Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

14. 6. 2007 9:05

Taky mám jednu "super" zkušenost s realitní kanceláří M&M reality. Když jsem nabídla svůj dům v inzerátu, tak za mnou přišli domů a jejich nabídka zprostředkování prodeje se jevila velice výhodně. No prostě mě ukecali. Teď už vím, že jsem jednala zbrkle, když jsem s nimi ještě týž den podepsala smlouvu. Dalších nabídek jsem totiž měla až moc. No ale zpět ke zprostředkování. Údajně zadarmo - pozor, pozor. Žádné zadarmo. Museli jsme zaplatit daň z převodu nemovitostí i z jejich provize. A to nemluvím o tom, že byl byt prodán ještě údajně přes jinou realitní kancelář a tudíž se jeho cena vyšplhala o 120.000,- Kč výš. Takže to, že jsem měla doma 1.300.000,- Kč a ne 1.420.000,- Kč následně finanční úřad samozřejmě nezajímalo. A to nebylo všechno, ve smlouvě o zprostředkování má RK uvedeno, že bude prodávajícího informovat o průběhu prodeje a ono nic. Musela jsem se neustále dotazovat prodejce a to nemluvím o tom, že jsem musela po více jak 14 dnech od podpisu zprostředkovatelské smlouvy urgovat vložení našeho inzerátu na net. Už to mě mělo trknout. No ale korunu tomu nasadil pan vedoucí zlínské pobočky, který mi na můj dotaz, jak je možné to, že já mám za něho platit daně, uvedl, že "tak on to zaplatí ze své vlastní výplaty, když mi to tak vadí" a že " on ten byt prodal o 100.000,- Kč dráž než byla naše první inzertní nabídka a tak to bral jako hotovou věc, že holt zaplatíme o nějaký ten tisíc víc". Kdyby ty jeho argumenty aspoň nebyly tak ubohé. No prostě jsem se poučila. Prodej přes RK - ani omylem. A přes M&M - vřele NEDOPORUČUJI.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2007 9:32

s realitní kanceláří Rekin mám nejhorší zkušenosti
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2007 13:23 | Sedláčci

Má někdo zkušenosti s RK Rekin v Ostravě?? Prodáváme jejich prostřednictvím byt a začínáme mít pochybnosti o solidnosti jejich makléře.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2007 23:09 | marie váňová

Zajímám se o RK Prolux, přes ně nabízím domek a máme zítra podepsat smlouvu a jsem sděšena. Nejsou ani v Asociaci realitních kanceláří. Nemovitost je už prodaná (znám kupující) a dnes nám přišla sms, aby jsme nemovitost zlevnili, že není o ní zájem. 5x jsme volali přes jejich telefon 841 ......Dlouho jsme čekali, než nám někdo telefon vzal, slíbili, že vše vyřídí. Kupující se s námi dohodl a nemohli jsme se domluvit s RK. Když po 5 urgování nám zavolali, byli dost nepříjemní, proč voláme my a ne kupující. Pak jsme se ujišťovali o provizi a nějak se nám to nezdá. My zaplatíme 6 procent (+ 3 % na daň z příjmu) a ještě nám chtějí ztrhnout 10000 kč jako další provizi z prodávajícího.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2007 0:49 | klient

máte zcela pravdu,ale to se musí člověk nejprve spálit...mám měsíc zadaný prodej u realitky, makléř nemovitost ještě ani neviděl, co dodat? Příště to udělám tak,jak píšete.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2007 7:44

ano, takto se chová zbraslavská realitní. co se týče vlhkosti a plísní v prodávaném domě, dá termín na večer nemá baterku, nezapne elektriku....
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 4. 2007 19:12 | Kamil

Moje zkušenost s RK PROLUX je víc než otřesná. Jsem kupující nemovitosti pod jejich ev.č.500388.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2007 14:04

Já jsem měla také dosti špatné zkušenosti s realitní kanceláří v Plzni, ale potom jsem prodávala podíl na RD přes A-reality, realitní kancelář, s.r.o se sídlem na Klatovské v Plzni a byla jsem velmi spokojena, i když tento prodej díky spoluvlastnickým vztahům nebyl vůbec jednoduchý. Můžu vřele doporučit.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2007 23:18 | kupujici nemovitost

prominte moc by me zajimala zkusenost s PROLUXEM dekuji
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2007 23:15 | kupujici

muzete to upresnit,dekuji
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2007 16:53

Varuji všechny dobré a slušné lidi před RK PROLUX - absolutně neprofesionální přístup, vyberou provizi a pak už se o váš případ nikdo nezajímá a nakonec vás ještě OKRADOU !!!!
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2006 0:29 | Tomáš Marný

Proč "pomlouvá rk"? Naopak, sděluje své zkušenosti... Já bohužel přes RK koupil byt, otřesný zážitek, nyní se zajímám o další byty, řada inzerátů, které mne zajímají, je však na webu s datem zadání 2004-2005. Poslal jsem tedy mail příslušné RK (Prolux, abych nepomlouval nějakou jinou), zda jsou tyto inzeráty ještě aktuální nebo zda došlo z jejich strany k tomu, že nestahují realizované obchody... Odpověď žádná, ani "Polib si...". To je dle Vás taky pomluva?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2006 22:25 | Markéta

