money multiservis má tzv. OK kartu. Zkusili jste si někdy spočítat úroky z OK karty? Za tři roky zaplatíte nemlich tu samou sumu, jako u Profirealu. Tak co, zkusil jste to někdo spočítat? Mám OK kartu s limitem 50 000,-Kč. Splácím 2 500,- měsíčně po dobu 3 let. Není to to samé, jako Profireal? A proč bych tuto kartu neměla, když ji využívám pouze jeko finanční rezervu? Jenže na rozdíl od Profirealu, přesto že jsem OK kartu doplatila, mi nikdo jako dobrému klientovi nesníží úroky. U profirealu mám již druhou půjčku a teď pozor!!! Reaguji hlavně na článek paní Chytilové!!!!!! Nejen že jako dobrý klient jsem podruhé již neplatila poplatek za poskytnutí půjčky, ale navýšení jsem měla mnohem nižší, než neprověřený klient. A co další firmy, kde si berou poplatek ve výši 3 000,-Kč pouze za to, že je navštívíte a ony vás jakoby nechají oskorovat u různých finančních ústavů? Proč nepíšete o tom, paní Chytilová ????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2005 16:25 | Karolína

Vážený Amadee, asi si děláš legraci. Do problémů finančních snad lidi nedostanou žádné společnosti, ať už banky, nebo jiné firmy. Do těchto problémů se lidé dostávají sami. Když budeš dobrý obchodník, nebudeš prodávat pod cenou, ale se ziskem a to proto, že chceš svoji firmu nadále rozvíjet. později zjistíš, že na to sám nestačíš, potřebuješ zaměstnance, ale tomu také musíš za práci zaplatit. Co uděláš? Zdražíš výrobek, abys na to měl. Ale zároveň budeš dobrý obchodník, firma ti poroste a ty budeš přijímat další pracovníky, čímž přispěješ z části ke snížení nezaměstnanosti. To je kouzlo, viď? Tak přemýšlej. Tví zaměstnanci budou chtít jet na dovolenou, ty jim ji zaplatíš ( 60 000,- Kč u moře s celou rodinou....to asi těžko) ? Ale on je potenciálním dobrým klientem pro banku a půjčí si na tu svoji dovolenou. Pokud nebudeš snižovat stavy zaměstnanců, tak tvůj zaměstnanec bude mít téměř 100% šanci dluh bance splatit. Pokud ho propustíš, má smůlu. A už jsme u toho, viď? Kdo za to může? on nebo ty, že je teď nesolventní platit bance? Těžko vinu necháš na sobě. Takže každý si musí uvědomit, na co má a pro případ, že se může cokoliv přihodit, se nějakým způsobem připravit. Jinak s tebou souhlasím: lidé, řešte své problémy včas!!!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2005 0:39 | Zita

Co to plácáte, jaká licence? 78% rozhodně neslouží k vymáhání dluhů. Ale skutečně, buďte ráda, že jste již bývalá spolupracovnice, asi jste se snažila za každou cenu urvat každého klienta, není totiž možné, abyste z 25 žádostí měla schválenou pouze jednu půjčku. To ta Vaše klientela musela asi vypadat!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2005 0:25 | jana

No to jsi dobrej, kdyz pujcujes beyurocne. Prosim vas vsechnz, kteri mate problem, pojdte, pujcime si od tohoto pana, on to ani nebude chtit vratit zpet, protoze v teto situaci uz byl a urcite nas bude chapat. Clovece proberte se, asi jste dobry byznysmen.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2005 0:18 | Jana

Pokud budu clovek vydelay, pak nemohu podlehnout pochybene reklame,protoze umim pocitat a kdyz mi nekdo rekne, ze dostanu tolik a ya dva rokz yaplatim tolik, tak umim pocitat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2005 19:30 | Lichva to není

S tou cenou rohlíku je to ještě víc % navýšení . Tesco jej koupí za 80 haléřů a púrodává jej za 1.50 Kč !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2005 18:32

Příteli lichva to není. Je to jen hodně dobrý obchod. Mimochodem chodíte do obchodu. zakoupením jakéhokoli zboží dáváte někomu vydělat a možná více než těm co půjčují peníze. Vemte si takový rohlík. V pekrně ho Tesco koupí za 0,80 ha. Vy jej koupíte za 1,20 Kč. Za jeden jediný den mají hrubý výnos skoro 100%. Kolik procent to je za rok. Zlatý Provident, zatý Profireal.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2005 18:28

Proč neuvádět obojí. Jaku úrok tak i navýšení. Stejně kdo peníze potřebuje a chce je tak to vezme tak i tak.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2005 18:26

