Diskuze - Finanční plánování podle ZFP akademie I.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 706 komentářů)

9. 4. 2010 19:53 | Sor...

Děkuji za odpověď. Pokud jste ochotem mi poradit, budu se těšit na Váš kontaktní email.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 4. 2010 12:49 | QueenCze

PF ses stane časem extrémně rizikovým produktem, když investuje do státních dluhopisů! Pojištění není spoření. Zajistit se lze luxusně za cca 600,- měsíčně, ženy i levněji!! Investice NE přes banku!! 50% z výnosu si může vzít banka.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2010 17:10 | Jiří

Kombinace sama o sobě je o ničem. Ať se tady na mě páni zprostředkovatelé ze ZFP klidně zlobí, ale kvalitní poradenství není o bouchání životek, ale o hledání správného řešení pro klienta. Poradce by neměl pouze nabízet produkty, ale i životní plán a jiné služby. Teprve na základě zpracovaných materiálu můžeme hledat u renomovaných společností správné řešení pro klienta. S tím jsou spojené samozřejmě produkty, které jsou nastavené na potřeby. O kombinaci bylo spoustu článku a komentářů a myslím si, že je už zbytečné o ní mluvit. Nemohu Vám doporučit žádnou společnost, ne že by nebyly v ČR kvalitní poradenské společnosti, ale přece je to jenom o tom koho potkáte. Jestli chcete pomoci napište zde svůj mail. Pomůžu i zadarmo. Musím Vás upozornit, že Vás šetřit nebudu, nahlédnete pod pokličku a pochopíte mnoho skutečností, které se jen tak snadno nedozvíte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 4. 2010 20:12 | Sor...

Dobrý den, jsem taky obětí ZFP, mám založenou kombinaci a chci se Vás zeptat zda to má cenu platit. Platím celkem 2500kč měsíčne(KZP, IZP, PP...) Chtěl bych se Vás zeptat zda neznáte nějakou kvalitní poradenskou firmu, která by mi nabídla něco lepšího, pač tomu moc nevěřím. Jedná se o moravskosleszký kraj. Předem děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 4. 2010 12:39 | Jiří

Napíši to asi tak, máte dva životní produkty, které neplní hlavní úlohu a to je kvalitní zajištění rizik, neznám Vaše finanční potřeby, ale částky které jste uvedl, bych nesjednal ani psovi. Máte sjednaný produkt Live, myslíte si, že plnění tohoto produktu a zároveň nedostatečný výběr rizik Vám bude vyhovovat až do věku 75let? Produkt Vám pomalu nic nezajistí, maximálně trvalé následky, smrt úrazem a tělesné poškození, ale vážné choroby, pracovní neschopnost, denní odškodné, invalidita atd. Vám bude vždy u tohoto produktu chybět. Vaše situace se bude neustále měnit a potřebujete produkt, který Vám dokáže vyhovět kdykoliv. Co se týče 81DV o tom je škoda mluvit, další KŽP který nic neřeší, maximálně daňové úlevy, ale nezapomeňte že na konci musíte zdanit výnos a v případě zrušeni smlouvu budete muset daňové úlevy vrátit. Z 81Dv nemůžete vybírat. Nebuďme naivní, jaká je životnost KŽP? 5-10let? Pochybuji, že již dnes zastaralý produkt budete platit až do svého důchodového věku. Když započítáte veškeré poplatky a 3% předpokládanou inflaci, tak si buďte jistý, že se Vám peníze v těchto produktech budou znehodnocovat.
Jste, mladý a platíte 500,- do PF který není dnes pro mladé lidi dostatečně zajímavý. Navíc bych nikdy neinvestoval do PF, který klame spotřebitele. Kdyby jste měl 45let a více, tak bych Vám PF i doporučil. S PF to bude v budoucnu ještě hodně zajímavé
Pokud Vám mohu poradit, sjednejte si produkt podle svých možností a finančních potřeb které zjistíte pomocí analýzy a softwaru, který dnes má mnoho poradenských společností. Je to nedílnou součástí kvalitního servisu. Investujte např. do OPF, nenechte se přemluvit do IŽP, je daleko dražší než OPF. Pamatujte si jedno, pojistky jsou od toho, aby Vás pojistily, nemůžeme je brát jako efektivní nástroj pro investice. Penzijní připojištění bych snížil na 100,- Dnes se můžete zajistit na milionové částky už i za pouhých 300 -500,- měsíčně a zbytek zainventovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2010 20:32 | Michal

