Diskuze - Nový stavební zákon: více staveb bez ohlášení a st

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 273 komentářů)

14. 3. 2013 21:52 | Martin Horňák

Se divím že ještě nechtěli zaměření od geodetů a zápis do KN. Obdivuju vaši výdrž.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2012 21:28 | Pozlovská Milena

Dobrý večer,potřebuji radu.Postavila jsem na stavebním místě kůlnu-přístřešek dřevěný 5x3,5m výška 2,5m,3 strany jsou obité dřeven.palubkami.Přístřešek-ků lnastojí na 6 beton. dlaždicích, není pevně zakotven do země.Stavební odbor chce po mně projektovou dokumentaci s kulatým razítkem. Je v právu nebo stačí jen to ohlásit.Děkuji předem za radu.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2012 15:18 | Alena

Přečtěte si můj příspěvek, a pokud jsou na vašem úřadě stejní borci jako v Plzni, tak vás lituji. Moje bouda na nářadí je 2x2m.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2012 15:12 | Alena

Abych si mohla umístit na trávník na mé zahradě celodřevěnou montovanou boudu na nářadí(vel. 2x2x2m), bez přívodu proudu a vody, koupenou již hotovou v Baumaxu jako skládanku, běhala jsem na stavební úřad v Plzni tři čtvrtě roku. Musela jsem předložit projekt vypracovaný firmou s kulatým razítkem, několikastránkovou zprávu od hasičů, vyplnit několikastránkový dotazník, přijmout několik doporučených dopisů od stavebního úřadu, běhat na úřad na jednání o této "stavbě", vyvěsit na plot po dobu jednoho měsíce záměr své stavby s podrobným plánkem, zaplatit spoustu peněz za projekt a hasiče a v neposlední řadě stavebnímu úřadu. Nakonec jsme s manželem složili boudu za 2 hodiny. Je nepředstavitelné, kolik lidí se zabývalo jednou malou boudou na našem trávníku. jen musím dát pozor, abychom s boudou nepohnuli o kousek dál, to by celé povolovací řízení muselo začít od začátku znovu.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 8. 2012 15:18 | Timetraveller

Naprosto trystní (po R se píše Y!) je jak někdo dokáže v diskusi o stavebním zákoně řešit čestinu. Asi ňejakí zakompleksovaný czešťynář v dúchodu, co?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 7. 2012 10:55 | Radim Luzar

Naprosto s Vámi souhlasím a docela mě Váš komentář pobavil. Vím, že ne každý ovládá pravopis dokonale, ale proč se takoví lidé nejraději zapojují do všemožných diskusí? Samostatnou kapitolou jsou "antidiakritici".
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2012 12:06 | jan boštík

stavební povolení kvůli plechové garáži se dá vyřídit přímo od firem, více v článku zde: http://www.svet-garazi.cz/cz/plechova-garaz--potrebuje-stavebni-povoleni a http://www.siebaucz.cz/cz/sluzby/stavebni-cinnosti-a-pripravenost
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2012 11:41 | Gaba

Dobrý den.Potřebuji poradit co mám dělat. Potřebuji zastřešit terasu na RD rozměru 9m2.Potřebuji k tomu projektovou dokumentaci,souhlas sousedu a stavební dozor?Na stavebním uřadě to vyžadují.Děkuji za Vaši odpověď.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2012 19:17 | JAroslav Orlík z Jezdkovic

Dobrý den, když čtu Váš komentář, paní Vlasto, vyjevuje se mi polský film Sexmise. Tam taky byly samé ženy. Až na šéfku, což byl chlap za ženskou převlečený. Chtělo by to, paní lssto, promrskat trochu češtinu. To je opravdu tristní, jak píšete.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2012 17:17 | Vlasta Nováková

Jsme Společenství vlastníků a od Magistrátu jsme si zakoupily pozemek okolo domu. Pozemek má rozlohu 1288m2. tento náš pozemek si chceme oplotit aby nám na vysetou trávu nechodily cizí lidi a pejskaři. Plot v zadní části domu bude vysoký 1,80m a v přední části bude plot vysoký 1,5. Na stavebním úřadě, když jsme podaly ohlášení tak nám všechny podklady vrátily s tím, že je to veřejné prostranství. Jak dále máme postupovat jelikož na vešekeré opravy nasšeho domu a pozemku investujeme nemalé finanční prostředky. Děkujeme za Vaši odpověď. Nováková
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 6. 2012 11:05 | Holý Stanislav

