Diskuze - Deregulace nájemného v praktických otázkách a odpo

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 101 komentářů)

24. 7. 2006 6:54

Patří tam není nezákonné
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2006 6:52

í nezákonné se obrátit na soud,jak se domníváte,nezákonné je užívání dvou bytů.Nemám žádné pochybnosti o tom,že v případě opuštění bytů vám majitel zůstatkovou cenu rád uhradí,odhaduji to asi tak na čtyři koruny.Nevím,proč si nájemníci pořád myslí,že majitelé touží zbohatnout na třicet let starých linkách a topidlech.Mimochodem,za kolik ten jeden byt pronajímáte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2006 23:51

A já si dokonce myslím,že pokud bude mít slušného advokáta,že na vás může vysoudit tržní nájemné i několik let zpět.Raději začněte platit hned,ať toho pak nemáte moc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2006 23:20

panu domácímu doporučuji dát vám výpověď bez náhrady pro užívání dvou bytů,je na to příslušný paragraf obč.zákoníku
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2006 23:13 | wrana

Je právem pana domácího se o určení výše nájemného obrátit na soud ,částku si jistě nevymyslel a podle několika posledních rozhodnutí /Ustavního soudu má velkou šanci uspět.Chystámse to udělat také.Co se týká vašich investic do bytu tam si musíte ujasnit,že bydlet jste chtěla vy,ne pan domácí a o dvou bytech bych už raději vůbec pomlčela
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2006 22:21 | KUKAČKA

TO FAKT NE.NAJMI SI NA PRÁCI LIDI Z VENKOVA.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2006 19:08

Jenze pozemek v Praze nebude stat 2500 Kc - urcite ne v sirisim centru, kde vetsina bytovych domu stoji. Tam muze metr stat klidne 30 tisic za metr i vice.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2006 18:06 | jupík

Inu, částečně máte určitě pravdu. Rozdíly v cenách pozemků samozřejmě jsou. Že by však byly astronomické, to tedy nevím. Pokud se jedná o nákup pozemku např. za 500,- Kč/m2 někde v Horní Dolní, oproti např. 2 500,- Kč/m2 ( nebo i více ) v Praze za účelem stavby RD, pak s Vámi souhlasím, tam je to jasné. Jenže tady se bavíme spíše o bytových domech a tam určitě takový rozdíl v ceně nebude, když se to rozpočítá na více bytů. Uvedu příklad: koupím pozemek v Horní Dolní o výměře 500 m2, kde postavím bytový dům s 10ti byty např. á 70 m2. Zaplatil jsem 500 x 500,- = 250 000,- Kč. V Praze mě tentýž pozemek bude stát 1 250 000,- Kč. Rozdíl tudíž činí 1 mil Kč, což je na byt 100 000,- Kč. Takový byt, ale starý samozřejmě, např. v Ústeckém kraji stojí cca 300 000,- Kč, kdežto v Praze stojí cca 2 mil. Takže rozdíl ceně je 1,7 mil, po odečtu dražšího pozemku 1,6 mil. A to je to o čem jsem psal. V tom vidím tu děsnou zhovadilost nového zákona. Jednoznačně to povede k tomu, že v chudších regionech se bude konzervovat současný stav a bude jen dále zhoršovat. Nové byty se tam stavět nebudou, staré budou chátrat atd., atd., atd.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2006 14:14

co má ´pan domácí´ z toho, že jste MU zrekonstruovala dva byty?????? Z čeho odvozujete právo mít DVA byty s regulovaným nájemným?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2006 12:19

Mám nárok na příspěvěk na bydlení, když můj příjem je vyšší než stanoví vyhláška, ale mám soudem určené výživné a po jeho odpočtu od příjmu podmínky pro nárok na příspěvek splňuji?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2006 9:23 | Dáňa

Jsem nájemcem bytu u soukromého majitele, dříve byl byt státní, po restitucích je majitelem soukromá osoba. Pan domácí poslal doporučený dopis, že regulované nájemné ho nezajímá a nebude čekat na deregulaci od 1.1.2007, ale buď mu budu platit od 1. srpna 2006 4600,- Kč,nebo se se mnou bude soudit.V jeho domě jsem mu zrekonstruovala 2 byty na vlastní náklady, topení, kuchyňská linka, karma, sporák vše jsem koupila a mám na to doklady.Zatím mám regulovaný nájem 1700,-Kč. Myslíte, že soud může rozhodnout v jeho prospěch a určit tržní nájemné, nebo musí domácí postupovat podle zákona a čekat do příštího roku? Díky za odpověď.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2006 9:20 | Dáňa

