Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

27. 9. 2006 9:46 | Eithne

Nebudu Vám tvrdit, že je někdo "nejlepší", protože se to těžko měří, a stěží se najde někdo, kdo by měl autoritu něco takového stanovit. Ale mám osobní pozitivní zkušenost s Agenturou Acco a se společností Absolut real. Přeju hodně štěstí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2006 12:19 | Pavla

Zdravim, máte někdo zkušenosti s RK Remax? www.remax-czech.cz Budu ráda za každý názor. Díky
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 9. 2006 12:58

Žádná firma se nejmenuje Avareal. Toto pochybné hnutí vlastní firma Rhinoceros. A její majitelé jsou dva ve vazbě a třetí je vyšetřován na svobodě. Toto si každý může ověřit.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 9. 2006 19:54

BOSS AVAREALU SE JMENUJE ING: SÝKORA A VE STŘEDU JSEM HO NA VLASTNÍ OČI VIDĚLA NA PORADĚ. .. tudíž velmi prosím nemluv dále a ani nepiš, když nic nevíš troubo !!!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 9. 2006 14:58

Bosove Avarealu jsou ve vysetrovaci vazbe. Snad nemusim mluvit dale...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 9. 2006 15:47

NEJLEPŠÍ JE AVAREAL
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2006 10:21 | Jedna zkušenost stačí

Prolux NIKDY !!!!!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2006 19:50

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o doporučení seriózní RK v Brně - či doporučeni které se raději vyhnout. Děkuji!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2006 21:38

pošlete mi na vás kontakt. díky.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2006 13:29 | Petr

Jako šéf jedné RK sleduji všechny zde uvedené názory a bohužel musím souhlasit, že se podobné věci stávají. Souhlasím ale s Jirkou, že ne všude to takto funguje. Hlavně co se týče předražení cen nemovitostí....k tomu bych rád poznamenal, že na tomto mívají hlavní podíl klienti........ je neskutečné, co občas klienti požadují za cenu.......a pak se diví, že se jejich nemovitost "válí " v nabídce třeba rok a neprodalo se.......
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 7. 2006 13:12

Pokud postupujete způsobem, jakým jste zde uvedl, sdělte mi prosím kontakt na Vaši kancelář. Díky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 6. 2006 11:59

Může RK sepsat s klientem smlouvu o zprostředkování podle obchodního zákoníku? Vzhledem k tomu, že obdobná smlouva, tedy zprostředkovateská smlouva je upravena v občanském zákoníku a je pro osobu, která není podnikatelem výhodnější, se mi zdá taková smlouva v rozporu s obch.z., kde je stanvena možnost uzavřít smlouvu podle obchodního zákoníku pouze tehdy, je-li písemná a nezhoršuje postavení osoby, která není pdnikatelem. Děkuju za názory
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2006 12:14

Zkušenost: Koupě RD. V prvotním nadšení jsme kývli na nabídku slevy cca 7 % s tím, že na oplátku RK zaplatíme (máme na to doklad) cca 2,5 % z původní ceny (slevu jsme samozřejmě uvítali; těžko odhadnout, zda by na ni RK přistoupila i bez "poplatku" - ale teď bych se spíš snažil trvat na slevě i bez toho). To jen tak pro představu, s čím byste třeba taky měli dopředu počítat (a pak zbytečně nekývnout na každý návrh za každou cenu). === Jinak při koupi staršího RD vřele doporučuji nechat nemovitost prohlédnout odborníkem - stavebníkem. Sice to asi bude něco stát, ale raději zaplatit pár tisíc a mít klid (nebo požadovat nižší cenu kvůli vadám), než kupovat zajíce v pytli (ne všeho si všimnete během těch pár navštěv, ne všechno je viditelné bez zásahu do konstrukce). Také požadujte projektovou dokumentaci (pokud to není nějaký hodně starý dům) - anebo slevu (dokumentaci je původní stavebník povinnen podle stav. zákona předat novému majiteli).
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2006 16:56

oprava: Bernecker
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2006 16:55

