Diskuze - Nový stavební zákon: více staveb bez ohlášení a st

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 273 komentářů)

19. 11. 2009 18:58 | F.Jaroš

Přestěhovali jsme se s manželkou z Kralup nad Vltavou do České Lípy. V minulém bydlišti jsme si nechali prosklít dvě lodžie, z nichž jedna každá má prosklený prostor 6x 1,5m. Udělení stavebního povolení proběhlo předáním žádosti na stavebním odboru MěÚ, a do jednoho týdne jsme obdrželi schválení stavby. Se stejným optimismem jsem požádal o stavební povolení na stavebním odboru v České Lípě a nestačil jsem se divit nad požadavky, které podmiňují udělení stavebního povolení. Jedná se o prosklení plochy cca 4 x 1,5m. Je požadována stavební dokumentace, výpis z katastru a souhlas sousedů a ostatní požadavky jsem už ani nedoposlouchal, protože jsem byl skutečně zaskočen. Můžete mi sdělit laskavě, jestli existuje nějaký zákonný argument, kterým mohu přesvědčit zdejší úřad? V době kdy se hovoří o úsporách všech možných energií mi připadá postup zdejšího úřadu absurdní. Mimochodem tento postup je důvodem, proč mnoho dalších domácností od tohoto záměru upustilo.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2009 19:05 | Líba

Chceme si postavit na okraji našeho lesa malou chatku na rekreaci, ale Obec nechce zařadit pozemek do územního plánu, protože to není v blízkosti vesnice. Rádi bychom se vyhnuli konfliktu s úřady, a proto bychom chtěli stavbu postavit např. na pilotech. Je to reálné?
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2009 7:45 | Ilona

Prosím o radu,na zahradě si chceme postavit pergolu,paní se kterou sousedíme mi řekla že si ji máme postavit min.2metry od jejího plotu.Jelikož zahrada je úzká tak by jsem to měla postavené v prostředku zahrady což mi nevyhovuje a nebylo by to ani esteticky pěkné.Sama má všechno postavené na černo bez ohlášky(k čemu se bohužel sama přiznala).Zděnou kůlnu pro slepice,vysokou 3metry, má 20cm od našeho plotu.Máme si prý postavit pergolu tam,tam ji to vadit nebude.Musím mít na tuto stavbu 3,5x4metry povolení?Co dělat v případě že by mi nedala souhlas ke stavbě?Což asi nedá.Je to strašné když Vám má někdo říkat kam si máte na svém pozemku co postavit.Každý to chceme mít přece hezké.Děkuji
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2009 8:21 | Pavlína

Poslanci schválili paskvil. Nic se nezjednodušilo, ba naopak i při stavbě zahradního domku 2,2x3 m musíte obejít všechny sousedy a poníženě žádat o souhlas, i když má bouda stát 12 m od hranice jejich pozemku. Stačí, aby jeden ze sousedů souhlas nedal a jste v háji. Musíte nechat vypracovat stavařem projekt a další nezbytnosti k ohlášení stavby. Nic na věci nemění, že jste koupil "stavebnici", kterou za odpoledne sám smontujete. Berou jen horentní platy a nic kloudného neudělají.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2009 8:16 | Pavlína

Poslanci schválili paskvil. Nic se nezjednodušilo, ba naopak i při stavbě zahradního domku 2,2x3 m musíte obejít všechny sousedy a poníženě žádat o souhlas, i když má bouda stát 12 m od hranice jejich pozemku. Stačí, aby jeden ze sousedů souhlas nedal a jste v háji. Musíte nechat vypracovat stavařem projekt a další nezbytnosti k ohlášení stavby. Nic na věci nemění, že jste koupil "stavebnici", kterou za odpoledne sám smontujete. Berou jen horentní platy a nic kloudného neudělají.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 8. 2009 19:56 | Pavel

Dobrý den,jaká byla odpověď?Děkuji za zprávu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2009 10:44 | Petra

Dobrý den, máme úplně stejný problém jako "09.05.2009 11:18, Jiří" Existuje, prosím, nějaká tolerance? Děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2009 10:43 | Petra

Dobrý den, máme úplně stejný problém. Existuje, prosím, nějaká tolerance? Děkuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 7. 2009 18:14 | indove

teda pan stehlík je chytrý,já smekám,takhle se musí na úředníky, kteří nechtějí mít s ničím nic společného,nejlépe vyřiďte si to a neotravujte
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2009 13:01 | Franta-Praha

