Diskuze - Finanční plánování podle ZFP akademie II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 730 komentářů)

24. 3. 2008 11:12 | Doležal

Odborníci a kteří? Opravdu si myslíte, že je to podvod? Protože jsou odborníci kteří tvrdí opak. Proč to teda AFIZ toleruje????????????????? To opravdu nechápu. Výpočet Vám nikdo nepodá. Můžete hádat proč. Chtějte například po výrobci technické údaje motoru, myslím údaje které se nikde nepíši. No a žalujte je, za to, že to nemůže být spotřeba taková jakou tam mají uvedenou. Znáte malé procento toho, proč spotřeba je taková jaká je. Nevím jak to lépe vysvětlit, kombinace je navíc, každým rokem různá a to v zisku. Kombinace vychází mnohem lépe, než když jsou programy samotné, pokud někdo tvrdí opak , tak ať se vrátí zpátky do 4třídy. Mimochodem znám spoustu finančních poradců, kteří nejsou v ZFP a kombinaci využívají, to mi teda vysvětlete proč? Těch kombinaci je spousta a spousta lidí ji využívají a zfp ani neznají, tak koho by jste v tomto případě chtěli žalovat, toho kdo ji asi využívá , že? Je to směšné a stará otázka která je už dávno vyřešena. Až se divým, že to pořád někomu vrtá hlavou.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2008 10:30 | xluke

Kdo poskytuje nepravdive informace za ucelem vlastniho obohaceni pacha podvod. Kombinace dle nazoru nekolika odborniku a poskytnuteho vypoctu zde nemuze fungovat. ZFP neni schopne poskytnout zadny relevantni podklad, ktery by to vyvracel, takze je zjevne, ze jsou si toho vedomi.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2008 8:40 | Doležal

Ať tu hromadnou žalobu podají, nevím přesně co by chtěli žalovat, vždyť se jim každý bude jenom smát.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2008 8:38 | Doležal

Myslíš ty amatérský ohraný a vymyšlený názory par jednotlivců o kterých nikdo nic neví, jednou jsem na takové stránky vlezl a hrozně jsem se musel smát. Promiň trochu trapný důkaz, ono jsou tam věci které již dnes už ani neplatí atd. kdybych to tady měl všechno obhájit tak tu budu do důchodu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2008 7:51 | xluke

Na tomto a nasledujicim komentari najdete detailni rozbor kombinace vcetne nakladu.
http://pindick.blog.cz/0508/zfp-akademie-dalsi-past-na-hlupaky#komentar-24732402
Doufam, ze nekdo ze ZFP zareaguje nejak smysluplne, protoze ve svetle toho co ja osobne od podomnich prodejcu pojisteni (PPP ZFP) slysel, jedna se o jednoznacny podvod. Osobne si myslim, ze doba, kdyz se podvedeni klienti ZFP spoji a podaji hromadnou zalobu uz neni daleko.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2008 20:48 | Doležal

Jiný zdroj. Má jistě velmi zajímavé parametry vzhledem k omezenosti toho, co je možné v penzijním připojištění nabídnout. Jistě nejzajímavější je skutečnost, že penzijní fond AEGON v sobě nemá žádné náklady z minulých období a dá se tudíž očekávat, že bude patřit mezi penzijní fondy s nejvyšším připisovaným zhodnocením. K tomu se dokonce zavázal. Našli bychom i další zajímavé charakteristiky pro klienty či poradce.
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2008 20:39 | Doležal

Snad všechny PP jsou stejné, tak proč by se měli prodejci ptat? Na to člověk nemusí být odborník na finance. Aegon má dva bonusy na víc, který ovlivní zisk, už jsem o tom tady psal, opakuji. První bonus je za to, že člověk spoří více než 500Kč měsíčně a za to, že spoří déle než 10let. (2% + 0,2% navíc). Provize jsou vysoké jen u lidí do 50let, pak jsou provize směšné a dovolím si říci , že z konkurentů nejnižší. PP je finančně hodnocené velmi málo a kdyby prodejci šlo o provize, tak raději bude uzavírat KŽP. Tak si myslím, že tady o provize vůbec nejde. Protože mladým lidem se PP neuzavírá na vysoké částky a zprostředkovatel má pomalu více práce než peněz“ Mam dojem, že Aegon si vybral právě ZFP , protože má nejvíce uzavřených PP. ZFP roste obrovskou rychlostí na horu, kdežto u OVB se to říci nedá. To nemluvím o tom menším problému, který v OVB nedávno nastal a zároveň skončil. Aegon v důchodové reformě bude velkým hráčem. Myslím si, že je tolik společností, které nabízí PP od různých partnerů, že nějaká ZFP s Aegonem, nemůže tento kolotoč, nějak zvláštně ovlivnit. Možná by bylo nejlepší, kdyby zakázali převody, nebo aspoň omezili převody na 3-5let. Pak by se problém vyřešil.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2008 14:03

