Ertrag und Sicherheit: Výnos a solidní nejistota podruhé

Aleš Tůma | rubrika: Když se řekne | 2. 12. 2013 | 658 komentářů
Před více než dvěma lety jsme psali o praktikách finančních poradců firmy Ertrag & Sicherheit. Změnilo se od té doby něco? Ano, změnilo. Přitvrdili.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 8. 2016 20:37, Martin V.

Dobrý den,

Nedá mi to a musím reagovat na další nesmyslné lži, které tady šíří obhájce ES ze Slovenska.

Já jsem investoval do ICM v 6/2012, tedy před více jak čtyřmi roky! Po dvou letech jsem tento unikátní produkt raději opustil a to se ztrátou 20%.
Stačí se podívat do této diskuze, jaká se proti tomu strhla vlna nevole od oveček ES, kteří tvrdili, že jsem měl dodržet minimálně pětiletý horizont. Za poslední dva roky jsou všichni klienti ve ztrátách 40%-60%. To znamená, že bych po čtyřech letech měl na svém portfoliu celkovou ztrátu 52%-68%.
A jak by se zachoval můj poradce z ES? Pozval by mě do hotelu Hilton Praha (jako zval své klienty v ICM pan Vlastimil Novák) a nechal by mě podepsat přechod do nové banky Frick s tím, že je to to nejlepší řešení??? Tohle je poradenství za které klienti celkem na poplatcích zaplatili statisíce (handlingy, vstupní poplatky, průběžné poplatky v ICM ….)??!!

Sakra vždyť sama společnost ES nevydrží s jedním obchodním partnerem více jak 5let!!! Nechápu ty klienty, kteří pořád věří, že se to změní k lepšímu a že nyní už konečně bude mít ten jejich kamarád z ES pravdu a ten nový produkt konečně bude vydělávat.

Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že po tak dlouhé době najednou zjistíte, že to ICM vlastně nedělá dobře a že ho úplně utnete a všechny klienty převedete zase někam jinam?

Samozřejmě za další poplatky, které mimochodem ani na první schůzce raději nezmiňujete. Mluvil jsem z účastníkem toho jednání v hotelu Hilton Praha a podle vyprávění jsou to stejné praktiky jako mají šmejdi na důchodcích. Vysvětlete mi prosím, jak si majitelé společnosti ES vybírají produktové partnery (Shedlin, EVVE nebo ICM)? To je jediným kritériem výše provize, kterou ta společnost ES nabídne?

A jak je možné, že si žádný ten ředitel s desítkami let zkušeností nezjistí, že to taky může být průser?

Pokud to shrnu, tak bych čistě matematicky nemohl být nyní v plusu ani kdybych produkt ICM měl 6let a tak dlouho ho ES na českém trhu ani nezprostředkovávala! Takže podle mého stavu portfolia má společnost ES za posledních pár let 3 velké problémy – Shedlin insolvence a žádné zázraky s výplatou se nekonají (30% v Číně snad neberete jako úspěch), EVVE v insolvenci a v ICM ztráty klientů přes 50%.

Evolution fondy jsou doporučené na minimálně pět let?

No tak to je při pohledu na výše zmíněné radost pro klienty, protože jim je spravuje ICM a s ním už ES nechce na určité bázi vůbec spolupracovat! Takže pokud to bude jako s jejich ICM koši, tak za pět let tu ten fond taky nemusí vůbec být v tom horším případě a nebo v tom lepším tu bude, ale bude ve ztrátě a všechny ovečky z ES budou svým klientům vysvětlovat, že teď je lepší přejít do jiných fondů (samozřejmě už potřetí se vstupním poplatkem)! Mám pravdu?
Při pohledu na poslední produktové omyly ES to vypadá pro klienty na klidné spaní a zářnou budoucnost.

Úplně jsi mě dostal tím, že jsi schopný napsat: „hádam si nemyslíš, že všetci klienti a ľudia sú blbý a nechajú sa manipulovať a z najlepších Franklinov pojdu do Evolution fondov, pretože im "to ich poradca" vnúti? To skúšaj na niekoho iného“ – tím jako chceš říct, že ten pokus od poradce ES je v pohodě a klient, který se nechá zmanipulovat je blbý?
Tak tohle je ten pohled poradce ES? Zkusím ho přesunout z nejlepších Franklinů za poplatek do Evolution fondu a pokud bude tak blbej, že do toho půjde, tak je to jeho chyba!

Úžasný popis etického kodexu společnosti! Palec hore kámo

Ještě mě napadá jedna perlička, které ale snad ani nevěřím!

Jestli bude ES používat platformu MOVENTUM, tak pak si musí někteří ředitelé asi pořádně propláchnout ústa, protože si moc dobře pamatuji, jak mi pan Vlastimil Novák ještě před dvěma roky říkal, že platforma Moventum je před krachem, že platforma mě sežere na poplatcích a že u nich mám přeci předplacený investování na přímo!!!
Snažil se mi vysvětlit, jak platforma okrádá klienty a jak oni jsou proti těmto praktikám a že by on sám nikdy nemohl nabízet jinou než podle něho přímou cestu!!!