Jsem nájemcem bytu u soukromého majitele, dříve byl byt státní, po restitucích je majitelem soukromá osoba. Pan domácí poslal doporučený dopis, že regulované nájemné ho nezajímá a nebude čekat na deregulaci od 1.1.2007, ale buď mu budu platit od 1. srpna 2006 4600,- Kč,nebo se se mnou bude soudit.V jeho domě jsem mu zrekonstruovala 2 byty na vlastní náklady, topení, kuchyňská linka, karma, sporák vše jsem koupila a mám na to doklady.Zatím mám regulovaný nájem 1700,-Kč. Myslíte, že soud může rozhodnout v jeho prospěch a určit tržní nájemné, nebo musí domácí postupovat podle zákona a čekat do příštího roku? Díky za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2006 21:39 | grt

A předpokládám, že i údržba domu přijde v Praze dráž kvůli vyšší úrovni platů, která se jistě bude týkat i stavebnictví...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 14:33 | TOMASSY

Vážený jupíku cihla stojí opravdu všude stejně,ale v cenách pozemků jsou astronomické rozdíly.Proto jsou také takové rozdíly v cenách nemovitostí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 14:21

jakpak to,že nájemce neví,kdo je pronajímatel,případně,kdo dům spravuje?On nemá platnou nájemní smlouvu?No,regulovaný prakticky i teoreticky nemá.On snad ani neví,kde bydlí,protože bydlí někde jinde.Dotaz:bude také soud zjišťovat,kde bydlí všichni nájemci bytu,když jim napřed musím výpověď doručit do vlastních rukou a z minulosti nemusím vědět,kdo se rozhodl být nájemcem mého bytu?Že je to blábol?Nikoliv,realita.Rovnost ,volnost,bratrství
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2006 12:42 | wrana

paní redaktorka mi odpověděla,že se dozvěděla,že to vyřeší soud.Nechci být agresivní,ale sledujte hypotetickou situaci,kdy se o podání k soudu nic nedovím a nájemce bude platit najemné nezvýšené.Dám mu tedy výpověď bez přivolení soudu on se v zákonné lhůtě odvolá k soudu ,jáse opět nic nedovím,při práci našich soudů to vůbec nebude nic neobvyklého a pes jitrničku sežral......Soudy už pak mohou jenom řešit,kde se zdržuje majitel,no není to úžasné?Situace je to však vcelku opravdu hypotetická,protože navýšení nájemného by tříměsíční neplacení nepřekročilo ani za 10 let
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2006 11:57

milý jupíku,dotazovat se jistě můžete,ale bude vám to plat prtné,řeší se to 17 let a tento paskvil je výsledkem a od března uzákoněn.Já jsem zatím vznesla dotaz na paní redaktorku,jak se dá podávat k soudu žaloba na domácího bez adresy trvalého pobytu něco jako žaloba na neznámého pachatele,zřejmě.Ach ,je to bída
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 10:27 | K. Boušová

Podle sdělení MMR se konzultační den na stejné téma bude ještě jednou či dvakrát opakovat (pro velký zájem veřejnosti). Tzn. máte ještě možnost zúčastnit se, datum se předpokládám objeví na webu MMR.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2006 10:10 | wrana

děkuji vám za tyto dva příspěvky,protože jsem majitelkou nemovitosti,ne restituent a ani nevíte,jak to všechno štve mě a kolik problému mi regulované nájemné a obč.zákoník přináší.V současné době reg.nájemníci začínají navrhovat uvolnění bytu za tučné odstupné,případně k tomu podepsání fingovaných výměn za účasti realitních kanceláří
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2006 9:45 | jupík

Škoda, že jsem o této akci nevěděl. Určitě bych se zúčastnil a vznesl několik dotazů. Např., který magor vymyslel, že nájem se bude odvozovat od tržní ceny bytu? Je mi sice jasné, že nějaké "měřítko" se musí najít, ale zrovna tohle? Jako by někdo předpokládal, že je rozdílná cena cihly, betonu, oken, atd. A když se bude stavět v Praze, tak bude cihla za 50,- Kč, kdežto v Ústí nad Labem bude jen za 5,- Kč. Tak to totiž vypadá, protože v Ústeckém kraji v některých místech se cena nájmu zvyšuje o závratných 2,3%. To si zase namažu kapsu jakožto majitel nemovitosti !!! Ze 17,60 Kč/m nájem stoupne na 18,- Kč/m.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Hudeček

politik, primátor Prahy

Renáta Kadlecová

ředitelka Fondu pojištění vkladů

Tomáš Hudeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Renáta Kadlecová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services