Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

16. 2. 2009 19:18 | Karel

Rako-Reality .... reality s jistotou , tak takhle se prezentují. Nedoporučuji z vlastní zkušenosti. Velice nesolidní a neprofesionální jednání ale s jistotou, že vás okradou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2009 14:53 | Honza

Dobrý den, přečetl jsem si veškeré příspěvky a jen se mi tají dech, kolik nespokojených lidí je u realitních kanceláří. Je škoda, že cca 70% realitek je nespolehlivých a jak říkáte dychtí jen po provizi. To máte recht. Já bych to viděl asi takto. Je potřeba si nejprve vytyčit cíl. Chci prodávat? Za kolik? Je potřeba také myslet empaticky a cenu zbytečně moc nenadhodnocovat. Je také pravda, že nejlepší výběr realitní kanceláře je určitě na referencích. Realitní makléř by měl být profesionální, aktivní vůči svým závazkům, komunikativní. Některé realitní kanceláře vznikají formou franchizingu a mezi ně patříme i my. Jsme nově vzniklá pobočka v Liberci a zatím si na spokojenou klientelu nemůžeme stěžovat. Záleží asi na přístupu a hlavně pokud to člověka baví a vloží do toho i mozek, tak by spokojenost být měla. Prolux je ale svi*árna, to jo. Přeji mnoho spokojených obchodů s realitami a žádné problémy. S pozdravem Honza
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2009 20:30

tak ty jsi asi upadla na hlavu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2009 9:14 | Iva

K trestnímu oznámení jsem se připojila. Byla jsem makléřem Proluxu ujištěna, že je smlouva nevýhradní, dokonce to rukou napsala na smlouvu a spojil mě telefonicky se svým nadřízeným, který mi totéž potvrdil. Pak šel nafotit byt. Po jeho odchodu jsem zjistila, že smlova ze stolu zmizela. Dnes po mě Prolux, který nezajistil ani jednu prohlídku vymáhá provizi. Měla jsem v té době podepsány nevýhradní smlouvy s několika realitkami a exkluzivní smlouvu bych nikdy nepodepsala. Od proluxu se držte hodně daleko-!!!II
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2009 9:05 | Iva

Citace / 17.12.2008 14:05

VÝZVA: Původní trestní oznámení na pracovníky společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o., které bylo dne 2.10.2008 podáno na Státním zastupitelství pro Prahu 4 pod č.j.: 1 ZN 753/2008, bylo postoupeno odboru hospodářské kriminality. Proto kdokoliv se k tomuto trestnímu oznámení doposud nepřipojil a má podezření, že na jeho osobě byl spáchán trestný čin ze strany společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o. se sídlem Václavské náměstí 819 na Praze 1, nechť se přihlásí na Policii ČR, Obvodní ředitelství Praha IV, Službě kriminální policie a vyšetřování, odbor hospodářské kriminality, ulice Přípotoční 300, Praha 10, tel.: 974 860 531 a připojí se k trestnímu oznámení č.j.: OR IV - 21925/TČ-2008-93.
Pomůžete tím nejenom sobě, ale i všem ostatním klientům, kteří se cítí být touto realitní kanceláří podvedeni a kteří již podnikli kroky ke své obraně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 1. 2009 13:50 | KAtka

Okamžitě ruce od nich pryč!!PRolux-jsou podvodníci první třídy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 1. 2009 11:38 | Honza, Plzeň

Mám špatné zkušenosti s realitní kanceláří Reality Garant. Paní od realitky byla velice nepříjemná, nedávala dostatečný prostor pro prohlídku, udávala nepravdivé informace (na rozdíl od inzerátu), zatajila výstavbu jisté recyklační linky u kupovaného objektu, tlačila hrozným způsobem na pilu a Reality Garant má rozdílné informace na různých serverech o té samé nemovitosti. Prosím všechny o obezřetnost. Byla to moje první prohlídka. A musím přiznat, že jestli jsem do této chvíle podezříval, tak od této chvíle zásadně nevěřím ničemu, co si důkazně nepodložím. Jak říká bratranec: "Věřím jen v to, co vidím před sebou na talíři!"
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2009 23:10 | viktorie

má alespoň jeden člověk dobré zkušenosti s proluxem?jsem kupující a mám strach,že přijdu o zálohu a obchod neproběhne v pořádku
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2008 9:13 | m

Fine reality?? Společnost s ručením omezeným a základním kapitálem 200 tisíc. Díky moc, ale lidi už jsou poučení.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2008 16:36 | Katerina Svobodová