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu.V roce 2005 jsem se nechal upsat do těchto pojistek jednou nejmenovanou společností, za účelem naspoření peněz do budoucna. Jelikož nemám v tomto oboru žádné zkušenosti, proto bych uvítal názor odborníka na takto nastavené smlouvy. Jsem absolvent VŠ stavební (25let), momentálně nezaměstnaný. Jsou to penzijní připojištění ČP(loni převod na AEGON). Platba:jednoráz. 6 000 Kč/rok. Dále kapitálové život.pojištění ZFP-LIVE + úraz 2BN (Kooperativa), pojistná doba 54 let, smrt 100 000kč, trvalé následky 200 000kč, tělesné poškoz. 25 000kč. Platba: 500 Kč/měsíc.A důchodové pojištění 80DV(předloni převod 81DV- Kooperativa) pojistná doba 41 let, pojištění pro případ dožití 355 267kč. smrt, úraz – nesjednáno. Platba: 6 000 Kč/rok. Nedávno jsem se setkal s nezávislým poradcem a ten mi navrhl poslední 2 smlouvy vypovědět. Co si o tom myslíte?
Děkuji za radu S pozdravem Michal N.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 3. 2010 22:54 | kiwii.cz

Jestli seznámením myslíte poskytnutí informací a aktuální nabídce ZFPA, rád bych se o ní dozvěděl. Mohl bych s vaší pomocí překalkulovat mou starou tabulku, která jasně dokazuje relativní nevýhodnost nebádky ZFPA. Za posledních několik let se nenašel nikdo ze ZFPA, kdo by mé výpočty vyvrátil anebo kalkulací doložil opak mého tvrzeni. Díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2010 22:49 | kiwii.cz

Vážená Anno, nevím jak mnou předložená fakta souvisí s tím, pro koho eventuálně pracuji. Bohužel vás musím zklamat. Pracuji jako konzultant v IT. Vzděláním jsem také ekonom. S žádnou finanční společnosti nemám nic společného.
Ušetřete mě, prosím, pro příště různých exkurzí do historie a vašich pocitů. Pracuji pouze s fakty. Pokud chcete mnou předložená fakta vyvrátit, prosím, použijte fakta a ty korektně doložte. Nic dalšího mě nezajímá.
PS: Jak jsem před pár lety předpověděl, podpora státu v oblasti stavebního pojištění má snižující se tendenci a s hrozícím státním bankrotem bych vážně zvažoval jakoukoliv investici, na jejiž zhodnocení stát nějakým způsobem participuje. Standardními investičními nástroji bez státní podpory dosahu ročního zhodnocení svých investic 20+% a to bez rizika, že se nějaký státní úředník rozhodně zastavit nějakou státní podporu anebo mi peníze přímo ukrást.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2010 12:30 | šance 2010

Dobrý den, vážená paní,
zřejmě jste pro ZPF pracovala ?? pokud by vás zajímalo něco dalšího, zajímavého z této branže, rád Vás s tím nezávazně seznámím a můžete si sama udělat názor, jestli by to bylo pro vás přínosem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 1. 2010 12:16 | Laděna

ZFP za pár let skončí! Podráží svoje poradce, krade jim struktury, schopní "jsou odejiti" a ti "schopní" si rozkradou jeho struktury. Pokud chcete jednou skončit na dlažbě, zkuste "kariéru" v ZFP!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2010 15:13 | xmen

zfp ???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 9. 2009 10:11 | Jiří

"http://www.vitejdoma.cz/rodin a/finance.8/zfp-akademie-vyhod na-investice.5015.html"
Ach jo, byl jednou jeden král... Že Vám to není trapné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2009 19:17 | http://www.vitejdoma.cz/rodina/finance.8/zfp-akade

http://www.vitejdoma.cz/rodina/finance.8/zfp-akademie-vyhodna-investice.5015.html
"http://www.vitejdoma.cz/rodin a/finance.8/zfp-akademie-vyhod na-investice.5015.html"
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2009 13:55 | motýl

http://www.vitejdoma.cz/zabava/zajimavosti.7/fincentrum-cerne-ovce-ceska-televize.9802.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2009 22:15 | típek XYZ

jestli chcete dobrou školu, tak si uzavřete u jakéhokoliv poradce produkty ZFP akademie, poctivě je plaťte tak cca 1 rok a až pak zjišťujte jestli jsou výhodné a co to vlastně obnáší.. Já uletěl 35tis a pořád mám problémy vůli kamarádům kteří mě do toho hloupému systému slibů a přetvářek uvrtali.. dobrá škola za 35tis. Kč. Lepší jak výška, ta je dražší a na delší dobu. Teď už tomu trošku rozumím a nepotřebuji kus blbého certifikátu k tomu abych si uzavíral smlouvy. Banky jsou na každém rohu.. Nebýt v té době firmy Profi Investor a jejich profesionálnímu přístupu byl bych asi pod mostem. Díky a ostatním zdar
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2009 12:47 | Michaela Spustná

pěkný den, naprosto souhlasím !!!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 4. 2009 23:37 | kiwii.cz