Prosím zjisti si přesné informace o tom jaké podrazy na Slovensku Aegon napáchal. Vysvětlovat to tady by bylo příliš na dlouhou debatu. To něco navíc co Aegon nabídl, byly vyšší provize pro obchodníky za to, že již vytvořené smlouvy u svých klientů převedou k Aegonu. U nás si Aegon rozhodně nevybral největší zpostředkovatelskou společnost, ale takovou, která nemá odborníky na finance, nýbrž prodejce co se neptají a prodávají. Kdyby chtěli největší poradenskou společnost tak jdou do OVB nebo AWD. OVB je největší u nás, AWD je největší v evropě.
ZFP je největší pouze v počtu odevzdaných smluv na kapitálové životní pojištění a také bezkonkurenčně vede v počtu storno na smlouvu. Aegon vybíral jistě záměrně především proto, že klienti ZFP jsou této společnosti díky slevovým kartám a jiným benefitů velmi loajální.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2008 10:04 | Doležal

Aegon nabízí něco navíc, nevím jak to bylo na Slovensku, ale u nás rozhodně. Afiz o tom hodně debatuje a jsou různé názory, většinou členové Afiz o tom mluví tak, že je to samotné neohrozí. já nevím co si o tom mám myslet, tak o tom ani nepřemýšlím. Tohle je velice komplikovaná situace a můžeme se jen dohadovat, jak to tady vlastně bude vypadat. Aegon svým způsobem nedělá nic špatného, chce ulovit co nejvíce klientu, ale to asi jako každá jiná společnost.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2008 22:50 | Kača

Když jsem o tom přemýšlela tak to zatíží jiné společnosti a banky, ale lidé nic nepocítí ne? Pro lidi se nic nemění. Takže je to vlastně boj mezi konkurencí. Vlastně vybrali nejsilnější zprostředkovatelskou společnost, která má největší obrat a kterou k tomu využijí. Chápu to dobře? To je docela tvrdý tah. No, ale to musí Aegon nabídnout něco navíc, aby ti prodejci mohli ty lidi nějak motivovat.k tomu aby se přepsali.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2008 22:29 | Kača

Ty myslíš ohledně důchodové reformy???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2008 16:21 | Michal Kovář

Kačko, pokud budete tyto informace chtít získat, tak si je získáte. Nejde o nic převratného. Aegon si na slovensku, podobně jako nyní v česku, zavázal jednu makléřskou společnost a ta všechny své klienty převáděla do Aegonu. Nebylo by na tom nic až tak hrozného, kdyby Aegon do toho nešel čistě s tímto úmyslem. Tzn. klienti kteří měly sepsány smlouvy s jinými DSS byli převedeni k Aegonu a to vše během několika týdnů. Ostatní společnosti se samozřejmě vzbouřily, protože přicházely o klienty a o nové čerstvé smlouvy. Banky měly administrativní náklady ale žádný užitek. Tak přišla o všechny partnery jedna makléřská společnost a Aegon získal velmi špatnou pověst. Proč si asi myslíte, že momentálně krátce před důchodovou reformou vstoupil Aegon do ZFP? Aby se vyhnul problémům co měl na slovensku a nemusel již hotové klienty přetahovat od cizích společností. Když získá jeho DSS v ZFP exkluzivitu, potom má své jisté. Bude na to aby se podepsalo co nejvíce smluv mít opět jen pár týdnů. Smlouvy půjdou sepisovat tak 1 měsíc, kdo do té doby nesepíše, tak má smůlu.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2008 17:43 | Kača

No a kde si to mám přečíst? Všude jsem četla jenom chválu. No a když byl vypráskaný ze Slovenska, tak proč jenom tam a nikde jinde ne? Proč by to v ČR dovolili když o tom vědí. Myslím si, že je to unáhlený názor. Pokud tam něco takového bylo tak v ČR si to nedovolí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2008 15:04 | Michal Kovář

Tak si zjisti Kačko něco o důchodové reformě na slovensku, jakým způsobem tam Aegon vystupoval, jak se přetahovali klienti, jak se kradli databáze atd. Aegon byl ze Slovenska vypráskán a zkazil si tím jméno na dost dlouhou dobu. Tedy alespoň pro ty z nás co se o finance zajímáme.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2008 13:10 | Kača

Byl to právě Aegon, kdo byl vypráskán se Slovenska za své nechutné obchodní praktiky. Stejnou obchodní politiku si přenesl i do ČR?????? Pokud vím, všude byl vítán a to ne jenom na slovensku, ale i v jiných státech.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 3. 2008 18:11 | Doležal