Dobrý den, chci postavit chatku o velikosti 4x7m bez el.sítě a vody.Potřebuji stavební povolení nebo stačí ohláška?
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2012 13:23 | milestra

Citace - PospisilLadislav / 19.02.2012 17:38

Dobrý den.Potrebuji poradit co mám dělat.Před 2 roky jsem koupil RD od RK a po roce mi přišlo, že mám odstranit stavbu ktera je současti domu. Jedna se o stavbu prasečiho chliveku dřevárky a sklad uhli. Ve smlouvě mám uvedeno, že na předmětu převodu neváznou žádná zástavní práva, věcná břemena, exekuce, ani jiné právní vady. Musím tyto stavby odstranit které stojí 35 let. Děkuji.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2012 11:55 | Radka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co je potřeba vyřídit při přestavbě garáže na zahradní domek? Zastavěná plocha je 51m2, úpravami nedojde ke zvýšení půdorysu, nebude zásah do střechy, pouze dojde k zazdění garážových vrat, z jedněch bude okno a druhé se zmenší na vchodové dveře. Děkuji za odpověď
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2012 23:16 | Iva

Dobrý den, syn by si v půdním prostoru našeho rodinného domu chtěl pořídit byt-3 pokoje, kuchyň, WC, koupelna. Zastavěná plocha RD je 157m2 i s verandou(5m2). Nebude prováděn žádný zásah do půdorysu domu ani do střechy, je potřeba žádat o stavební povolení nebo postačí ohlašovací povinnost. Děkuji za odpověď.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 4. 2012 12:36 | Roman Matzal

Dobrý den,potřebuji poradit-kolik metrů od hranice pozemku může stát chata nebo dům?Bývalo to 1,5 m.Teď sem to ve stavebním zákoně vůbec nenašel.Děkuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2012 17:38 | PospisilLadislav

Dobrý den.Potrebuji poradit co mám dělat.Před 2 roky jsem koupil RD od RK a po roce mi přišlo, že mám odstranit stavbu ktera je současti domu. Jedna se o stavbu prasečiho chliveku dřevárky a sklad uhli. Ve smlouvě mám uvedeno, že na předmětu převodu neváznou žádná zástavní práva, věcná břemena, exekuce, ani jiné právní vady. Musím tyto stavby odstranit které stojí 35 let. Děkuji.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2012 10:18 | Vlasta Kroupová

Dobrý den, mám dotaz ohledně přestavění půdy na bydlení. Střecha se nezvedá, obvodové zdi rovněž. Je to vlastně vestavba, tři pokoje, koupelna, WC. Stačí ohlášení, nebo musí být stavební povolení?Dle nového zákona jsem pochopila, že to asi není nutné. Děkuji za info
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2012 22:38 | začátečník

Dobrý den. Dělám v domě novou koupelnu a nová okna a také obklady a dlažbu musím to hlásit?Nebo nemusím?Nic totiž nestavím.. děkuji za odpověd
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2012 21:34 | Petr

Dobrý den, přemýšlím o rekonstrukci současné jímky na septik je nutné ohlášení či stavební povolení a projekt od architekta? Děkuji za odpověď
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2012 8:17 | Jindřich Jirotka

Dobry den. Běžná pracovní doba je stanovena nočním klidem. Tj. práce hlučné a rušící mohou probíhat od 6:00 do 22:00 (dle odst. 34), zákona č. 258/2000 Sb.). Nicméně valná většina měst má toto upraveno nadále vyhláškou a to zejména v obytných zónách, kde se obyčejně rozlišuje všední den a víkend (popř. svátek).
Doporučuji podívat se na webových stránkách Vašeho města, popřípadě kontaktovat městskou policii, která by měla být schopna Vám tuto informaci minimálně poskytnout, v nejhorším případě i dodržování daného na Vašem sousedovi uplatnit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Grondol

podnikatel, Czech International

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Zdeněk Grondol
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services