Citibank: bezpečnější internetbanking za 450 Kč, nebo zadarmo?

Jste klientem Citibank a používáte internetbanking? Pak nejspíš budete muset z kapsy vytáhnout 450 Kč a koupit si elektronickou kalkulačku. Bez ní se totiž od ledna ke svému účtu přes internet nedostanete. Možnost volby jiného zabezpečení Citibank nenabízí. Ale zkuste se ohradit a třeba vám banka poplatek odpustí, stejně jako našemu čtenáři.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 11. 2006 15:51, PlischkeS

No on tenhle Eric neni nas stary dobry Eric. Rekla bych, ze tenhle Eric je vykradacem internetovych prezdivek...

Zobrazit celé vlákno

+54
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 34 komentářů)

24. 11. 2006 13:00 | Eric

Myslím, a co má být? Na rozdíl od vás mám alespoň ucelený názor - vy jen prudíte duchaprázdnými bláboly.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2006 12:58 | janasv

Nemyslis, ze se trochu opakujes?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2006 12:57 | Klient

Jen tak dál, kdyby se lidi takhle ozvali, tak by se banky trochu hnuly. Češi raději mlčí a jak ovce platí. Přenášet náklady za větší bezpečnost na klienta, to je vrchol. Klient neotravuje na pobočce, zadá si hezky příkazy doma, hezky platí náklady za internet (doma), koupí si kalkulačku, .... a banka si zase nějaký ten miliónek připíše k miliardovým ziskům.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2006 11:41 | Před

Omlouvám se za nepřesnost, Citibank nabízí kalkulátor, což není certifikát.
Přersto si trvám na tom, že před rizikovým chováním uživatele jej neochrání ani nejlepší elektronický systém.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2006 11:29 | Matej

Ja mam od Citi jenom kreditku a MUSIM si poridit Bezpečnostní klíč i na pasivni pristup, kde sleduji transakce. :(((((((( Podal jsem jim na to "stiznost" a kdyz to udela vic lidi, treba dostanou rozum.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2006 10:49 | Petr

Vždyť jsem psal, že phishing je problém uživatele, ne banky.
Poslední případy vykradení účtů byly v KB, kde se certifikáty používají. Tudíž uživatele pokytli útočníkovi i tyto certifikáty, o které má být IB Citibank bezpečnější.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2006 10:29 | Eric

Jo, jo, to jsou starosti... Jen hezky plaťte za iluzi bezpečnosti, jste dojeni jako kravičky bankami, o kterých si myslím, že stejně uměle vytvářejí pocit nebezpečí, aby jste jako ovečky platili a platili a platili....za jejich "bezpečnostní" karty, klíče, kódy, pitomosti. Zlatý slamníček.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2006 10:13 | SocPredator

Vaše úvaha je ale úplně zbytečná. Při phishingu bez tohoto klíče vám vyberou účet raz dva. A právě Citibank takový IB měla. Takže žádná otázka o pravděpodobnosti :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2006 9:59 | SocPredator

Díky za článek o panu Heroldovi. Velmi mě překvapilo, že by mu odpustili ten poplatek, možná má pan Herold u nich Citi GoldWealthM. nebo uloženou značnou sumu. Jinak by mě totiž přístup banky velmi zklamal.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2006 9:56 | Petr

Otázkou je, jak velká je pravděpodobnost, že vám někdo vybere účet i internetbankingem. Podle mého názoru velmi, velmi malá.
I když je vstup jen přes id + heslo (ČS), kdo uhádne id + heslo? Moc pokusů nemáte, banka monitoruje pokusy a po třetím přístup uzamnkne. Pokud budete hrubou sílou zkoušet různé náhodné kombinace, vaše IP bude zakázána. Ano, můžete použít anonymní proxy, ale zas máte jen pár pokusů.
Když máte navíc ještě kalkulátor, o to to má útočník složitější. Totéž s certifikátem.
I kdyby se útočník přihlásil, dneska banky vyžadují autorizační kód pro každou transakci přes SMSku. Má útočník váš mobil?
I kdyby měl váš mobil, má kam poslat peníze? Účty nejsou anonymní. Bilý kůň? Stojí peníze a nějké to riziko navíc.
Jaký máte zůstatek na účtu, aby se někomu vyplatilo tohle vyplatilo? Ani internet není úplně anonymní.
Velké případy vykradení účtu přes internet byly způsobeny phishingem. Tedy uživatel SÁM zadal své přihlašovací údaje do falešných stránek, nebo poslal emailem. Ale tady vám žádné extrasuper zabezpečení ze strany banky nepomůže, uživatel porušil smlouvu o IB, když poskytl tajné informace jiné osobě (i když nevědomě).
Rozhodně bych z bezpečnosti IB nedělal drama. Dnešní úroveň je dostatečná a pokud bude uživatel rozumný, nemá se čeho bát.
Shrnutí: rozumné heslo + bezpečný počítač (žádná internetová kavárna) + úměný zůstatek + druhý kanál (SMS) a můžete klidně spát. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2006 9:55

Myslim, ze banka hledala vhodny "psychologicky" kompromis: kolik za to jeste mohu uctovat, kdyz k tomu klienta nutim (coz neni pekne). S cenou 250 Kc to myslim trefila, povazuji ji za primerenou, ochotne zaplatim a nebudu delat problemy. Naopak tento clanek mne presvedcil (kdyz jsem se docetl kolik za to uctuje CS a eB, i kdyz dobrovolne), ze je to vlastne za hubicku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2006 9:39 | Michal Kára

Nojo, jenze klient je vetsinou hloupy a tech 250,- korun "usetri". A kdyz mu pak jeho chybou vyberou ucet, tak hystericky pisti, ze je to chyba banky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2006 9:14 | Pavel

Asi jde o to, že úroveň zabezpečení by si měl mít možnost vybrat klient, a ne, že je mu nařízena a ještě na jeho vlastní náklady. Protože požadovaná úroveň zabezpečení úzce souvisí s používáním účtu. Například, pokud někdo přes účet jen prohání peníze a průměrný zůstatek má 3,50 Kč, tak nepotřebuje vůbec žádné zabezpečení, natož nějaký kalkulátor.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2006 8:48 | Dalimil Nejezchleba

No nevím, jestli se někomu zdá jednorázově vydaných 250 Kč za zavedení nejlepšího možného (dle mého názoru) zabezpečení elektronického bankovnictví moc, a stojí mu kvůli tomu několikrát cestovat na pobočku tak mu příliš nerozumím. Dle mne tento nevelký výdaj za zvýšený pocit bezpečí rozhodně stojí. Já sám jsem již delší dobu klientem Citibank a na nedostatečné zabezpečení systému el. bankovnictví jsem banku dva roky soustavně upozorňoval, tudíž tuo změnu s díky kvituji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Paclík

podnikatel, Viktoria Plzeň a Dočista

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Tomáš Paclík
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services