Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

26. 5. 2006 15:51

Dobrý den, já jsem koupil byt uvedený v annonci. Nebyl uveden v nabídce žádné realitní kanceláře a to bylo moje štěstí, protože byl cca o 50 tisíc Kč levnější než ty ostatní (650 místo 700 tisíc). Dohodly jsme se, já udělal smlouvu, došli jsme k notáři, vzal jsem si půjčku, peníze převedl, byt převzal a teď ho v pohodě pronajímám opět s vlastní smlouvou a vlastním přičiněním.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2006 16:36 | Lama

Já jsem chtěl přes realitky pronajímat. . Jedna realitka predložila smlouva kde byly chyby ve jménech atd. Druhá byla profesionálnější, ale furt mi srážela cenu a nabízela mi tam mongoly větnami atd. (nic proti nim, ale já se s nimi chci v tomhle případě domluvit česky!!!)
Tak jsem si to nakonec pronajal sám. Po pár návštěvách čumilů a bytových turistů jsem nabyl určité zkušenosti jak rozeznat ty čumily od těch co to fakt potřebují už při prvním telefonátu.
Při druhém pronajímání dvě návštěvy dva úspěchy (dokonce jsem si mohl vybrat nájemníky). A byl jsem se svou práci spokojen.!!! óó:)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2006 8:17 | k

Platit 50k nebo i více za pár fotek, inzerci na webu a "zařizování" na katastru by se mi nechtělo ani náhodou. Maximálně 5k :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2006 18:29

Letmo jsem přečetl většinu článků v tomto fóru a nějak všeobecně se pokusím reagovat: - asociace (ARK) je skutečně na nic, má RK v ní není. Není schopna reagovat ani na špatné zákony které jsou k ničemu: např. zákon o tom, že kupující je ručitelem daně z převodu nemovitostí - přitom to je lumpárna státu ČR. Co se týče realitních kanceláří, tak je to jak s naší vládou a některým zastupitelstvem v obcích - čecháček si prostě vybere debila kterej ho bude okrádat, jinak by neusnul. A pokud si někdo vybere RK XY spol. s.r.o. ve vlastnictví komunistického synka, která usmolila někde kdysi 100 tis. na založení a tím teď ručí a zastupují ji pěkné mladé dealerky z pracáku, tak je to jen jeho problém a blbost (toho prodávajícího). Je mi opravdu líto, že díky těm cca 50 letům totality vítězí šmejd, ale vše je jen v lidech. Snažme se vydělat pro sebe a svou rodinu co nejvíce slušným obchodem a dejme si pozor jak své peníze a majetek co nejlépe zhodnotíme! Jandl RK
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2006 17:41 | karel

Realitní agentíci jsou mnohdy jen parazité na obchodu dvou stran. Jejich odborný přínos není žádný, sami nevlastnili ani garáž. Jediné co je zajímá je podpis zprostř. smlouvy. Nejlépe se ochráníte před RK tak, že se jim vyhnete. Ta jejich asociace je jen soubor realitek bez záruky kvality. Stačí se podívat, co je ve vedení.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2006 16:41 | Jarmila

Jirko, stálá klientela a dobré jméno? Se jménem souhlasím, ale se stálou klientelou? V Čechách, kde se nemovitost kupuje 1x za život a následně ji několik generací dědí?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2006 16:36 | XXL

Jestli je ta garance jako členství v AFIZ, tak potěš pámbu!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2006 16:30 | Gergi

A konkretne jakou garanci mate na mysli? (viz prizpevek od Axel nize). Profesni sdruzeni jsou vzdy ve stretu zajmu. Viz napriklad Lekarska komora a jeji "nekompromisni" pristup k reseni prohresku jejich clenu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2006 15:49 | Marta

Souhlasím, že je to vždy o lidech, ale u ARK ČR máte alespoň nějakou garanci. Lepší než inzerát v Annonci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2006 15:31

Už dloho jsem se tak nenasmál: "...Členství v ARK ČR zaručuje, že realitní makléři jsou vyškolení profesionálové a orientují se i v legislativě. Navíc členové ARK ČR jsou povinni dodržovat "Etický kodex člena", tzn. zjednodušeně řečeno jednat v souladu se zájmy klienta a dobrými mravy..." Pokud vím, tak členy jakéhokoliv spolku jsou jak ti dobří, tak ti špatní... A zejména u těch, které potřebují příspěvky těch zbývajících členů na své přežívání, bych o případné snaze zbavit se některého z těch zbývajících členů dost pochyboval. Je to vždy o lidech. Stejně jako narazíte na nedouka mezi tzv. osobními a podobnými bankéři, tak jsou mezi zaměstnanci realitních kanceláří...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2006 15:15 | Miki

