Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

15. 5. 2012 1:14 | Marie

Citace - Alena Vrbová / 20.03.2012 22:40

Dobrý den, snažím se koupit Rekreačni objekt s č. popisným podtyp chata.. trošku mi zaskripalo stvebni spoření protože to neni rodinny dum, ale pani z relitky o tom vi a porad si mlela dal, ze majitelka chce hotovost.. Pak mi doslo, ze na netu chajdu prodava jina realitka jeste.1 vec chteji 20% + DpH provizi tedy 33000tis z 550000,- coz teda asi bude dost kdyz vy tu pisete uplne jine castkya chteji to po me předem(jelikož nemají udelany dhad nemovtosti hypotečnim odhadcem chteji provizi predem + at si odhadce zaplatim a predkupni smlouvu a ne ze provizi plati prodavjici ale ja) a dalsi vec mám si i pro hypotečního poradce vybehat kopii katastralni mapy na urade ??? to snad je ale jejich prace za co tedy tech 33000 chcou ? je toto jednani v poradku ? dekuji za radu

To máte v té hlavě trošku popletené, ne? 33 000 z 550 000 je 20%??? Pokud je firma plátcem DPH, tak tuto částku odvádí státu! Takže po Vás chtějí provizi 5% což je 27 500 Kč + 20% DPH, což je 5 500 Kč, celkem tedy 33 000. Další věc co nechápu je, proč by Vám měla realitka platit odhad, který potřebujete Vy pro banku, abyste mohla nemovitost zaplatit? Tak plaťte hotově a odhad nebudete potřebovat. Realitka nemůže za to, že si musíte vyřídit úvěr. Realitka zajišťuje odhad pro prodávajícího, který ho potřebuje pro daň z převodu nemovitostí. A poslední věc, vám se zdá 33 000 Kč hodně? To si myslíte, že právník dělá smlouvy zadarmo, advokátní úschova financí je také zadarmo, vklad na katastr je také zadarmo, inzerce (abyste vůbec zjistila že se nemovitost prodává) je také zadarmo? Telefony platit nemusí, kancelářské prostory také platit nemusí a do nádrže si čůrají? Fakt česká povaha. Všichni chtějí všechno zadarmo. Vy také chodíte do práce zadarmo? Zkuste si spočítat, co jim asi z těch 33 000 Kč zůstane!
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 4. 2012 9:45 | Mgr. Pavla Kantorová

Pokud nechceme platit provizi realitní kanceláři a riskovat možná úskalí smlouvy o zprostředkování, pak máme možnost si objednat jen to, co skutečně potřebujeme - propagaci na webu, inzerci v realitních novinách a časopisech a kompletní právní servis u notáře. Inzerce na webu včetně topování nás bude stát jen pár stovek, fotku do inzertního časopisu pořídíme od 4 000,- Kč a cenu notářských služeb zjistíme z vyhlášky, jíž se stanoví notářský tarif na stránkách www.nkcr.cz a nebo pomocí kalkulačky na http://www.bezrealitky.kvalitne.cz
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 3. 2012 8:48 | ŠPAČEK REALITY

Toto jednání není standartní. Realitní kancelář by měla správně uvádět celkovou kupní cenu včetně provize realitní kanceláře. V provizi realitní kanceláře by měla zahrnovat kupní smlouvy popř. budoucí kupní smlouvy, odhad pro Finanční úřad, podání daňového přiznání, kopie katastrální mapy a LV
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 3. 2012 8:47 | ŠPAČEK REALITY

Toto jednání není standartní. Realitní kancelář by měla správně uvádět celkovou kupní cenu včetně provize realitní kanceláře. V provizi realitní kanceláře by měla zahrnovat kupní smlouvy popř. budoucí kupní smlouvy, odhad pro Finanční úřad, podání daňového přiznání, kopie katastrální mapy a LV.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2012 22:40 | Alena Vrbová

Dobrý den, snažím se koupit Rekreačni objekt s č. popisným podtyp chata.. trošku mi zaskripalo stvebni spoření protože to neni rodinny dum, ale pani z relitky o tom vi a porad si mlela dal, ze majitelka chce hotovost.. Pak mi doslo, ze na netu chajdu prodava jina realitka jeste.1 vec chteji 20% + DpH provizi tedy 33000tis z 550000,- coz teda asi bude dost kdyz vy tu pisete uplne jine castkya chteji to po me předem(jelikož nemají udelany dhad nemovtosti hypotečnim odhadcem chteji provizi predem + at si odhadce zaplatim a predkupni smlouvu a ne ze provizi plati prodavjici ale ja) a dalsi vec mám si i pro hypotečního poradce vybehat kopii katastralni mapy na urade ??? to snad je ale jejich prace za co tedy tech 33000 chcou ? je toto jednani v poradku ? dekuji za radu
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2012 12:38 | Martin Novák

