Diskuze - Lidová půjčka od Profireal? Úrok pouhých 50 %

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 162 komentářů)

31. 10. 2005 10:51

Dekuji za podporu. Objevil se tady na stránkách zase jeden rejpal,který dělá chytrýho(anonym).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2005 10:45

Pokud jsi duševně nemocný,tak je mi tě upřimně líto. Co se týče toho červeného diplomu,přečti si přísloví které je nad Tvým příspěvkem.Snad to pochopíš a když ne,tak si dej pár lekcí psychologie.Až ji prostuduješ snad se nebudeš chovat jako doposud.Budeš jiný člověk.















0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 10. 2005 9:23 | Vito

Naprosto s Vámi souhlasím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2005 19:36 | nordson

Tuhle pujčku jsem měl také.Můžu říct,že kdyby mi někdo nabídnul od Profirealu pujčku tak ho na kopu do intimnich míst.Přišel jsem o práci a ikdyž jsem i na pracovním úřadě platil a požádal jsem o odklad splátek.Stejně mi po jednom měsíci neplacení navýšili pujčku o 25% Z uroku prodlení.Po pul roce jsem nastoupil opět do prace a už je to 2 roky co jsem ji doplatil,ale stále mi chodí domů zdali si odnich jako řádný klient nechci opět půjčit.TAKŽE TUHLE LOGIKU FIRMY NECHAPU.Uz nikdy bych odnich nechtěl ani korunu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2005 15:23

Řekni mi to raději azbukou. Třeba o tom legálním podnikání, pardon, pomoci. Anebo o poctivém placení daní. Jo, a jak to víš, že mám červený diplom a závidím ti těch 10 000 měsíčně?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2005 10:07 | David

Podle mého názoru za to můžou banky, kdyby měli podobný produkt a využili "obchodních zástupců" řekněme s 30% p.a. tak by o to byl určitě ohromný zájem. Stačilo když ČS udělala půjčku 50000 za 1000 měsíčně a lidi se o ni mohli poprat. Takhle to nahrává těm, kdo mají peníze a nemají zábrany. Definice lichvy je u nás o ničem na nedá se nic aplikovat, ale chtělo by to s tím něco udělat, protože si ty půjčky berou lidé kteří nemají o finančním hospodaření ani pomění a někajé RPSN jim vůbec nic neříká. Takže je to prosté zneužívání neznalosti a tíživé situace lidí, kteří se pak dostanou do kruhu nových a nových půjček. D.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2005 13:02 | jezevec

Moje řeč. V bankách vůbec nejsou úvěráři, kteří by vyhodnocovali bonitu dlužníka, nebo jeho kolaterální příjmi - ale tupoňové, kteří umí sotva číst, a kteří do tabulky excelu došlé odkudsi z německa,, jejíž funkce ani neznají, vyplňují MINULOST. Proč je pro banku důležitý loňský a předloňský příjem - a ne kolaterální příjmy do budoucna? Proč žádná banka neumí vyhodnitit, že jsem právě doplatil leasing, nebo že příští rok mi končí vyživovací povinnost na dítě? Proč je pro banku bonitní zaměstnanec s pravidelným příjem, který zaměstnancem za měsíc už nemusí být - a není pro ní bonitní začínající podnikatel, která má potenciál příjmů dosáhnout? Proč jsou pro banku důkazem bonity podnikatele zaplacené daně z příjmu, tedy de facto neschopnost peníze rozumně reinvestovat? Proč jsou pro banku důkazem čehosi kravinia jako inkaso nebo pevná linka, případně potvrzení zaměstnavatele že zaměstnavatel není dlužen na sociálním pojištění (osobní zkušenost)? O čem tyto dokaldy svědčí? IMHO zdůvodňují rizikovost poskytovaných úvěrů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2005 11:59

Ještě jedno přísloví. "Potrefená husa se vždycky ozve",ale teď nevím jestli jsi zrovna ta husa,nebo houser.Rozhodně si to nějak přeber jak chceš.Tvůj problém.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2005 11:54

Ano pane učiteli ČÁRKO,děkuji za vaši známku z mého diktátu.Díky tomu že jsem se neučil jako každý jiný a měl problémy s češtinou(nepotřebuji ji při vydělávání peněz),jsem teď někde jinde než spousta bláznů s červenými diplomy. Ty víš kde patří čárky,já zase vím kde patří peníze aby vydělaly.A to ti vadí,typický český závistivče!!!!!! Myšlením jsi velice chudobný,zato zlosti a zpupnosti máš na rozdávání.Do toho co já dělám se svými investicemi a hlavně co platím a co ne,to tě nemusí zajímat...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2005 7:24

