Diskuze - Finanční plánování podle ZFP akademie I.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 706 komentářů)

18. 3. 2008 22:02 | kiwii

Ano, máte pravdu, počítám s daňovou skupinou 32 pocent, protože jsem tu tabulku dělal před půl rokem. Až budu mít trošku času, tak jí zaktualizuji do nového daňového systému. Ale myslím, že zas tak zásadní rozdíly v tom nebudou...
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 3. 2008 20:23 | Doležal

Pánové ja jsem asi nechápavý, mě nic stáhnou nejde a žádná tabulka tam není.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2008 18:18

Ta kalkulacka je moc dobra - az na jednu vec: pokud tomu spravne rozumim, tak je tam pocitano s danovou skupinou az 32% - od 1.1.2008 spadaji vsichni do 15% danove skupiny.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2008 22:07 | kiwii

Jak nic? Prostě zkopírujte tento odkaz a stáhněte si EXCEL tabulku: http://rapidshare.com/files/98394766/ZFPA_kalkulace_-_verze_6_-_PUBLIC.xls.html
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2008 13:14 | Doležal

Opět nic
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2008 13:13 | Doležal

Spoustu lidí o tom píše, ale nikdy životě to nedokázali.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2008 13:11 | Doležal

Promiň, ale tam nic takového není, vždyť mi to ani nefunguje.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 3. 2008 23:18 | kiwii

ZFPA KOMBINACE TAJŮ ZBAVENÁ...
Vážení, koukám, že i v tomto fóru je to hromada hádek a osočování a kromě pár rozumných rad a poznámek OPĚT PRAKTICKY ŽÁDNÁ FAKTA A ARGUMNETY.
Takže jsem si dovolil zpracovat kalkulaci a dát jí k dispozici všem. Zpracoval jsem jí cca před půl rokem s pomocí lidí ze ZFPA i mimo. Možná, že už je za tu dobu v nabídce pár nových věcí, nicméně principy zůstávají.
A teď by bych rád, aby se zdejší HROMADA FINANČNÍCH PORADCŮ ze ZFPA k těmto výpočtům a závěrům vyjádřila a HLAVNĚ TO SVÉ VYJADŘOVÁNÍ PODLOŽILA VĚCNÝMI ARGUMENTY A FAKTY a neblbla lidem hlavu.
ZFPA tyto kalkulace velmi tají a ani po absolování několika seminářů nedostanete dostatek informací, aby se to všechno dalo spočítat. Není - jak pochopíte - divu...
Abych tedy převedl místní flame-war na rovinu faktických argumentů, prosím všechny, kteří máte zájem, abyste si sami prověřili, "vo co go"
------------------------------ -------------------------- http://rapidshare.com/files/98394766/ZFPA_kalkulace_-_verze_6_-_PUBLIC.xls.html ------------------------------ -------------------------- Na prvním listu je ZFPA kombinace vypočtená dle doporučení ZFPA a na celkovou částku třeba 4500 Kč. Do žlutých políček nahoře si můžete nasimulovat vlastní vklady a uvidíte, jak vám to vychází. Na druhém listu je totéž, pokud byste nevyužili jejich kombinaci, ale udělali si navržené produkty samostatně. Na prvním listu nahoře vidíte i původní zadání pro kalkulaci, ze které jsem vycházel. Jakékoliv sumy si samozřejmě můžete libovolně modifikovat a nastavit podle svých potřeb nebo představ.