Dobrý den, chtěl bych zareagovat na Váš názor na Dumrealit a remax. Fakt, že obě tyto realitní společnosti jsou frenčízy, vůbec neznamená, že jsou nekvalitní. Sice každá kancelář si vede vlastní tým a řídí ho podle sebe, ale pořád musí dodržovat určitá pravidla. Díky dobrému jménu společnosti získá klient důvěru a dobrý pocit, že se o jeho nemovitost dobře postarají, právě proto, že za frenčízami stojí právě, tak silná společnost jako je remax například. jejich podmínky na spolupráci jsou správné a snaží se ochránit zájmy všech stran. Záleží na každém makléři, jak jse sám napsal, každý makléř je vizitkou firmy, ale každá firma má svá pravidla a postupy, které musí dodržovat i ten makléř, který se Vám nezdá, bez toho by nemohl pracovat právě pro takto velikou firmu. Menší realitní kanceláře jdou vždy po penězích, takže pokud inzerují nemovitosti, bez souhlasu, nebo bez podpisu nějaké zprostředkovtelské smlouvy. Chce si každou smlouvu přečíst a pokud ji podepisjete společnosti, která je na trhu několik let a a má samé úspěchy, není se čeho bát.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 3. 2012 3:31 | Martin Štika

No já jsem pro firmu v které dělám hledával nemovitosti a tak jsem opravdu poznal mnoho realitních kanceláří a řekl bych, že ty rozdíli jsou alespoň u nás (Brno) markantní. Například MM-ka šílenost. Inzerce sice suprová, narážíte na ně prakticky všude, ale teda makléři v otrhaných riflách, vytahaným svetru a komunikativností na úrovni dětí z pomocných škol. Neříkám, že jsou všichni takový,ale několik makléřů z pobočky černá pole ano. Navíc neprofesionální. Například snižují cenu bez vědomí klienta, aby měli nejlepší nabídku (když je nemovitost ve více RK) Dům realit a remax jsou frenčíz a tak se jen směju když vidím jejich reklamy jak jsou nejlepší. Spíš bych řekl, že záleží na tom kdo tam zrovna vede pobočku, ale jako celek a služby bych je mezi špičku určitě nedával. Moc doporučuji Sting. Seriózní, usedlejší realitka, ale vysoce profesionální! Opravdu dobré zkušenosti. Teď mě naprosto nadchla ještě realitka Harper Company v Brně. Řekl bych že mají teď asi opravdu nejlepší služby a jednání. Také vřele doporučuji. Ono kvalitních RK bude asi víc a každý má jiný zkušenosti. Každý holt narazíme na jiného makléře, který je vizitkou firmy..
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2012 18:24 | Hana Krupkova

Chci se podělit o otřesnou zkušenost s BART reality.V létě jsme se rozhodli prodat chalupu. Stanovili jsme si velmi slušnou cenu pro kupujícího a našli inzerát resp. papírek s nabídkou koupě v místním konzumu.Ozvala se tato RK s tím, že má KUPCE někde z Moravy (jmenovali i město).Nejenom, že kupec neexistoval, ale několikaměsíční martyrium a absolutně diletantské metody, zmatky a více než 15 procent provize( běžné je 3-7 procent!!!), z níž jsme museli zaplatit i 3procentní daň.Lhali, že provize se sníží, je prý pouze počáteční.Obchodovali jsme různě cca 10 nemovitostí, ale takovou hrůzu jsme nazažili my ani kupující. Nic nebylo pravda, K.Ú. jsem už zařizovala osobně, přestože za to byli placeni! Varuji!
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2012 13:21 | petr

