Přehled dávek pro zdravotně postižené: Na co máte nárok a kde žádat?

Speciálně upravené auto nebo schodišťová plošina, finančně nákladné pomůcky, které můžou řadě handicapovaných zjednodušit každodenní život. Kde nestačí vlastní rozpočet, pomůže stát. Na co dalšího mají zdravotně postižení nárok? Peníze.cz přinášejí přehled dávek pro zdravotně postižené včetně potřebných formulářů.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 5. 2017 17:59, Lucie

Dobrý den, prosím o radu. Maminka na jedno okno vůbec nevidí. Maminka lítá po doktorech,ale protože špatně vidí, potřebuje raději sebou doprovod. Já mám auto, tak jí vždy vozím všude autem. Myslíte si, že si maminka může zažádat o TP? Děkuji za odpověd, Lucie

+43
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 19 komentářů)

21. 5. 2020 13:22 | Michal

Mám invalidní důchod (ZTP) 2. stupně. Mám získanou epilepsii, infarkt, popáleniny 20 procent těla (po záchvatu). Mám epi ochrnutí pravé strany těla vč. nesrozumitelné mluvy, nemohu se tedy ani podepsat pošťákovi a nezapamatuji si nic od ůrazu. Dochod cca 50m. O jaké sociální dávky mohu dle vás požádat?
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2020 17:14 | Jandranko

Dobry den anoo muže jako důchoce požadat auto ztp
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2019 13:45 | Jozef sakajto

Sem luhej a spatne vidim mam narok na autonejakou vipomc
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2019 21:02 | Monika gaziova

Dobrý den můj kluk nevidí na jedno oko.ma brýle minu 10.byl malý měl operaci dalšímu 2 stupen ZTP/p tet mu vzali mobilitu i kartu proč můj kluk ní neumí všude musím bit sním naco má vůbec narok
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2018 19:15 | Simona

Chci se zeptat mám žádost o průkaz invalidní mám více nemoci najednou mám naději mám zelení zákal astma a krční a bederní páteř nemocnou
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2018 5:59 | Jitka

Omlouvám se napsala jsem plánovaná,,ale je maminka plenovana
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 8. 2018 5:56 | Jitka

Bratr jse začal starat v února o naši maminku ,je po mozkové příhodě ochrnuta na levou stranu plánovaná sama si nemůže udělat nic ,po mozkové příhodě i špatně vidí,po čtvrt roce přišlo rozhodnutí o přiznání příspěvku na péči 8800kč,bratr musel odejít ze zaměstnání aby se postaral o maminku ,žije z maminky duchodu začíná jse dostávat do dluhu prosím o radu na co má bratr nárok aby tuto nelehkou situaci zvladl děkuji
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2018 14:35 | Michaela

Dobry den, chci se zeptat, na co maji nárok osoby, které maji invalidni duchod 3 stupně? Otci, zvýšili invalidní duchod na 3 a jeste k tomu onemocněl rakovinou. Take by me zajímalo zda ma narok na pecovatelku? Děkuji Humlova
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 3. 2018 7:26 | Jitka

Dobrý den chtěla bych se prosím zeptat slyšela jsem že se může dostat příspěvek na ZTP 4000kč.Děkuji
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2018 13:54 | Hana

Dobrý den. Jsem držitel průkazu ZTP.. od nehody se mi zhoršil zrak, nevidím na pravé oko. Potřebuji navštívit očního lékaře. Chci se zeptat zda proplácí VZP pojišťovna brýle pro ZTP, nebo kolik procent z celkové ceny. Podotýkám důchod činí 5000.- Děkuji za odpověď. Skokanová Litoměřice
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2017 12:12 | Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy

V Anglii se to jmenuje "zneužití zákona" (Perverting the course of justice). Definice: „Zneužíváním práva se rozumí použití určité právní normy v rozporu s jejím účelem. Jde tedy o jednání zdánlivě dovolené, kterým však má být dosaženo nedovoleného výsledku. Jedná se tím o obcházení ducha a smyslu zákona, aby se dosáhlo výsledku právní normou nepředvídaného a nežádoucího.“
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2017 8:18 | sveca12

Budu končit v práci chci pečovat o maminku která uš je v druhém stupni.Ale mám také vypočítanou rentu do důchodu a jsem 4.roky před důchodem.Bude se mě to počítat do důchodu .Nepříjdu o rentu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 5. 2017 17:59 | Lucie