A hele, na*rali zákazníka a teď chtějí tutlat. Taky přidám. Třeba Berneker v Hradci Králové, to jsou taky pěkní lumpové.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2006 17:13

Mám negativní zkušenost s osobou, která se skrývá za různými jmény jako třeba František Lopata, Sobotka a co já vím pod jakým jménem ještě bude na AXIDU plivat ty svoje bláboly. Je mi ho opravdu líto. Musí na tom být opravdu hodně špatně, že si neumí své věci vyřídit normálním způsobem. Ale co je to proti Vladimíru Iljiči, ten měl měl údajně 124 ilegálních jmen, tak má ještě co dohánět. Jiří Židů - jednatel společnosti AXIDA s.r.o.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 5. 2006 13:05

Nejlépe je zjistit si vše dostupné o lidech, stojících v pozadí realitky. Potom člověk zmenší riziko přinejmenším podivného přístupu "makléře". Např. Avareal a jeho minulost a minulost jeho šéfíků ( Rhinoceros, MuDr. Gaertner, Hippopotamus, Jaromír Mašek - Avalanche a jiné podezřelé aktivity). Pokuty , soudy...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2006 15:00 | MR

I já mám RK a stálou klientelu - jsou klienti a není jich málo, kteří se opravdu vrací a přichází i jejich známí a příbuzní. Při výběru RK je opravdu nejlepší zeptat se na zkušenosti ve svém okolí. A mohu potvrdit, že členství v asociaci RK neznamená vůbec nic, nezaručuje ani solidnost ani profesionalitu. Jediným trestem je totiž vyloučení z asociace, které nevede ke zrušení živnostenského oprávnění ani není nijak medializováno. Situace na trhu se nezmění, dokud nebude realitní činnost živností vázanou nebo koncesovanou a podnikatelé v tomto oboru nebudou povinni prokázat odbornou způsobilost tuto činnost vykonávat (praxe, vzdělání apod.). Ani toto ARK není schopna prosadit. Je řada klientů, která opravdu RK nepotřebuje a je schopna se o své věci postarat velmi dobře s minimem rizik, ale více klientů patří mezi ty,, kteří jsou opravdu lehce napálitelní. A je mi líto, resp. mě to štve, když přijdou k nám se špatnou zkušeností s jinou RK. My se snažíme opravdu poskytnout komplexní služby vč. daňového poradenství (např. řešení daně z příjmu při prodeji nemovitosti nebo převodu čl. práv a povinností). Financování je samozřejmostí, naši kupující skládají zálohu až po "lustraci", zda jejich úvěr bude schválený - pro prodávajícího je to také záruka, že kupní cena bude opravdu zaplacena ! Rizika se snažíme minimalizovat a hlavně spravedlivě rozložit mezi prodávajícího a kupujícího, smlouvy nejsou jednostranné podle toho, kdo platí provizi. Cílem je spokojenost všech tří stran (prodávající, kupující, RK).
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2006 14:44 | MR

I já mám RK a stálou klientelu - jsou klienti a není jich málo, kteří se opravdu vrací a přichází i jejich známí a příbuzní. Při výběru RK je opravdu nejlepší zeptat se na zkušenosti ve svém okolí. A mohu potvrdit, že členství v asociaci RK neznamená vůbec nic, nezaručuje ani solidnost ani profesionalitu. Jediným trestem je totiž vyloučení z asociace, které nevede ke zrušení živnostenského oprávnění ani není nijak medializováno. Situace na trhu se nezmění, dokud nebude realitní činnost živností vázanou nebo koncesovanou a podnikatelé v tomto oboru nebudou povinni prokázat odbornou způsobilost tuto činnost vykonávat (praxe, vzdělání apod.). Ani toto ARK není schopna prosadit.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2006 11:14 | Sobotka

Je to jedna pakáž a ojebou vás ikdyž jsou v asociaci. Má negativní zkušenost je s RK AXIDA, nebrat.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Volopich

podnikatel

Tamara Kotvalová

podnikatelka, Carollinum

Daniel Volopich
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Tamara Kotvalová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services