Vážená Anno, bohužel nemám moc času se teď věcem kolem ZFP věnovat, takže jen ve zkratce:
A) Nepracuji pro žádnou z uvedených, ani jinou finanční společnost.
B) Kombinaci mi klidně vysvětlete. Velmi rád se poučít. Za poslední cca 3 roky k tomu nikdo z příznivců ZFP na internetu neměl odvahu. Ba co více, ani odpovědět na moje otázky. Pokud jste ochotna, prosím, ozvěte se mi na mail.
C) V principy nemám s MLM problém. Sice se mi nezdá efektivní, ale proti gustu... Problém mám s produkty ZFP a především se způsobem a lhaním, jak jsou tyto produkty prezentovány.
D) Že na kombinaci nevidíte nic nevýhodného, to je vaše věc a váš dojem. S dojmy já nepracuji. Doložte fakty anebo si své dojmy nechte laskavě pro sebe!
E) To, že produkty využívá spousta rodin, ještě neznamená, že ne nenechali zblbnout. Stejně tak fakt, že ZFP spolupracuje se spoustou renomovanych firem ještě neznamená, že nejsou zloději.
F) Pokud vás tabulka, která výpočtem dokazuje nesmyslnost spolupráce s ZFP, zdržuje, pak je to vaše věc. Ten kdo neumí a nechce umět počítat, tomu by peníze vůbec neměly přijít do ruky.
G) Opakuji, že jsem - na rozdil od vás - schopen doložit, že kombinace nic podstatnémho nikomu (kromě vlastníků) nepřináší. To co dělá pro drobného střádala je v zásadě totéž, co dělá loterijní společnost pro gamblera. Umožní mu s potěšením hodit do automatu pár stokorun, aby ho obratem připravila o tisíce. To je vše.
H) Drobný střádal, který má pár korun na 0,2% účtě, má mnoho možností jak se mnohem efektivněji a především jistěji zajistit proti inflaci, než nakoupit různá nepotřená spoření a utopit řádově více na provizích MLM.

Pokud s mými názory nesouhlasite, pokuste se svá tvzení dokázat. Jinak nestojí váš názor za zlámanou grešli. Jinak mě bude mrzet i vyplýtvaný čas, který jsem věnoval této odpovědi. Pokud znáte aktuální provizní pravidla a kalkulace v Kombinaci ZFP, budu rád, když se mi ozvete a budu moci díky vašim informacím provést aktualizace mých výpočtu. Pokud vyjdou čísla zajimavě, rád přiznám porážku.
Bohužel jsem, ale po třech letem urážek a mlčení ze strany ZFP lidí dosti skeptický. Tato výzva platí tedy i pro všechny ostatní čtenáře: Pomožte mi dokázat efektivitu ZFP kombinace anebo demaskovat jejich zlodějskou politiku tím, že mi dodáte podklady k výpočtu anebo je uděláte sami. Předem díky.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2009 18:53 | Andrea

A jakou máte školu pane Macha? To máte vyskokou ekomickou, když míříte tak vysoko............to se fakt nedá. Ten kdo má charakter a záleží mu i na ostatních lidech, ne jen na tom, jak má nadutou peněženku, ten tuto práci nemůže nikdy dělat. I tak Vám přeji hodně štěstí. Andrea
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2009 18:52 | Andrea

A jakou máte školu pane Macha? To máte vyskokou ekomickou, když míříte tak vysoko............to se fakt nedá. Ten kdo má charakter a záleží mu i na ostatních lidech, ne jen na tom, jak má nadutou peněženku, ten tuto práci nemůže nikdy dělat. I tak Vám přeji hodně štěstí. Andrea
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2009 1:46 | Anna Dvořáková

