Diskuze - Finanční plánování podle ZFP akademie I.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 706 komentářů)

23. 10. 2006 22:01 | štefan z bratislavy

Prepáč, ale neverím, že si sám dobrovolne skončil na šestke. 5 rokov priemernej práce tomu zodpovedá, ale keď hovoríš s takou nevraživosťou o práci v ZFP, muselo v tom byť niečo iné - osobné. ZFP nerobí nič iné. len predáva dobré produkty, dobrých firiem spôsobom na aký ešte nie sme zvyklý. Že sa pri tom zarábajú prachy? To je tiež príjemné, no ty so 6-kou sám musíš vedieť, že sú to prachy aj zaslúžené. Všetko ostatné je len vec pohladu a názoru. Vela zdaru!
-20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2006 21:51 | štefan z bratislavy

Z tých 50 tisíc preškolených zástupcov rodin je cca 90 percent ( moj odhad) primerane spokojných. A hlavne majú páru o svojich prachoch. Každá práca sa dá urobiť aj lepšie, ale tí čo boli na seminári a uzavreli si pre seba, urobili pre seba aspon niečo. Psy štekajú a karavána ide ďalej. Na Slovensku má činnosť ZFP priam poslanie. Zarábame o tretinu menej ako u Vás a práve preto si JA budem rozhodovať o svojich prachoch a nie nejaký nagelovaný poradca z renomovanej firmy. Ruku na srce, čo ste vedeli o finančných produktoch pred príchodom ZFP? Velké kulové, reklama v televizii Vás ešte viac zblbne, pani u prepážky, alebo poradca Vám povie to čo chce a vôbec, viete sa kvalifikovane spýtať aspon na tie základné veci? Mne ZFP hodne pomohla. Ajkeď nie je firmou, ktorá vychováva samých špičkových odborníkov, ale naučí Vás základom finančnej gramotnosti. Kto to ešte robí?- na slovensku neviem o nikom. Zdravím.
-38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2006 20:33 | bývalý spolupracovník

Pracoval jsem u ZFP 5 let (skončil jsem na poz. 6) a ,můžu s plnou odpovědností říct že tato firma nemá s finančním poradenstvím nic společného - až na pár čestných vyjímek jsou to lidi kteří jenom papouškují to co slyší na seminářích, absolutně bez vlastního úsudku... 3 roky jsem školil, takže taky vím jakým způsobem se ovlivňují lidi už skladbou přednášek (cílové částky u stavebního spoření, částky u tzv PDÚ atd.). Drtivá většina lidí u ZFP vůbec netuší co to finanční poradenství je a ten zbytek dělá tento obchod kvůli penězům a klienti jsou až na posledním místě (viz 40% stornovost 3rg od Kooperativy v letech 2001 - 3: hodně mladých lidí pochopilo že dávat v 19 letech celou svoji rezervu do ergéčka není moc praktické). Samozřejmě se i u ZFP najde pár opravdu kvalitních lidí, ale zase na druhou stranu - když jsem odcházel tak bylo zaregistrovaných cca 40000 lidí a já těch kvalitních z té doby znám 5. Smutné co? Byznys je byznys
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2006 15:59

...slamník :)
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2006 15:27

No nazdar, jestli radite tak jak pisete, tak to je opravdu nejlepsi ten Ericuv posltar.... :-(
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2006 15:14 | Jaroslav Dobrota,reprezentant spolecnosti ZFPa

Procetl jsem si toto forum a vidim ze se vijadrovalo spousta konkurentních obchodniku kteri si s dynamicky se rozrustajici firmou,ktera napravuje tu spoust jimi spachanou, nevi rady a proto kolem sebe kopou rucickam,nozickama,jen aby spolecnost co nejvice poskodili a odradili jejich budouci zakazniky... O nicem jinem t tady není.
-15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2006 16:43 | Marek

