Diskuze - Finanční plánování podle ZFP akademie II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 730 komentářů)

4. 3. 2008 16:23 | Michal Kovář

Tady ti posílám odkaz kde je provedeno srovnání T150 přímo od ING a tarif vyrobený přímo pro ZFP B150. Nepochopím, jak někdo může tvrdit, že v ZFP mají lepší produkty než v bance. Jejich produkty jsou dvakrát tak drahé a pro klienta naprosto nevýhodné.
http://finweb.ihned.cz/1-10047830-16388000-P06000_d-e9
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 3. 2008 20:54 | Doležal

Ahoj pošlu ti přímo výpočet jak od ING tak od nezávislého modelu. Každopádně to ani v nejmenším nevychází jako na té tabulce. Jen mi to musí dát známí, který s tím nemusí souhlasit. Musím si něco vymyslet. Tak jsem napiš mail. Ještě napiš při jakém zhodnoceni to chceš na jak dlouho atd. Jo a taky jaký IŽP chceš.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2008 19:44 | aloism

Dobrý den,
chtěl bys se zeptat zda jednotlivé pojišťovny používají stejný model výpočtu jednotlivých poplatků. Nebo zda každá pojišťovna má jiný výpočtový model. Zda jednotlivá čísla v uvedené tabulce http://investujeme.cz/imgs/toptema/00000492/03.jpg byla vypočtena jedním programem, který jako výpočet bere
určitý model, nebo zda každé toto číslo bylo vypočteno programem ušitým prímo na míru toho kterého modelu pojištění.
Před nedávnou dobou jsem byl také osloven agentem ZFP abych si sjednal B150. Po zevrubném prostudování podmínek se zdálo, že poplatky budou
zanedbatelné k výši zisku, který mi prezentoval. Prezentace agenta byla dosti chatrná a vpodstatě se zmohl jen na hesla "Na křídlech orla, jednička na trhu, to je to co teď frčí" a na některé mé dotazy
nebyl schopen kloudně odpovědět a oháněl se jen grafem.
Ofotil jsem si celou smlouvu a doma prostudoval jak se vypočítávají jednotlivé poplatky. Doma jsem si provedl simulaci a výsledek mě hodně prekvapil (v špatném slova smyslu). Dotazem na ING jsem zjistil, že ikdyž si sjednáte pojištění s minimálním krytím rizika (30 000), zaplatíte stále na pojištění 250,- měsíčně. Ovšem ne
ze zaplacené částky, nýbrž z APJ (akumulačním podílových jednotek), které se nakupují za cenu, která je ponížena o bid/offer procento poplatku. Stejně
tak poplatek 40,- se odečítá až z APJ. Dále se odečítá každým rokem 7 procent z PPJ (počáteční podílové jednotky) poplatek na počáteční krytí nákladů.
Zde si nejsem jist zda částka, ze které se to počítá, má v prvních dvou letech stoupsající tendenci (1. rok + 2. rok) a v dalších letech se snižuje o 7
procent, či je po celou dobu stejná.
Chci jen upozornit / zeptat se, zda ona tabulka byla skutečně počítána programem šitým na míru daného produktu s přihlédnutím k minimální pojistnému
či dalšími nutnými omezeními daného produktu.
Děkuji všem za odpovědi
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2008 11:22 | Doležal