No jo Jirko, ty jsi možná bíla vrána mezi makléři. Já mám zatím jen špatné zkušenosti. Chci koupit do osobního vlastnictví byt a sjednávám si s makléři prohlídky jejich nabídek. Zatím jsem si prohlédl cca 8 bytů (celkem s pěti různými makléři z různých realitek) a musím říct, že jejich úroveň je smutná a neprofesionální. Chovají se jako hokynáři, při prohlídce bytu někteří v podstatě více či méně skrytě lhali. Příklady: inzerce teplého a slunného bytu se v praxi ukázala jako vlhký byt s plísní v koutech, makléř se nestyděl tvrdit, že to je "jen stará malba", jiný inzerovaný byt po "celkové rekonstrukci" se předvedl fušerskou "zánovní" kuchyňskou linkou a plov. podlahami ve dvou ze čtyř místností. V jednom případě byt za 1,9 mil. jsem při prohlídce (s výčtem konkrétních důvodů) označil za neprodejný a makléř na místě šel s cenou dolů o 300.000. No nedůvěryhodní diletanti a parchanti v jednom. Od známých mám na různé realitky vesměs negativní reference, před Proluxem jsem byl důrazně varován. Tak jak je to ? PS: všech 5 realitek se honosí členstvím v ARK.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2006 14:59 | xyz

S realitkou pouze a to v případě, že je nemovitost daleko, realitka poblíž a je opravdu lepší exkluzivita. Smlouvu si můžete ohlídat, ale jezdit tam s každým čumilem, aby se kouknul, okomentoval a táhnul, protože na to nemá, je neúnosné. Někdy tam jezdí realitky konat prohlídky i několik let a třeba zbytečně. Něco jiného je kupovat byt v Praze, pokud tady bydlíte.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2006 10:55 | axel

Rozhodně nemohu souhlasit s formulací, že "vhodným rozhodčím soudem by mohla být právě Asociace RK". Jednak ARK není žádným rozhodčím soudem, neboť ty mohou být zřízeny jen zákonem, a pokud vím takové v ČR existují jen 4 (při Hospodářské a agrární komoře a pak soudy u burzy cp, komoditní a plodinové burzy) a ARK mezi nimi rozhodně není. ARK, respektive fyzické osoby za ni jednající, by tedy bylo možno sjednat pouze jako rozhodce ad hoc. Nicméně i tak pochybuji, že zrovna pro klienta by bylo vhodné jako rozhodce sjednat tyto osoby - pokud jste ve sporu s realitkou, která je členem ARK, nepřipadá mi jako ideální sjednávat rozhodcem organizaci, na kterou Vaše realitka může působit (jako člen vykonává hlasovací právo) a které platí příspěvky (z čeho jiného než z plateb realitek taky ARK asi žije, že?). Takže pokud rozhodčí doložku, tak maximálně k rozhodčímu soudu u HK ČR a AK ČR - nicméně i tak si dovolím zapochybovat, jestli pro (právního) laika je skutečně sjednání rozhodčí doložky přínosem - vše sice trvá podstatně kratší dobu, ale zato je to dražší a nikdo se s nikým nemazlí. Takže jako PR pro ARK dobrý, ale zrovna podle této rady bych se být běžným klientem opravdu neřídil.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2006 10:25 | Pet

V zásadě bych se na realitku nespoléhal, většinou silně předražené a úplně nekvalifikované služby (pokud to úplně nesmrdí podvodem). Lepší je si za pár hodin připravit kvalitní prezentaci nemovitosti pro internet, investovat pár stokorun do inzerce, smlouvy si ošetřit přes právníka. Ušetříte 90% peněz a problémů, bude to rychlejší a hlavně to bude odpovídat vašim potřebám. Realitka je většinou jen banda, která se živí úpravou jedný smlouvy a jde jí jen o provizi, přitom prakticky neodpovídají vůbec za nic.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2006 9:09 | Jirka

