Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

15. 11. 2012 15:43 | jarunka

Obžaloba v případu pyramidové hry Avalanche Státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem podal koncem října obžalobu na čtyři osoby, které jsou stíhány v souvislosti s projekty Avalanche a Avareal. Tuto trestnou činnost lze přirovnat k pyramidové hře, na základě které mělo v letech 2000 – 2006 dojít k vylákání téměř 398 milionů korun od 5 851 osob. Včetně ušlého zisku však škoda přesahuje 437 milionů korun.
Tři muži jsou stíháni pro trestné činy „podvodu“, „legalizace výnosů z trestné činnosti“ a „maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“. Podvodné jednání obviněných mělo spočívat ve vylákání částek ve výši 68 tisíc korun od zájemců o vstup do projektu známým pod označením Avalanche (a následně Avareal), který byl znalcem označen jako tzv. pyramidová hra. Částka 68 tisíc korun byla deklarována jako půjčka akciové společnosti Rhinoceros. Obvinění členové představenstva společnosti měli klientům slibovat zajištění pravidelného příjmu z vlastní činnosti a činnosti osob jimi do projektu nově přivedených. Dále jim měli přislíbit zhodnocení poskytnuté půjčky a dvou kusů amerických dluhopisů (tzv. Stripsů), jež měly poškozeným garantovat vrácení vložených peněz. Před svými klienty však měli zamlčet nepříznivou hospodářskou situaci obchodní společnosti, která navíc nevyvíjela takové podnikatelské aktivity, aby v budoucnu mohla dostát svým závazkům.
Muži jsou dále stíháni za úmyslné zastření původu peněžních prostředků ve výši cca 908 tisíc USD, které obvinění jako členové představenstva akciové společnosti Rhinoceros podvodně vylákali na poškozených. Prostředkem k zastření původu majetkového prospěchu získaného trestnou činností měla být fiktivní úhrada licenčních poplatků společnosti Avalanche se sídlem v Londýně. Tyto peníze měly být převedeny na účet jedné rakouské banky, který zřídily a výlučně ovládaly obviněné osoby. Finanční prostředky byly následně převedeny na účet offshorové společnosti sídlící na Gibraltaru. Nakonec tyto prostředky byly převedeny zpět do České republiky, čímž mělo být vzbuzeno zdání, že jimi získaný výnos z trestné činnosti je legálně nabytým příjmem.
Obvinění muži měli dále vyvést cca 17 milionů korun, které byly v rámci trestního řízení zajištěny státním zástupcem a policejním orgánem jako náhradní hodnota odpovídající výnosu z trestné činnosti (získaného podvodným jednáním). V této souvislosti je pro trestný čin „maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“ trestně stíhána i zmocněnkyně akciové společnosti Rhinoceros. S ohledem na mimořádně vysoký počet poškozených si poškozené osoby zvolily společné zmocněnce, kteří před skončením vyšetřování řádně uplatnili nároky poškozených na náhradu škody. Tímto případem se od roku 2006 zabývali policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování, kteří v květnu 2012 navrhli státnímu zástupci podat obžalobu na shora uvedené čtyři osoby. Spisový materiál je mimořádně rozsáhlý. Jen samotný spis (bez příloh) tvoří cca 112 tisíc stran. Rozsáhlá je rovněž obžaloba státního zástupce, která obsahuje 216 stran. pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej ÚOKFK SKPV 15. listopadu 2012
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2012 10:39 | kocková dara

taky, mám skušenost s touhle RK A ZAČALA JSEM TO ŘEŠIT PŘES INSTITUCI KRIMINALNÍ POLICIE zajímala jsem se o koupu bytu ,můj problém se týká reservační smlouvy a celeho postupu od prohlídek bytů až ke koupní smlouvě a limitu /lhůte..........celkové jednání /přístup/chování konkretně Most
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2012 1:39 | reality.podvod

O podvodech MM Realit čtěte take zde http://www.facebook.com/pages/Podvod-MM-Reality-a-RK-Koruna/419092584806581
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2012 9:51 | Roman

Tím to se omlouvám,protože došlo k nedorozumění nejedná se o RK Eden,ale o jinou RK tu upřesním večer.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2012 7:03 | ROMAN

Dobrý den.
Chci vás upozornit na neseriozní chování RK Eden Kroměříž.Jejich podvody mám podložené smlouvami a tato RK Eden nás připravila o 200 000 Kč,pro jejich sprosté chování.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 11. 2012 16:05 | Jana

Pan Michal Havlíček si změnil jméno. Nyní se jmenuje Michal Swárovský
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2012 11:23 | Tytyty

A Vám připadá fér využít služeb, času a energie jedné RK a potom využít služeb jiné? Je mi jasné, že to bylo z důvodu nižší provize (proč asi byla nižší?). Ale k dotazu - záleží na obsahu protokolu o prohlídce, ale obecně platí, že zprostředkovatelská smlouva nemusí být uzavřena písemně a pokud jste uzavřela kupní smlouvu s prodávajícím, kterého Vám zajistila RK, pak má RK nárok na sjednanou provizi. Není-li výše provize sjednána, pak lze požadovat provizi v čase a místě obvyklou.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2012 11:51 | jiada

Dobrý den, za sebe můžu doporučit prodávat sám, bez RK. Dneska už existuje hodně webů, kde inzerují přímo majitelé, třeba tady máte inzerát zadarmo www.realitka-zdarma.cz a je tam i dost informací, jak postupovat.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2012 10:31 | Helena33

