Diskuze - Lidová půjčka od Profireal? Úrok pouhých 50 %

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 162 komentářů)

24. 11. 2005 9:50 | Mil

Fandím a souhlasím! Řešit své problémy včas. Jen připomínám, že drtivá většina společností nemá zájem financovat předlužené klienty - to ani náhodou. Na všech formulářích, smlouvách a dokladech vždy požadují uvádět již existující závazky, úvěry, půjčky, leasingy..... Téměř nikdo své současné dluhy neuvede, všechno vědomě zamlčí (=tr. čin úvěrového podvodu jako vyšítý) a pokud ho financující subjekt neodhalí, tak mu to projde => no a důsledky jsou jasné ... již zmíněná "dluhová past" ......... nesouhlasím ale s názorem, že do této pasti dostali klienta úvěrující společnosti, příčinou je jen on sám. Kdyby byla možnost všechny tyto podvodníky trestně právně řešit, to by policie a soudy nic jiného nestíhali, protože to jsou desetitisíce případů (které se bohužel nechají být bez postihu...).
U to více oceňuji lidi, kteří si problém vyřešili. :o)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2005 9:41 | Mil

To je problém klienta, jestli se s ním rozvede žena, co s tím má co dělat nějaký Home Credit - on si půjčil peníze (na co, to je jeho věc...). To že upozornil Home Credit na svůj problém je pěkné, ale koho to zajímá. Půjčil jsi si peníze, tak splácej (že jsi za ně něco koupil a teď to nemáš, to je Tvůj problém a Tvoje blbost - to nikoho nezajímá)! To je jako bych si půjčil na dovolenou (i to je dnes běžné) a pak říkal, že nebudu splácet, protože tam nesvítilo slunce, nebo nebyl sníh..........
Ta část názoru o "více opálených spoluobčanech", kteří neumí počítat, ale srážky si nechávají strhávat zaměstnavatelem (=tedy pracují?????) snad ani nepotřebuje komentář - to si udělá každý čtenář sám... :o))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2005 9:30 | Mil

Docela hezká LEŽ!!! Po jednom měsíci neplacení se půjčka nenavyšuje a vůbec nikde není 25% navýšení půjčky stanoveno. Sankce se stanovují zcela jinak. Tedy opakuji: informace zavádějící a nepravdivá.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2005 9:26 | Mil

Rádoby odborný názor s velmi obecnou (ne)znalostí problematiky... :o(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 11. 2005 16:58 | ha-ha

Já jsem pro nový zákon - při půjčkách neuvádět p.a. nebo RPNS - z toho to není tak vidět o kolik se půjčka prodraží - ale vždy přímo uvádět - kolik ti půjčime - a kolik nám budeš muset vrátit... Např. - půjčka 50 tisíc - splátky POUZE 949,-Kč měsíčně - to zní hezky - ale půjčka 50 tisíc - a vrátit 72 tisíc - to si pak každý rozmyslí... :-o)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2005 21:27

Zdravím Vás, zajímá mne tak trochu spolupráce s firmou Profireal, zprostředkuji úvěry v bankovní sféře, jen je občas pro málo bonitního klienta, který neprošel credit scoringem, problém získat potřebné fin. prostředky. Uvažuji v této souvislosti v podstatě k vyhovění klientovi o již zmíněné spolupráci. Byla byste tak laskava a nastínila mi případné záludnosti spolupráce? PS : Nejsem špion od Profirealu. Dík
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2005 4:18 | Egon

Zastřelit!!!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2005 0:55

Doporučuji Vám prostudovat trestní zákoník, pravděpodobně potom budete mluvit jinak. U mnoha méně vzdělaných lidí nejde ani tak o to, že by jim nikdo nikde nepůjčil, ale prostě podlehnou velice pochybné, neetické a zavádějící reklamě. Tady nejde o cenu peněz, ale o zneužití cizí neznalosti ve vlastní prospěch a další trestné činy. Každopádně normálního člověka by mělo dostatečně odradit už to nenápadné bránění si pořádně prostudovat smlouvu a zamlžování RPSN (mimochodem jeho sdělení je ze zákona povinné - ne sice u všech typů půjček, ale u této myslím ano).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2005 15:44 | X-žena

Hele, X-mane, a dalo by se s Vámi v této oblasti spolupracovat? Pokud teda půjčujete těm, co se do problémů dostali a mají snahu to řešit? Pokud ano, ozvěte se mi na mikimaus@seznam.cz. Díky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2005 16:30 | Bývalá externí spolupracovnice

Nesouhlasím. Řada lidí se do registru dostala náhodně, třeba jen tím, že někomu ručili. Dluh je v řadě připadů zaplacen, vymožen, ale oni jsou v registru ještě další čtyři roky. Řešila jsem případ pána, který si vzal úvěr na rekonstrukci koupelny od Home Creditu na úvěr 36 % p.a. Než to splatil, manželka se s ním rozešla a domek prodala. On sice Home Credit upozornil, že má problém, ale firma nereagovala a ani mu nijak nepomohla. Dáma shrábla prachy za domek, on ale dluh nedoplatil, protože odmítl financovat něčí radovánky. Teď má on dluh, soudí se s manželkou, zatím mu naskákaly velké úroky a NIKDO mu teď na zaplacení dluhů nepůjčí, protože jeho prodlení se dostalo do úvěrového registru. Co je mu platné, že je to slušný člověk se solidním platem, když ho do registru dostala nezodpovědná manželka?
Uvědomte si, že i u Profirealu, a tam už je to fakt lichva, je průchodnost tak 35-40 % žadatelů o úvěr! Sám Profireal přiznává, že si u něj půjčují hlavně cikáni, kteří neumí počítat a splátky si nechávají strhávat zaměstnavatelem. Jo, a ještě dodatek: delikvenci má Profireal necelých 20 % a snaží se to nepřekročit. U bankovních úvěrů se delikvence pohybuje kolem 12-14 %, u hypoték kolem 3 %.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2005 14:47

