Diskuze - Nový stavební zákon: více staveb bez ohlášení a st

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 273 komentářů)

7. 1. 2012 1:13 | PETRA Z.

dobrý den,chci se optat.Soused staví rodiný dům a chápu co stavba obnáší,ale je daný nějaký čas,do koloka hodin může používat stavební stroje jako je motorové udusávadlo,kdy se třesou i okení skla a bagr?Máme novorozence a když to je celý den,tak aspoň na večer pro dítě chceme klid na spaní,neboť pán stroje vypíná mezi 22 - 22.30 hodinou.Děkuji Petra Z.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2011 19:47 | lol

A vy je chcete naprášit že ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2011 7:47 | J.Lipina

Dobrý den. Mám specifický dotaz. Pronajal jsem si před půl rokem nemovitost za účelem bydlení i podnikání v oblasti cestovního ruchu (ubytování pro 11 osob) a k mému překvapení jsem zjistil, že budova nebyla zkolaudována ani pro daný účel, ani pro bydlení. Majitel tedy po třech měsících zkolaudoval kuchyň i jídelnu, ale ubytovací část ne s tím, že je tam lůžek 10 a že to kolaudační rozhodnutí nevyžaduje. Kde je tedy pravda? Nezdá se mi, že by mě někdo nechal ubytovávat zákazníky v budově, která prošla celkovou rekonstrukcí s dodatečným stavebním povolením, ale bez kolaudace.(!) Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2011 19:23 | Semecká Renata

Ještě jednou já jsem tam napsala špatně kolik let již bydlí v nezkolaudovaném rod. domu, bydlí v něm od r. 2002 je to 9 let a to mají stavební povolení asi z roku 1999. Děkuji
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2011 19:20 | Semecká Renata

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, naši sousedi s dítětem bydlí p let v nezkolaudovaném rodinném domu, ani vypouštění odpadních vod nemají povolené, jsou postižitelní? A od jakých st. institucí? Děkuji za odpověď.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2011 15:38 | vita.jahoda

oused opírá o zed mého domu různé prkna, žebříky ,staré okna ma na to právo děkuji za odpověd .Jahoda Vítězslav
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2011 13:38 | Milan

Dobrý den chci se zeptat, mám byt a provedl jsem celkovou rekonstrukci elektroinstalace stím, že jsem to neoznamoval na stav.úřad, revizní zprávu jsem od provedéné práce dostal. Tak nevím zdali jsem to měl hlásit nebo to mám hlásit ještě dodatečně. Jaké stím mohou být problémy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2011 16:43 | Musílek

Pokud jste se nedovolal ani na stavebním úřadě, máte smůlu. Pokud Váš stavební záměr neporušuje žádné předpisy a soused vysloví nesouhlas s Vaším záměrem, je zcela v kompetenci stavebního úřadu, zda jeho námitku zamítne jako neodpodstatněnou.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2011 1:20 | Bert Š.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda li se tou zastavěnou plochou u objektů s rozlohou menší než 16 metrů čtverečních myslí i opěrné trámy...myslím tím přesah střechy a její "podepření" mimo základovou desku domu. Děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2011 16:27 | pavlis

Odpovídá tady vůbec někdo na ty dotazy??
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2011 20:59 | Honza

Jestli někdo máte zkušenost a víte tak poraďte. Vlastním RD, dodělávám půdní vestavbu a potřebuji namontovat 3 střešní okna. Bohužel jsem narazil na stupidního souseda který mi v tom brání a nedovolal jsem se ani na místním stavebním úřadu. Ačkoli jeho barák je od mého cca 10m, mezi námi je ještě jeho dvůr, tak že ze střešních oken mu nemohu vidět ani na ten dvůr natož pak do jeho bytu jak on uvedl jako důvod jeho nesouhlasu. Jaké je řešení?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2011 13:39 | Petr Juráň

Dobrý den, jsem OSVČ, zabývám se výrobou nábytkových nohou a zábradlí. Současné výrobní prostory jsou pro mě zcela nedostačující, proto chci přestavět hospodářskou budovu, která je v mém vlastnictví, na stolařskou dílnu. Bude nutné tuto stávající budovu zvětšit, aby vyhovovala mým požadavkům. Bohužel jsem se dozvěděl na Stavebním úřadě Bystřice pod Hostýnem, že při této přestavbě na provozovnu k výrobě, musí veškeré stavební práce provádět stavební firma s potřebným certtifikátem. Mě osobně se v platném Stavebním zákoně tuto informaci nepodařilo nalézt.Původně jsem měl představu, že část stavebních prací, hlavně bourací a jiné drobné práce, jako jsou např. omítky..., budu řešit svépomocí a od firmy si nechám postavit hrubou stavbu. Chci Vás požádat, jestli mi můžete s tímto problémem poradit. Protože zatím nemám žádné zaměstnance, znamenala by pro mne nutnost všechny stavební práce zadat odborné firmě, také nutnost celý projekt odložit. V této ekonomicky nejisté době si nemůžu dovolit vzít milionový úvěr. Dejte mi, prosím, vědět, jestli je opravdu nutné všechny stavební práce řešit přes autorizovanou stavební firmu. Děkuji předem za Vaši odpověď. S pozdravem Petr Juráň
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2011 11:06 | Milena Dobiášová

Dobrý den,ráda bych se dověděla, zda musím v současné době podat ohlášení při přestavbě bytového (koupelnového) jádra za zděné - beze změn stávajících příček. Děkuji,Dobiášová
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2010 9:23 | Miloslav Zítek