Chtěli bysme pořídit montovanou halu. Je potřeba na stavbu takovéto haly vyřizovat stavební povolení? Na webu firmy HWT píšou, že se snad dá postavit něco jen na jakousi ohlášku.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2009 11:18 | Jiří

Postavil jsem dřevěný plaňkový plot, výšky 1,7m a to přesně v linii spojnice hraničních bodů mého a sousedního pozemku, které byly označeny úředně oprávněným inženýrem a v souladu s jím zpracovaným geometrickým plánem. Celý plot je v podstatě na mém pozemku a to cca 5 cm od spojnice hraničních bodů. Pouze hrany několika betonových patek přesahují cca 20 cm nad okolní terén a zasahují cca 10 cm do sousedního pozemku. Majitel sousedního pozemku požaduje posunutí plotu o těchto 10 cm, které přesahují na jeho pozemek. Sdělte mi prosím jaká je zákonem stanovená tolerance (+/-) vzdálenosti od spojnice vymezených hraničních bodů pro účely výstavby pevnéhoi oplocení pozemků. Případně přesné, zákonem stanovené znění. Pokud by byla totiž tolerance větší než 20 cm, pak se domnívám, že plot posunovat nemusím. Děkuji
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2009 11:02 | Jiří Špalek

Postavil jsem dřevěný plaňkový plot, výšky 1,7m a to přesně v linii spojnice hraničních bodů mého a sousedního pozemku, které byly označeny úředně oprávněným inženýrem a v souladu s jím zpracovaným geometrickým plánem. Celý plot je v podstatě na mém pozemku a to cca 5 cm od spojnice hraničních bodů. Pouze hrany několika betonových patek přesahují cca 20 cm nad okolní terén a zasahují cca 10 cm do sousedního pozemku. Majitel sousedního pozemku požaduje posunutí plotu o těchto 10 cm, které přesahují na jeho pozemek. Sdělte mi prosím jaká je zákonem stanovená tolerance (+/-) vzdálenosti od spojnice vymezených hraničních bodů pro účely výstavby pevnéhoi oplocení pozemků. Případně přesné, zákonem stanovené znění. Pokud by byla totiž tolerance větší než 20 cm, pak se domnívám, že plot posunovat nemusím. Děkuji
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 5. 2009 16:56 | pavel

rád bych se dověděl zda je nutné dtavební povolení na stavbu zahradní chatky asi 6krát 8 m.zděnou ,kterou si chceme postavit na pozemku jako sklad nařadí na pole a odpočinek , bez jakychkoli připojek el, plyn atd. jaky je postup a zda je třeba povolení nebo jen ohlášení st.úřadu . děkuji p.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2009 17:31 | mirek

dobri den chtšl bych se zeptat jestli dostanu elektřinu na pozemek pokud nemam stavebni parcel a je to pořad orna puda,ale je to v řizeni děkuji za odpověd
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 4. 2009 19:46 | Jitka

Potřebovala bych poradit zda je nutné stavební povolení v případě, že budeme na garáži rozšiřovat a měnit vrata. Garáž je umístěna pod bytovým domem, tvoří s ním celek, nad garáží se nachází 3 bytové jednotky, celkem je ve dvou vchodech v domě 18 bytových jednotek. Musí s výměnou a rozšířením souhlasit všichni obyvatelé domu?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2009 10:19

Ráda bych věděla jestli se tato rada týká i mého problému. Děkuji pana stehlika za odpověd. Miroslava
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2009 10:03 | Miroslava

Ráda bych si postavila pergolu, ale nedostanu se na dva metry od plotu.Poradte me co mám dělat?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2008 16:32 | stehlik

prodejte metr pozemku okolo hranice pozemku někomu z rodiny a máte povolení nato tata
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2008 16:05

o
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2008 16:03 | Mirek

Dobrý den,mám dotaz ohledně vybudování sklepa na pozemku který mám ve svém vlastnictví jedná se o oblast mimo vesnici takže přes pozemek mi nic nevede kromě elektřiny kterou mám v kůlně na nářadí a daná kůlna příjde zbourat,kolem je orná půda kde chci pěstovat ovoce,můj dotaz zní kolik metrů čtverečních můžu využít pro stavbu sklepa na oznámení u příslušného úřadu.moje představa je 30m2 pujde to na oznámení hloubka by byla 3m.Všem děkuji za odpověď moc mi to pomůže.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Jiří Devát

manažer

Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Devát
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services