Vymazáno redakcí PCZ kvůli používání vulgárních výrazů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 10. 2005 23:48 | Amadeus

Tenhle druh společností, ale i lidí, dostávají klienty do ještě větších problémů než v kterých se klienti nacházejí, protože většina těchto půjček je použita na zaplacení jiných dluhů a klient se dostává do dluhové pasti, z které se těžko dostává, jedině prodejem majetku exekucí. Těžko uvěřit slovům představitelů těchto firem o nákladnosti, nevýhodnosti tohoto druhu podnikání pro jejich firmy. Proč potom tuto službu poskytují. Proto, že pravý opak je pravdou. Lidé, řešte své problémy zavčas a nedejte těmto společnostem šanci přežít. Zdraví klient, který problém řešil a vyřešil, ne však prostřednictvím takvých to firem. Již nikdy více!!!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2005 19:31 | Andar

Normální člověk si zřídí kontokorent a těch 20k vůbec neřeší.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 21:42

Jsou to skutečně debilní doklady.Nechápu na co je bance plno různých nesmyslů jako třeba pevná tel.linka.Dnes ji mám,zítra odhlásím!Daňové přiznání za loňský rok ,třeba je dobré.Letos se mi nedaří ani z polovičky,ale beru si úvěr a potom spadnu do problému raz dva... A co takový zaměstnanec?Dnes má smlouvu na neurčito,ale za dva tři měsíce je propuštěn a o práci už nezavadí.Třeba je mu k padesátce a úřad práce to jistí,samozřejmě takto postižený klient padá automaticky do registru neplatičů,no a kolotoč je nastartován. Včeobecně lze říct,že tyto podklady jsou absolutně k ničemu.Vede to potom k takovým různým podvodům a nečestnému jednání ze strany klienta.Můj názor je ten,že takových 80 až 85 procent úvěrů u bank není vůbec čistých.Je to moje zkušenost a vím že je to zase voda na mlýn pro úvěrové pracovníky(myslím tím úplatky).Tyto úplatky berou samozřejmě jak úvěráři tak různí dohazovači klientů,kteří klienty vozí s pobočky na pobočku a zkoušejí kde to výjde.Jedná se především o pracovníky jedné z největších domácích bank...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 21:13 | x-man

Bezdomovci asi ne,ale zadluženému až po uši ano.Proč? Protože pokud vidím že má ten dlužník splátek tolik že to není schopen splácet,tak mu jedna velká půjčka pomůže snížit radikálně měsíční splátky.Jednoduše je rozloží do delšího časového horizontu a je vysmátý.Takto jsem už pomohl mnoha lidem a jsou mi zatuto službu vděčni.Neberu si žádných 50% a podobně,jako Profireal a jim podobní.Jsem člověk který si toto peklo prošel,ne vlastním zaviněním a vím co to je mít tu čest s vymahači mluvícimi azbukou.Dlužníci jsou vnímáni všeobecně jako prašíví psi, to je však především názor neznalých,a teď si trochu rýpnu,hlavně zaměstnanců.Ti jsou zcela mimo realitu jejich myšlenkové pochody jsou dosti omezené,proto jsou taky tam kde jsou.Jedná se přece o zcela normální lidi jako každý jinýPro banky jsou nepoužitelní,zato jsou vydatnou krmí pro společnosti typu"Profireal,Provident a jim podobné parazitní uskupení,jinak se to ani nedá nazvat.Bankám samožřejmě takto uniká spousta obchodů,tak jsme tady my,kteří poskytují pomoc(soukromí investoři). Proto taky dost nesnáším řeči různých týpku,kteří si hrajou na někoho,komu se to(zadlužení) nemůže nikdy stát.Do tohoto průšvihu můžete spadnout každý, aniž by jste si to možná uvědomili,ale je už potom samozřejmě pozdě.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 18:34 | Pepa z DEPA

Takže sis v podstatě sám vysvětlitl proč banky požadují tolik, cituji: "nějakých debilních dokladů dokladů dokldů ". :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 15:47 | Petr

Takže by banky podle Tebe měly půjčit i bezdomovci nebo komukoli zadluženému až po uši ??? Ty bys takovému člověku půjčil ???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 13:33 | jezevec