Je smutné, že paní pomlouvá rk...a neumí napsat ani své jméno...možná se jedná o paní, která závidí lidem, kteří se vrhli do podnikání...paní když Vás rk tak zklamaly, proč jst přes ně prodávala tolik nemovitostí??
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2006 10:51

Uvažuju o koupi nemovitosti naprimo - muze mi nekdo poradit KDE najdu navrh budouci kupni smlouvy - nebo kupni smlouvy - ci Kupni smlouvu realitni kancelare ?? At hledam jak hledam nemohu to na netu najit.
DIKY ZA POMOC
evuse2@seznam.cz
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2006 2:57

Realitní kanceláře za to, že dostanete skutečně peníze, neručí, a když je složí kupující u nich, neznamená to, že nebudete čekat až jim z vašich peněz narostou úroky nebo se jim nebudou hodit na něco jiného...jinak si nedovedu vysvětlit proč musím urgovat peníze od Czech reality , když mi řekli již před třinácti dny, že je posílají. Prodávala jsem několik nemovitostí a jednu kupovala. Na jednu jsem podepsala exklusivní smlouvu s RK s plnou mocí na podepsání reservační smlouvy, kde provize dle smlouvy měla být 45.000,-Kč. Pro mne byla stanovena pevná částka. RK sehnala kupce, ale v rezervační smlouvě byl rezervační poplatek (provize RK) 90.000,-Kč. Kupující zaplatil o 45.000,- víc, já dostala to co jsem měla ve smlouvě. Spoléhají na to, že se vám to nebude chtít dále řešit. Druhá nemovitost- již zmiňovaná RK .... vše mělo být do konce září a je listopad.... a čekám na peníze. Třetí nemovitost jsem inzerovala sama a neexluzivně několik RK. Nemovitost jsme prodali bez RK, kupující si bral částečně hypotéku a vše proběhlo v pořádku. Ve čtvrté nemovitosti, kterou jsem koupila, již bydlím, s prodávajícím jsme se podělili o provizi RK, která chtěla 150.000,-Kč a předložila nám Kupní smlouvu staženou z internetu i s chybami, které v ní byly. Dnes si může založit RK každý a nevěřte tomu, že realitní kanceláře zaměstnávají dobré právníky. Většina RK žádné skutečné právníky nemá. Provize je část kupní ceny, která může být vaše.Prodáváte nemovitost-udělejte si co nejhezčí fotografie a prezentujte si ji sami( třeba na S-realitách můžete inzerovat i s fotem na 14dnů za 60,-Kč). Chtějte rezervační zálohu a sepište smlouvu o rezervaci. Zdůrazněte kupujícímu úsporu peněžní částky za RK a poproste ho, zda nemá právníka, který by sepsal Kupní smlouvu . Pokud máte známého, který kupoval nebo prodával nemovitost a smlouva bez problémů prošla na katastru, půjčte si ji a upravte dle svých parametrů. Nebojte se uvádět ve smlouvě i zdánlivé maličkosti, vyhnete se pozdějším neshodám typu "ale to ve smlouvě není uvedeno". Peníze před podpisem kupní smlouvy nechte složit třeba na vinkulovaný účet u peněžního ústavu)určitě vám rádi poradí), kde si stanovíte podmínky výplaty peněz (příklad:část po vkladu na katastr, po předání nemovitosti, část po zápisu vlastnického práva, poslední část 3% z kupní ceny po zaplacení daně z nemovitosti atd.). Nebojte se, když si někdo chce vzít na koupi vaší nemovitosti hypotéku. Banka vyplácí peníze téměř ihned po vkladu vl.práva na katastr a v mnoha případech je máte daleko dříve než od někoho kdo má peníze hotově, ale bojí se a nechce peníze dát dříve než po zápisu jeho vl.práva v katastru ( v Praze několik měsíců).Stáhněte si z internetu formuláře na přepsání elektřiny a plynu. Při předání nemovitosti sepište předávací protokol ( při přepsání vody ho po vás budou chtít), vyplňte si formuláře na el. a plyn. Nebojte se věci zařizovat sami. Když je někdo povodník, realitní kancelář to stejně nepozná a s RK riskujete dvakrát.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 10. 2006 12:49

Máte někdo zkušenosti s Ace reality, sídlicí v Praze na Václavském náměstí??? Díky za všechny informace.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2006 13:34

Prosím o názor nebo zkušenosti s Reality AD SERVICE s.r.o. z Teplic, U Červeného kostela,jedná se o prodej a koupi družstevního bytu,děkuji,
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2006 23:57

REMAX je REMAX
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 9. 2006 23:57

Určitě ano.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 9. 2006 12:33 | petr kopecky

chci se zeptat na skusenosi s firmou avareal muzu bit uni zamestna jako tipar poratte
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Vladimír Pikora

ekonom

Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services