Do výpočtu jsme zadali 6.5% které jsou i v tabulce na kterou si mě přivedl. Je to B350 jen tak pro upřesnění. Zadali jsme tam veškeré poplatky. Poplatky ze strany OPF tam, ale zřejmě započítané nebyli. Co mě, ale opravdu vrtá hlavou je inflace, nikdo mi to nikdy nevysvětlil. Zkoušeli jsme zadat do modelu 5% zisk a 5% inflaci a nakonec kapitál byl mnohem vyšší než celkový vklad. Jak je to možné? Hodně se dívám i na výhody daných programů, porovnal jsem kolem 12 IŽP a pro moji potřebu jsem zvolil B350 je to opravdu nezávislé rozhodnutí. Co mě dostalo bylo pojištění ve splaceném stavu a přerušení povinnosti platit za tři roky. Je to jenom kosmetická věcička, ale člověk nikdy neví kdy to bude potřebovat. Uplatňovat daňovou úlevu a možnost i vybírat. Při úmrtí účastníka je vyplacena jak naspořená částka tak i sjednaná částka. Náklady jsou tam snížené Bid/Orfee spread běžné 3% mimořádné 0 . měsíční poplatek 30Kč. Díval jsem se na poplatky ohledně změn ve smlouvě a vše zdarma.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2008 23:26 | Michal Kovář

To že ti to vycházelo jinak bude zřejmě tím že jsi si do zadání výpočtu zadal 12% p.a. roční výnos a ne tak jak bylo dáno v testu souměrný stejný výnos 4% p.a. u všech produktů. Tento test není o výhodách či nevýhodách jednotlivých pojištění ale o poplatcích. Při stejném zhodnocení 4% p.a. a při stejném nastavení zajištění se objevily ve výsledku jen opravdové náklady za vedení různých produktů. Bohužel tedy nebyly započítány veškeré management fee ale jen za správu pojišťovny. Poplatky za správu externích fondů (ty má Aegon, Kooperativa ale i ING) tak nebyly započítány a celkově tedy by naspořené částky byly daleko nižší. T150 je hodně drahý produkt a v konkurenci ostatních velmi propadá. Mnohem hůř je na tom B150 který nabízí právě ZFP kde se dostaneme hodně hluboko na poslední místo v hodnocení a tato tabulka by na případný průzkum snad ani neměla místo. T350 je novinka z dílny ZFP a ING která však stále je jen tak na půl cesty mezi T150 a B150. Teď je jen otázka jestli opravdu tedy volit produkt přes ZFP?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2008 21:54 | Doležal

Koukni na porovnání všech jednotlivých produktů v tabulce a potom ještě jednou zkus zvážit zda je ING Investor plus opravdu tak dobrý produkt - http://investujeme.cz/imgs/toptema/00000492/03.jpg Koukl jsem se a byl jsem překvapený, vůbec ty částky neodpovídali kalkulaci mého známého, má možnost přístup k modelům k určitým bankám. Například, T150 by tak vycházela pří pojistné ochraně 760 000Kč, ale při nulové pojistné ochraně je kapitál na konci pojištění mnohokrát vyšší. Měl jsem možnost porovnat i jiné programy a ne jenom finální kapitál, ale taky určité věci které klienta provází po celou dobu trvání smlouvy a které by klient mohl ocenit. T150 se mi osobně zamlouvala, má dokonce určité výhody které jiný IŽP nemá. Je jednoduché se naučit slabiny konkurence, tak i některé komentáře chápu, že máji za cíl pomluvit. Co si tady budeme namlouvat, každý ocení to svoje.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 2. 2008 23:26 | Michal Kovář

Ale já musím všechny házet do jednoho pytle. Ať je to ZFP nebo OVB, je to úplně jedno. Vše je postaveno na pyramidovém systému a ti poradci dole jsou jen ovečky co dělají neskutečnou dřinu. Bohužel mají jen na práci prodávat dobré či horší produkty aby se sami uživili. Tím ale živí spoustu lidí nad sebou v celé pyramidě. Běžný běhač poradce když je úspěšný tak si vydělá 20 až 100tis. měsíčně. Jeho "šéf" si vydělá tak 250tis. až 1mil. měsíčně. A to jen za to že dovedl zmanipulovat do této pyramidy další ovečku. Vše je dnes o penězích a kdo tvrdí, že není tak lže. Jen jde o to si uvědomit za jakou je to cenu. Nikdo z těch "šéfů" nemá spokojený život, ikdyž se tak navenek tváří (protože musí). Zmínil bych své životní motto: "Není důležitý cíl ke kterému v životě kráčíš, ale je důležitá cesta jakou k němu jdeš!" Proto já raději nikdy nebudu mít vilu za 10 mega, ani mercedes třídy 5, ale když se dovedu sám na sebe podívat do zrcadla a řeknu si: Ano ten život za to stál! Tak mi to stačí. Lepší než se ukrývat před lidmi co bych jim něco špatného prodal a měl za zády stále to memento možnosti nenávisti. Ale to asi mladí lidé slyšet nechtějí. Pro ně jsou daleko lákavější mercedesy, vily či výlety do tichomoří :-(
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2008 17:49 | Berko