Kdyby banky měly normální produkt pro normální lidi, kde by za pět minut bez prokazování nějakých debilních dokladů dokladů dokldů a davu ručitelů s tímtéž prokazováním, bylo možno získat pár tisíc okamžitě - tyhle společnosti by vůbec nemohly vzniknout. Jest ale otázka, jestli toho banky litují, že jim tento segment trhu uniká - já osobně míním, že kdo si potřebuje pučit deset-dvacet tisíc ať už na cokoliv - je u něj velmi malá pravděpodobnost, že ty prachy dá ještě někdy dohromady. Takže taková půjčka je i při několikanásobném zajištění exponenciálně riziková.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2005 12:11

A co "Domácí půjčky"?www.domacipujcky.cz Vloni ještě působící v Roudnici nad Labem nyní již taky v Praze.Majitel Pavel Anděl,bývalý to příslušník STB!!! Půjčíte si třeba 25 000kč a splácíte 18 měsíců 3480kč.Za tu dobu do toho vložíte 62 640kč!!! Je to přibližně 250% navýšení! Toto je případ mé známé.Údajně neměla na vybranou proto do této lichvy spadla.Podle mého názoru tato služba lidu,jak ji tento bývalý" ESTÉBÁK" nazývá, je pouhopouhým hyenismem.Nakonec tito vyvrhelové byli zvyklí takto parazitovat nadruhých a samozřejmě tvářit se jako lidumilové. Nechápu proč se příslušné orgány nezabývají těmito obrlichvam,vždyť je to vyloženě ožebračování lidí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2005 10:13 | Bývalá externí spolupracovnice

Jenom 50 %? Tak na to zapomeňte!! Teď se teda záměrně nepodepíšu. Zprostředkovávala jsem i jejich úvěry. Postup firmy k externím pracovníkům byl velice korektní, ostatně povinným penzem je zprostředkování dvou půjček za měsíc, po třech měsících neplnění přijdete o licenci (ta je zdarma, jen musíte být proškolen, což stihnete za jeden den a musíte podepsat smlouvu o zprostředkování). Za čtyři měsíce jsem zprostředkovala jedinou smlouvu, pak jsem přišla o licenci (a ani toho nelituju). Parametry oné smlouvy: Nominální hodnota, tedy to, co zákazník zaplatí: 30.000,- Kč. Splatnost: 2 roky Úroky i poplatky si firma strhne na počátku, dostanete o to méně. Zákazník dostal na ruku asi 17.500,- Kč. Na smlouvě byla RPSN: 78 % p.a. Výši měsíční splátky si nepamatuji, můžu dodatečně zjistit. Poplatek za uzavření smlouvy: 1.900,- Kč. Slouží k výplatě provize, ty jsou opravdu královské. 2/3 provize je vyplaceno hned, 1/3 po splacení půjčky, tedy za 2 roky (já už ji nedostanu, nebudu v té době spolupracovník). Podmínka: kopie OP, potvrzení o výši příjmu, podpis manžela(ky), souhlas zaměstnanvatele že za Vás bude půjčku platit srážkou ze mzdy nebo trvalý příkaz v bance, podepsaná směnka. Profireal je členem SOLUSU, než půjčí, dlužníka si prověřuje na rizikovost a kdo má záznam v registru, tomu nepůjčí. Z mých asi 20-25 žadatelů prošla jedna jediná půjčka, ostatní neměli nárok, Profireal jim nepůjčil. Asi 20 % žadatelů má problémy se splácením, takže oněch 78 % RPSN slouží mj. k vymáhání dluhů. Asi 10 % půjček končí exekucí. Můj osobní názor: Lichva jako prase, jenže jste to podepsali dobrovolně a podle zákona se bohužel o lichvu nejedná. Na to si půjčí jen zoufalec, 5 minut před smrtí, co nemá vlastní majetek a děti (ale musí být zaměstnán, aby doložil potvrzení o příjmu nebo ho musí zfalšovat. Firma si zaměstnání klienta telefonicky ověřuje).
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2005 9:43 | robert

Jsou to šupáci ale na druhou stranu profitují na lidské hlouposi a lenosti, když přeci potřebuji peníze a je jedno jesti pár tisíc. nebo pár milionů tak je normální , že se kouknu po několika zdrojích a ne na první leták!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Paroubek

politik

Miroslav Singer

bývalý guvernér ČNB

Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Miroslav Singer
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services