Ertrag und Sicherheit: výnos a solidní nejistota

Aleš Tůma | rubrika: Komentář | 23. 5. 2011 | 221 komentářů
Prodejní argumenty poradců společnosti Ertrag & Sicherheit (v překladu výnos a jistota) jsou... opravdu neotřelé. Méně eufemisticky: klientovi nepokrytě lžou.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 12. 2012 22:27, Ondřej Hašek

Autor článku se dotýká problematiky ceny investičních produktů (fondů Franklin Templeton) a tvrdí, že fondy distribuované ES jsou dražší než od Conseq a Atlantik (Partners jsou distributoři Conseq a Atlantik). K tomuto závěru došel porovnáním vstupních poplatků (distributorovi) a ážií (jsou to vstupní poplatky fondu).

Poplatková struktura u Conseq a Atlantik je mnohem složitější, nejenže tam máme vstupní poplatky, ale také poplatky za správu a další poplatky. Je tomu tak proto, že se nejedná jako u ES o přímou investici, ale o polopřímou. Klient posílá peníze společnosti Conseq, nebo Atlantik, a ty to přeposílají na sběrný účet u investiční společnosti. Průběžně si odečítají poplatky z peněz, které vybrali od klientů, ale i z naspořených prostředků. Mohou tak činit, protože majiteli těchto sběrných účtů jsou ony.

Problematika ážia je mnohem složitější. Ážio je vstupní poplatek fondu, který platí každý investor přímo fondu. Nejedná se o poplatek distributorovi. Na druhou stranu je pravda, že ážio fondů zprostředovaných ES je vyšší. Je tomu tak proto, že ES na základě exkluzivní spolupráce s Franklin Templeton se také podílí na řízení investice (poradenstvím a administrativou) a za to jí náleží odměna. Proto část ážia vyplácí společnosti ES.

Takže u ES je to tak, že klient zaplatí vstupní poplatek (poplatek za otevření depozita a poradenství) předem a dál, protože je to přímá investice, kromě poplatků fondu nic neplatí. Mezi poplatky fondu řadíme zmíněné ážio a TER, jehož součástí je i manažerský poplatek.

Aby to nebylo jednoduché, každý fond je rozdělen do podfondů. Poznáme je podle koncovky. ES zprostředkovává podfondy určené pro fyzické osoby (koncovka A acc), které mají lepší podmínky (zhodnocení). Conseq i Atlantik musí využívat podfondy pro korporace, které nemají toto zvýhodnění.

Porovnáme-li celkovou nákladovost investice, vychází nám i přes vyšší vstupní poplatek ES výrazně levnější než zmíněná konkurence (tento rozdíl se v čase prohlubuje).

Cena za službu ale není pro klienta hlavní kritérium, nejdůležitější je výnos, který klient může dosáhnout. A to hlavně záleží na kvalitě poradenství a šíři doprovodných služeb (možností) té které zprostředkovatelské firmy.

+5804
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

24. 10. 2013 14:27, Petr Kovář

Dobrý den,
všem potencionálním zájemcům o investování u ES, tedy potažmo JUNG a tedy potažmo Franklin Templeton to DŮRAZNĚ nedoporučuji. Moje osobní zkušenost je strašná.V červenci jsem zaslal celkem nemalou investiční částku, uhradil nemalou částku na poplatcích nenažraných zprostředkovatelů a dnes na pokraji listopadu i přes všemožné urgence nemám přístup ke svým penězům, nevím, co se s penězi děje a slyším jen samé výmluvy a nezájem. Tak takhle se chová ES, JUNF a FT vážení- zaplať a dál už neotravuj! Ruce od těchto společností pryč.

-280
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 221 komentářů)

2. 6. 2011 17:00 | Josef Říha

Ono to je vlastně velmi jednoduché! Pan Tůma pomlouvá konkurenci a nazývá je podvodníkem a lhářem, což už samo o sobě je tr. čin !! Celý problém lze rozdělit do dvou směrů První je cena za službu a je úplně jedno kolik si kdo účtuje. O tom jestli to je drahé nebo ne, rozhoduje VŽDY zákazník a ne nějaký pan Tůma. Jestli že EuS existuje na trhu přes 25 let, tak asi dělá svou práci velmi dobře! Druhý směr je ten, že si pan Tůma, analytik firmy Partners nevidí do huby a veřejně osočuje firmu EuS z nějakých nekalých praktik. To je velmi závažné obvinění a jsem přesvědčený , že EuS toto nenechá jen tak. Pokud se setkal s vázaným zástupcem od EuS a ten mu něco špatně vysvětlil, měl jmenovat jeho. Ale jsem zcela přesvědčen, že pan Tůma si všechno tak trochu domotal sám . Jako analytik zklamal , protože si nezjistil triviální věc, že EuS nemá licenci na obchodování s OPF, takže celý článek je o ničem!!! A s tím i pan Tůma.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 6. 2011 14:19 | Gepard

