Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

10. 7. 2019 13:21 | Leny

Potrebujem radu,koupuli jsme pozemek,kde v inzerátu stojí ing.site na hranici pozemku..Dodnes to tam není..Majitelka pozemku se písemně zavázala,že vodu dotáhne..Je to již rok a nic.Chceme odstoupit od smlouvy a makléř nám řekl na schuzce,že to nelze. Platíme už hypotéku ale koupili jsme akorát pozemek "pro krávu",nemůžeme nic dělat.. Může někdo poradit??jinak M M reality už ne..špatná zkušenost.. spálili jsme se.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2019 1:15 | Zuzana

Temax absolutne nedoprucuji a to kokretne maklerku Petru Levovou.Neododrzuje domluvene terminy a jde za kazdou po bussinesu! NEDOPORUCUJI...velmi spatna zkusenost!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2019 7:50 | Mila S,

Po přečtení těchto snůšek povětšinou vymyslů a lží, které píšou vychcánkové, kterým se nechce platit jakákoliv provize a co se domlouvají s majiteli a kují pikle proti makléřům, žasnu, jak je možné, že zůstávají tyto pomluvy nepotrestány!!?? A že je jim zde dán volný prostor??? Pokud má někdo nějaký problém, ať se obrátí na právníky a soud. V opačném případě se jedná pouze a jedině i trestný čin pomluvy!!! Upozorňuji, že nejsem realitní makléř, ale toto jednání je opravdu na hraně zákona!!!
-20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 6. 2019 0:08 | terka

BIDLI a p. Drimal, nikdy. Jak mu jednou odpovite, uz se ho nezbavite. Telefonuje i o vikendu vecer. Pritom vam stejne nepomuze , jen vsechno okeca. Cele BIDLI se vyhnete. Tlaci vas do nevyhodnych podminek, jen aby prodali co nejrychleji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 6. 2019 19:15 | Vladimir Brezina

Jeste davam svuj email kdyby nekdo chtel podrobnosti vlbrezina@yahoo.com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2019 21:36 | Vladimir Brezina

Dost mne udivilo ze se tady doporucuje pravnik misto maklere.Ja mam prisernou zkusenost s Judr Jahnovou Dagmar z Noveho Jicina ale taky s takzvanym soudnim znalcem ing.Petr Bilek ze Steti ktery ocenoval pozemky,oba dva podvodnici .advokatni komora kontrolni oddeleni je kryje,stejne jako policie.Tak preji hodne stesti v tomhle zkorumpovanem Cesku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 6. 2019 16:08 | Radka Z.

Já se upřímně nakonec na všechny kanceláře vykašlala a prodala si byt sama s pomocí zmenadresu.cz, stálo mě to asi 5 tisíc, bez nervů, spolupráce v pohodě. Tak třeba vám to taky někomu pomůže.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2019 7:30 | Petrika Petřík

Dobrý den, my jsme kvůli nim přišli o byt. Slibovali, že nám pomůžou ale skutek utek. Tak nám Real. Makléř Jiří Daniel nabízel podnájem rodinného domku a naštěstí jsme zjistili, že ten dům je v exekuci. Takhle jednají s lidima.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2019 7:26 | Petrika Petřík

Dobrý den, dávejte si pozor na Jiřího Daniela a na jeho šéfa. Slibuji Vám, že pomůžou a skutek utek. Kvůli nim jsme přišli o byt. Pak nás p. Daniel chtěl dát do rodinného domku a zjistili jsme že na tom domku je exekuce. To nám p. Daniel nějak Zapoměl říct.Prosim dávejte si pozor. Nechci aby zase někdo naletel jako my. Nejsem prý jediní co jsme jim naleteli.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2019 15:43 | Tereza

