Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

3. 12. 2008 17:50 | Spišovská

Taky máme tento problém,maminka prodala zahradu,čeká peníze,které už přišly na účet realitky.Samozřejmě že se nedočkala.Pobočka v Havířově je od 1.12.zavřená a telefony vypnuty.Jak to řešit ,zahradu měli 45 let.Tatínek minulý týden zemřel a ona je na pokraji zhroucení.Copak není nějaká spravedlnost?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2008 22:58 | Petr Sikora

Muzes mi napsat jak to budes resit??? Ja jsem uz kontaktoval pravnika,neni mozne ze by v nasem state neexistovala nejak zpravedlnost. To chce resit razne,ja jim dam!!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2008 22:53 | Petr Sikora

REKIN vazne zkrachoval!!! Musi byt snad nejake reseni jak penize vymahat,na nic je to ze to je s.r.o.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2008 21:52 | Lokaj petr

dobry den,realitni kancelar rekin zkrachovala,prodal jsem byt a penize jsou u nich-uz je asi neuvidim,takze nemam ani byt ani penize,jen kupu dluhu....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2008 22:58 | Petr Sikora

Zdravim prave resim jeden problem s RK rekin,prodal jsem jejich prostrednictvim byt,uplynulo ctrnact dni,od lhuty prevedeni penes. Behem te doby je porad uhanim a jen slisim vymluvy,proste se nic nedeje. Zitra se jdu obratit na pravnika. Ve smlouve nemaji uvedene ani zadne sankce za prodleni. Jestli by mnel nekdo podobnou zkusenost,budu rad za info. superjizva@seznam.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2008 21:05 | Hanka

Dne 13.12.2008 v 11h se koná setkání poškozených - Václavské nám. 819 - před sídlem firmy - svou účast potvrďte na email - antilux@seznam.cz - dejte vědět všem.........
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2008 19:25

REKIN- uzavřené všechny pobočky! Co to znamená???? Máme se bát o své peníze???? ANO!!!!!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 11. 2008 23:17 | bublina

Dobrý den, bohužel mám názor, že pomluva a pravda je něco odlišného. Kdo pomlouvá, ať je potrestán, ten kdo říká pravdu, i když je pro někoho negativní, není to pomluva, prostě jen pravda řečená nahlas.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2008 13:36 | emacik

Máte někdo zkušenost RK Ceret? Děkuji Marcela
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2008 11:04 | Martin Ondříček

Mám také neblahou zkušenost s úplatkem. Byl jsem se podívat na byt v Neratovicích od NEXT REALITY a když jsem projevil zájem o další schůzku ohledně koupě, tak mi makléř pan Burda nabídl slevu, když se s ním domluvím na nějakých penězích mimo kancelář. Na otázku jak je to možné a jakým způsobem mi zaručí koupi řekl, že se nemusím bát, protože nespolupracuje pouze s touto firmou, všechno mi zařídí, a jak zná majitele firmy, tak ten to ani nepozná. Musím říci, že mi zmíněný makléř byl docela sympatický, ale toto mne docela zklamalo. Majitelé mi při jednání řekli, že nemají spolu žádnou smlouvu, tak jsem se radši domluvil s nimi, což byla také chyba, protože nebyli moc solidní.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2008 14:25 | diskuse neni annonymni

Re: Pomluva na diskuzním fóru Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 21.02.2008 09:40:12 Dobrý den, trestní zákon stanoví, že o trestný čin pomluvy dle § 206 tr.zákona se jedná tehdy, když je tento nepravdivý údaj způsobilý značnou měrou ohrozit vaši vážnost u spoluobčanů, zejm. poškodit v zaměstnání, narušit rodinné vztahy nebo způsobit jinou závažnou újmu. Pokud se domníváte, že tyto informace jsou takového rázu, trestní oznámení podejte.
O d ů v o d n ě n í : Rozsudkem Obvodního soudu pro Prahu 7 ze dne 22. 4. 2002, sp. zn. 25 T 136/2001, byl obviněný uznán vinným trestným činem ohrožování mravnosti podle § 205 odst. 1 tr. zákona, kterého se měl dopustit jednáním popsaným ve výroku pod bodem I. tohoto rozsudku a trestným činem pomluvy podle § 206 odst. 1 tr. zákona, kterého se měl dopustit tím, že dne 17. 10. 2000, ve veřejném internetovém diskusním fóru
7 Tdo 254/2003 U S N E S E N Í Nejvyšší soud České republiky rozhodl v neveřejném zasedání konaném dne 2. dubna 2003 o dovolání obviněného Mgr. P. P., proti rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 1. 8. 2002, sp. zn. 9 To 282/2002, v trestní věci vedené u Obvodního soudu pro Prahu 7 pod sp. zn. 25 T 136/2001, t a k t o : Podle § 265i odst. 1 písm. b), e) a f) tr. řádu se dovolání obviněného o d m í t á .
Rozsudek názorně dokazuje, že ani Internet není anonymní prostředí, na které se nevztahují zákony. Navíc je jakýmsi vztyčeným prstem pro ty, kteří Internet využívají k vyjádření svých názorů (byť třeba pod pseudonymem), neboť i ti musí mít na paměti, že svoboda vyjadřování garantovaná nám Listinou má jisté právní hranice dané právy ostatních osob kolem nás.
Ani Nejvyšší soud ČR nezvrátil rozhodnutí soudu nížší instance, na základě kterého byl Mgr. P.P. odsouzen k trestu 200 hodin prospěšných prací mimo jiné za spáchání trestného činu pomluvy, které se dopustil na internetovém diskuzním fóru. Pomluvu dotyčný spáchal nepravdivými výroky na adresu Ing. Ch., které byly alespoň z části způsobilé značnou měrou ohrozit vážnost dotyčné osoby v jeho zaměstnání.
§ 206 Pomluva (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok. (2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
§ 164
Podněcování
Kdo veřejně podněcuje k trestnému činu nebo k hromadnému neplnění důležité povinnosti uložené podle zákona, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
§ 165
Schvalování trestného činu
(1) Kdo veřejně schvaluje trestný čin nebo kdo veřejně vychvaluje pro trestný čin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit s trestným činem souhlas a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo b) na takovou odměnu nebo odškodnění sbírá.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2008 10:54 | Ilona