No dobře,úvěrový registr povinný pro všechny.Co to řeší?Lidé budou o to víc podvádět a já nevím co ještě. Otázka je,co budou potom dělat úvěroví pracovníci různých společností?Tento národ je už tak prolustrován,že čistých lidí je skutečně hodně málo.Jedná se o byznys a peníze hýbou světem...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2005 14:06

Bankám samožřejmě takto uniká spousta obchodů,tak jsme tady my,kteří poskytují pomoc(soukromí investoři). ZAjímalo by mne kdo by to byl schopen ochoten a jak udělat sám mám podobný problém, dluh cca 300 000,- a splácím 9500,- a chtěl bych splácet tak cca 5000 protože nemám tak dobrý příjemn jako dřív a měl jsem problémy se splácením, když jsem byl nezaměstnaný a nikdo (banka)mi už za rozumné peníze nechce půjčit
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2005 14:00

Zajímalo by mne, kdo by mi půjčil cca 300tis. na měs. spl. cca 5000 platím teď cca 9500 díky za odpověď na mail
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2005 13:56

Bankám samožřejmě takto uniká spousta obchodů,tak jsme tady my,kteří poskytují pomoc(soukromí investoři). Rád bych nějakého našel - můžete se mi ozvat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2005 13:44 | Milan, co si peníze nepůjčuje, ale vydělává :-))

Dost dobře si nedovedu představit, jak pokrýváte riziko nesplácení u totátlně přeúvěrovaných lidí které, jak v příspěvku píšete, v podstatě zachraňujete. Tito vytloukači klínu klínem mají horizont vnímání tak na měsíc dopředu a co bude dál... to už je nezajímá. Zcela nepokrytě zatajují svoji zadluženost, při každé žádosti se dopouští trestného činu úvěrového podvodu a hřeší na to, že na ně úvěrující firma či banka nebude podávat trestní oznámení.... Představa, že bych takovému člověku půjčil SVÉ peníze na zaplacení řady jeho dluhů a ještě bych mu "natáhl" dobu splácení tak, aby měl nižší splátky je nereálná. Ledaže nepůjčujete svoje peníze, ale peníze někoho jiného.
Úvěrový registr povinně pro všechny by problémy s předlužeností dost podstatně řešil.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2005 22:49 | Karel

Samozřejmě je to lichva. Ale zkuste se zeptat nějakého drobného živnostníka, který žije z ruky do huby, jestli zkoušel některou banku, jestli mu půjčí. Přes všechny krásná slova o podpoře podnikání - houbeles. 2x daňové přiznání a pokud nevydělává, má smůlu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2005 11:32 | Svatopluk S.

Zákonná lichva,dělaj si to lidi.............
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2005 12:34 | Bývalá externí spolupracovnice

Dovolím si nesouhlasit s názorem Vaším i některých kolegů v diskusi. Ono půjčit někomu, u koho nemám jistotu, že mi zaplatí tak jak má, je riziko. Nám na školení říkali: "přistupujte k tomu tak, jako kdybyste půjčovali vlastní peníze". Ono bohužel ani Profireal nepůjčí každému, taky se jistí. A že jsou peníze drahé? Tak proč chodíte k Profirealu nebo k Providentu, půjčte si v bance! Jo, oni Vám nepůjčili? A nepůjčili Vám ani s ručitelem? Co takhle příbuzní a známí? Taky ne? A Vy je fakt nutně potřebujete? Tak si je vydělejte nebo sežeňte jinde! Bohužel i peníze mají svoji cenu a nějakých 50 % p.a. je cena za jejich půjčení na rok a déle, navýšená o náklady na vymáhání. Ono ani vymáhači nejsou levní, jestli si to myslíte. Profireal prostě půjčuje rizikovějším klientům, tak i cena jeho půjček je vyšší. A buďte bez obav, každý rizikový klient VÍ, že mu banka nepůjčí a že je pro ni rizikový, stejně jako VÍ, že to bude dražší. Jen by chtěl prachy, pokud možno hodně, na ruku, zadarmo a hned.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2005 15:56

Jak může někdo tuto lichvu povolit? Že by státem podporována? Je to možné? Co je to zač? Mají licenci? Kdo ji vydal?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2005 15:49 | Ko.......

??? Kdo je majitelem firmy PROFIREAL ??? Kellner , Kozený , Krejcír , Klaus , Kolácek , Komárek ??? !!! Zatracene , moje jméno zacíná taky na Ko.... !!! Nechám si to tedy predelat na Co.....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Matěj Hollan

aktivista

Petr Kužel

prezident Hospodářské komory

Matěj Hollan
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Petr Kužel
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services