Dobrý den,
pokud budete hledat na internetu, tak na jakoukoli realitku najdete všude plno špíny, a je otázka, pokud jsou všechny realitky podvodníci, tak jaktože za 1. taková firma funguje a všichni její zaměstnanci nesedí a za 2. kde taková firma bere peníze na svůj provoz, když nedokáže prodat žádnou nemovitost? Každý kdo se chvíli pohyboval ve zprostředkování obchodu (tím nemám na mysli pouze nemovitosti) čehokoli, tak ví, že problémy můžou dělat obě dvě strany, tedy jak kupující, tak i prodávající, a také že občas nastanou problémy, které i přes veškeré snažení obou stran nejdou dořešit ke spokojenosti obou dvou stran, popřípadě ke spokojenosti alespoň jedné ze stran.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 2. 2012 15:08 | Milan Horak

Dobry den Chtel bych se podelit o nadstardantni jednani pri koupi nemovitosti. Kupoval jsem to pres realitni kancelar next v zastoupeni pani Ivany Zakove .Velmi jsem se obaval ,ale narazil jsem na neco neskutecneho .Myslel jsem si ,ze to neni ani mozne .vrele doporucuji vzhledem k jednani .A to jsem vse zarizoval ze zahranici.Nevim co vic napsat .Ne vse je podvod.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2012 10:26 | M.

Ráda bych upozornila na Agenturu Acco.. prodávájí družstevní byty v exekuci, na prohlídkách jsou velmi milí a ochotní. Dokonce chtěli převod peněz v hotovosti, což je dost podezřelé. Vše má jít přes právní úschovnu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2012 9:38 | Michal

Dobrý den,
musím se zasmát, protože jste se dostali na prohlídku právě díky inzerátu od paní Součkové. Bez ní byste o danné nemovitosti samozřejmě vůbec nevěděli, takže je to oprávněné a souhlasím s jednáním této realiní kanceláře.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 1. 2012 19:02 | Jana

A vy máte s Nextreality zkušenosti nebo tam pracujete?
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 1. 2012 16:24 | clarus8

A co zkusit Nextreality?
-14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 1. 2012 9:47

Žádáme rovněž internauty z hyperreality, aby nám tady přestali spamovat.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 1. 2012 12:01 | poskozeny

ČOI v Brně provedenou kontrolou vyhodnotila jednání společnosti jako zakázanou obchodní praktiku ve smyslu zákona č. 634/1992 Sb. O ochraně spotřebitele a uložila jim pokutu. Tuto pokutu jednatelka Bart-Reality, s.r.o. paní Andrey Molinová zaplatila. Pokud nevěříte, napište mi a pošlu vám tento dokument. erofan@seznam.cz
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2012 14:47 | Staniol

Já mám špatné zkušenosti s Reality Součková z Boskovic. Neseriózní jednání, vysoká provize. Při odchodu po prohlídce nemovitosti si od nás nechala podepsat formulář o prohlídce nemovitosti, v jejíž spodní části byl nenápadný odstavec, že byt nesmíme koupit jinak než přes ně. Vůbec se o tom nezmínila a my jsme se nachytali. Never more
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2012 21:24 | Jana

Hezký dobrý večer, tak jsem chtěla dělat brigádu u nějaké RK v Brně, ale jak tak vidím, tak se snad i bojím.
Poradil by mi, prosím, někdo - jaká je v Brně spolehlivá RK k vám jako majitelům nemovitostí, u které byste se nebáli spolupráce?
Byla jsem u MaMreality a vidím, že tu ne. Pak co REmax? Coloseum reality?
předem moc děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 12. 2011 12:46 | Roman

Jako kupující mám velmi špatnou zkušenost s RK GONIO (http://www.gonio.cz/). Makléři arogantní. Neúměrně vysoká provize více než 5%. Když jsem trval na tom, že takto vysokou provizi platit nebudu, vyžádali si zbytek doplatit od prodávající. Právní služby jsme platili k tomu zvlášť u externí firmy, tak opravdu nevím, za co si tu provizi berou - nemovitost skoro neinzerovali. V jejich kanceláři jsou skryté kamery!!!, takže „v klidu si to tu rodino rozmyslete, my zatím půjdeme vedle“ - tomu se můžete leda tak zasmát. ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2011 18:27 | Podvedený od Bart Reality, s.r.o.

Mám tak špatnou zkušenost s Bart Reality, s.r.o., že všechnu chválu na ně považuji za sprostou lež. Nemusíte mi věřit, ale opravdu dobře si přečtěte co s nimi podepisujete. Pokud můžete dejte vše co vám Bart-Reality předloží přečíst nezávislému právníkovi. Dejte si zejména pozor na jejich právníka (Zajíček Marek Mgr.)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Zeman

prezident

Radim Passer

podnikatel, Passerinvest Group

Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Radim Passer
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services