Dobrý den. Chceme přistavět k RD sendvičovou (2x4") přístavbu místo stávající a nevyhovující přístavby z 60. let. Půdorys by byl asi o 120 cm širší, jinak délka stejná s domem a "vyhnat" do patra = stav. povolení. Stavitelka však trvá na detailním zakreslení všech stávajících vnitřních dispozic s odkazem na stav. zákon. Včetně sklepa i půdy. Chápal vych výškové měření vzhledem k návaznosti podlah, ale zbytek se mi zdá být zbytečný. Děkuji za odpověď. Zítek
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2010 9:44 | Eva

Dobrý den, můj dotaz je na téma - Výměna oken u nemovitosti v historické části města. Stará špaletová okna, která netěsní a která mají život již za sebou bych chtěla vyměnit za eurookna, tzn. dřevěná, stejné barvy, stejných tvarů, stejných rozměrů. Nejedná se žádný zásah do charakteru ani fasády, ani oken. Otázka: Jaký je běžný postup, je nutné žádat o stavební povolení nebo stačí pouze ohlášení na stavebním úřadu? Děkuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2010 14:46 | Jaromír Janota

Dobrý den,
prosím o radu ohledně oznámení stavby pergoly. Ta by byla přistavěna ke garáži z její spodní strany směrem do zahrady. Jednalo by se pouze o trámy upevněné v betonových patkách a zastřešení pergoly prkny a střešní lepenkou. Její rozměry by se pohybovaly dle možností mezi 16 - 20 m2. Na odboru výstavby nás informovali, že je potřebný souhlas sousedů. To by snad nebyl problém, protože pergola je žádným způsobem nemůže ovlivnit ani omezit. Ale přesto tu problém je, a to se sousedem, jehož nevelký pruh pozemku se nám po revoluci objevil vprostřed zahrady (pod ním je kanalizace a pozemek zřejmě nebyl v minulosti městem vykoupen nebo se doklady o jeho vykoupení ztratily). Tato situace nám přinesla mnoho nepříjemností, protože s vlastníkem není možná dohoda o odkoupení tohoto pozemku (jednání s ním nebyla úspěšná ani pro mnoho jiných občanů včetně městského úřadu). Tak jsme získali souseda, který nám půlí zahradu na dvě části. Jeho úzký pruh pozemku je zcela bezcenný pro něho (slouží pouze k vydírání) a pro nás má cenu jedinou - a to, že ho máme vprostřed zahrady. Hlavní problém vyplývá z toho, že se tak stal naším sousedem a my ho musíme jako souseda žádat o povolení. Jde o absurdní situaci a rád bych věděl, zda je v tomto případě jeho souhlas nutný ( stavba je samozřejmě v potřebné vzdálenosti od jeho pozemku)Děkuji moc za Vaši odpověď. Jaromír
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 5. 2010 10:43 | Zuzana

potřebovala bych poradit. V roce 2007 jsme žádali o stavební povoleni na stavbu rodinného domu. Bylo nám řečeno, že do 150 m2 zastavěné plochy stačí ohlášení stavby. Letos v únoru jsme se chtěli nastěhovat a proto jsme podali oznámení o záměru užívat stavbu. Pán na staveb. úřadě, který naši stavbu povoloval nám oznámil, že podle nového zákona musí být dům dokončen podle stavební dokumentace, tudíž i zateplení a venkovní omítka, což nám chybí. Od známých vím, že jim jiní úředníci dům zkolaudovali i bez venkovní omítky. Kolaudaci, nebo jak tomu teď říkají potřebuji, protože mi brzní peníze z banky na dokončení. Ani v bance nevěděli, proč s tím dělají takový problém. Předem děkuji za odpověď. Zuzana
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 4. 2010 10:26

myslím, že lze užívat věc na pilotech, jelikož ta není pevně spojena se zemí, otázkou zůstává, vyřešení sítí, elektro, voda, odpad
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 4. 2010 0:14 | jarek

přistavěli jsme si k starši hospodařske budově přistavbu na stavebni povoleni i architektovi a stavebnimu učadu jsme jako duchodci dali dotaz zda mužeme v nově postavene budově bydlet bylo nam řečeno že neni problem přidělit čislo popisne tak jsme stavěli zateplili vyměhily okna no vyměnily jsme skoro vše za nove ted jsme zkolaudovaly a bohužel stavba byla kolaudovana jako hospodařska budova čislo nedostanem žadne ani evidenčni z duvodu nizkeho strpu a otvoru schodiště neodpovida normě nemužem se vyrovnat s tim že projektovou dokumentaci nam schvalili na 2m strop a my jednu cihlu přidali ze strachem že bude problem,žadost o kolaudaci jsme podali v listopadu a zaroven vypověd z bytu3měsični jenře stavebni uřad nějak nestihl kolaudaci tak jsme nyni bez trvaleho bydliště na dotaz co ted s tim nam bylo řečeno že at si pořidime po box,a bydlime že pod souhlas se napodepiše tak prosim poradte jak dale stalo nas to hodně prace o penězich nemluvě,
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2010 9:16 | Petr

Mam postavenou stavbu na dvore cca5let,je postavena na cerno ma asi 45m2 vyska cca5metru,poradte mi co se stane pokud chci Budovu Zakreslit do Katastru,Stavba nebyla Ohlasena ani zadne stavebni povoleni,a jeste ma Spolecnou zed ze sousedem,Pozemek vedle se ted prodava a ja musim Stavbu nahlasit prosim poradte co se asi stane dekuji sedlacek,muj meil je mujpetulka@seznam.cz
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Kamil Vacek

podnikatel a investor

Marek Dalík

lobbista a podnikatel

Kamil Vacek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Marek Dalík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services