Podle mých zjištění a závěrů výpočtů musím potvrdit to, co už jsem dříve tušil:
KOMBINACE SAMA O SOBĚ MOC EFEKTIVNÍ NENÍ A VE SROVNÁNÍ S JINÝMI INVESTIČNÍMI PRODUKTY JE JEJÍ VÝHODNOST ZANEDBATELNÁ. JEDINÝ PODSTATNÝ EFEKT, KTERÝ PŘINÁŠÍ JE PROPRACOVANÝ SYSTÉM MLM ZA TÍM VŠÍM POSTAVENÝ, KTERÝ MŮŽE PŘINÉST OPRAVDU ZAJIMAVÉ VÝNOSY (JAKO OSTATNĚ KAŽDÉ "LETADLO") TĚM AKTIVNÍ A TĚM NAHOŘE.
V ZÁSADĚ KOMBINACE VYUŽÍVÁ SYSTÉMŮ STATNÍCH PODPOR K OPTIMALIZACI VYNOSNOSTI, COŽ JE SICE OK, ALE ZÁROVEŇ I NEJVĚTŠÍ RIZIKO DO BUDOUCNA. ZE DNE NA DEN SE MŮŽE I STÁVAJÍCÍ MINIMÁLNÍ EFEKT DÍKY ZMĚNĚ ZÁKONA PROPADNOUT DO ZTRÁTY. NAVÍC VE VELMI KRÁTKÉ DOBĚ MUSÍ U NÁS DOJÍT K PODSTATNÝM REFORMÁM, KTERÉ PŘINESOU OPTIMALIZACE STÁTNÍCH DOTACÍ RŮZNÝM FINANČNÍM PODPORÁM TAK, ABY PODOBNÉ NEEFEKTIVNÍ A PLOŠNÉ TAHÁNÍ PENĚZ Z KAPES DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ NEZRUINOVALO STÁTNÍ KASU ÚPLNĚ. NAVÍC NEZAPOMEŇTE, ŽE ŽIVOTNÍ POJISTKU NEBO PENZIJKO NEZRUŠÍTE TAK SNADNO, JAK LZE VYBRAT PENÍZE ZE SPOŘÍCÍHO ÚČTU NEBO PRODAT AKCIE!
ZÁVĚR: JAKO PRODUKT NEBO SPÍŠE KOMBINACE PRODUKTŮ (TAK, JAK TO ZFPA NABÍZÍ), TO NESTOJÍ ZA TO... EFEKT ZANEDBATELNÝ A DO BUDOUCNA S VELMI PRAVDĚPODOBNÝCH DALŠÍM ZHORŠENÍM AŽ DO MÍNUSU. CO SE ZFPA PODAŘILO, TAK TO JE ZPŮSOB, JAKÝM PO CÍLENÉ MASÁŽÍ NABALUJÍ LIDI DO SVÉHO MULTILEVELU, KTERÝ JEDINÝ PŘINÁŠÍ FAKTICKÉ ZISKY.
MALÉ PLUS KTERÉ MUSÍM ZFPA PŘIPSAT OPROTI OSTATNÍ "LETADLOVÝM" SPOLEČNOSTEM JE SKUTEČNOST, ŽE JEJICH ZISKY NEPLYNOU Z TOHO, ŽE LIDI PŘÍMO NEOKRÁDAJÍ. "JENOM" JE VYUŽIJÍ K TOMU, ABY VYDĚLALI NA NEKONCEPČNÍM A DĚRAVÉM SYSTÉMŮ STÁTNÍ PODPORY STAVEBNÍCH, ŽIVOTNÍCH A PENZIJNÍCH POJISTEK. Až se konečně někdo z poslanců a politiků chytne za nos, tak to utnou (i když tady v tom našem Kocourkově je to málo pravděpodobné)
Pokud je zde někdo, kdo s mým závěrem nesouhlasí, tak mi laskavě dejte vědět. Reaguji ale jen na argumenty, podložené fakty... Jinak se ani neobtěžujte.
PS: Tip pro ostatní: Nemusíte být přeci součásti ZFPA MLM, podepisovat NEUVĚŘITELNĚ nevýhodné smlouvy, abyste si došáhli na provize. Prostě a jednoduše si sežeňte provizní ceník ZFPA a pokud uznáte za vhodné, že se vám nabídka nějakého jejich produktu líbí, tak ho s jejich zástupcem sepiště a pak požadujte procenta z provize, kterou za vás ten zástupce dostatne. I pro něj přeci platí, že lepší něco, než nic... ne? :-) A když nebude souhlasit, jděte za konkurencí... trh je trh.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 3. 2008 11:44 | Daneček

Kritika se dělá líp než chvála! Ale to je normální u našeho českého národa. A OVB stojí za to,už nikdy bych se s nima ani nebavil.Své produky dělají pouze tak aby s toho měli nejvíc oni a ne klient. Se ZFP mám velice dobré zkušenosti a kdyby jste si všechno víc propočítali tak tady nemelete hovadiny.pa
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2008 22:19 | Doležal

Proč by se měl program daňových úlev rozpadnout? Už to nebude z 12tis (u daňovém pásmu 19% ) 2280Kč ale jen 1500Kč. Ale taky zaměstnavatel mohl přispívat max. 8000Kč a teď 24000Kč ročně. To je rozdíl. ST.SP. zrušení příspěvku? To ti řekl nejspíš P. Topolánek, byla to hláška do větru. Všichni víme co by to pro nás znamenalo, např. Pro naše půjčky. Věřím, že se za nějakou dobu sníží, ale nezruší. IŽP velmi drahé? Dnes už je to jiné. Opravdu potkáváš špatné poradce. Ještě že tenhle problém nemám. Asi by to chtělo změnit prostředí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2008 14:40 | Matona

Podle mě je nejlepší OVB
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2008 23:32

