Diskuze - Nový stavební zákon: více staveb bez ohlášení a st

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 273 komentářů)

19. 9. 2008 10:17 | Pavla

No, já docela ten nový zákon nechápu. Chceme stavět hospodářskou budovu částečně na pozemku, kde leží dům a částečně na pozemku, který jsme koupili kvůli příjezdové cestě. Paní na stavebním úřadě v DĚTMAROVICÍCH nám nejdřív řekla, že bude problém s příjezdovou cestou, protože bude navazovat na trvalý travní porost a ne na komunikaci(ale kdybychom tu příjezdovku udělali na černo, tak zase by byl problém). Potom nám zase řekla, že hospodářská budova nemůže být tam, kde stojí barák a ve finále nám řekla, že budeme muset tu hospodářskou budovu ohlásit. Přitom když jsem zákon pročítala na netu, tak podle § 103 odst. 1) to nemusíme ani ohlašovat. Tak buď paní neumí číst, nebo je ten zákon špatně napsaný.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2008 11:52 | Já blbec

Je to na hlavu. Někdo si postaví celý dům a stačí mu ohlášení, a já blbec musím na ubourání 50cm nenosného panelu v paneláku shánět podklady na stavební povolení.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2008 13:02 | tonda.p

dobry den rad bych vedel jestli potrebuji povoleni,kdyz menim stresni krytinu na rd a kolik takove povoleni stoji.pdekuji za odpoved.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2008 11:17 | Karla Höklová

Dobrý den, koupili jsme dům do kterého je jen vstup přes potok. Je to jediný přístup na náš pozemek. Nemáme možnost zaparkovat auto, popřípadě přenést jakákoliv větší břemena.Můj dotaz zní:Kdo je povinnen zajistit přístup do domu, když potok není v našem vlastnictví a jiného přístupu na náš pozemek není. Děkuji za odpověď
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2008 8:40 | Luboš Werner

Chtěl bych postavit na parcele zahrada roubenou chatu na klíč bez dodání základové desky . Tu budu dělat sám.jedná se o 35m2 zastavěné plochy . co vše budu muset před zahájením zajistit a jaké doklady budu muset předložit ? přípojka pouze elektrika a domácí čistička . chtěl bych to k trvalému užívání. děkuji.
+52
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2008 12:35 | jirka

Tak to jsem se docela pobavil.....ohlášení stavby-stačí napsat dopis.podklady pro ohlášení stavby dáváme dohromady už 5 měsíců slovy pět měsíců a nebere to konce.buď náš stavební úřad tomu nerozumí,nebo se autor článku plete. jirka
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2008 20:03 | Josef

Dobrý den. Budeme na panelovém domě dělat novou střechu a chceme při tom ubourat nefunkční komíny pod úroveň střechy. Potřebujeme na odbourání nějaké povolení. Děkuji
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2008 14:22 | Barbora

Koupili jsme pozemek, který už leta užívali obyvatelé řadovky, která stojí za pozemkem. Nájem neplatili, bývalý majitel to po nich nevyžadoval. Teď mají tito lidé pocit, že pozemek má být jejich a chtějí část toho pozemku od nás odkoupit, což však my nechceme, chceme tam stavět rodinný dům a nemáme zájem si ten pozemek jakkoli zmenšovat. Na místním stavebním úřadě nám řekli, že po nás budou požadovat SOUHLAS všech majitelů okolních pozemků (tedy i těchto lidí), a že pokud ten písemný souhlas od nich nezískáme, tak s nimi máme jednat tak dlouho, až ho od nich získáme... Tzn. zřejmě dokud těmto lidem neustoupíme a neprodáme jim kousek toho našeho pozemku, tak oni nám nikdy nepodepíší souhlas s tím, abychom na tomto pozemku stavěli rodinný domek... Je tento postup stavebního úřadu správný? Jaké máme šance se tomuto postupu bránit, pokud to tak není?
Děkuji za radu, Barbora
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 1. 2008 14:08 | Fousek1

Podle jakého stavebního zákona bude probíhat kolaudace stavby RD započatá v r. 2004?
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2007 18:17 | Ivo Skřeček

Zajímalo by mě jestli na provedení stavby musí být Firma zapsaná v obchodním rejstříku nebo stačí jen fyzická osoba se živ. listem, a ještě jestli stavbu musí provádět jedna firma(na klíč) nebo je možné provádět stavbu tkzv. dodavatelsky to zn. jedna firma hrubou stavbu druhá firma střechu atd. Děkuji za odpověď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2007 20:15

