Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

26. 4. 2008 21:28 | dagasan

Citace - HLÁVA M. / 14.03.2008 11:26

Dobrý den! Posílám Vám telefon na zaměstnance PROLUXU - šéf realitních makléřů D. Bláha - a ten kdo vytvořil manuál pro ně - velmi zajímavé počtení, jak se mají oklamávat klienti, tel: 777 119 946.


Dobrý den. Budu vděčný za každou radu nebo za každý návod k tomu jak stěma lumpama vyběhnout.Ocenil bych i nějakou zkušenost lidí kteří uspěli ve sporu s touto realitkou.Náš právni zástupce to nevidi s jejich smlouvou tak černě ale určitě by nebylo na škodu kdyby se někdo podělil o zkušenosti v těchto případech.Předem moc děkuji.Ještě bych chtěl poprosit pána Hlávu jestli by mi umožnil přístup k tomu návodu jak oklamat klienty děkuji. Kasprikd@seznam.cz
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 4. 2008 5:33 | Dagasan1

Dobrý den rád bych se připojil k podniknutí nějakého společného kroku proti Proluxu
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2008 11:26 | HLÁVA M.

Dobrý den! Posílám Vám telefon na zaměstnance PROLUXU - šéf realitních makléřů D. Bláha - a ten kdo vytvořil manuál pro ně - velmi zajímavé počtení, jak se mají oklamávat klienti, tel: 777 119 946.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 2. 2008 7:42 | drnda6

Citace / 07.12.2007 17:01

Uvažuji o žalobě či jiném společném postupu proti Proluxu a jejich v podstatě protiprávní smlouvě. Máte-li podobný úmysl, připojte se a uveďte svou kontaktní adresu či telefon na :

Mám podobný problém! Ozvěte se!!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2008 21:46 | tesyy

Dobrý den i já jsem naletěla společnosti PROLUX uzavřela sem s nimi prodej nemovitosti nebyli jsme se smlouvou seznámení ma jakou dobu a když sem se dočetla a to výrazně lupou sem četla písmenka co obsahul¨je smlouva tak je to na 12 měsícu chtěla jsem se obrátit na makléře ktertý semnou nekomunikuje na e maily neodpovídá a když sem se rozhodla ukončit s nimi smlouvu tak mi pohrozily pokutou tak nevim jak dále si počít muže mi li někdo poradit prosím pište na e mail uvedený děkuýji
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2007 17:01

Uvažuji o žalobě či jiném společném postupu proti Proluxu a jejich v podstatě protiprávní smlouvě. Máte-li podobný úmysl, připojte se a uveďte svou kontaktní adresu či telefon na :
+93
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 11. 2007 23:12 | divak

Prolux v TV http://www.ceskat elevize.cz/vysilani/1 142743803-reporteri-c t/207452801240044-19. 11.2007-21:40.html
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2007 22:46 | divak

Prolux v TV http://www.ceskat elevize.cz/vysilani/1 142743803-reporteri-c t/207452801240044-19. 11.2007-21:40.html
+44
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2007 15:03

Dobrý den, náhodou jsem narazil na váš článek z 21.7.2007, ve kterém tvrdíte, že si někdo ze zaměstnanců společnosti Real Kartel řekl o úplatek. Mohl by jste být konkrétnější? Jsme zakládajícím člen Asociace realitních kanceláří ČR, celou dobu bojujeme za zkvalitnění a čistotu realitních služeb na našem trhu a všichni naši realitní makléři jsou certifikovaní, to znamená, že mají profesní zkoušky. Vaše tvrzení se nás hluboce dotklo. V případě, že se vaše tvrzení prokáže, bude s tímto zaměstnancem okamžitě rozvázán pracovní poměr a budou proti němu vedeny další právní kroky. Mimo jiné, příjde o certifikaci. V případě, že jste se spletl a toto jste zažil u jiné realitní kanceláře, tak očekávám vaší omluvu.
S pozdravem
Ing. Pavel Horina - jednatel společnosti RK Real Kartel, s.r.o.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2007 15:25 | ZorroX

Pozor na zveřejňování mobilu v inzerátech! Zločinci typu PROLUXu vás okamžitě začnou bombardovat SMS spamem - po podání jediného inzerátu (v němž jsem výslovně zdůraznil, že nemám zájem, aby mě otravovala jakákoliv RK) mi už přes měsíc chodí jejich skurilní, stále stejné esemesky a tak jednou za týden mi zavolá nějaká z jejich slepic, že mají "vážného zájemce" - ve skutečnosti zjistíte, že tu nešťastnou oligofreničku (nikdo jiný u takové "firmy" pracovat asi nemůže) ani neinstruovali a že vůbec neví o jakou nemovitost se je jedná a jde jí jen o to, abyste se sešli s jejich gangsterským "makléřem". Neváhejte jejich zločinné porušování zákona 480/2004 Sb. okamžitě ohlásit na http://www.uoou.cz/in t/spam_stiznost.php3 - Úřad pro ochranu osobních údajů pracuje sice pomalu, ale pracuje a nakonec jim tu pokutu dá. Bude-li vás dost, může být i dost pokut a můžete tak v optimálním případě přispět ke zlikvidování jedné šmejdské "realitky"...
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2007 19:20

TO co píšete je trochu jinak. RK navyšují takto kupnbí cenu, neboť tím sleduji úplně něco jiného. Správně : pokud RK dá provizi samostatně, tak platíte daň pouze z kupní cen a RK si zdaní svůj díl provize (dań z příjmu PO, případně FO a případně DPH) obvyklé : RK vám navýši kupní cenu , vy zaplatíte vyšší daň , ale ona ty peníze jednoduše zapře v příjmech..
TO je celé
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2007 10:58