Lhář pomlouvá lháře, to je vždycky nejlepší...všichni se u toho tváří strašně chytře a profesionálně, přitom jaký je vlastně rozdíl mezi Ertragem a Partners? Poradenské firmy, jejichž zaměstnanci (vázaní zástupci) si sami platí nájem kanceláří a telefon a k získání statutu poradce nepotřebují žádné finančnické vzdělání, pouze maturitu a zaplatit školení (ačkoliv v normálních firmách mívají zaměstnanci školení proplacené). Je jasné, že někteří jejich poradci jsou díky samovzdělání opravdoví profesionálové, ale ze samé podstaty si myslím, že je tam převážná většina těch nekvalitních, kteří by chtěli jen vydělávat peníze a nic pro to neudělat. Neprofesionalitu Partners ukazuje tento pan Tůma, je absolutní rarita, aby někdo napsal takový pomlouvačný článek o konkurenci (chápu upozornění na dvojí poplatky, ale bez důkazů nazývat někoho vymývačem, obzvláště pokud je daný pomlouvač z Partners, to je opravdu k smíchu). A Ertrag je evidentně natolik neschopný, že nedokáže dosáhnout toho, aby byl takový článek z internetu smazán. Subjektivně řečeno, nechtěl bych, aby mi tento pan Tůma radil o penězích, a nechtěl bych to ani od nikoho z Ertragu, a to z výše zmíněných důvodů.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2011 20:35 | Rolf

Vážení, přestaňte už na sebe kydat špínu. Jasné je, že poradit někomu, aby si spořil přes IŽP je ne na pochvalu, ale na trestní oznámení, protože škoda přesahuje 5000Kč. Pojistka je od slova pojistit, ne spořit. A věřte mi, pojišťovny vás pojistit umí. Spořit, lépe investovat, je třeba do něčeho, co má historii, víme něco o tom, kdo to řídí a co je to za investora. Tady asi k Fraklin Templeton není námitek. Dva portfoliomenežeři z jejich řad jsou v desítce nejlepších investorů na světě, tak proč jim nesvěřit i moje prachy, že? Otázka je kudy. Obecně čím víc prostředníků, tím míň peněz pro mě. Takže můj vlastní majetkový účet u FT je lepší, než majetkový účet u Conseq, který investuje ve značné míře do FT. Zvlášť, když to tu už někdo umí. Používejte místo nadávek selský rozum a uvidíte, jaké věci vymyslíte sami bez pomoci finančního poradce. A cena za službu? Každý si za provedenou práci nechá zaplatit. I EaS, i Conseq. Nebo myslíte, že to někdo dělá zadara? Asi ani omylem. Otázka je kolik a já dám radši peníze někomu, kdo má cenovku a ne někomu, kdo mi tvrdí, že má všechno zadarmo. Aspoň mi v příštím měsíci neumře hlady a já budu moci jeho služeb využívat dál. Přátelé MYSLETE.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2011 17:32 | poradce

Zajímavé jak se v každé diskuzi o ES vyrojí spousta "spokojených klientů". Co by za to každá jiná firma dala:)
Článek není o srovnání fondy vs. IŽP/stavebko/cokoliv, článek je o srovnání fondy vs. fondy. Takže znovu, aby to pochopil i diskutující pod nickem stas: ten váš "rodinný poplatek" je prostě poplatek navíc, který si nikdo jiný na trhu neúčtuje. "Celoživotní servis" vám slíbí každý finanční poradce pod sluncem, ovšem tady jaksi má v momentě zaplacení poplatku svoje jisté, takže fakt nevím co ho k tomu servisu potom nutí.
ES má asi takovou důvěru Franklin Templeton jako hospoda na rohu od Plzeňského Prazdroje. Je to prostě obchodní vztah. Šejdíři z firmy Eurofinancial (dnes EF CZ) okrádají lidi na pojistkách a ohánějí se při tom jménem pojišťovny AXA, která patří ve světě mezi špičku. Tak už to někdy bohužel chodí.
Pokud se někdo diví, že ES je trnem v oku, ať si přečte celou diskuzi a ty neskutečné bláboly, které tu zazněly (včetně lživých poplatků Consequ atd.)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2011 9:12 | Dan

