Diskuze - Nový stavební zákon: více staveb bez ohlášení a st

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 273 komentářů)

30. 5. 2007 20:02

Dobrý den. zajímalo by mě, jestli je potřeba ohlášení či stavební povolení, když chci postavit dva kotce pro psa s betonovými základy? nějak se v tom nevyznám.....
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2007 15:13

Dobry den, nejak jsem nenasla tady ze pokud predelavam strechu a nove tam dam okna jako ze tam bude podkrovi, musim k tomuto mit stavebni povoleni? Diky veronika
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2007 23:18 | Vojta - Praha

Mám plně stejné zkušenost Nejspíš to bude tak, když má někdo úřad tak ......
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 5. 2007 13:56 | Jindra

Jak se nový stavební zákon tváří ke stavbám dočasným a odstranitelným konkrétně fotovoltanické elektrárny na polích.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2007 13:08

Ministerstvo pro místní rozvoj upozorňuje, že náročnější papírování mají nově dělat stavební úřady a ne stavebník. "Ten úředník už není pouze ten, kdo říká, doneste mi ještě to, to či ono, ale je ten, kdo si musí zajistit podklady," řekl náměstek ministra pro místní rozvoj Petr Pávek. V praxi je ale skutečnost úplně jiná, pracovnice stavebního úřadu mi řekla, abych si sehnal potřebná potvrzení a donesl je na stavební úřad. Tak kde je pravda?
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2007 8:48

Zdědil jsem starý rodinný domek u kterého je přístavba na uskladnění uhlí. V současné době je nutná oprava stěn této přístavby,nejlépe zbourat a vystavět nové. Vzhled přístavby se nezměmní. Bude nutné ohlášení rekonstrukce nebo je toto možné udělat bez ohlášení. Děkuji za radu.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2007 8:45

Dobrý den, jsem naprosto zmatená z neochotných a protivných úřednic stavebního úřadu Prahy 4. Nedokážu pochopit, proč na spojení dvou bytů (vybourání příčky) potřebuji, mj. změnu užívání. Dokáže mi na to někdo odpovědět?
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2007 21:57

Super !!! Nový stavební zákon pomůže lidem tak akorát do hrobu. Dříve stačila jedna žádost, nyní jelkož úřady nevědí který tiskopis vyplnit, tak pro jistotu nás nechá vyplnit tiskopisy dva. A u staveb, na které nepotřebujete ani povolení a ani ohlášení, to už nevědí vůbec nic. Když potřebuji napojit na uváděnou stavbu vodovodní a kanalizační přípojku, tak je celý Stavební úřad v koncích.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2007 14:05 | Lenka

Radá bych se dověděla, jak moc komplikované je v dnešní době ohlášení stavby v případě rekonstrukce bytového jádra, při které nebude zasahováno do nosných příček bytu, ani měnena dispozice bytu. Postací mi doklad o vlastnictví bytu, situační náčrt, živnostenské listy od firmy,která bude rekonstrukci provádět a doklad o oznámení rekonstrukce na výbor vlastníků domu, ve kterém se byt nachází????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 4. 2007 13:08 | Honza

Již delší dobu pracuji v projekci - dle posledních zkušeností tento nový stavební zákon život komplikuje a prodražuje. Například oplocení pozemku sousedící s obecním pozemkem může provést pouze stavební firma se stavbyvedoucím s denodenní přítomností na stavbě. O stavbě přímo ovlivňující vedlejší pozemek by bylo nanejvýš vhodné informovat majitele apod. Na další vypisování nenormálností zákona nechci nikoho unavovat. Jen věřím, že skutečně NOVÝ a spravedlivý zákon budou tvořit také slušní lidé z praxe.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2007 17:41 | monika

Chceme postavit zahradní domek v zahradkářské kolonii o rozloze 30m a prý je nutné stavební povolení a stavbu zadat stavební firmě.Poradíte
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2007 13:37 | soused

viz dotazy dole: Jsem hnusný nepřející soused. Přijde soused s projektovou dokumentací na rekonstrukci svého domečku a chce po mě souhlas (drzost co?). No tak jo, podepisuji. Soused si zatím zajišťuje další potřebné dokumenty pro ohlášení své stavby. Před uplynutím 30dní svůj souhlas odvolávám a soused je namydlen. A tak stále dokolečka (já mu dám rekonstrukci panečku). Čest práci.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2007 13:30 | ing

dle §160 stav. zákona rekonstrukci domku můžete provádět svépomocí pokud se práce vejdou do § 103nebo104 a k tomu potřebujete stavební dozor (osoba s příslušným vzděláním - stačí i technik s praxí)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2007 18:45 | karel