Co bude dnes říkat klientům? To jsou všechny ty ovce v ES tak slepý, že nevidí, jak s nimi tihle zloději nad nimi „ojebávají“????

Přeci nemůžu během několika let tolikrát popřít to, co prezentuji a ještě dělat, že se vůbec nic neděje!!!!

Jak píše slovenská ovečka: Lidi nebuďte prosím blbí a nenechte sebou manipulovat.

Nás klientů ES už přišlo o peníze bohužel dost!!!!!!!

S pozdravem

Icm Martin V.
Icm.martinv@gmail.com

+154
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

16. 3. 2017 1:00, ...

:)
http://sdeleni.idnes.cz/phoenix-investor-kvalitni-a-profesionalni-investicni-poradenstvi-s-lidskym-pristupem-gt7-/zpr_sdeleni.aspx?c=A170228_092056_zpr_sdeleni_rest

-10
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 658 komentářů)

15. 12. 2013 2:43 | petrfiala

Pro investování 5let????
Vy určitě nejste poradce EuS.
Doporučený investiční horizont do akciových fondů dle ČNB je nad 10 let.
Reálný investiční horizent pro člověka, který začne v 35 letech investovat, je 30 let plus dalších min. 15 kdy bude nadále investovat, ale současně čerpat zhodnocení již investované částky.
Tzn. celkem 45 let. Jaké bude porovnání nákladů v tomto případě?
Bude to vypadat tak, že to sem raději ani nezveřejníte, stejně jako pan Tůma. :-)
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2013 2:34 | petrfiala

Investování do akciových fondů v horizontu 5 let???

Investiční horizont pro investice do akciových fondů je dle doporučeí ČNB nad 10 let.
Vaše porovnání nákladů je tedy lidově řečeno "o ničem".
Udělejte stejný propočet na 20, 30, nebo 40 let, což je reálný horizont pro investování za účelem zajištění penze. Málokdo si totiž uvědommuje, že i když už budete čerpat, stále ještě zůstatek majetku na účtu investujete.
Udělejte stejný propočet na částku 4000Kč měsíčně, nebo 10000 Kč.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2013 2:20

Přiznat chybu? O jaké chybě to píšete? Já o žádné nevím. I když, možná je chyba reagovat na články od pana Tůmy, jelikož nemají žádnou informační hodnotu a jsou jen snůškou pomluv.
Nestojím o vysvětlování poplatků od nějakého "chk". Od autora článku se jich nedočkám. Proč? To si může každý domyslet. Poplatky mají zůstat tajejmné a neprůhledné. Stejně jako poplatky bankovní. Je to takový český kolorit.
Jako příklad. Jeden z fondů FT, který mám v protfoliu a který nabízí i Partners prostřednictvím Conseq má v poplatcích Manažerský poplatek ve výši 1,6 procenta z oběmu investice. Ročně!
https://www.conseq.cz/fund_detail.asp?fund=390
Tzn., že až budu mít za 20 let objem investice 5 milionů, zaplatím 80 000 Kč roční poplatek? A každý další rok, třeba 15 let kdy budu čerpat, platit znovu a znovu?
Jaká jsou tedy všechna ta fakta, která už teď křičí, že jsem udělal chybu, kterou mám přiznat?
Proč že tedy je výhodnější investovat přes dalšího prostředníka? Partners a ještě Conseq? Ještě jsem tu nečetl jediný relevantní argument, proč by to mělo být výhodnější?
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2013 13:16

hmm.. chtelo by to místo hospodskeho plácání a vaření z vody, nejaka fakta, keci si nech na koledu traktoristo. 1. 5,25% se odecita vzdy a všude na zacatku u vsech akciovych titulu, ale jen jednou na zacatku, to ti ale nedojde ani po desatem pivu, jak ta tak sleduji a 2. HLAVNĚ Uved nazvy tech tvych "jinych BURZ" a nejhlavněji ISIN tech super vykonych fondu o kterych tu placaš.. asi vítr, co ..??!!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2013 12:28 | S. B.

Tady někdo nedával pozor při hodinách matematiky. :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2013 10:56 | traktorista z Lanžhota

Doporučuji každému, aby si našel výkonnost těch cca pěti fondů, které Tragici prodávají. (Latinská Amerika, Indie, Afrika a ty nějaké Asia markety). Od výkonnosti si odečtěte vstup. 5,25%. Výsledek vám určitě na důchod v Karibiku nedá. Podílové fondy, které za poslední roky něco vydělávají, jsou úplně na jiných burzách. Kdo ale chce, ať tam strká 10 - 15 let peníze a čeká na bublinu.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 12. 2013 4:58 | lisak

Pan Tůma a jeho banda z partners ať si zamete před svým prahem. Vám totiž brzy odzvoní hrana. Co je smyslem poradenství partners? poradenství jinak? Provize, provize a zase jen provize. Klient přichází každé dva roky o peníze při předělávání pojistek, ať už u partners tak i ostatních makléřských firem a po mnoha letech zjistí že partners a jim podobní ho přivedli na mizinu.... Hodně štěstí ve Vášem podnikání
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2013 17:44 | Mirek

Já bych potřeboval nějaký ten argument, abych měl co přehlížet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2013 17:40 | Mirek

Nejspíš jste chtěl napsat neklesne, ale spletl jste se, že? Nevadí, příště si svůj příspěvek přečtěte než zmáčknete enter.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2013 15:48 | autor článku

Jojo, klidně mi naklikejte ještě další 4 tisíce lajků do mínusu, ať mám odkud šplhat :D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2013 14:15 | S. B.

