Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

11. 12. 2009 19:28 | Lucie

Vážený m, proč Vám vadí základní kapitál 200tis. Kč, když kupní cena je deponovaná u advokáta, který je pojištěn do plné výše částek mu složených? Nechápu Vaši reakci...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2009 19:15 | Lucie

Obdivuji majitele, kteří podstoupí riziko prodeje "na vlastní triko". Jak stanoví správnou prodejní cenu? Kde bude nemovitost inzerovat? Jak bude vyjednávat s případnými zájemci? Opravdu si všechny, kdo mu zavolají pustí do domu? Jak bude hledat kompetentího advokáta pro vyhotovení smluv a úschovu peněz? Seriozní realitní kancelář nepodstrkuje majiteli smlouvu výhradní pod záminkou, že se jedná o nevýhradní. Seriozní kancelář majiteli vysvětlí výhody výhradní smlouvy, zaručí se mu za služby, které mu poskytne a cenu mu stanoví podle skutečně realizovaných, tedy tržních cen. A takto fungují velké, frančízované, ale i malé kanceláře. Nejdůležitější při výběru kanceláře je doporučení. Pokud již někdo z okolí byl s makléřem spokojený, není důvod mu nedůvěřovat a nepožádat o pomoc zrovna jeho, a je v podstatě jedno, pro jakou kancelář pracuje. Cílem makléře totiž není podstrčit majiteli výhradní smlouvu, ale zrealizovat celou transakci tak, aby byl majitel spokjený a měl důvod makléře doporučovat dál. To je totiž to, co kancelářím/makléřům přináší obživu. Přeji všem šťastou ruku při výběru makléře.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2009 18:27

souhlasím jsou to podvodníci,kteří každého okradou a lžou,my jsme naletěli taky a nevíme co máme dělatTVRDÁ ZKUŠENOST
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2009 16:54 | Ilona

no, nejraději mám fakt IQáky, co podepíšou smlouvu, aniž by ji četli a pak se ztěžují. To je Váš problém, že podepíšete každou blbost. Měla jste říct, nechte to tady a já vám to dám příště podepsané a hotovo. A v klidu si to přečíst. Ale podepsat a nečíst?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2009 16:50 | Ilona

No jo paní, ale to máte těžký. Makléř nemůže znát všechny sousedy všech svých zakázek a prodávající se s blbým sousedem taky chlubit nebude. Jinak co se týče informací o nemovitosti, tu zná nejlépe majitel. Makléř Vám zjistí, zda na nemovitosti neváznou nějaké právní vady, ale že máte 10 cm zahrádky u souseda, to Vám fakt zjistit nemůže. Ale jste přímým důkazem toho, že lidi jsou nespokojeni i když jsou vlastně spokojeni. S Vámi to asi také nebude lehké.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2009 16:41 | Ilona

to že podstrkují výhradní zmlouvy jako nevýhradní, dělají všechny velké a franšízové realitky. Mají na to zvláštní školení, jak to pěkně podšoupnout. Pokud chcete bezpečně prodat, nebo koupit, obracejte se na menší RK. Víc se Vám věnují, mají o všem větší přehled. Ale zase na druhou stranu se vyhýbejte těm, co si realitují z obýváku. Ti jsou úplně hrozní. Sice mají malé provize, protože nemají náklady, ale tomu odpovídají i služby. Já volila zlatej střed a všechno bylo super!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 7. 2009 21:12

Podvádí i vlastí zaměstnance Dobrý den,jsem bývalí zaměstnanec Proluxu.Dělají tam podvody i na zaměstnance,žádné zákony tam neplatí.Jednají tam s lidmi jak s otrokama.Majitel pan Jasanský se spoléhá na krizi a nezaměstnanost tak tam dělá ze zaměstnanců štvance.Má tam ve vedení ty svoje poskoky který mu popmáhají strašit zaměstnace tím že příjdou o práci.Z vlastních zkušenosti můžu říct že jednání s klienty které jsem tam zažil je až nad lidské chápání.Mají tam neuvěřitelný zmatek a podvedený klienty tahají za nos.Vyčkávají a spolehají na to že klient který neví co podepsal udělá chybu a stačí málo a posílají pokuty za porušení smlouvy.Vydělávají tam hlavně na pokutách.Je to jeden velký podvod na lidi jak venku tak uvnitřDoufám jen že policie jim to tam brzy zatrhne.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 7. 2009 17:06 | nejaky zamestnanec Proluxu

zdravim,jsem jeden z byvalejch zamestnancu firmy Prolux,jmena Blaha Valentova Jurenka a Jasansky,ci znama neznama Sebkova,cela firma je jeden velky podvod,vyjebavaj jak s lidma co tam delaj,tak i s tema co pres ne neco chteji,totalni omyl je cela firma hlavne Pi.. Valentova a Jasansky, ing Martin Jurenka novy reditel,lidi davejte si bacha,tato firma je velmi nebezpecna!!!! dokazou vas pekne zadluzit
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2009 16:50 | Hanča