Vzkaz pro kiwi. Náhodou jsem se dostala na tuto diskuzi a koukám. Pracuješ pro OVB nebo Broker Consulting. Kombinaci ti vysvětlovat nebudu, protože nejsem finanční poradce. Ale pracuji v MLM firmě už 9 let a proto poznám letadlo, pyramidu aj. jak tady popisuješ ZFP na první pohled. ZFP je sice MLM, ale ne klasický. Spíš bych firmu zařadila mezi Network marketing, jestli víš co to je. Myšlenka ZFP je naprosto úžasná a ojedinělá na našem trhu, jen systém je trošku nevhodný pro tuto firmu. V MLM je člověk nezávislý. Nic nemusí. A to je problém s kterým se ZFP potýkalo, ale naštěstí ho zdárně vyřešilo. Jsou tam opravdu chytří lidé. A ten problém právě souvisí s diskutovanou Kombinací. Lidé, kteří získali licenci po prvním základním semináři si uzavřeli nějaké smlouvy.A to je tvůj první omyl. Aby za smlouvy dostali provize vyplacené NEMUSELI MÍT UZAVŘENOU KOMBINACI. Takže shrábli provize a dál nic nedělali. Po nějakém čase si to rozmysleli a smlouvy zrušili. Ale zapoměli vrátit provize. Takže dnes dluží základní seminaristé firmě nemalé peníze, které firma musela za ně vrátit smluvním partnerům banky,pojišťovny a stavební spořitelny. Kombinaci si museli uzavřít jen ti, kteří se chtěli za malý peníz dál vzdělávat. A to má hned 2 důvody. Ten první je, že nemůžu doporučovat něco co sám nevyužívám a druhý je ten, že informace jsou v dnešní době k nezaplacení a firma to nemůže dělat jako charitu zdarma. Ale pokud se někdo chce jen vzdělávat, ale nechce nic doporučovat, může si školení zaplatit. Když by to takhle nebylo nastavené, tak by se tam hrnuli z konkurenčních firem, kde se to tvrdě platí a chodili by se školit zadarmo. A na kombinaci nevidím nic nevýhodného. Jsou to produkty, které využívá spoustu rodin a uzavřeli je s různými podomními pojišťováky.Mě osobně se stalo, že mi v ZFP prohlédli smlouvy, které jsem měla uzavřené a řekli mi, které smlouvy jsou dobré a bez kterých se obejdu. A představte si, že o smlouvě, kterou jsem už měla dřív a ohodnotil pán od ZFP jako dobrou, mi po nějaké době doporučil pojišťovací agent z pojišťovny u které jsem tu smlouvu měla uzavřenou, jako zastaralou a nutil mě ji zrušit a doporučoval mi jinou.Proč to dělal je jasné.Jen mi zapoměl říct, že když zruším Životku, tak přijdu o spoustu peněz. Ale já už naštěstí měla informace od poradce ZFP a tak jsem milého agenta vypoklonkovala ze dveří. Druhý příklad. Obrátila se na mě známá, jestli bych jí poradce od ZFP neposlala, že jí kamarád zrušil starou smlouvu, udělal novou samozřejmě podle něho super a tvrdil, že dostane zpátky 50 tisíc a že jí přišlo jen 25 tisíc. Pán od ZFP jí poradil, zajet si pro informace a potom se rozhodnout. Novou smlouvu vypověděla v zákonné lhůtě, uzavřela si smlouvu na svou licenci a dostala provizi. Teď jí z její smlouvy budou chodit zpátky aspoň nějaké peníze zpět ve formě následné a udržovací provize. Proč to píšu? Jen proto, že se mi na ZFP líbí, že má za cíl, aby v každé rodině byl jeden člověk, který se ve finační džungli aspoň trochu orientuje a nenaletí všelijakým pojišťovákům a poradcům. Kdysi jsem dostala nabídku od OVB. Nejen, že mi nenabídli, že dostanu já provize, abych si snížila náklady s uzavřením smlouvy, ale jako finační nezávislí poradci, jak si říkali, zastupovali tenkrát pouze jednu banku. ZFP spolupracuje s nejdůležitějšími pojišťovnami, bankami a stavebními spořitelnami na trhu a proto může klientovi nabídnout opravdu nezávislé poradenství, podle potřeb klienta a ne podle výšky provizí. Protože každá pojišťovna má v podstatě dobré smlouvy, ale každá se v něčem liší a záleží jen na potřebách klienta, co potřebuje řešit.Tak tady prosím nezdržujte s nějakou tabulkou. Kombinace je jen vedlejší produkt ZFP a je určená spíš pro drobné střádaly, kteří si nemohou dovolit investovat velké částky do různách fondů a akcií a ani to neumí a mají pořád peníze ve spořitelně na 0,2 procentní úrok. Hezký večer a pěkné velikonoce.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Zámečník

ekonom

Petr Dvořák

ředitel České televize

Miroslav Zámečník
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services