Diskuze - Test finančních poradců: další šance pro OVB

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 146 komentářů)

22. 2. 2006 10:35 | M0RGAN

Mimochodem OVB v současné době NENABÍZÍ kombinaci hypotéky s IŽP, ale pouze s KŽP. To jenom tak na okraj. Například tuším Raiffeisen Bank nabízí kombinaci hypotéky s IŽP, které ale chce raději do konzervativnějšího portfolia - žádné akcie. A nabízí to, dle mých informací, prostřednictvím AWD a vlastní sítě ING. Obecně se kombinace Hypotéky s IŽP na trhu zatím testuje a zatím je natolik omezená (omezená výše hypotéky do 80% celkem zaplaceného pojistného proti 110-120% u kombinace s KŽP), že zatím je výhodnější kombinace s KŽP. A tato kombinace není určitě pro každého. Kombinace funguje tak, že za hypotéku platíte nepatrně více, než byste zaplatil za srovnatelnou hypotéku v anuitní variantě (pokud k ní připočtete rizikové pojištění pro případ smrti ve prospěch banky ;-) ), ale na konci jsou Vám vyplaceny výnosy a ještě si po celou dobu odečítáte od daně větší částku (úroky od hypotéky jsou odečitatelnou položkou...) a ještě, pokud splňujete podmínku, že je KŽP do 60 let, tak si odečítáte i ji ze základu daně. Zatím 12000 ročně, ale toto by se mělo zvednout ... I když politici... Slibují to už dlouho ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 2. 2006 10:24 | Jan Sladký řečený Kozačka

To cintání kontaktů na další potncionální klienty a zasílání SMS svým známým mi přijde od OVB hnusné... sám mám taky rád, když mě někdo doporučí, ale abych lidem dával předem napsanou SMSku před tím, než jsem pro ně cokoliv udělal je HNUS !!! Nicméně taktika je to asi výnosná, a pokaždé když mi nějaký poradce z OVB nebo EWD zavolá, a že je to pomalu každý měsíc, v klidu si s nimi dle jejich praktik dávám schůzku, na kterou nikdy nechodím... jak se do lesa volá ...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2006 9:18 | Barnet

Zúčastnil jsem se schůzky s poradcem OVB a nemohu to nikomu doporučit. Kromě vychvalování vlastních schopností společnosti jsem se nic nedozvěděl. Narozdíl od zmiňovaného testu jsem na druhé schůzce nedostal do ruky žádný opravdu zpracovaný plán (jen hromádku počmáraných papírů s chybně a zkresleně vypracovanými grafy a schématy aby vypadali hezky). Nedostal jsem jedinou konkrétní odpověď na své otázky a celá hodina se protočila kolem toho, že mají promne jakýsi balíček, který mi bude vydělávat velký prachy. Nakonec to bylo „důchodové spoření“ (které jsem již měl a zapomněli si to poznamenat), „investiční životní pojištění“ a pak ještě nějaká úrazová pojistka. Čily běžné produkty o kterých se běžně hodně mluví a píše a jejichž výhodnost není pro každého a já jsem již dříve usoudil, že promne nejsou vhodné. Informace o hypotéce, o které jsem se zajímal jsem nedostal s výjimkou diskutabilního návrhu (s předčasným splacením hypotéky sjednané na delší dobu právě z výnosu z investičního životního pojištění) jak to s prominutím „ochcat“ a ušetřit velké peníze, který mi naznačili již na první schůzce. Tak jsem si udělal přípravu a došel jsem k názoru, že bych za hypotéku zaplatil mnohem více, ale tento nárůst bych kryl vysokým výnosem (podle nich právě z invest. živ. pojištění) (mě vyšlo že by musel být kolem 8%), který je však rizikový a v žádném případě ho nemám jistý po dobu nějakých 25 let. Další schůzky jsem již odmítl a musím říci, že celkový můj dojem ze schůzky byl velmi špatný a podle mě se země snažili dělat vola, ale s jediným mým argumentem nebyli schopni polemizovat a kromě čísel která jim někdo dal z nějaké kalkulačky vůbec netušili jak k nim došly a jaké jsou mezivýsledky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2006 8:27 | Poradce OVB, pobočka sever

OVB velmi expanduje již od r. 1993. Doporučuji přečíst si knihu Lovci (Vašich) financí, pok pochopíte, o čem je řeč.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 2. 2006 7:53

Předpokládám,že všichni takzvaní "finanční poradci" mají minimálně střední ekonomickou školu a několikaletou praxi či přehled ve finančních produktech,které nabízí,od stavebního spoření,penzijního připojištění až po investování na kapitálovém trhu,akcie,index.certifikáty,k omodity,znalostburzovního trhu atd...a hlavně,jsou nezávislí pokud jde o jejich nabízené produkty.V opačném případě nemají případnému zájemci o finanční produkty co radit,natož ho nutit do něčeho,čemu sami dobře nerozumí.Patrik
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2006 0:47 | M0RGAN

Článek byl zajímavý. Musím tedy podotknout, že pracuji jako poradce u OVB a tento poradce postupoval poměrně nestandartně. Musíte uznat, že přístup každého člověka k dané práci může být úplně jiný a ručím vám za to, že pokud by jste testoval mě, měl byste jiný dojem. Neříkám, zda horší či lepší, ale pravděpodobně jiný ;-) Opravdu každá kancelář může mít jinou úroveń a navíc každý poradce má jinou úroveň. Zvláště proto, že tato společnost v poslední době velmi expanduje a nabírá spoustu nových lidí. A rozhodně se tady lidé nevyučují např. pravidlům slušného chování. To záleží na nadřízeném, které lidi si vezme pod sebe a bude s nimi spolupracovat. Asi tak můj komentář. Pokud byste chtěl otestovat společnost OVB (českou pobočku), tak byste musel z každé kanceláře otestovat náhodného poradce ;-) To je asi stejné, když pojede inspekce, řekněme u dráhy, a zjistí, že jeden zaměstnanec práci totálně fláká, bude se to předpokládat o celé společnosti? Věřím, že většina poradců ke svým klientům přistupuje jinak. Přinejmenším já ano a tento přístup se mi nelíbí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 8/8

8

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Zeman

nejvyšší státní zástupce

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Pavel Zeman
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services