Diskuze - Když je pánem vaší domácnosti exekutor... a ani ne

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 132 komentářů)

20. 2. 2007 9:41

Mám dotaz ohledně exekuce proti osobě která bydlí s dlužníkem na kterého je vydaná exekuce.Je možné že exekutor má právo odebrat majetek v podstatě cizí osobě./spolubydlící/.Jak se proti takovému jednání exekutora bránit.Existuje nějaká smlouva či něco podobného o vlastnickém právu na majetek.Děkuji za odpověd
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2007 13:04

Zdá se ,že se vyznáte...můžete mi poradit...?Jedná se o zděděný dluh,který nebyl uveden v dědickém řízení a tudíž mi nebyl nijak prokázán,přesto,že jsem o to několikrát žádala.O údajný ,neprokázaný dluh se přihlásili,až rok po dědickém řízení.Dluh se navyšoval o úroky od 1/1999.Otec zemřel 1/2005-dědické řízení proběhlo 11/2005 Za odbornou radu předem děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2007 21:12

Nemají tučné přijmy??? Nenechte se vysmát!!! cituji svoje rozhodnutí: náklady nalézacího řízení 23.700,- práce cca 10 minut sepsání papíru exekuce na můj plat!! Mám pokračovat dál??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2006 17:46 | Boy

Milý pane, ten článek nemluví o lidech, kteří dluží oprávněně a kvůli kterým jsou exekutoři opravdu potřeba. Jde v něm o lidi, kteří, ač neměli žádné plnění od věřitele, jsou nuceni platit obrovské částky, které narostli záměrným postupem rádoby korektních prodejců luxusního (hlavně co se ceny týká) zboží, kteří s exekucí počkali, až úroky narostou a všichni včetně právního zástupce oné firmy neskutečně vydělají. Je to o tom, že takové postupy stát, místo, aby je zarazil a takové podnikání nedovolil, nutí soudní mocí platit mnohonásobné částky za takové zboží pouze proto, že svou nevědomostí (i když tato neomlouvá) nepostupovali rázně již po prvním rozhodnutí soudu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2006 17:18

Ano, mate pravdu. Kazdy muze podat vylucovaci zalobu. Ale vylucovaci zaloba trva i nekolik let, po ktere nemuze majitel uzivat sve veci. Take za kazdou vec ve vylucovaci zalobe zaplati 1000,-Kc + odmenu advokatovi. Takze slusny, ale nemajetny clovek, ktery nema na to, aby si zakoupil nove veci, bude par let bydlet v holobyte, nez soud rozhodne ze nic nedluzi. Teda pokud bude mit na tu zalobu. Pokud ne, tak treba i navzdy. Kdo o tomto postupu tvrdi ze je normalni, asi sam uplne normalni nebude. P.S.: nevim proc by meli studovat nejaky exekucni rad. Pokud sam nic nedluzim, mel by mi byt exekucni rad u .... stejne jako exekutor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2006 14:06 | avonka

Když už jsme u těch exekucí.Dostala jsem darem nemovitost od rodičů a od příbuzných. Manžel má dluh a samozřejmě exekuční příkaz.Mohou na mou nemovitost?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2006 10:05

Ty jsi opravdu Pepa z depa inteligence si moc nepobral co?Mléko ti teče po bradě a chceš tady vyskakovat kojenče! Půjdeš do pekla!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2006 16:11

takže když mám na účtě exekuci ze sociálky mám doporučený dopis k soudu nebudu mít ještě ten den exekuci a mohu se odvolat a splácet dlužnou částku a nebo jak to je?? není exekuce ještě ten den co je soud?,
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 16:14

Rád bych se zeptal,jak pojračovat v neoprávněné exekuci.Můj bratr dluží peníze firmě,která podala návrh na exekuci na důchod mého otce,protože má stejné jméno.Nikdo už si nelámal hlavu nad různým bydlištěm obou.V současné době se bratr s firmou,které dluží dohodl na vyrovnání závazku v jiné výši než byla původní,ale exekutor se brání odblokovat mým rodičům bankovní účet,protože chce uhradit původní nárokovanou výši.Jsme z toho velmi nešťanstní a nevíme jak dál.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2006 18:27 | Alena

Mám podobný problém jako paní s předchozím dopisem. Mám přítele, který s manželkou již nežije a netrpělivě čekáme, až je vůbec pozvou k rozvodu. Jelikož bydlíme ve velkém krajském městě, trvá déle, než na ně přijde řada. Já i partner bydlíme v bytě po mém otci, který nedávno zemřel a byt je stále v dědickém řízení. Opravdu, ale opravdu jsme si do bytu spolu nic nekupovali. Je tam nábytek a vybavení z dob, kdy jsme ještě jako kompletní rodina bydleli v jednom bytě, nebo co si tatínek sám pořídil. Mému příteli přišel na tuto adresu dopis od exekutora na dluh 70tis., který je záležitostí manželky. Na obálce bylo jeho jméno, ale celý obsah je adresovaný jí. Co se mu tedy může přihodit? To můžou exekutoři vybrat byt, který s povinnou nemá nic společného a celý obsah bytu bude po vyřízení dědické záležitosti náležit mojí mamince? S jeho ženou jsem se nikdy neviděla a proto nevím, proč bych prostřednictvím svého(tatínkova/maminčina)maje tkuměla platit její dluhy! S přítelem jsme z toho nešťastní. Sami nemáme žádné půjčky, žádné dluhy. Chtěli jsme žít s čistým štítem a teď tohle. Co mi vadí nejvíc, že k těm věcem mám citový vztah. Nemám nic proti exekutorům, dělají svoji práci jako každý jiný, ale proč se nevypořádají s povinnou, ale s třetí a i čtvrtou osobou??
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 17:54