Dobrý den, nevím o čem je tady řeč........naštěstí. Byla mi doporučena nová realitní společnost, která se jmenuji Fine reality, a.s. Vše proběhlo jak mělo, byla jsem jen podepsat kupní smlouvu a daňové příznání. Naprosto bez problému. Podepsala jsem výhradní smlouvu na doporučení zkušených realitních makléřů z jiných RK, můj dům byl v nabídce jen jednou a vše proběhlo ke spokojenosti všech. Makléřka se jmenovala paní Kratejlová..., snad nebude vadit, že ji zde zmiňuji. Krásný den! Svobodová
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2008 14:07

VÝZVA: Původní trestní oznámení na pracovníky společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o., které bylo dne 2.10.2008 podáno na Státním zastupitelství pro Prahu 4 pod č.j.: 1 ZN 753/2008, bylo postoupeno odboru hospodářské kriminality. Proto kdokoliv se k tomuto trestnímu oznámení doposud nepřipojil a má podezření, že na jeho osobě byl spáchán trestný čin ze strany společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o. se sídlem Václavské náměstí 819 na Praze 1, nechť se přihlásí na Policii ČR, Obvodní ředitelství Praha IV, Službě kriminální policie a vyšetřování, odbor hospodářské kriminality, ulice Přípotoční 300, Praha 10, tel.: 974 860 531 a připojí se k trestnímu oznámení č.j.: OR IV - 21925/TČ-2008-93. Pomůžete tím nejenom sobě, ale i všem ostatním klientům, kteří se cítí být touto realitní kanceláří podvedeni a kteří již podnikli kroky ke své obraně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2008 14:05

VÝZVA: Původní trestní oznámení na pracovníky společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o., které bylo dne 2.10.2008 podáno na Státním zastupitelství pro Prahu 4 pod č.j.: 1 ZN 753/2008, bylo postoupeno odboru hospodářské kriminality. Proto kdokoliv se k tomuto trestnímu oznámení doposud nepřipojil a má podezření, že na jeho osobě byl spáchán trestný čin ze strany společnosti PROLUX Consulting Int. s.r.o. se sídlem Václavské náměstí 819 na Praze 1, nechť se přihlásí na Policii ČR, Obvodní ředitelství Praha IV, Službě kriminální policie a vyšetřování, odbor hospodářské kriminality, ulice Přípotoční 300, Praha 10, tel.: 974 860 531 a připojí se k trestnímu oznámení č.j.: OR IV - 21925/TČ-2008-93.
Pomůžete tím nejenom sobě, ale i všem ostatním klientům, kteří se cítí být touto realitní kanceláří podvedeni a kteří již podnikli kroky ke své obraně.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2008 19:34 | m

Jednatel Rekinu byl u výslechu...osobně jsem to viděl. Jinak oni na svobodě zůstanou, protože už zakládají novou společnost z nakřečkovaných peněz. majetek Rekinu činí cca 200 tisíc. Vybavení, auta a prostory měli na půjčky , které nemusí doplatit, protože jsou s.r.o.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2008 21:01 | Ne

O jakém odvezení to mluvíte? stále jsou všichni na svobodě a ten den kriminálka pro jednatele opravdu nebyla
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2008 20:28 | m

Remax je v pohodě.....platí první den po zápisu na katastru..Podle okresu to je 12-30 dnů......záleží na rychlosti KN. Já od nich jen kupoval a kolega přes ně udělal akci kulový blesk a byl spokojený. Rekin to je největší havárie na trhu. Ve všech platbách porušují dohodnuté termíny..teď neposílají nic. Dnes jim tam šli lidi udělat lynč a kriminálka odvezla jednatele.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2008 13:50 | emacik

Prosím,znáte někdo realitku CERET?A nějaké zkušenosti?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2008 20:44

prosím o radu jestli někdo prodával přez REMAX za jak dlouho po podpisu smlouvy dostal peníze.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2008 17:44 | bednic

a kam si ta silná společnost projela své finance?! že by někam na maledivy....:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2008 16:32 | evicka

Jste magori?! Jaky krach? Byli jste v te rk ptat se primo majitelu rekinu??? Vubec nic nevite!! Je to silna spolecnost! Sve penize dostanete! Firma si Jen projela sve finance aby vam lidem mohla pomoct ve financni krizi!! V pondeli se rekin otvira
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2008 11:24 | Michal

Realitka REKIN mi taky dluží peníze. Systematicky je převáděli ven již delší dobu. Pokud chcete nějaký společný postup ozvěte se. Bohužel peníze už nebudou, protože v tom jedou lidé v pozadí...ostravská galérka...získal jsem si neověřeně pár informací. Stačí si zjistit kontakty vedení na určité osoby a přes koho a jakým způsobem peníze tečou
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dufek

ekonom

David Rath

politik a kriminálník

Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
David Rath
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services