To už je jen tvůj názor,ty prostě nechápeš celej tenhleten systém.Navíc všechny hážeš do jednoho pytle.Pořad se díváš jen do leva,ale co se děje vpravo,za tebou a před tebou to už tě nezajímá.Já proti tobě nic nemám a dokonce si myslím že si velice zkušený,jen to dívání do předu doprava a za sebe ti moc nejde.Psát už sem nebudu,protože je to žrout času a mam jiné věci na práci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2008 11:24 | BERKO

Ale já musím všechny házet do jednoho pytle. Ať je to ZFP nebo OVB, je to úplně jedno. Vše je postaveno na pyramidovém systému a ti poradci dole jsou jen ovečky co dělají neskutečnou dřinu. Bohužel mají jen na práci prodávat dobré či horší produkty aby se sami uživili. Tím ale živí spoustu lidí nad sebou v celé pyramidě. Běžný běhač poradce když je úspěšný tak si vydělá 20 až 100tis. měsíčně. Jeho "šéf" si vydělá tak 250tis. až 1mil. měsíčně. A to jen za to že dovedl zmanipulovat do této pyramidy další ovečku. Vše je dnes o penězích a kdo tvrdí, že není tak lže. Jen jde o to si uvědomit za jakou je to cenu. Nikdo z těch "šéfů" nemá spokojený život, ikdyž se tak navenek tváří (protože musí). Zmínil bych své životní motto: Proto já raději nikdy nebudu mít vilu za 10 mega, ani mercedes třídy 5, ale když se dovedu sám na sebe podívat do zrcadla a řeknu si: Ano ten život za to stál! Tak mi to stačí. Lepší než se ukrývat před lidmi co bych jim něco špatného prodal a měl za zády stále to memento možnosti nenávisti. Ale to asi mladí lidé slyšet nechtějí. Pro ně jsou daleko lákavější mercedesy, vily či výlety do tichomoří :-
V ZFP-akademii je už přes 50ředitelu,je to určitá pozice a jsou to stejní lidé jako mi a aby se dostali na horu,museli dělat stejnou dřinu jako ti dole.Tím chci říci,že se dostali právě nahoru díky te dřině.Já tomu říkám atraktivní práce a ne dřina.O pyramidě mluvit nebudu protože je všechno na bázi pyramidy.Jinak by ten život nefungoval.Neřadím úspěšný lidi do kategorie 20tis 100tis..Jinak se mi líbí jak jsi napsal 250tis-1mil.Asi myslíš pozici 8 ale ono to pokračuje na pozici 8.1-8.2.8.3 atd.Jsou tam i lidé kteří jsou na pozici 6 a vydělají nad 300tis-400tis.Zrovna nedávno 20letý borec přecházel na pozici 8 ,Tím se nechci chlubit,je to jen pro informaci. Vyděl jsi někdy aby majitel měl méně než zaměstnanec?Největší provize dostane právě ten dole a ten na hoře dostane část.Jenomže těch dole je více než na hoře a když si ty částky sečteš tak ve finále má nejvíce ten který jim ukázal tu cestu a dal jim tuhle možnost.To si myslím že je férové.Jak bude člověk úspěšný to už záleží jenom na něm.žádný finanční strop tady neexistuje,každý může být tím šéfem.Doporučuji si přečíst knihu škola byznysu,bohatý táta chudý táta,kam se poděl můj sýr. "Není důležitý cíl ke kterému v životě kráčíš, ale je důležitá cesta jakou k němu jdeš!"plně souhlasím.Mít vilu 10mega?taky nechci ani mercedes třídy 5 protože takový ani neznám,ja jsem si koupil BMW řady 5 a to jsem tuhle společnost ještě neznal,koupil jsem si ho proto protože jsem ho prostě chtěl.Všechno je to penězích,nechci dřít někde za pár šupu a probouzet se s pocitem toho,že plním sny někomu cizímu za směšné peníze že za 100% práci mam jako někdo za 0% práci.Stále poslouchat co mám dělat a co ne.ukrývat se před lidmi,nepřeháněj.Jinak to stále momento možnosti nenávisti budeš mít vždycky ať už děláš co děláš,nejhůře jsou na tom bohatí,ti jsou nejvíce v tomhle tom směru zavrhování. . Nikdo z těch "šéfů" nemá spokojený život, i když se tak navenek tváří (protože musí).Jak můžeš soudit ostatní,podle sebe soudím tebe.Je zřejmé že každý má určitý problémy o tom to je dokážeš si představit že by bylo všechno 100% super o čem by ten život byl?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2008 11:21 | Berko