Milý pane, náklady exekuce určuje vyhláška ministra spravedlnosti (novela pod č. 291/2006 Sb.) a náklady exekuce činí nejméně p a u š á l n í částku 3.500,-Kč + minimální odměna 3.000,-Kč + DPH 19 % . Pokud jsou náklady vyšší, musí je exekutor podrobně specifikovat. Pokud se Vám příkaz k úhradě nákladů exekuce nelíbí, máte opravný prostředek k soudu. P.S. Exekutoři mají právo na odměnu a účelně vynaložené náklady exekuce. To je ústavní právo za vykonanou práci! Vy byste také dělal v práci zadarmo a kupříkladu svému zaměstnavateli půjčoval bezplatně k vykonání služební cesty svoje auto?! Asi těžko? Viďte?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 17:50

Váš návrh k soudu na zúžení společného jmění manželů by měl soud zamítnout, protože je podán po nařízení exekuce a obcházíte tím ustanovení § 44 odst. 7 ex. řádu. I kdyby soud Vašemu návrhu vyhověl, ze zákona odpovídáte v rámci SJM za závazky vzniklé během manželství, když SJM nebylo zúženo. Exekutor nepochybně bude z hlediska ustanovení § 39 občanského zákoníku zkoumat, zda případnou dohodou o vypořádání SJM neobcházíte zákon a uspokojení věřitele. Takže asi tím nic nezískáte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 22:03

Chtě bych se zepta jak mám postupovat, když jsem s v rozvodové řízení od 21.9..2005 a 28.8 2006 jsem se dozvěděla od exekutoru, že jsem díky manželovi spoludlužník . Exekutoři mi nedali žádnou písemnou smlouvu o výší mé ho dluhu, ale chtějí splátky . Mají na to právo? Bez písemné smlouvy? Dále se mi zdá nespravedlivé, že si manžel může půjčit peníze bez mého vědomí . Banka na můj dotaz zda ja manžel dlužník odpoví " to Vám nemůžeme zdělit. Ochrana osobních dat". Těd když mamžel neplatí tak to není ochrana osobních dat? Dnes jsem si podala návrch na zúžení společného vlastnictví manželů, ale kolik let to bude trvat? Jsem vděčná za jakoukoliv odpověd na e-mailu : Jaklova.Ivana@seznam.cz
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2006 10:04

A co takhle náklady na exekuci, které si exekutoři naúčtují v jakési výši a které ani neprokáží? Oni to jsou vlastně strašní chudáčci, že?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2006 3:46

Nevím proč je "nevinný.." v uvozovkách. To jako že není nevinný? Pokud se mnou takto zatočí exekutor ve Švýcarsku mně nanejvýš přesvědčí o tom že je to stejný zloděj jako u nás a že je to spodina společnosti, která se vědomě propůjčila ke špinavé práci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2006 19:21

Zaujala mě vaše glosa. Jistě, exekutoři nejsou nadlidi, ale pouze vykonavatelé práva. Tatam je doba, kdy si každý mohl myslet "Odsuďte si mě, stejně nic nedostanete" .Každý hezky zacáluje to, co podle exekučního titulu měl udělat už v pariční lhůtě!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2006 9:40

jen si pochvalujte,jak jste děti dobře vychovala,za několik let to může být jinak....takže tu nikoho neodsuzujte a neříkejte,že vám by se to nestalo......nikdy nevíte,jaké bude vaše dítě za několik let....
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2006 9:37

za vaše chování,nejspíš pane exekutore,že je tu tak pěkně bráníta,bych vás nakopala kamsi já.....nejste nadlidi....jste také jen lidi,tak se podle toho chovejte...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2006 9:35

ne,tak to jsem viděla.....
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2006 9:35

ten problém si opravdu nemusíš způsobit sám...já platím exekuci za manžela,kterého jsem skoro 6 let neviděla,mám 50 kc na den na 2 osoby a koho to zajímá....žádost o rozvod mám podanou od roku 2000 a co se děje...nic....je tu bordel,že toto nemá obdoby....tomu se říká demokracie,toto by se za komunistů fakt nestalo....tento stát podporuje flákače a všechno zde odnesou slušní lidé....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

Miroslav Pelta

podnikatel, Baumit Jablonec

Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Miroslav Pelta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services