S touto rk mám taky zajímavou zkušenost: když jsme scháněli chatu nebo menší rd, v prvním případě se makléřka nějak opozdila a majitelka, protivná už od pohledu, na dotaz, jestli v zimě prohrnují cesty nám odsekla, ať si počkáme na makléře a práskla nám brankou před nosem. Takže jsme odjeli, na takové jednání nejsme zvědaví!Samozřejmě nemovitost neprodala, nahlídla jsem nedávno do katastru a pořád je majitelkou :-)) a ani se tomu nedivím s tím jejím přístupem! V druhém případě se sice makléř dostavil včas, ale neobstaral si od majitele klíče a toho někam náhle odvolali. Takže se prohlídka absolvovala nahlížením okny jako zloději :-))
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2012 21:22 | Marek64

vidím, že je to všude stejný doporučuju http://www.bez-rk.cz/ nedoporučuju abyste tam nabídli nemovitost. To by se zas ozvalo 20 lidí, že dělám reklamu. Na to si každý asi udělá názor sám,ale zkoukněte ty články a diskuze. Proto na http://www.bez-rk.cz/ upozorňuji. Já se napálil u MM reality a už žádné relaitce nevěřím. To si to raději budu prodávat sám
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2012 11:15 | Polux

V současnosti řeším úplně stejný problém. Nemovitost, kde jsme se byli podívat ještě nekupujeme a možná ani nekoupíme, ale nelíbí se mi, že by se na nás tento papír s pokutama vytáhl v případě, že nemovitost koupí někdo, kdo má na nás vazby. I proti tomu se protokol o prohlídce brání pod sankcemi. Nemám zájem spolupracovat a případně i svěřovat peníze někomu, kdo se mne snaží napálit při prvním setkání. Taky bych potřeboval poradit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2012 9:44 | Petra

Dobrý den, měla byc jdotaz ohledně sankce ,kterou po nás RK vyžaduje na základě podepsané prohlídky. Prodávající neměl uzavřenou žádnou exkluzivní smlouvu a my jsme si byt tedy vybrali u RK, která nám více vyhovovala. Na byt jsme se byli podívat s oběma RK a teď ta, přes kterou jsme nakonec byt nekupovali, po náš chce pokutu za to že jsme je prý obešli - ale mi jsme s nimi žádnou rezervační smlouvu nepodepsali - jenom jsme se byli podívat na být a podepsali protokol o prohlídce? Můžou na základě totho rotokolu po nás požadovat pokutu? děkuji za reakce případné zkušenosti
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 9. 2012 17:24 | Pety

já jen dodám...fine reality, a.s.... ne s.r.o....takže není firmou s ručením omezeným a kapitálem 200tis.... ale 2 000 000,-Kč nepleťte si pojmy s dojmy... díky Pety
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2012 19:18

Dobry den pane Tomas Neumann,
stydte se, jak jste to tak primitivne napsal. Diplomacie a ne vyhruzky. Musite se jeste co v zivote ucit, aby jste pochopil, co jste jeste nepochopil. Je mi Vas lito.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 7. 2012 16:48 | Alena

Prodej přes RK- ani nahodou a přes MM vřele nedoporučujete? Jen bych k Vašemu příspěvku chtěla říct, že to je o lidech né o celé firmě... Víc nemá asi cenu komentovat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2012 15:13 | Lenka Kunstová

Chtěla bych tímto poděkovat za spolupráci při prodeji domku v Červených Pečkách panu Rostislavu Staňkovi z realitní kanceláře Develop Reality. Vše proběhlo bez broblémů a v řádných termínech. Byla jsem spokojena. Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci.
Kunstová Lenka
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2012 15:10 | Alena Horáková

Dobrý den, chtěla bych panu Rostislavu Staňkovi z Develop Reality Kolín touto cestou vyjádřit poděkování. Velice jste nám pomohl při nesnázích v rámci koupi nemovitosti i nad rámec svých pracovních povinností. Jste naprostý profesionál, který dělá svoji práci poctivě a dodré jméno vaší realitce. Musím podotknout že v této době se s takovým přístupem často nesetkávám.
Moc děkuji Alena Horáková
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 6. 2012 18:22 | Boris

Tak zkušeností s realitkami nemám příliš velké, protože si nemovitosti většinou pronajímám sám, nicméně musím zmínit dvě pražské realitní kanceláře, se kterými jsem byl více než spokojen jak při pronájmu, tak při zprostředkování koupě nemovitosti. A to byla realitní kancelář Czech4home-http://www.czech4ho me.cza realitní kancelář Koruna Reality-http://www.koruna-real ity.cz.Jednánípříjemné, profesionální, spolehlivé
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2012 16:36 | Tereza

Dobrý den, nerada bych soudila služby celé firmy Develop Reality ale služby pana makléře Pitharta vnímám, jako velice neprůhledné,manipulativní), ale o co hůře neprofesionální. Je to ovšem pouze subjektivní pohled na prožitou zkušenost a sama doufám, že se nedá vztáhnout na Develop Reality.
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 9:04 | Hedrna

Dobrý den, prosím o radu. Kupujeme domek přes realitku. Za dva dny máme s paní z realitky schůzku a chce po nás rezervační poplatek 80 tis, s tím, že za 2 měsíce nám je vrátí. Samozřejmě to bude na smlouvu o rezervaci, ale nevíme na co přesně konkrétně si dát pozor při podpisu této smlouvy. Děkuji za rady. Hedrna
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Marek

ekonom

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

David Marek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services