Tady jen aby bylo možno pochopit problém ČR. Moc slov a názoru lidí co ví velice málo, ale mají pocit že jsou schopni hodnotit na základě textů ekonomického bulváru (http://www.investujeme.cz/cla nky/lze-se-ucinne-vyhnout-dohl edu-cnb/nazory/).Proč se nerozebírá to že E&S má od společnosti, která je světovou jedničkou v investování -Franklin Templeton- takovou důvěru která je podložena exklusivními produkty, jež nemůže nikdo jiný zprostředkovat?? Proč se FT tak staví za tuto společnost?? Co Vám říká Shedlin Capital?? Opravdu znáte obsah knihy nebo jen dáte na recenzi lidí, kteří si myslí že když přečetli pár stran tak už ví o čem je. To je přece velice hloupé. Mám pocit že E&S někomu jen trnem v oku a proto jim fandím. Nazdar a hodně štěstí.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2011 8:50 | stas

porad se to plete. Od ES nedostanete zpet nic protoze mu nic nedavate! Ale u JUNG si predplatite tzv. rodinny poplatek na celozivotni servis u FT a spol. a ne jen pouhe otevreni uctu u FT! Od FT dostanete zpet cca 115000 Kc. Ale staci se zeptat u servisni organizace , tak jako ja.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2011 8:50 | Dan

Dobrý den. Obchoduji na burze a deset let se pohybuji ve finančním oboru. Současně pracuji jak lektor v jedné velké pojišťovně. Tak se nestačím divit, co to tady je zase za kampaň proti E&S. Článek má silně manipulativní charakter, což bych od lidí ze společnosti Partners nečekal. Pokud by tento měl být plně korektní, čekal bych nějakou hlubší analízu a větší diskusi s E&S. Tohle je prvoplánová slátanina založená na jakési tiché poště. Jak může někdo napsat takovou hloupost je mi nemilým překvapením a toto bych nečekal zvláště od společnosti co zastává strategii obchodu zvanou Blue Ocean. Tady by se měl někdo chytit za nos. E&S respektive Jung, DMS & CIE patří mezi naprostou špičku majetkového poradenství v Německu a Rakousku 25 let respektive 50 let bez jedinného konfliktu. Bohužel spekulativní česká povaha je zase schopna navymýšlet pohádky o zlém čaroději, který se hodné lidi snaží okrást o chleba. Tento článek není relevantní a je naprosto jednostraný. Jsem klientem této společnosti a jsem NAPROSTO SPOKOJEN. Proti jejich konceptu se nyní ve světle mých osobních zkušeností se zhodnocováním peněz současnými obecně známými produkty na trhu a investováním přes tuto společnost zdá jakékoli jiné řešení (Kapitálové ŽP, IŽP, stavební a jiná spoření, bankovní konta) jako naprostá krádež. Nemám poroblém ukázat případným zájemcům přímý důkaz jak se má investice chová, případně jak se chovají investice mých přátel jako i investice podnikatelských subjektů. Autor článku by se měl zamyslet, jestli nepřestřelil.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2011 17:35 | poradce

Z ižp dostanete po dvou letech samozřejmě nulu, o čemž vás seriózní finanční poradce poučí. Ale když už srovnáváme IŽP s fondy, tak u E+S při výpovědi pravidelné investice po dvou letech dostanete (v krajním případě) 36% vložené částky, protože zaplatíte předplacený poplatek 14-násobek měsíční investice, a k tomu 5% průběžný.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2011 12:00 | Mates

A u E und S dostanu po dvou letech taky nulu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2011 11:23 | Stas

A na to zcela zodpovedne odpovi analytik, ze dostanete velkou NULU
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2011 7:17 | Mates

Jen se zeptám. Kolik peněz si vyberu když ukončím IŽP do dvou let nehledě na to kolik tam posílám? Děkuji předem za poskytnutou odpověď.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 5. 2011 1:22 | poradce

Ale velikost Jung DMS na německém a rakouském trhu tady nikdo neřeší. Jung DMS je brokerpool, tedy servisní firma pro nezávislé finanční poradce. Je dost dobře možné, že většina z nich o prasárnách v ČR nikdy neslyšela:)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2011 23:50 | Rumburath