Ale já musím všechny házet do jednoho pytle. Ať je to ZFP nebo OVB, je to úplně jedno. Vše je postaveno na pyramidovém systému a ti poradci dole jsou jen ovečky co dělají neskutečnou dřinu. Bohužel mají jen na práci prodávat dobré či horší produkty aby se sami uživili. Tím ale živí spoustu lidí nad sebou v celé pyramidě. Běžný běhač poradce když je úspěšný tak si vydělá 20 až 100tis. měsíčně. Jeho "šéf" si vydělá tak 250tis. až 1mil. měsíčně. A to jen za to že dovedl zmanipulovat do této pyramidy další ovečku. Vše je dnes o penězích a kdo tvrdí, že není tak lže. Jen jde o to si uvědomit za jakou je to cenu. Nikdo z těch "šéfů" nemá spokojený život, ikdyž se tak navenek tváří (protože musí). Zmínil bych své životní motto: Proto já raději nikdy nebudu mít vilu za 10 mega, ani mercedes třídy 5, ale když se dovedu sám na sebe podívat do zrcadla a řeknu si: Ano ten život za to stál! Tak mi to stačí. Lepší než se ukrývat před lidmi co bych jim něco špatného prodal a měl za zády stále to memento možnosti nenávisti. Ale to asi mladí lidé slyšet nechtějí. Pro ně jsou daleko lákavější mercedesy, vily či výlety do tichomoří :-
V ZFP-akademii je už přes 50ředitelu,je to určitá pozice a jsou to stejní lidé jako mi a aby se dostali na horu,museli dělat stejnou dřinu jako ti dole.Tím chci říci,že se dostali právě nahoru díky te dřině.Já tomu říkám atraktivní práce a ne dřina.O pyramidě mluvit nebudu protože je všechno na bázi pyramidy.Jinak by ten život nefungoval.Neřadím úspěšný lidi do kategorie 20tis 100tis..Jinak se mi líbí jak jsi napsal 250tis-1mil.Asi myslíš pozici 8 ale ono to pokračuje na pozici 8.1-8.2.8.3 atd.Jsou tam i lidé kteří jsou na pozici 6 a vydělají nad 300tis-400tis.Zrovna nedávno 20letý borec přecházel na pozici 8 ,Tím se nechci chlubit,je to jen pro informaci. Vyděl jsi někdy aby majitel měl méně než zaměstnanec?Největší provize dostane právě ten dole a ten na hoře dostane část.Jenomže těch dole je více než na hoře a když si ty částky sečteš tak ve finále má nejvíce ten který jim ukázal tu cestu a dal jim tuhle možnost.To si myslím že je férové.Jak bude člověk úspěšný to už záleží jenom na něm.žádný finanční strop tady neexistuje,každý může být tím šéfem.Doporučuji si přečíst knihu škola byznysu,bohatý táta chudý táta,kam se poděl můj sýr. "Není důležitý cíl ke kterému v životě kráčíš, ale je důležitá cesta jakou k němu jdeš!"plně souhlasím.Mít vilu 10mega?taky nechci ani mercedes třídy 5 protože takový ani neznám,ja jsem si koupil BMW řady 5 a to jsem tuhle společnost ještě neznal,koupil jsem si ho proto protože jsem ho prostě chtěl.Všechno je to penězích,nechci dřít někde za pár šupu a probouzet se s pocitem toho,že plním sny někomu cizímu za směšné peníze že za 100% práci mam jako někdo za 0% práci.Stále poslouchat co mám dělat a co ne.ukrývat se před lidmi,nepřeháněj.Jinak to stále momento možnosti nenávisti budeš mít vždycky ať už děláš co děláš,nejhůře jsou na tom bohatí,ti jsou nejvíce v tomhle tom směru zavrhování. . Nikdo z těch "šéfů" nemá spokojený život, i když se tak navenek tváří (protože musí).Jak můžeš soudit ostatní,podle sebe soudím tebe.Je zřejmé že každý má určitý problémy o tom to je dokážeš si představit že by bylo všechno 100% super o čem by ten život byl?
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2008 22:06 | Michal Kovář