Fincentrum reality – zkušenost Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost, kterou máme se společností fincentrum. Četla jsem na internetu různé recenze a diskuze a jak už to tak bývá, každý makléř je jiný a každá situace je jiná. Četla jsem některé recenze, které byly vážně síla a stát se to mě, tak se psychicky sesypu. V našem případě se naštěstí nestala žádná katastrofa, ale za názor nic nedáte. Minulý rok jsme se s partnerem vzali, jelikož jsme žili ve vlastní garsonce, rozhodovali jsme se delší dobu, že se přesuneme někam do většího – nejlépe okolí Prahy. Cca v říjnu jsem našla na internetu dům, který inzerovala právě stránka finrealit. Krásný, prostorný domek, přesně podle našich představ a za celkem slušné peníze. Byl to první dům, který jsme objevili a je důležité napsat, že to byla trochu haló akce, protože jsme ani neměli vyřešené finance a nevěděli jsme tedy na jakou hypotéku dosáhneme. Druhý den poté, co jsem napsala na inzerát, se mi ozvala paní Hrdličková, která mi řekla nějaké podrobnosti a sdělila mi, že druhý den proběhne aukce. Nikde neměli označeno, že jde o aukci, tedy že se cena bude ještě navyšovat (jak jsem později zjistila, aukce probíhají i u jiných realitek, ale finreality si to zřejmě oblíbilo). Paní Hrdličková se mě ještě zeptala, jestli se s námi může na tu aukci svézt v autě z Prahy, což mi přijde taky dost komické. Nicméně dohodli jsme se s manželem, že počkáme, nejdříve vyřešíme finance a začneme s prodejem naší garsonky, abychom měli částečný vklad do hypotéky. Paní Hrdličková nám tedy nabídla služby finančního poradce a makléře, který by nám pomohl s prodejem bytu. Asi týden na to přišla paní Hrdličková i s makléřem Martinem Lípou. Za naší garsonku, která byla v původním stavu v paneláku chtěli provizi cca 150 – 200 tisíc, plus chtěli natočit video (v naší garsonce :D), fotograf, paní Hrdličková nám tam chtěla jezdit byt vyšperkovat + každá dekorace taky něco stojí (pronájem). Chtěli po nás, abychom se tak na 14 dnů vystěhovali s 50% našich věcí, co je pro nás trochu složitější, protože máme kočku, se kterou jsme neměli kde být. Navíc naší garsonku chtěli prodávat také stylem aukce, takže jí chtěli hodit na stránky podhodnocenou s tím, že lidé potom cenu navýší. Mohli jsme tedy počítat jen s tou minimální cenou, dál už to nebyla jistota (samozřejmě jsme si mohli dupnout a říct aukci ne, ale dost na nás naléhali). Celkově jsem měla z návštěvy dost špatný dojem a šla jsem do práce dost nakrknutá. Nakonec jsme se rozhodli, že si to přes Vánoce necháme rozležet v hlavě a lednu jsme se rozhodli prodat byt na vlastní pěst. Prodej dopadl celkem dobře, stojí to více nervů a běhání, ale ušetřili jsme cca 200 tisíc. Co se týče finančního poradenství, dostali jsme pana Davida Bareše a na toho nemůžu napsat ani půl slova špatně. Rozumí své práci, má trpělivost, vždy příjemný, vše vysvětlí, prostě bomba ??. Dům jsme kupovali přes realitku ReMax Kolín pan Ivo Hedrych a také nemůžu říci nic špatného.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2019 13:33 | Lumír Slavíček

Coloseum nemovitosti - Tak před tímto ústavem rychle prchejte. Pokud nemáte jinou možnost, jak se jim vyhnout, tak si od začátku najměte právníka a vše řešte pouze přes něj. Pokud kupujete - cílem této RK je z vás co nejdříve dostat provizi a pak je nic nezajímá. Nejlepší je když odstoupíte a oni prodají nemovitost znovu dalšímu zájemci s další provizí. Už na první návštěvu doporučuji si s sebou vzít odborníka na stavbu, neboť pak vás tato RK do objektu už nepustí. Pokud prodáváte - od začátku na vás tlačí, abyste šli s cenou dolů a vykládají vám naučené fráze " trh nám říká" bla bla bla apod. Paní makléřka Procházková je v tomto opravdu přebornicí. Ta navíc dokáže neskutečně poštvat obě strany proti sobě na základě jejích domněnek . Opravdu odbornice na svém místě. Pokud si myslíte, že jejich cílem je co nejdráže prodat , jste na omylu, jejich cílem je co nejrychleji prodat i za cenu trochu nižší provize, protože ony jsou to pořád velké prachy . Nedoporučuji !!!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2019 15:35 | Pavel