Ruce pryč od PROLUX sou to ubožáci a pěkně ulhaní!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2009 19:30 | tomas

no nevim ale FINE REALITY je a.s. viz jejich stranky finereality.cz
spokojenost- hlavne dobre jsou ty certifikaty u tech makleru
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 6. 2009 14:31 | irinavladi

Mám velmi špatnou zkušenost s PROGRESS REALITY páni HELENA HLAVIČKOVÁ, páni ČOCHRAČOVÁ , kancelář: Praha,Lysá nad Labem,Mělnik . Davajte dobrý pozor abyste nenaletěli jako já , jinak hrozí že můžete přijít o svou nemovitost . Páni Hlavičková má pouze jeden úkol přivést údajného zajěmce (po zdej zystite že žádný není á nikdy nebyl)á k podpisů smlouvy která zaručí že zůstanete bez nemovitostí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 6. 2009 13:38 | Nespokojený

U agentury ACCO bych s tím v žádném případě nesouhlasil !!! Kvůli této jsme byli velice poškozeni !!!!!!!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2009 11:24 | Jana Kadlecová

Dobrý den, také jsme s manželem podepsali exklusivní smlouvu i když nás pan makléř dle "morálního kodexu" ujišťoval že se jedná pouze o smlouvu neexluzivní. Nevíte prosím někdo co si účtují po roce vypršení této "ďáblovy smlouvy"? Zdravím všechny poctivé lidi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2009 13:35 | ZUZUF

Dobrý den,já podepsala smlouvu před rokem a půl s Proluxem.Netušila jsem,že to je exklusivní smlouva.Paní makléřka mi tvrdila,že je to jen formalita a na měsíc a pak to zanikne samo.Samozdřejmě jsem to podepsala a nepřečetla.Pak jsem podepsala smlouvu s jinou rk a až ta mi zdělila,že již mám exklusivní smlouvu s rk Proluxem.Takže nyní když je nemovitost prodaná zaplatila jsem jedné rk provizi a Proluxu musím taky zaplatit provizi a nemůžu nic dělat.Ale 120000,-kč je fuč!!A zbytečně!Podle právníka bych porušila smlouvu,kdybych nezaplatila.Takže pozor na sladká slovíčka makléřů..!!!Prolux je podvod,ale bohužel si za to můžu sama!!!Svojí hloupostí!Hodně štěstí všem při prodeji či koupi vašich nemovitostí :)
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2009 21:39 | Eva

Dobrý den, jsem nucena Vás všechny upozornit na pokračování Rekinu. Stejně tak jako má kamarádka jsme vyzkoušely novodobou realitku po neslávně skončeném výše zmiňovaném. Ono mysla jsem si, že jim dám druhou šanci. Po měsíci nic dělaní přišlo obrovské sklamání. Mou nemovitost nabízeli bez jakéhokoli písemného upozornění o 100. tis. levněji než byla dohodnuta cena a k tomu aby to nebylo málo přes mé fotky obrovský vodoznak řešení výkupu. Když jsem chtěla tuto smlouvu chtěla vypovědět zistila jsem, že prakticky nejde, že je smlouva nastavena, že ja jako majitel mám vždy povinosti a oni skoro žádné. A kdybych chtěla smlouvu napadnout tento problém řeší rozhodčí rada, kterou zvolí stejně realitka. Takže bacha na ně!!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2009 0:55 | Dietka