Zkontrolujte si všechny údaje na smlouvě . Na naší smlouvě nebylo vše řádně vyplněno a proto jsme smlouvu na radu právníka vypověděli z důvodu její neúplnosti - tedy neplatnosti . Též jsme naletěli a došlo nám to až po půl roce od podpisu ! Slibovali jak se taková nemovitost prodá max. do měsíce , ale půl roku se ani neozvali . Oni jen čekají na to , kdy si najdete sami kupce a pak Vám jen pošlou fakturu na provizi až nemovitost prodáte . O nic jiného jim nejde ! Sedí v kanceláři a jen inkasují provize - tedy pardon pokuty !
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2008 14:24 | diskuse neni annonymni

§ 206 Pomluva odst.1 Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok. odst.2 Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem. (Ve vašem případě to bylo onou peticí.)
Pomluva na diskuzním fóru Mia Pope, 20.02.2008 21:33:36 Dobrý den,chtěla bych se prosím zeptat,zda mohu podat trestní oznámení za pomluvu ,která byla na moji osobu napsána na diskuzním fóru naší obce, pracuji jako učitelka a zjistila jsem pomocí "počítačového hekra" a IP adresy kdo to napsal,dost mě tam pomlouvá a píše nepravdivé informace. Chtěla bych veřejnou omluvu, dost se mě to dotklo, mám nějakou šanci na omluvu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2008 14:16 | diskuse neni annonymni

Trestný čin nekalé soutěže Poškozením dobré pověsti se rozumí jakékoli nekalosoutěžní jednání pachatele, v jehož důsledku se u veřejnosti sníží důvěra v hospodářské aktivity konkrétního poškozeného soutěžitele. Musí však skutečně nastat poškození dobré pověsti soutěžitele, nestačí pouhé ohrožení, pokud nevyvolá u poškozeného soutěžitele škodlivý následek na jeho dobré pověsti. (Usnesení Nejvyššího soudu České republiky sp.zn. 5 Tdo 916/2007, ze dne 12.9.2007) Nejvyšší soud České republiky rozhodl v neveřejném zasedání o dovolání, které podal obviněný L. B., proti usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 23. 4. 2007, sp. zn. 6 To 10/2007, jako soudu odvolacího v trestní věci vedené u Krajského soudu v Českých Budějovicích pod sp. zn. 16 T 14/2006, tak, že se podle § 265k odst. 1 tr. řádu zrušují usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 23. 4. 2007, sp. zn. 6 To 10/2007, a jemu předcházející rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích ze dne 18. 1. 2007, sp. zn. 16 T 14/2006, v jeho odsuzující části. Podle § 265k odst. 2 tr. řádu se zrušují také další rozhodnutí obsahově navazující na zrušené usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 23. 4. 2007, sp. zn. 6 To 10/2007, a zrušenou část rozsudku Krajského soudu v Českých Budějovicích ze dne 18. 1. 2007, sp. zn. 16 T 14/2006, pokud vzhledem ke změně, k níž došlo zrušením, pozbyla podkladu. Podle § 265l odst. 1 tr. řádu se přikazuje Krajskému soudu v Českých Budějovicích, aby věc v potřebném rozsahu znovu projednal a rozhodl. Z odůvodnění : Obviněný L. B. byl rozsudkem Krajského soudu v Českých Budějovicích ze dne 18. 1. 2007, sp. zn. 16 T 14/2006, uznán vinným trestným činem nekalé soutěže podle § 149 tr. zák., kterého se dopustil tím, že v období nejméně od měsíce října 2003 do dne 5. 12. 2003 jako zaměstnanec obchodní společnosti R. T. T. I.-C., spol. s r. o., ve funkci jejího obchodního zástupce jednal v rozporu s povinnostmi vyplývajícími ze smlouvy ze dne 1. 7. 2002 vyjmenovanými ve výroku o vině v citovaném rozsudku, neboť vyvíjel obchodní činnost pro jiného soutěžitele v konkurenčním vztahu k této obchodní společnosti, a to pro fyzickou osobu podnikající pod obchodním jménem V. B. E.-C., S., přičemž uvedená obchodní činnost spočívala ve sjednání a zprostředkování obchodů se stávajícími zákazníky obchodní společnosti R. T. T. I.-C., spol. s r. o.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 21:13 | Stanislava