Nedoporučit realitní kancelář dumrealit.cz, makléřka mi potvrdila, že je byt volný a tak jsem se jel na byt podívat. Strávil jsem s tím tři hodiny svého času, zatímco makléřka, která si bere nemalou provizi poslal nějakou svou kolegyni na prohlídku. Ta si dumluvila více zájemců a druhý den mi oznámila, že byt prodává jinému předchozímu zájemci, přesto, že jsem jí hned na prohlídce, vyslovil zájem o koupi. Absolutně nechápu tuto drzost nabízet současně jednu věc několika zájemcům a všem tvrdit, že je byt volný. Můj čas na úkor makléřky, byl absolutně zbytečný! Další byt řeším bohužel v jiném městě se stejnou realitkou a opět více zájemců v jeden den, nedostatek podkladů a informací o zálohách družstvu a další chybějící informace např. o výši fondu oprav atd. Po urgenci jsem dostal v březnu 2019 vyúčtování za rok 2017, které navíc není kompletní, stále chybí fond oprav a další informace. Nedporučuji tedy dumrealit.cz
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 3. 2019 18:04 | Buďa reality Zlín

Neseriózní, arogantní, neprofesionálni a zatajuje dulezite informace! Nedoporucuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2019 21:20 | Jana Nepomucká

Prosím má někdo zkušenosti s certifis RK? Děkuji ??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2019 12:49 | Pavlína

Ano , máme. Pozor na ně, podávají lživé informace klientům o nemovitostech,jen aby prodali. Mám osobní zkušenost,
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 2. 2019 17:25

Dobrý den. Ano zkušenosti mám. Realitní makléř Lukas Hecl z Kolína s Vámi sepíše rezervační smlouvu. Když vyjdou nejevo jeho lži a odstoupite od smlouvy tak vám rezervační poplatek ve spolupráci s jeho advokátem Teplým odmítají vydat. Hecl je lhář pozor na nej! Byla informována policie!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 1. 2019 11:24 | MM

Nejlepší rada je, se podívat do katastru nemovitostí a kontaktovat majitele přímo. Nebo na ně rovnou zazvonit pokud tam bydlí.Když nemají s realitkou uzavřenou exkluzivitu nebo nemají ve smlouvě ujednání, že si nesmí sami najít kupce, tak se s nimi dohodnout nebo rozhodně si vyjasnit, že je to jinak, než jim realitka řekla.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2018 12:22 | Petra

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s realitní kanceláří RE/MAX? Děkuji za Vaše názory.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2018 22:18 | Lenka S.

Dobrý den, já prohledala různé webové stránky. Hledala jsem jak na prodej. Jestli sama nebo s rk. Zkusila jsem to sama. Něco jsem si nechala poradit (radykprodejibytu.cz) a klaplo to. Prodávala jsem poprvé. Jestli v budoucnu bude někdy ještě byt prodávat, tak to udělám asi stejně. Tady se prostě musí každý z nás rozhodnout, jakou cestu zvolí. Držím všem palce, ať mají s prodejem co nejméně starostí.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2018 20:48 | Zuzana

Potvrzuji. Me tato "dama" mystifikovala ohledne ceny nemovitosti, ja jsem nasledne zazmatkovala a vysnenou nemovitost nekoupila. Od te doby (rok a pul) hledam dal a nedari se. Nejak nemuzu zapomenout na to supacke a arogantni jednani.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Petr Mach

ekonom a politik

Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services