Opět jen plácání nesmyslů a přehlížení argumentů. Už konečně pochopte, že EuS je úplně na jiném levelu na který se Partners nikdy nevyšplhá!
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2013 7:11 | Jiří Vítek

Dík za posledních pět příspěvků, alespoň trochu rozumu. Jinak mi to nemusíte věřit, ale jsem pouze klient několika jiných OCP a ztotožňuji se s posl. příspěvkem "herrptákundsichrajc". Že se mi po třiceti letech začne ztrácet TĚŽKÁ chyba, kterou jsem udělal na začáku, je dost slabá náplast. Jinak u EundS mi chybí nabídka fondů a jakýkoliv ceník ,ne že těm druhým v ceníku něco chybí. Že na mě vysype nějaký poradce z rukávu něco, čemu on sám nerozumí je dost málo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2013 21:22 | S. B.

Právě že dodatečné poplatky se účtují a narozdíl od EuS není jejich výše klientovi známa viz. sazebník Conseq. To že je to napsáno v článku v podstatě na webu firmy Partners ještě neznamená, že je to pravda. Ono to s těmi troly je docela dvousečná zbraň. Navíc tento článek je tak přehnaně tendenční, že mu snad ani inteligentně nezaujatý člověk nemůže věřit a navíc tím sami sebe velmi schazujete...

Citace - herrptak / 11.12.2013 18:58

To je ale poplatek za uplne jiny produkt, pri nakupu samotnych fondu jako u ES (u Consequ sml. Classic invest) se zadny dodatecny poplatek neuctuje, mate to v clanku.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2013 18:58 | herrptak

To je ale poplatek za uplne jiny produkt, pri nakupu samotnych fondu jako u ES (u Consequ sml. Classic invest) se zadny dodatecny poplatek neuctuje, mate to v clanku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2013 17:06 | Michal

Ono to nutně matematicky vyjít lépe může. U EaS se platí na začátku fixní částka a pak už jen náklady fondu. To opravdu pro krátkou dobu JE brutální. U Consequ se neplatí tolik na začátku, ale kromě nákladů fondové společnosti si Conseq účtuje vlastní manažerský poplatek ve výši do 0.75% (viz smlouva Consequ, která je na webu k dispozici).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2013 16:50 | herrptákundsichrajc

Ano, každá firma nabízí výhodnější investování než ES :)
Zástupci ES by si aspoň měli nastudovat, co to ten TANK je, když už se jím neustále uhánějí. 20 či 30 % to při dostatečně dlouhém horizontu vyjde u každé investice do fondu, prostě proto že fondy mají na rozdíl od ideální investice nějaké náklady (Franklin Templeton taky).
Na stejném produktu (např. akciový fond FT se vstupákem 5 %) prostě Ertrag nemůže MATEMATICKY NUTNĚ NIKDY VYJÍT LÍP. Jenom se s časem rozdíl postupně snižuje, nejbrutálnější je na začátku.
Doufám že sem nezavítá žádný klient, protože by musel reagovat takhle http://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo Neustálým vyvracením lží vymytých mozků z Ertragu do toho jenom zabřednete a ušpiníte se...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2013 16:33 | Michal

Jiří, pro více let to nevychází vůbec obdobně. To jsou základy matematiky. U EaS se platí na začátku jedna fixní částka za produkt. Je tedy logické, že čím kratší dobu se investuje, tím hůře pro investora. Pro deset a více let už ta nákladovost vychází mnohem lépe. Conseq zase vychází dobře pro krátké období. Když se podíváte na TANK pro např. 15 let, tak už to je u Consequ 24%.
Je tedy na investorovi, jakou strategii zvolí. Každá firma nabízí hold jiné řešení, různě výhodné pro různé strategie investování.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2013 15:11 | traktorista z Lanžhota

Tož hlapi, já si teda vezmu tu exkluzivnu, přímu ivesticu bez skrytych poplatku u Ertragu. Oni z toho maju 1/3 a mňa zustavaju 2/3. Co říkate, to je dobre, ne?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2013 14:15 | tyrl

Jasan, Hasan.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2013 13:19 | Jiří Vítek

Pane Hasane, já zásadně preferuji kvalitu před kvantitou. PS:výpisy klidně pošlete.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Tretter

podnikatel, Tretter’s Bar

Michal Sýkora

bývalý hokejista a investor

Michael Tretter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Michal Sýkora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services