Tys asi nepochopil slovo bezprovizní. Tzn. nemají žádné poplatky ze kterých se později vyplácí provize a následne tzv. udržovací provize. Samozřejmě tyto produkty nenabízí externí prodejci. Proč taky? Zadarmo se jim dělat nechce a já jim rozumím. Ale tyto bezprovizní produkty je možno sjednat přímo v bankách či pojišťovnách. Pokud vím tak Generali, Česká spořitelna, UNIQA i ING podobné produkty v nabídce mají ale kdo z klientů si chodí sjednávat pojistku na pobočku? Všichni čekají na to až jim zazvoní doma pojišťovák a uzavřou si to co jim nabídne. Lidé jsou pohodlní a bohužel pro ně na tom prodělávají. Kdyby znali všechny možnosti tak nemají doma tak nevýhodné smlouvy. To je právě ale to co se mi hnusí na ZFP, že za několik stovek korun dá člověku jakože povědomí o finančních produktech a prodá jim hrozný smlouvy. Ti to potom ještě s vědomím dobra prodávají dál svým známým a tak žije tato pyramida ZFP. Nejedná se o poradenství aní o nabytí finanční gramotnosti. Je to jen kšeft, jako každý jiný. Bohužel v povědomí lidí ještě není dostatečně zakořeněno finanční vzdělání a tak spousta lidí na podobný princip prodeje naletí. A to si myslím že ZFP ještě nějakých desítek tisíc lidí na podobné lži a hlouposti uloví. Bohužel!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2008 0:39 | Berko