Ahoj! Jsem realitní makléř z Olomouce a rozhodl jsem se odpovědět na tvůj vzkaz.
Já to vidím zase z druhé strany a sám za sebe musím říct, že kdybych byl laik a neměl zkušenosti s tím, jak to v naší branži chodí, rozhodně se na realitku obrátím. Nejsou totiž R.K. pouze takové, co hledí na to, nemovitost prodat - lépe řečeno co nejrychleji dosáhnout své provize. RK s touto strategií nemají totiž dlouhou životnost. Aby realitka byla úspěšná musí na trhu fungovat několik let, vybudovat si svých chováním stálou klientelu a dobré jméno. Při prodeji nemovitosti bez prostřednictví kvalitní R.K. hrozí spousta úskalí, jako- vynaložení zbytečných nákladů, zbytečné nervy, ztráta času a na konec se může ukázat, že celá snaha nevede ke kýženému cíly. Ale každý samozřejmě má svůj názor a účelem tohoto mého příspěvku rozhodně není lobing pro RK.
Zdravím. Jirka
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2006 8:39 | ja

S Proluxem mam taky zkusenost. Zajimal jsem se u nich o tri byty. Jeden byl fiktivni - sice existoval, ale ten inzerat mel jen dotlacit soucasneho najemce k zaplaceni dluhu. Druhy byt byl nabizen take zvlastnim zpusobem - prodavajici uzavrel s Proluxem exklusivni smlouvu (provize 4 % z prodejni ceny jen v pripade uspesneho prodeje) na 1 rok a behem toho roku zjistili, ze ten byt nechteji prodat. Takze Vam daji kontakt na majitele a ten Vam pak rekne, ze uz byt neprodava, ale uzavrel smlouvu, ze ho bude rok nabizet. A treti byt byl bez problemu.
Nakonec jsem koupil jinde, od obce, smlouvu psala taky realitka, jmeno si nepamatuji a byl to des a hruza, trvalo jim to mesic, nez to zvladli bez chyb. Priste pres realitku ani nahodou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2006 7:53

Pokud vám pošle realitní kancelář návrh smlouvy ve Wordu, zapněte si sledování změn. Třeba tam najdete (jako já) jména spousty kupujících a prodávajících, jejich adresy a rodná čísla, adresy prodávaných realit včetně kupní ceny... A kdeže to zaměstnávají takové odborníky přes IT? Realitní kancelář Kadlec.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2006 5:39 | Honza

Mám velmi špatnou zkušenost s r. k. Prolux. Kupoval jsem byt, kde právě proběhlo dědické řízení, novými (mně prodávajícími) majiteli byla matka s nezletilým. S tím, že je všechno zařízeno a nemusím se o nic starat. U nezletilých musí právní ukony schvalovat soud. Dali naprosto nerealistický termín do rezervační smlouvy, makléřka na mě tlačila, at si rychle vyřizuju hypotéku, přitom ale na straně prodávajících nebylo vše připraveno (a ani nemohlo). Z prodávajících vytáhli (kromě provize) ještě prachy za právničku, která to měla vyřídit, ale ta to chtěla udělat způsobem, který podle názoru slečny v bance by ani neprošel katastrem o přidělení hypotéky ani nemluvě. (Prachy pokud vím nevrátila.) Taky dobrej hlod je, že smlouva o smlouvě budoucí byla zřejmě právně neplatná, nebot tam nebyl kolizní opatrovník. Nakonec jsem ty soudy se schvalovanim musel obehat ja, ja jsem psal navrh na schvaleni kolizniho opatrovnika i kupni a zastavni smlouvy. Pokud vim, na me se realitka napakovala 10000 a na strane prodavajicich pokud vim asi 6%. Nakonec jsem to dotlačil do úspěšného konce díky radám od kamarádky a vstřícného přístupu slečny v bance. (Spořka, Praha, Budějovická) Ale realitka už fakt nikdy. Leda si zaplatit právníka na smlouvy, ale realitku fakt ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2006 1:28 | Milan

Mám jednu zásadu. pokud prodávám nemovitost ,nebo kupuji,je lepší si to zařídit sám. To co udělá realitní kancelář ,za nehoráznou odměnu ,je možné daleko levněji . Sám jsem kdysi ušetřil těch minimálních 50000kč.! Realitky nemohly pochopit,že si nemovitost prodám sám i bez nich. Osobně všem doporučuji!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 31/31

31

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Roman Šmucler

podnikatel

Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Roman Šmucler
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services