Tak jinak pane Kovář. Vy se tady hádáte, že nabízíte výborný Investor, protože na něm klient neprodělá 200tis. ale "jenom" 25tis. Tudíž aby člověk neprodělal, tak by museli mít všichni, lepší programy než ostatní, ale to asi prakticky nejde, jedině, že by všechny programy byli stejné, to by se problém vyřešil. Znám spoustu jiných IŽP kdy člověk o proti B150 prodělá mnohokrát více, a nemám za potřebu říkat člověku, že prodělává. Protože neprodělává, jen má dražší program než je B150 , ale na druhou stranu levnější program než třeba někdo jiný. Pokud bych si měl vybrat tak si vezmu B350 ten má výhody který nemá žádný jiný IŽP a poplatky jsou ponížené. PP je starý program a právě proto Aegon přišel s dobrým nápadem a nabídl ZFP něco, co žádný jiný partner a to bonusy navíc. První bonus je za to, že člověk spoří více než 500Kč měsíčně a za to, že spoří déle než 10let. (2% + 0,2% navíc) to už je zajímavější. Můžeme to brát jako vylepšení PP. Vše nasvědčuje k tomu, že se bude ještě vylepšovat. Pokud se mohu vrátit ještě k T 150 a B 150 tak vychází rozdíl kolem těch 25tis, ale když spočítáme, že klient má možnost získat provize u částky 1000měs. 5800Kč k tomu slevovou kartu, kdy člověk využije slevy na energii, volání, ušetří za 1rok jen u té energii kolem 1300Kč za telefonování budeme hodně při zemi 2000Kč. K tomu provize jen za to volání 1200Kč a to nepočítám dalších kolem 25 slev které člověk může vyzískat a slevy mohou dosahovat až sta tisíc u jednoho nákupu . V létě bude levnější i plyn. Dejme tomu že využijeme jen tu energii a to slevu 1300Kč za rok. Takže 5800Kč 30l * 1300Kč je 44 800Kč za třicet let. Což na tom klient ušetří a to jsme hodně při zemi o proti T 150 přesně 19 800Kč. Ber to jako určitý argument, proč bych raději bral B 150 i přesto že vychází hůře než T 150 . Opakuji ještě jednou, co je psané je pravda, ale dá se to obejít pokud banka se domluví s klientem. Běžte na pobočku a přesvědčte se a potom sem pište, pořad to nechcete pochopit. Tak se přesvědčte sám a budete mít klid. Zkuste to ohledně toho st.sp. já se zapřísahám, že peníze dostanete dříve než 2-3mesíce. Nejlepší bude když si vezmete smlouvu a tu podmínku jim ukážete, že to vlastně nejde. Paní na pobočce Vám to snad vysvětlí. Co se týče rodinného poradce, tím se člověk nenarodí, tím se člověk musí stát. A je jedno co je to za společnost. Pořád nemohu souhlasit že ZFP prodává horší produkty jako pobočky. Přesvědčte mě. Ono se to jenom říká a to hlavně na školeních pro pracovníky poboček. Zeptejte se například na B 350 vůbec nemají informace, ale vsadím se, že budou tvrdit, že mají lepší produkt. Je pochopitelné, že některé produkty jsou lepší, ale na druhou stranu jsou i horší. To mi nevyvrátí nikdo. Netvrdím že ZFP je nejlepší ohledně poradenství, tvrdím to a co se i potvrdilo, dokázala co jiná ne. To prostě společnosti nemůžete vyvrátit.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 3. 2008 16:20 | V. Vávra

Dobrý den, píšete o tom, že dnes existují výhodnější produkty (např. pro lidi okolo 30 let) než penzijní připojištění. Mohl byste prosím napsat které a stručně je popsat? Díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 3. 2008 12:50 | Michal Kovář