Podle dnešní informace je připravena novela zákona bohužel její schválení je nejméně půlroční proces. Svoji, úplně stejnou, situaci řešíme také vyhlášením zastavěného území obce a teď zkouším domluvit podání ohlášení dříve než uplyne šedesátidenní lhůta k nabytí platnosti vyhlášení zastavěného území obce. Každopádně jsem díky zákonu a laxnosti úředníků obce nabral nejméně čtyřměsíční zpoždění.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 4. 2007 14:28

Dobrý den,bohužel jsme do konce loňského roku nestihli podat žádost o stavební povolení a po novém roce je vše jinak...naivně jsem se z veškerou dokumentací vydala na úřad a chtěla stavební povolení,tam mi řekli že nově potřebuji "stavbyvedoucího",nikoliv stavební dozor(měla jsem dohodu s projektantem,který jakožto technik to nemůže dělat)....máme vypracovanou projektovou dokumentaci na půdní vestavbu v domě rodičů,kde z půdy,bez dotčení krovů,pokud se nepočítají střešní okna, vybudujeme 3kk o cca 85m2....to vše jsme chtěli svépomocí,neboli za pomoci známých z různých firem.Nechtěli jsme toto zadat jedné firmě z důvodů financí-rozpočet 500tis.kč.Dnes jsem se dozvěděla,že pokud je na toto nutné stavební povolení,musím si půdní vestavbu zajistit dodavatelsky,informaci jsem obdržela od autorizovaného stavitele,kterého jsem žádala o stavební dozor,či jak se to nově nazývá....tak a teď nevíme co vůbec dál?????Mladí si na své náklady a s pomocí rodičů kteří poskytnou prostory rozhodnou vybudovat bydlení a ze všech směrů se valí problémy,poradí mi někdo zda neexistuje jiná možnost????Nespadá toto do §104,odst.2 pís.(a?Díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2007 9:51

Nejsem žádný odborník na stavební otázky, ale vím jedno, že nový stavební zákon je hnuj, lidé kteří ho tvořili bych vykázal do slují v lese Řáholci a nechal bych je celý den žrát žaludy a listí.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 4. 2007 7:29 | Echinus

Dobrý den. Budou-li prováděna střešní okna nová, pak vyžadují stavební povolení. K žádosti o stavební povolení te tedy potřeba doložit zejména projektovou dokumentaci této stavební úpravy a vyjádření dotčeného orgánu na úseku požární ochrany - hasičský záchranný sbor. Takovouto stavební úpravu nemůžete provádět svépomocí, pouze dodavatelskou firmou. K takovéto stavební úpravě je potřeba souhlas vlastníka stavby, nikoli nájemníků. Je-li zde společenství vlastníků jednotek, k žádosti o stavební povolení se přikládá usnesení společenství vlastníků, nikoli souhlas spoluvlastníků. K takovéto stavební úpravě, kde se mění vzhled stavby je zapotřebí souhlas všech spoluvlastníků, který je udělen na shromáždění společenství vlastníků.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2007 20:41 | TOMÁŠ

Dobrý den,může mi někdo poradit jestli potřebuji stavební povolení na montáž dvou střešních oken.Bydlím v bytovém domě v osobnim vlastnictví.Souhlas ostaních nájemníků mám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 3. 2007 23:06

Dobrý den, chtěl bych se nás obrátit s dotazem, kdy po mě stavební úřad může a kdy nemusí (nemůže) chtít měření radonu ke stavebnímu povolení. Jedná se mně konkrétně o stavební povolení k přístavbě rodinného domku, jde o patrovou přístavbu, kde spodní patro tvoří garáž a 1NP obytná místost. Paní na stavebním úřadě byla značně nejistá a naznačila mi, že neví jistě jestli je měření nutné, ale pro jistotu ať si ho nechám udělat. Vzhledem k tomu, že firmy které toto měření provádí, si ho nechají taky dobře zaplatit, Vás žádám o radu, zda je či není nezbytné. Děkuji. Ondra
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2007 12:18 | Echinus

Bohužel žádné jiné řešení pro možnost umístění rodinného domu mimo zastavěné území obce, pokud není schválen územní plán obce a nebo vymezeno zastavěné území obce, stavební zákon nezná.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Jaroslav Vostatek

ekonom

Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Vostatek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services