Určitě se shodneme, že záleží na každěm pracovníkovi, ve kterémkoliv odvětví, jak svůj produkt představí, bohužel :-( Pokud někdo zapůsobí špatným dojmem, s čímž jsem se u ZFPA taky setkal, velmi špatně se to napravuje. Já nemám důvod klientům lhát a raději jim řeknu vše upřímně a podle mého názoru. Ale toto platí všude.. (NEhovořím o produktech, systému apod! )
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 9. 2006 16:26 | Marek

Dobrý den! Vašeho názoru si velmi vážím a budu ho mít na paměti :-) Upřímně mě mrzí Vaše špatná zkušenost, ale myslím, že je možno se s tímto, bohužel, setkat i v jiných společnostech. Pročetl jsem toto forum a nabyl jsem dojmu, že spousta lidí neví, o čem mluví. Základy pyramidy a MLM ZFPA má, tomu se nebráním, ale není to v dnešní době běžné? Spousta firem, výjimky bych chtěl opravdu vidět, fungují principem pyramidy, jen to někteří nechtějí vidět.. např počínaje dělníkem ve fabrice, který pracuje na ředitelův plat.. není to snad pravdou? :-) Dále mě zaráží pojem ´klient ZFPA´ v hanlivém pojetí. Mám uzavřeny smlouvy přes tuto akademii, vůbec toho nelituji, a jsem klintem jednotlivých finančních ústavů spíše, než ZFPA. Jestliže někdo nadává na ZFPA v souvislosti se SS, PF, PDÚ, KZP, asi si není vědom toho, že tyto produkty jsou produtky národních, příp nadnárodních společností a jsou garantovány státem, z čehož vyplývá, že ZFPA je pouze zprostředkovatel! A pokud já někomu uzavřu smlouvu, která dotyčnému nevyhovuje, nemá tento člověk jediný důvod nadávat na ZFPA, jak to tady mnozí píší, ale na mě, protože se jedná o mou neschopnost. Ještě pro některé jedince dodávám, pro jejich pobavení, že pochopitelně nejsem zatím zběhlý ve všech produktech. Proto pochopitelně mám při ruce zkušeného člověka, který veškeré tyto věci zná. Suďte jedince, ne společnost! Přeji hezký den :-)
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 22:11

Koukám, že "profíci" ze Akademie mají pořád stejný řeči o důchové reformě jako před rokem :-)Ke všeobecné - tedy i jejich škodě - se reforma bohužel spíš oddaluje, než přibližuje. Otázkou spíš je, kdy stát začne sypat ještě menší podporu stavebku, a jejich slavná kombinace pak půjde do mínusu.
+62
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 22:02 | Luděk

Měl jsem možnost vyzkoušet oblastniho manažera ZFP a nestačil jsem se divit nad jeho odpověma na mé otazky kolem stv. spoření penzijního připojištění a životního pojištění.Jak ubohé odpovědi na tak jednoduché otázky a je mě líto těch lidí kteří jim na to všechno naletí a nechají se zblbnout na důchodovou reformu když nikdo ještě neví v jaké formě vůbec bude.Hlavně že věděl kolik si vydělám když budu spolupracovat zeZFP. To už bych musel být blázen abych pro takové podvodníky pracoval.ZFP-tahle společnost vás ošklube a podvede AKADEMICI.
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2006 8:39 | je tak

Podle závěru článku mi to připadá jak kdyby šlo finančnímu poradci více o získání dalšího kolegii (konkurenta) než o nějaké finanční poradenství. Myslím si že ten kdo prodává smlouvy různých pojišťoven není podle mě finanční poradce. Určitě za zamyšlení to stojí, ale nejsem si jist jestli to bude mít patřičný efekt – která pojistka je výhodná. A modeloví příklad by měl být opravdu trošku skromjší - tam by se teprve poznali schopnosti ZFP :-)
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2006 8:21 | JaM