Vidím, že jste ještě hloupější a zatvrzelejší než jsem si o vás chvíli myslel. Vy napíšete nějakou hloupost a potom ještě kolem sebe kopete, že to bylo špatně pochopeno. To, že jsou produkty nabízené ZFP naprosto stejné jako má konkurence nebo a to velmi často pro klienta znevýhodněné je dávná pravda, kterou nevyvrátíte ani kdybyste chtěl. Vy se tady hádáte, že nabízíte výborný Investor, protože na něm klient neprodělá 200tis. ale "jenom" 25tis.! Sám tady přiznáváte, že vámi nabízený prodkukt je pro klienta nevýhodný oproti originálu, a na druhou stranu zde píšete, že jsou to všechno pomluvy a ZFP má vynikající produktovou nabídku. Vy se zastáváte systému, o kterém ale také sám píšete, že nevychovává finanční poradce ale jakýsi paskvil nazvaný rodinný poradce. Není mi dost jasná tahle obhajoba, ale vyplývá mi z toho, že lidé co si sami nastavují a uzavírají smlouvy i svým klientům jsou lidé bez vzdělání, jen s jakýmsi obecným povědomím o státních dotacích a daňových úlevách. Co se týká toho Aegonu, jde o stále stejnou písničku, kterou používají všichni ZFPáci, když docházejí argumenty. Aegon se spojil se ZFP aby dosáhl na co nejvíce klientů u svého penzijního fondu. Byl to právě Aegon, kdo byl vypráskán se Slovenska za své nechutné obchodní praktiky. Stejnou obchodní politiku si přenesl i do ČR. Penzijní připojištění je již velmi starý produkt a v dnešní době jsou pro spoření na důchod k dispozici daleko výhodnější produkty. Penzijní připojištění zůstává výhodné jen pro lidi nad 45 let. Aegon přesně věděl co dělá když vstupoval do ZFP. Právě ZFP nemá poradce ale pouhé prodejce či pojišťováky a ti prodávají penzijní připojištění každému, bez ohledu na věk či situaci. Ostatní makléřské společnosti prodávají tyto penzijní fondy jen omezeně pro typickou skupinu klientů. Avšak čím jste mě dostal nejvíc je, že si opravdu stojíte za svým. Tvrdit zde opravdu, že to co je napsané ve smlouvě je lež a to co říkáte vy je pravda, tak to již hraničí s jistým duševním postižením. Víte, ony tyto debaty jsou hodně o argumentech a případné podložení argumentů je zde možné pouze jednotlivými odkazy na zákony či smlouvy jednotlivých institucí. Když se kdokoliv podívá na všeobecné obchodní podmínky u jednotlivých spořitelen, tak každý si najde, že pravdu měl v tomto případě váš oponent. Vy to však táhnete do konce ad absurdum a hádáte se, že ve smlouvě to sice je, ale pravdu máte vy! Nechápete to, jak moc se tím shazujete? A ještě tady urážíte své oponenty. Podívejte se někdy na výroční zprávy různých makléřských společností a budete překvapen, jak moc se liší jednotlivé prodeje produktů u ZFP od všech poradenských společností. A zkuste se zamyslet nad tím, čím to asi bude, že všichni opravdoví poradci prodávají častěji hypotéky než úvěry ze st. sp., více prodávají OPF, méně prodávají KŽP a PP, více prodávají neživotní pojištění atd. Tak buď máte pravdu vy a ZFP je bezkonkurenčně nejlepší firma na trhu a všichni ostatní včetně bank a pojišťoven jsou hlupáci, nebo je tomu právě naopak. Rozhodně stoji ZFP sama osamocena v této džungli finančních poradců na periferii a prodává produkty, které ostatní poradenské společnosti již dávno zavrhly. Chcete-li důkaz, podívejte se na výroční zprávu a srovnání s ostatními společnostmi na trhu.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 3. 2008 11:37 | Doležal

Špatně jsi to pochopil, tak si myslím, že moc chytrý nebudeš. Musím uznat, že jsem to taky nenapsal přesně. Co je psáno nemusí být vždy dáno, myšleno to je tak, že to může být i jinak, něž je psané. Nikdo netvrdí že co je psáno neplatí, ale je tam možnost jiné cesty. To jen tak pro tebe. Luboši, těch opravdu moc není a i kdyby ano tak je nemohu brat jako finanční poradce. Já se dívám na vzdělání v téhle společnosti. Pokud člověk má certifikát nástavbové akademie, kterou společnost umožňuje, je to dobrý začátek pro rodinného poradce. Já Vás chápu, už nevíte čeho se chytnou, tak se chytáte všeho možného. Nikdy nikdo mi nedokázal, že programy určené pro ZFP jsou špatné, jen o tom mluví, ale žádný důkaz. Že se k nám dala jedna z největších společnosti světa, Aegon a že budeme mít částeční podíl, tak na to jsem už taky slyšel pomluvy, člověk pořád něco hledá, ale aby to dokázal, na to už nemá. jen píšete a mluvíte. To, ale že společnost dokázala něco co žádná společnost předtím, to už Vás nezajímá. Pošle mi někdo ten výpočet, nebo se o tom bude jen mluvit na základě pomluv? Pokud chcete pomlouvat, tak klidně, ale chci aby jste pomluvu definovali, vysvětlili na základě důkazu a né že nějaká bába povídala.
-12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2008 20:25 | Luboš

Zprostředkovatel jako samostatný podnikatel pro zprostředkování pojištění potřebuje zvláštní podnikatelské oprávění – registraci u ČNB pro zprostředkování investičních instrumentů potřebuje zvláštní podnikatelské oprávění – registraci u ČNB pro zprostředkování ostatních finančních produktů potřebuje živnostenský list
Kolik lidí v ZFP splňuje tyto podmínky?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Juříček

podnikatel, Brano Group

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

Pavel Juříček
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 4 duelů
×
Dana Bérová
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services