Já nevím,ale vůbec si nerozumíme.Jinak jaké skryté poplatky?Za nákup podílových jednotek je u T150 1rok- B150 2roky a doba srážení pro zfp je po dobu 10let a to 7% Musím konstatovat že jsou i IŽP které mají taky 7% ale sráží se po celou dobu.Jinak skryté informace investor nemá.Není to dynamik.Jinak tvůj kamarád zná výhody pro ZFP?Tak to ho bych chtěl znát.Já školení budu mít,až za necelé dva týdny,tak jsem moc zvědav.Co se týče 4BN neříkám ,že je špatný,ale nemá žádné progrese,jen u trvalých následku 400% ovšem progrese u Investoru není žádná ,ale má invalidní důchod,hospitalizaci,bolestné, trvalénásledky závažné a to 4BN nemá,ale to je jedno,každý má něco.Jinak o Flexi invest nemám žádné informace.Jinak jsi nezmínil rázové provize a následující,které mohou být ještě vyšší než rázové.Například u částky 10 000 1/měs můžou provize dosahovat 120 000Kč(rázové)+další rok následné +udržovací.Tak proč by je měl získat cizí když je můžu mít já,nemluvíme tady o 1000 ale 100 000Kč a výše .Jinak využívají produkty od daných bank jen,je mají vylepšené v určitých směrech a to například v poplatkách z mimořádného a běžného účtu,výběry,bonusy navíc,atd.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2008 12:58 | Michal Kovář

Berko opravdu si myslíš, že je lepší získávat každý rok udržovací provizi 1000,- Kč a přijít tím o 2tis. ročně? Já se domnívám, že je lepší nezískat provizi žádnou, ale mít v KH celkově mnohem vyšší objem peněz. Nejste vy v ZFP náhodou levicově zaměření? To je přeci všechno jako v politice. Lidé rádi něco dostávají od státu a už vůbec nevidí, že stát jim to musí první sebrat aby jim část vrátil. Je tedy lepší platit 100tis. daň a dostat z toho 10tis. zpět v podobě úlev, dotací a příspěvků, nebo platit daň 50tis. a nedostat nic? U vašich produktů je to podobné. Bohužel právě krátkodobý zisk, který devalvuje budoucí výslednou hodnotu je pro lidi v ZFP to největší lákadlo. Opravdu je toto krátkozraké řešení tak výhodné? A co do budoucna? To že by tu provizi dostal někdo jiný, je chybný argument který neobstojí. Pokud by ZFP učila finanční gramotnosti, tak si lidé uzavírají přímo v bankách bezprovizní smlouvy. Jenže ZFP není charita co učí lidi rozumět financím ale vlk v rouše beránčím. Pod dobrou záminkou vydělává na důvěře lidí. Tato klasická pyramida se rozpadne ve chvíli kdy dojdou stavební kostky na spodní stranu pyramidy.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2008 15:54

Jinak co se týče krytí, tak 4BN je velmi kvalitní i v úrazové části a má minimum výluk, právě narozdíl od ING. Mimochodem ti chybí v nabídce ještě Flexi od PČS, momentálně asi nejlepší pojistka na zajištění životních rizik. Zkoušel sis někdy srovnat vedle sebe stejně parametricky nastavené pojistky, na kolik to vyjde cenově? To stejné co ve Flexi vyjde na 262,- Kč měsíčně je u Aegonu za 2319,- měsíčně. Tomu už říkám pořádný rozdíl, a přitom má Flexi jen minimum výluk a velice levný nákup PJ + u Flexi invest je management fee 0%. Docela se mi líbí. Kdybych si dnes zařizoval pojistku tak rozhodně Flexi invest od PČS.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2008 15:44

Nic jsem neporovnával, jen jsem zvedl telefon a zeptal se přímo známého z ING. Ale to máš fuk. To o čem tady píšeš bohužel nemá hlavu ani patu, takže buď neumíš formulovat správně myšlenky, nebo tomu vůbec nerozumíš. Management fee je zcela něco jiného než "vstupní poplatek". Poplatek management fee se dělí na dvě části. První z nich je poplatek pojišťovně za správu financí a tou druhou poplatek správci fondu. Konkrétně u Investoru je stále ve výši 1,4 a 1% což je dohromady 2,4% p.a. a platí se po celou dobu smlouvy. Mezi další skryté poplatky se řadí poplatek za nákup podílových jednotek (PJ), který je u Investoru 7% a nakupuje se 1 až 2 roky. Investor samozřejmě celé dva roky. Je tam ještě velká spousta dalších poplatků jako 40,- Kč/měs. za vedení účtu atd.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2008 12:36 | Berko