Omyl, protože 1.950,- Kč Vás stojí jen první seminář. Nepočítáte s toutéž sumou na ty další, co následují.
Vy jste nechtěl být za týden sqěle vyškoleným a kovaným rodinným finančním poradcem a mít na to diplom? Vy jste zahodil tak úžasnou příležitost rozhodovat sám o vlastních financích? I Vy jeden... Starý dobrý Kyiosaki by jistě zaplakal.
-19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2006 22:18

"Bývalý dealer " mi mluví z duše. Jenom mu doporučuju smlouvu vypovědět jako jsem to udělal já. On totiž každý, kdo se upsal jako jejich "tipař", se totiž mimo jiné zavazuje k naprostému mlčení o činnosti této slavné "vzdělávací společnosti". A já o jejich lhaní vůbec mlčet nehodlám. Zejména, když mě dávají jako příklad spokojeného účastníka základního semináře. Ale uznávám, že zakladatelé měli dobrý čich na peníze.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2006 21:23 | Preso

Jo ,o 1950Kč!!! A děkuji,již nechci nikdy více...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2006 21:17 | bývalý dýler

Je to dobrá myšlenka špatně provedená.Oni si neustále hrají na vzdělávání, ale je to jen zástěrka na multilevel a podepisování pojistek. Taky jsem tam kdysi byl, ale to neustálé lhaní klientům pod záminkou je to skvělé pro klienta jsem nepřekousl a šel(dodnes jsem registrován) protože jak psal pán níže, jakýkoliv tel., emailový nebo osobní kontakt je jen ztráta času a neustálé lhaní ze strany ZFPA. Na druhou stranu firma prosperuje dobře a klobouk dolů před zakladateli společnosti, že z nuly to vytáhli tak vysoko. Prostě na hlouposti lidí se bude stále vydělávat.Proto přeji všem upisovačům pojistek (nic jiného ti jejich "slavní" ředitelé obchodní sítě nejsou) hodně hloupé klientely.
+57
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2006 18:08

Tak proč jste ve vládě držel třeba Sobotku?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2006 16:57 | Rychlonozka

Skeptiku mate pravdu, poradcu, kteri se opravdu snazi klientovi dobre poradit je jeste mene nez safranu. Ale jsou. Bohuzel ty opravdu dobre poradce rozezna jen clovek, ktery financim rozumi, takoveho poradce si napred vyzkousi a kvuli nedostatku sveho casu se potom ridi jeho radami. Bohuzel financni amater tyto moznosti nema a tak drtiva vetsina obcanu narazi na skvele vyskolene dealery pojistek atd. a po zjisteni skutecneho stavu veci ziska k podobnym "financnim poradcu" neduveru, nerku-li odpor. Logicky. Doufejme, ze cas a vetsi starost o sve penize oddeli zrno od plev.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2006 16:37 | skeptik

Ja jeste v Cesku nevidel poradce, ktereho by zivil klient a ktery by se tak snazil klientovi poradit. Zatim jsem se pod pojmem poradce setkal s dealerama pojistek, sporeni, pojisteni,..., kteri ziji z provizi z prodanych produktu. V horsim pripade se snazi prodavat produkty stylem MLM a vtahnout klienta do letadla.
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2006 16:26 | Pavel

"Dobrý finanční poradce může klientovi ušetřit nemalou částku". Vy už jste takového viděli?
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2006 16:03 | Rychlonozka

Idiot jste Vy, protoze dobry financni poradce muze klientovi usetrit nemalou castku, eventuelne vhodnym rozlozenim investit ji vydelat. Ale zduraznuji DOBRY financni poradce. Z Vaseho emocionalniho vykriku dale soudim, ze vite vse nejlepe ze vsech a proto Vas zadam, abyste v ramci diskuze napsal, jak byste uvedenou modelovou situaci financne resil Vy. Co byste kdy a proc navrhoval. Mozna financni poradce jako amater zostudite. Bude-li tomu tak, rad pred Vami verejne smeknu.
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Mládek

politik

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services