Nový stavební zákon to je jeden obrovský paskvil.Přál bych poslancům,kteří pro něj hlasovali,aby měli úředníky jako mám já.31.8.07 jsem dal na st. úřad v Jesenici u Prahy žádost o st. povolení,ale mé rysy ztvrdly,když mi úřednice st. úřadu sdělila,že ho budu mít tak za ČTYŘI měsíce Všechny podklady jsem měl v pořádku,marná byla prosba o urychlení žádosti,ačkoli jsem úřednici prosil,že budu tavět dřevostavbu a dům má jít do výroby koncem měsíce října letošního roku. Stavět chci přízemní dům,jelikož máme dceru ZTP3 a bude pro nás lepší přízemní dům. Ale plocha je větší 150m2,tak musím žádat o st.povolení. Nevím co mám dělat,díky liknavosti úřednic st. úřadu v Jesenici zaplatím nejspíš firmě poplatek za skladování našeho domu,státu vyšší dph o 4% a ještě zdražení po novém roce,tak to odhauji tak na 500000kč. Tak vládo a úřednice st.úřadu děkuji.
+60
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2007 10:16 | MOŇASEK

Nový zákon.... zjednoušení??? Tak o tom si můžeme jen nechat zdát. Já vyřizuji stavební povolení (včetně předcházející územního řízení) cca od jara. Požadavky stavebního technika jsou mnohdy neopodstatněné a zbytečné, nicméně bez nich stavební technik nehodlá pracovat. Představa, že s výstavbou začneme na konci letošního jara, byla zřejmě jen snem a budeme rádi, když začneme příští jaro. Nový zákon lidem ubírá sil, trpělivosti a také určitě krásné idee o životě ve vlastním rodinném domečku. Vyřizovat stavební povolení v našem státě, konkrétně ve Frýdku-Místku, je opravdu příšerné. A kdyby se mě někdo v tuto dobu zeptal, zda-li bych se do celého šíleného procesu vrhla ještě jednou, tak mu jednoznačně povím, že NE. Ne, dokud se podmínky a poměry a také pracovitost stavebních techniků ve F-M nezlepší. Přeji hodně zdaru a sil těm, které celý proces teprve čeká.
+94
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2007 7:09 | staví

Ano, má.
+44
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 8. 2007 0:42 | Petr

Dobrý den, kolega mě straší, že na výstavbu domku 150 metrů čtvereční a víc obytné plochy musím najat stavební firmu. Je to pravda?
+58
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2007 21:01 | Echinus

V rámci procesu povolování v trvalé či dočasné stavby není rozdíl.
Každá stavba lze odstranit, některá jde lépe, jiná hůře ;-) v tomto stavební zákon také nedělá rozdíly.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2007 20:57 | Echinus

Předpokládám, že se jedná o rodinný dům. Záleží na zastavěné ploše rodinného domu. Je-li do 150 m2, postačí ohlášení. Pokud nad 150 m je již zapotřebí požádat o stavební povolení.
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2007 20:54 | Echinus

Záleží na posouzení stavebního úřadu. Bude-li se jednat o stavbu - vyžaduje územní souhlas (stavba do 25 m2).
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2007 22:43

Dobrý den, jsem taky z Frýdku-Místku a nechci Vás strašit, ale já požádala v lednu o 5 staveb. povolení a do dnešního dne, tj. k 31.5. 2007 Staveb. úřad Magistrátu města mně nevydal ani jedno stav. povolení. A jsou to 18 ti milionové akce. Nepomáhají jednání na staveb. úřadě, s primátorkou města ani jednání na Krajském úřadě !! tak držím palce.
+54
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2007 22:43

Dobrý den, jsem taky z Frýdku-Místku a nechci Vás strašit, ale já požádala v lednu o 5 staveb. povolení a do dnešního dne, tj. k 31.5. 2007 Staveb. úřad Magistrátu města mně nevydal ani jedno stav. povolení. A jsou to 18 ti milionové akce. Nepomáhají jednání na staveb. úřadě, s primátorkou města ani jednání na Krajském úřadě !! tak držím palce.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2007 15:39

Dobrý den.Zajímalo by mě.kde se ty změny v zákoně projevují.Já s manželem vyřizujeme povolení ve Frydku Místku a je to hrůza.Už od ledna lítáme po úřadech a stále nemůžeme začít se stavbou.Vždycky si ještě něco najdou,co musíme dodat,je to hrůza!!!Prý to bude až tak v září.Budeme mít pěkný fofry,mysleli jsme si,že v klidu začneme na jaře.Takže zhrnuto:nový zákon stojí za ......!!! K
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Vaněk

kuchař a podnikatel

Jiří Paroubek

politik

Roman Vaněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services