Ráda bych se po velmi špatných zkušenostech s Prolux Consult. přidala k hromadné soudní žalobě. Ozve se mi někdo, kdo by mi poradil a podal podrobnější informace? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2008 16:01 | fanka

nevim ale jsou to sprostáci
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2008 18:26 | Janka

Nevíte jak na tom Prolux je,v insolvenčním řízení?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2008 11:02 | Ilona

Nejste Vy náhodou od Proluxu ?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2008 9:35 | Helena Píšová

Dobrý den, bohužel jsem se včera zařadila k těm co také nalítli firmě PROLUX. Prodávám byt, slečna přišla (mělo mě zarazit že se nepředstavila) řekla že do tří týdnů se byt prodá a že potřebuje abych jí podepsala smlouvu k tomu, aby mohla dát fotky na internet a aby tam byla pevná cena, že je to můj doklad že s tou cenou nebudou na tom netu manipulovat..Také kdybych to prodala přes jinou realitku tak jí mám zavolat že přijde a smlouva se zruší a nic se neděje. Měla to tak naučené, že mě vůbec nenapadlo jí nevěřit. Bohužel jsem večer smlouvu pročetla důkladně a malými písmeny mezi spoustou bodů jsem našla že jsem vlastně nevědomky podepsala exkluzivní smlouvu na rok a podmínky to ani nechtějte vědět.... Okamžitě jsem jí chtěla vypovědět, ovšem na ně neexistuje v podstatě rozumný kontakt. Mají nějaký automat kde se nic nedozvíte, a když jsem volala na číslo ze kterého mi včera volala ta paní, co mi posílala tu "makléřku" (ale bůh ví kdo to byl), tak mi řekla, že kontakt na ní mi dát nesmí a že je to můj problém, že neví co mi ta slečna řekla, že pro ní je stěžejní ten podpis na té smlouvě. Vůbec nevím co mám dělat. Bohužel nepatřím k lidem, kteří by si mohli dovolit vysoké soudní výlohy apod. Takže bude firma PROLUX dál okrádat lidi?
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2008 20:35 | Vladimír

1. Kupoval jsem byt od realitky (živnostník). Inzerát se jevil spíše jako soukromý, ale nebyl. Žádný velký problém se neobjevil, ale provize za to co všechno udělal se mi zdá příliš velká. 2. Chtěli jsem koupit chalupu. Dohodli jsme se s prodávajícím makléřem, že máme určitý čas na rozmyšlenou, že on stejně jede na dovolenou a že jsme první v pořadí. Rozhodli jsem se už dříve, ale nechtěli jsme obtěžovat na dovolené nebo přímo majitele. V dohodnutý čas jsme dali vědět, že to bereme a odpověď byla dobře, vše zařídím. Za hodinu jsme se ale dověděli, že majitele uhnali nějací pražáci, nevěděl totiž, že makléř je na dovolené a jak je s námi domluven. O nabízené slevě majitel také nevěděl, naopak ten nám tvrdil, že takhle bude mít z prodeje míň, protože to jsou údajně příbuzní a jiné výmysly. Jedná se o RS Partner, pan Plch. 3. Ačkoliv na schránce mám cedulku "Nevhazujte prosím reklamní letáky", tak velmi často tam nacházím letáky od firmy Mádl reality. Slušně jsem ho upozornil a žádal, aby se to nedělo, ale odpověď byla, že mu to nemůžu nijak dokázat, protože to neroznáší on. Kontrole z Živnostenského úřadu tvrdil, že to roznáší sám a že to dává jen na poličku u schránek. Jenže tam je také cedule. Při druhé kontrole jim tvrdil, že to dává do schránek i na poličku. Ten člověk prostě nemá soudnost, dává letáky i všem autům za stěrače, kam se hrabou supermárkety...
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Josef Jeleček

podnikatel, Tedom

Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Josef Jeleček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services