Mě ta adresa funguje výborně :-) Kdo si chce zkusit tak mi napište a já vám i odpovím, ať vidíte jaký je Berko lhář. Kdyby mi napsal, tak jsem o.k. ale dělat tady ze mě lháře? No těším se na vaše příspěvky.
michalkovar18@seznam.cz
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2008 11:29 | Berko

Neplatná emailová adresa!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2008 0:14 | Michal Kovář

michalkovar18@seznam.cz
Tak to jsem zvědavý co mi teda pošleš :-)
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 2. 2008 21:46 | ja

Abys jako obchodni zastupce ZFP akademie ziskal provize ze smluv, musis mit vlastni kombinaci uzavrenou, je to napsane ve smlouve.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2008 21:35 | Berko

Riki29 Asi jsi vůbec nic nepochopil,nebudu ti tady psát nutnost spoření ani nutnost důchodové reformy,protože bys to asi stěží ocenil.Jinak vše dnešním světě je pyramida,je to určitý běh života.Bez pyramidy by nebyly podniky,obchody,politika,sport atd.Vše je na bázi pyramidy.Vždycky máš někoho nad sebou,kdo ti určuje pravidla i ty žiješ v pyramidě a stěžuješ si na to na internetu?Tak proč ti vadí že ZFP je pyramida ostatně jako všechno?Nebude se vyplácet 50miliard,ale 30-40miliard.Všichni zástupci milionáři nebudou,budou to jenom právě ti,kteří si to nenechají jen pro sebe,ale dají možnost i dalším si na tom vydělat.Čím více tvých lidí to vy,tím větší část v ČR pokryješ a tím více vyděláš,jednoduché.Pořád tady řešíte nějaké programy a jaký jsou tam špatní poradci i když je to věc názoru,ale budiž.Raději bych myslel na věci které mě tu čekají a na kterých si mohu minimálně přivydělat,proč dávat provize někomu jinému když je můžu mít doma(DR).Proč nevyužit levnější energii a další slevy a ještě za to pobírat provize? A to vůbec nemluvím o tom,že to nebude jediná akce která se v ČR bude konat.Jinak kombinaci nepotřebuješ k tomu abys to mohl dělal.Máš veliké nedostatky v informacích,to bude asi proto,že duplikuješ další neinformované lidi.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2008 17:48 | riki29

Nevím jak vy,ale celé to ZFP je založeno jen na tom,abych podlehl a otravoval jsem chorými výplody známé a rodinu takové ty instituty rádoby vzdělávání bych okamžitě zrušil a zakázal aby otravovali normální lidi.Kdyby to bylo tak výhodné jak říkají tak bych si tento kšeft nechal jen pro sebe a nikomu bych otom neřekl,je to taková další pyramida, radši navštívím seriózní poradce než ZPF. Mimo jiné slibují že přijdou poviné odvody jako na Slovensku a že v balíku je připraveno 50miliard korun na provizích a že všichni obchodní zástupci budou milionáři proti své vůli.AŤ žije kombinace koleček,která je podmínkou aby to mohli dělat,fakt frajeři.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2008 9:55 | Berko

Hele informuj se lépe a nepřekrucuj všechno do kouta,co to tam píšeš za kraviny.Nebo tě mám opravit???Napiš svůj mail ja ti něco pošlu ty chytráku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2007 11:00 | Michal Kovář

Bylo by to krásný kdyby ta kombinace fungovala... Bohužel nefunguje :-( Při rovné dani 12,5% se rozpadne program daňových úlev, už nyní nefunguje program SS a to se navíc uvažuje o zrušení příspěvku. KŽP má výnosy hluboko pod inflací a IŽP nabízené akademií je velmi drahé. Školitelé ZFPa provádějí úchvatný brainwashing a zneužívají finanční negramotnosti účastníků. Měl jsem několikrát možnost se setkat s "poradcem" této společnosti a vždy se jednalo o finančního negramotu. Pamatuji se jak se se mnou hádal, že poplatky se na SS neplatí pokud tam nic neposíláte, případně nedovedl pochopit, že státní příspěvek lze získat i z úroku a nejen z vkladu, atd. Nejde mi ani tak o to, že byl neinformovaný o produktech které nabízí, ale zaráží mě, jak byli všichni zatvrzelí a mysleli si že mají pravdu. ZFPa není a nikdy nebyla poradenská společnost!
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2007 23:15

no tak se mate na vse ptat ale na konbinaci aby to fungovalo potrebujete 4 smlouvy a ne´jen jednu bo jen jedna smlova je na nic a chtelo by to vymenit sponzora
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Klaus

politik

Petr Chmela

podnikatel, Tescoma

Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Chmela
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services