Jenom k historii těch článků na Investujeme. Autor popsal dvě svoje setkání s pány od E und S. Poprvé měl „štěstí“ na totálního amatéra, který by zřejmě dokázal zkazit pověst i bývalé bordelmamá. Podruhé se setkal s člověkem na úrovni. Za první článek se ovšem neomlouval, to je... poměrně zavádějící interpretace.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2011 22:49 | Stas

Pro vsechny \: ES je nejuspesnejsi a nejlepsi nebankovni obchodnik s cennymi papiry v Rakousku za poslednich 25 let! JUNG,DMA,Cie je nejlepsi obchodnik s cennymi papiry v nemecky mluvicich zemich za poslednich 50 let. Tyto dve spolecnosti se spojili a vytvorili velmi silnou firmu evropske urovne a vsichni spinavci, kteri nic nedokazali ale se snazi vyniknout pomluvami na jejich ucet, si muzou rikat co chteji, ale USPECH JE JEDINNY ARGUMENT proti vsem tem neuspesnym a ubohym zvanilum , kteri se horkotezko naucili pouzivat brozurky pro: "snadno a rychle financnim a majetkovym poradcem".....a od ted si muzou zvanit co chteji!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2011 16:21 | poradce

5 tisíc? Podle registru ČNB má Jung DMS v ČR 196 vázaných zástupců ... http://tinyurl.com/jungdms :)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2011 10:06 | chk

prosim pana tumu, pokud pisatel uplatni sve vyhruzky, aby na tomto serveru prinasel on-line reportaze ze soudniho liceni. neni nad to se poradne pobavit:))
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2011 2:37 | DION

Poté, co Zámečník na investujeme.cz (sponzoruje to parta prodejců IŽP - FINCENTRUM..) asi před 2 lety uvedl o EundS svůj článek plný nesmyslů, za který se v následujícím svém článku omlouval, jsme v ČR zvýšili obrat o stovky procent, rozšířili se na Slovensko, do Polska. Jestliže si nyní nějaký Tůma z Partners vzpomene (..mimochodem když tato veskrze pojišťovnická firmička vznikala, my jsme byli 50 let etablováni na německém trhu v oblasti podílových fondů), že je třeba někoho poškodit, tak už víme, že opět nic nezmůže. Kvalita se vždy projeví při jednání s klientem, ve tvrdé práci. Nějaký škrobený analytik z dezinfikované kanceláře nemá žádnou šanci. Nicméně lži uvedené v článku budou řešeny, ale nikoliv zde. Toto si v právní společnosti nemůže nikdo dovolit. Shrnuto: článek nic nezmění, porosteme stejným tempem a kvalitou dále, pouze si tento jakýsi Tůma našel asi 5000 nových nepřátel, z toho nemalý počet vlivných a finančně silných. Ono označit někoho veřejně natvrdo lhářem a vymývačem, to chce velké sebevědomí a jistě pár milionů na bankovním kontě.. Nyní mu lze jen pogratulovat ke klidnému spaní, na tuto diskuzi se vykašlat a jít dělat něco užitečného.. Reakce mě nezajímají, kde je pravda, vím naprosto přesně.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2011 21:10 | chk

jasne, mas hotline na marka mobiuse:)). management fee je poplatek, kterej si strhava fond zalohove po celej rok, navenek vsak zverejnuje hodnotu podilovyho listu jiz ocistenou o tento management fee. a ted jedna nova zprava pro vsechny z ES. tato hodnota PL je stejna pro vsechny podilniky.
celou diskuzi se tu bavime o naprostych trivialitach, ktery ale zaslepenci z ES nedokazou pochopit. dotvari to obrazek o urovni poradenstvi v CR. jak smutne...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2011 17:18 | stas

Obavam se ze je to jinak, ale to nechce cist brozury, ale informovat se primo u zdroje, tak jako ja!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2011 16:11 | Aleš Tůma

Poplatek je jednorázový z jednorázové investice, průběžný z průběžné investice. Zkrátka klasický vstupní poplatek ve výši 5% investované částky. A k tomu u ES/Jung+DMS navíc až 51 tisíc, jak je uvedeno v článku. Nebojte, kdybych to neměl x-krát ověřené, žádný článek by mě ani nenapadlo psát.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Vostatek

ekonom

Jakub Havrlant

podnikatel a investor

Jaroslav Vostatek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jakub Havrlant
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services