RK Glacier navyšuje požadovanou cenu o svoji provizi /cca 5 %/, kterou si po zaplacení odebere ze zaplacené částky. Žádné potvrzení, fakturu či daňový doklad nevydává, ani 3 % z provize nevrací. Zajímalo by mě do jaké doby mohu toto na RK požadovat, po jaké době je toto promlčené. Jak potom platí RK Glacier daň z prodeje? Vlasta
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2007 10:51

RK Glacier navyšuje požadovanou cenu o svoji provizi /cca 5 %/, kterou si po zaplacení odebere ze zaplacené částky. Žádné potvrzení, fakturu či daňový doklad nevydává, ani 3 % z provize nevrací. Zajímalo by mě do jaké doby mohu toto na RK požadovat, po jaké době je toto promlčené. Jak potom platí RK Glacier daň z prodeje? Vlasta
+52
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 9. 2007 15:37

Dobrý den přeji, ráda bych se optala , zda jste již obdržela peníze od Czech reality servise.Mám s nimi stejnou zkušenost.Peníze jsem měla dostat ji 20.7.2007 a stále čekám na jejich úhradu. Již několikrát mi byly odeslány atd.Stále obnos nemám. Pokud je možno odpovědet , moc Vás o to prosím.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 9. 2007 17:48 | Anonym

Daň z převodu nemovitosti je 3% z kupní ceny (ceny podle znaleckého odhadu, pokud je vyšší). Pokud tedy realitní kancelář navýšila cenu o svoji provizi, v okamžiku kdy si ji převzala je povinna dát Vám na ni potvrzení (fakturu, daňový doklad). Z této částky je Vám RK povinna vrátit 3% na zaplacení daně z pževodu nemovitosti.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2007 15:51 | Kupující co stále nic nekoupil

Moje zkušenosti s realitkami: ARK nebo různé certifikáty nejsou zárukou ničeho. Z realitních kanceláří začínám mít pomalu hrůzu. Posuďte sami: Real Kartel - bezostyšně si řekl o úplatek, RK STING - naprosto nesolidní jednání - odmítli kupujícího !!!, M&M reality - totální sprosťáci a podrazáci - záměrně nechal několik kupujících ať se navzájem přebíjejí, brali zálohy a ještě zvali již prodanou nemovitost ke zbytečné cestě, at ak dále, takže pozor. Vedu si je a mí známi v databázi a je to velmi poučné, že porušováním zákonů se dá vydělat víc . Na čí úkor ? Doporučuji fígle: nikdy zálohu, nemovitost je většinou ve více realitkách současně !!! nechat za sebe jednat třetí stranu,banku. právníka atp. vyplatí se to otálet co nejvíc, nechat je proklepnout cvičnou variantou, ověřit právně veškeré papíry atd.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2007 1:07

A chcete snad říct, že notář pro vás pracoval zadarmo?
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2007 0:59

Vážená paní, skutečně nechápu, proč jste prodávala tolik nemovitostí přes RK a nebyla natolik "chytrá", abyste si našla realitní kancelář, která je seriozní a ke klientům se chová tak, jak má!!!!!!!!! Kadeřníka si taky vybíráte, že ano ?A to nemluvím o lékaři apod., hledáte toho, komu můžete věřit a kdo má dobrou pověst! Z velké části je to taky Vaše chyba, že jste dopadla tak, jak popisujete. Je od Vás pěkné, že dalším popisujete, jak si mají prodat nemovitost sami. Zapomínáte však na dost podstatnou věc, proč bych Vám měla jako kupující skládat nějaký rezervační poplatek- zálohu?Dřív, než si stihnu vyřídit hypotéku, vy se jako prodávající rozhodnete, že mi dům neprodáte a já příjdu o peníze!!!!!!!!!!Nebo jste snad osoba způsobilá k tomu, aby dělala notářskou úschovu peněz?Myslíte, že má kdokoli vzdělání na to, aby upravoval kupní smlouvy?????????Asi nemáte všech pět pohromadě. Prodej nebo koupě nemovitosti není jako kupovat rohlík na krámě a pro většinu lidí je to otázka celoživotních úspor nebo celoživotního závazku u banky. Jediné, co můžu doporučit, je skutečně ptát se známých, která realitní kancelář jak pracuje, případně si jich několik obejít a teprve potom se rozhodnout, kde budete svoji nemovitost prodávat nebo kupovat. To, že u některé realitní kanceláře je risk jen vejít do dveří je skutečnost, ale nechápu, proč by za toto jednání podvodníků měli trpět slušní podnikatelé!!!!! A navíc, když jste tak rozladěna, proč nejste konkrétní - jmenujete pouze jednu realitní kancelář, ale nadávate na všechny. To mne pouze utvrzuje v názoru, že tím" hlupákem" jste tady jen a jen Vy. Jestliže pro Vás hned při první transakci neudělali to, co měli, proč jste tam šla s další nemovitostí????????!! !!!!!!!!!!!!!!!!!Asi to sama víte nejlíp, ale jestli chcete kritizovat, neměla byste se stydět pod svoji kritiku podepsat. S pozdravem Horáková
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2007 7:48 | Dan

Společnost Rekin se chová ke s vím klientům velmi neseriozně.Nikdy jim nedávej te zálohu předem,protože při zpětném vrácení budete mít velký problém.Nejhorší na tom je,že lžou lidem do očí a ani se u toho nestydí.Už nikdy Rekin!!!!!!!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 6. 2007 20:45

prosim vás okamžitě zrušte s něma spolupráci.pravě jsem jim naletěl a přišel o 40000.tis jestly chcete vědět víc tak mi napište na email ramon.jaros@seznam.cz
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Miroslava Němcová

politička

Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Miroslava Němcová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services