Vážený pane Honzo,ráda bych reagovala na Váš příspěvek.I já jsem bohužel rozčarovaná z chování realitek,hned vysvětlím proč.Nikdy jsem neměla potřebu číst tyhle pro mě"ukřivděný drby",ale musím říc,že mě bohužel zkušenost s realitkou,přivedla na tyto stránky.Nic tím nevyřeším,jen mi je asi útěchou,že v tom nejsme samy.Před několika lety,jsme s nadšením koupili dům,starší ale obyvatelný,kvůli dětem na venkově,super.Podotýkám,přes realitku,opět nebudu jmenovat ,ale dost známá.Teď opět odbočím,myslím a jako správný nedůvěřivý Čech,jsme se obrátili na realitku,působí to důvěryhodněji než inzerát v annoci,kde není fotka(aby jsme ušetřili),v realitce jsou.Musím říct,servis neskutečný,zájem o klienta,vše nám ukázali,samozřejmě běhali kolem nás,nic jsme nemuseli dělat,dům byl náš do tří týdnů,včetně vyřízení hypotéky.Dnes to vidím jinak,každý ze zúčastněných stran si přišel na své,ale tehdy...Bohužel a to už není podstatné,jsme zjistili,že naše paní sousedka je,jak ji tady ve vesnici říkají-"chronická stěžovačka a ztrpčovatelka".Takže jsme bohužel byli donuceni si dát za těžký peníze ,přeměřit pozemek a těžce jsme se divili.Jasně tenkrát to člověka nenapadlo,navíc byla to smůla,že ten barák je vedle ní,jinak by se to neprovalilo.Prostě pech,a nedostatek zkušeností na co si má člověk při koupi domu dát pozor,viz doklady o přesné výměře pozemku.Ale starali se,prostě komplet servis,ale to myslím vážně.Takže po několika,celkem málo letech pekla,jsme se rozhodli dům radši prodat.A teď k věci,jelikož mám úžasného tchána a nemohl se na to koukat,daroval nám chalupu kde jsem si celý přepis včetně všech náležitostí obstarala sama.Proto když jsme se rozhodli pro prodej,dali jsme si soukromý inzerát,a teď nastává ten správný moment:co chci,cena solidní,opravdu o málo vyšší než kupní,jen se zbavit domu s hypotékou(a opruzující sousedkou:-)).Asi víte ,možná to jako realitka neděláte,mraky telefonátů...budeme Vás zastupovat...ani náhodou,i přes kladnou zkušenost.A pak,zásadní chyba,nabízíme přímý odkup,nedělala jsem si iluze,ale bohužel jsem toho pána pustila do vnitř,a jen to předám dál,pár fotek nic se neděje,dám Vám vědět.No a už to měli na svých stránkách a božel,bohudík se našel kupec,nátlak na kupce,tisíce zájemců-honem to podepište,takže v ten momet paní měla podepsanou směnku na něco na co neměli smlouvu.Takže ....jsme jim to podepsali a teď se tlučem do hlavy obě strany...Máte dva krásné případy,jak hlouposti tak opatrnosti,vyjde to nastejno,teď s paní běháme po úřadech,bankách,zařizujem, a když sem se již na třetího,již snad kompetentího makléře rozkřikla po pěti týdnech aˇt koněčně začnou něco dělat,tak mi položil telefon se slovy polib si p... ty blbá krávo.Vážený pane,doufám,že si za svými slovy,když to člověk dělá srdcem stojíte, přeji Vám mnoho úspěchů.D.F.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 5. 2009 10:54 | Iveetkaa

Zdravim pročítámsi vaše příspěvky a často čtu prolux. Tato firma je bezpáteřní podvod sama.RUCE PRYČ!!!

Dobrou osobní zkušenost mám s realitkou M & M.Byli ochotní opravdu se o své zákazníky starají,ochotní.ja ji mohu doporučit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2009 8:50 | Monika Pelcová

Tak už mám vlastní zkušenost a velmi dobrou, můžu všem doporučit. Vše jak má být, nebo jak by člověk očekával ... uff :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 3. 2009 13:44 | Monika Pelcová

Dobrý den,
nemáte prosím někdo zkušenost s brněnskou realitní kanceláří MT Reality?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2009 22:54 | Petr Bláha

Upozornění na jednání realitní kanceláře pod vedením panem Maškem. Je to podvodník který navás podvodně vylákává sjednání prodeje nemovytosti stím že prodej není exklusivní neboť vy sito jako prodejci nepřejete ale pan Mašek vám podvodně podstrčí papír a do očí vám říká že to néní exlusivní. Je to realitka Avareal pod vedením firmou Rhinoceros a.s. Proto dejte pozor na tohoto člověka a tuto firmu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Kateřina Neumannová

podnikatelka

Vladimír Dlouhý

exministr a ekonom

Kateřina Neumannová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Vladimír Dlouhý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services