Jinak máš namysli poplatek management fee který děla asi 1.4% tak něco málo o tom. Většinou je vstupní poplatek rozdělen mezi poradenskou společnost a poradce. Více než dvě třetiny mívá poradce a zbytek poradenská společnost. I když tento poplatek nemusí být malý, tak ve srovnání s ostatními poplatky, které se srážejí postupně a dlouhodobě, bývá jeho výše nepříliš podstatná pro celkový výsledek (výnos/ztrátu) vaší investice. poplatek (management fee).Jinak člověk si vyzíská na základním semináři licenční číslo tudíž velká část připadne právě tomu kdo to licenční číslo má(rázové provize,následné provize a udržovací provize po celou dobu trvání smlouvy) a právě proto si myslím že je to licenční číslo tak důležité.U jiných společnosti je management i 0 ale tomu moc nerozumím.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2008 11:35 | Berko

Podřadnou roli je právě ten poplatek u 4BN u zfp.Jinak 4BN je kvalitní a levný program ale proto je omezený a to v úraze jako je invalidní důchod ,hospitalizace,bolestné,trvalé následky závažné.Každý program se dá pomluvit.Je lepší mít něco než nic“.Pro každého se hodí něco jiného,kdo chce IŽP a dobře krytou úrazovkou můžu doporučit Allianz-rytmus IG3 kdo chce vsadit na levnou tak Perspektiva 4BN,kdo na značku tak Aegon Global,Axa Komfort plus a kliďo piďo i na toho investora.Jistě každý názor může být jiný a o tom to všechno je.Kdyby každý měl stejný názor tak by se ten svět hodně zjednodušil,jezdili by stejné auta,každý by měl stejný barák a taky každý by měl stejný program,ostatně jako všechno jiné“Jinak kde jsi porovnal B350 ????
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2008 23:45 | Michal Kovář

V konečném důsledku to hraje jen podřadnou roli. Stále se B350 celkově jeví ve srovnání s T150 jako podřadný produkt. Při veškerých porovnáních to je vše zcela jinak, než vám řekli na semináři. Bohužel zůstává pravdou, že 4BN je nejkavlitnější produkt z nabídky ZFP a to i za cenu, že je oproti prodeji přímému v Kooperatvě zněvýhodněn poplatky.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2008 11:03 | Berko

Zfp akademie začíná nabízet Investor plus B350 je to nový program a co se týče poplatku,jsou ponížené a to hlavně poplatku za vedení smlouvy a rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou jednotek u běžného pojistného(tzv.bidoffer spread) U mimořádného pojistného je dokonce tento rozdíl snížený na 0% to už něco znamená.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2008 16:03 | Michal Kovář

Soňo a ještě jedna informace pro tebe. Zlatá koruna byla již několikrát udělene ING Investor plus T150. Ten ale pokud vím ZFP nenabízí. Vy máte v nabídce tarif B150!!! Chlubit se cizím peřím a zneužívat téměř totožného názvu výhodnějšího produktu už je ze strany "poradců" ZFP zlodějna balancující na hraně zákona o podvodech. Přemýšlím, že bych pár lidem co tohle mají ať své poradce zažalují za podvod. Třeba potom konečně poznáte jak moc si vás vaše slavná ZFP váží a jak moc se za vás v tomto soudním sporu postaví. Prodávat něco a představovat u toho výkonnost zcela jiných fondů, ukazovat vítězství v anketách, přičemž vyhrál zcela jiný produkt, tak to už jistě jako podvodné jednání uznáno bude. Děkuji za vaše upozornění, ještě tento týden to zkusím protlačit do médií. Good luck and keep smailing :-)
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Marek

ekonom

Miroslav Jansta

lobbista a podnikatel

David Marek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Miroslav Jansta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services