Vážená paní jako mzdova účtní by jste měla vědět že platí záko zákon, který dává zaměstnavateli povinnost provádět srážky ze mzdy a to na základě dohody o srážce ze mzdy. To že se tady rozčilujete znamená, že zřejmě svou zákonnou povinnost neplníte a zřejmě jednáte protizákonně. Půjčovat peníze není nezákonné ale nerespektovat zákon o srážce ze mzdy nezákonné je. Tak pozor.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2005 18:19 | ÚP

Milá pání souhlasím s vám ve všech bodech. Jen bych rád dodal. Že to není lichva jako prase je to ze strany Profirealu skvělý obchod. Lichva by to byla pokud by půjčovali nezaměsntaným lidem na socialkách, jenže to ndělají. Profireal stejně jako banky si klienty vybírá. Za posledních 14 dnů mi zamítli půjčky v nominální hodnotě 1 mil. Měl jsem možnost mluvit s pracovníkem riskového odělení který předtím pracoval v bance a ten mi řekl že 80% toho co v Profirealu projde by v on v bance nepustil. Takže Profireal je firma, která za vysoký úrok půjčuje lidem, kterým banka nepůjčí ale zase nepujčuje všem. Takže se o lichvu nejedná.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2005 17:44

Baran příteli Baran.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2005 9:41

Dobrý den,autorkačlánku zapomnula na jeden fakt,že v bance se s Vami vůbec nabaví o kolik přeplatíte!U Profirealu to víte jednoznačně.A to,že jdou po neplatičích v rámci zákona?Vy také chodíte do práce kvůli výplatě,když vám peníze někdo půjčí chce je samozřejmě nazpět. Kdy by se ke svým neplatičům chovali ostatní poskytovatelé půjček tak důsledně jako Profirealto by si to každý rozmyslel s neplacením svých závazků.Lidi proberte se jednou nařízená exekuce platí do konce života,to vám nikdo nepromine.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2005 8:31 | middo

Vážená bývalá "externí" pracovnice, Váš článek mě opravdu pobavil. Sice se vydáváte za bývalou externí spolupracovnici, ale co se týká znalostí o produktu společnosti Profireal, a.s., tak toho víte opravdu málo. Takže mě nemůže překvapit, že jste už bývalá spolupracovnice. Co se týká delikvence u Profirealu, tak ta je opravdu, ale opravdu nižší než jste uvedla Vy. Máte velmi milné informace. Celkově bych řekl, že Profireal, a.s. je společnost jaká je a to, že vznikla před 5 lety, to umožnily sami bankovní subjekty, když měli podmínky na půjčku takové jaké měli. Takže se nesmíte divit tedy, že lidé jdou raději k Profirealu, kde ví, že ty peníze dostanou. Sice pravdou je, že přeplatí, ale ty peníze dostane. Né vždy v takové výši jako žádal, ale dostane. Podle mého názoru Profireal není lichvářskou společností, protože by jinak nemohl dostat licenci! Dál bych ještě reagoval na pána, který tvrdil, že je bývalým klientem této společnosti a po jednom měsíce, mu naskočil takovýto úrok. A jste si jist, že to opravdu bylo u Profirealu? Vyvedu Vás z omylu, není tomu tak, jak tvrdíte. Kolik je to %, nebudu uvádět, ale rozhodně to není tolik. Závěr: Nebudu tady nikoho přesvědčovat, že společnost Profireal, a.s. je výhodná. To asi není, ale určitě se neshoduji s některými názory. Je tady spousta nepravdivých informací a já jsem zareagoval jen na některé.
Přeji všem hezký den
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2005 17:19 | jaroušek

A v jaké firmě milá paní účetní pracujete? Že by v Ontexu nebo Denso Manufacturing nebo nějaká podobná firma?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2005 8:27 | rexule

Pracuji jako mzdová účetní a Profireal přímo nesnáším. Jejich jednání je arogantní a diktují podmínky i nám jako zaměstnavateli - měsíčně srážíme naším zaměstncům přes 60 půjček a stále nějaké potíže!! Lidi jsou prostě nepoučitelní, když jim nedá půjčku seriozní peněžní ústav, jdou do Profirealu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2005 0:46

Můžete mi napsat o tom vice?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2005 9:55 | Mil

Registr by oddělil striktně zrno od plev:
nikdy jsi v něm nebyl - půjčíme ti za symbolický úrok máš problém, dlužíš, jsi v registru - nedostaneš nic, až si ho vyřešíš! měl jsi problém, už jsi ho zaplatil, ale jsi v registru - půjčíme ti, ale za vyšší úrok než "čistému" klientovi - je u tebe větší riziko nesplácení
Nic tak převratného pod sluncem. :o)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Svoboda

podnikatel, Toi Toi

Petr Šourek

mediátor a podnikatel, Corrupt Tour

Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Petr Šourek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services