Dobrý den, prosím o radu. Maminka na jedno okno vůbec nevidí. Maminka lítá po doktorech,ale protože špatně vidí, potřebuje raději sebou doprovod. Já mám auto, tak jí vždy vozím všude autem. Myslíte si, že si maminka může zažádat o TP? Děkuji za odpověd, Lucie
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2017 12:49 | Jana

Moje dcera mentalni retardaci 3 stupne da se neco delat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 2. 2018 14:26 | MILOSLAVA

Dobrý den. Prosím o radu, popřípadě pomoci mému problému.Před několika lety , asi sedmi, jsem dostala cukrovku typu D2, před tím jsem měla nějaké vyšetření, když mne propouštěli z nemocnice, už jsem měla cukrovku, nikdo mne na to ale neupozornil při propouštění z nemocnice,. asi rok na to jsem skolabovala.Nemohla jsem chodit , pohnout nohama , jak mne to přešlo,tak jsem šla ke svému lékaři, který mi odebral krev, a vzápětí za 2dny mi telefonicky volal,že musím okamžitě přijít. tam mi sdělil, že mám výšku cukru 30 a okamžitě jsem musela do nemocnice, kde mi sdělily, že jsem měla 3hod. na přežití. Dali mne ale do pořádku a musela jsem si píchat dva druhy insulínu... doma jsem četla zprávu po propouštění a docela jsem se zděsila, nebot tam bylo napsané, že jsem schválně neléčila na cukrovku. O KTERÉ JSEM ALE NEMĚLA ANI PONĚTÍ. ZAČALY MI PROBLÉMY. CÉVNÍ. V roce 2013 jsem měla mozkovou mrtvičku.. a problémů přibývalo. Neměla jsem stabilitu, stále jsem padala a musel mne doprovázet všude manžel, protože bych byla co chvíla na zemi. Doma mne musel doprovázet na WC, do koupelny , do vany a z vany.začaly mi problémy také ucpávání cév v obouch nohách. Byla jsem několikrát na profukách cév, až to tak dopadlo, Že v roce 2016 mi byl dán do levé nohy paypas. je to velmi dlouhá jizva, Na chvíli se mi ulevilo, ale v roce 2017 v lednu se mi paypas opět ucpal, OPĚT jsem byla na profouknutí nyní mám opět ucpanou cévu paypasu zpráva mého cévního bylo, že ta noha musí pryč. v roce 2014jsem požádala o průkaz stále mi odmítají dát průkaz ZTP/P.ZAMÍTLY MI TO, A DOSTALA JSEM JEN PRŮKAZ TP. Můj zdravotní stav se zhoršuje, ujdu s doprovodem ani né 5metrů a to mne musí manžel držet, jinak bych neušla ani to. Jsou to velké bolesti, až mi je na omdléní, co se týče nohy ji stále zahřívám, protože mi mrzne a mám ji studenou...fialový mi až do tmavě fialové barvu ke kotníkům.S mým cévním, jsem probírala tuhle situaci a žádala ho, aby obšírněji mi pro mého obvodního lékaře zprávu, jak to je doopravdy a že mi hrozí v nedohledné době amputace nohy. Toto mi zamítl, i to, že musím mít doprovod. Moje neurologoška,že tam nějak mám mrtvé nervy, nebot se mi neprokrvuje noha... Tahle doktorka mi stále na lékařské zprávy píše, doprovod nutný i můj obvodní lékař a bylo to už několikrát jsem se asi už čtyřikrát odvolávala kvůli průkazu, ale zase mi to bylo zamítnuto. Navíc jsem čekala na odpověd více jak 7měsíců a ve finále mi řekli, že jsou to zprávy staré...dělám si nové, ale objednání u lékařů jsou na dlouhou trat. I když mám výsledky z různých vyšetření, tak jsem objednána až na květen,. Je jasné, že to zase nedám dohromady, a zase bude zamítnutí. Prosím Vás, poradte mi co mám dělat, aby mi přiznaly ZTP+P. MÁM INVALIDNÍ VOZÍK, MÁM BERLE, NA KTERÝCH SE STEJNĚ NEUDRŽÍM A VOZÍK NEUTÁHNU KVŮLI MÝCH RUKOU.Nebyla jsem už 4 roky se podívat do obchodů, nebot pro bolesti nedokáži stát ani dvě minuty. Mám také zůžení páteřního kanálu. a výřez plotýnek. jedná se mi ale hlavně o nohy. Hlavně levou dolní končetinu. Jsem důchodkyně starobní, ale přeci mám na nějakou pomoc nárok při mých zdravotních problémů? Děkuji, že se mi ozvete a poradíte mi, jaké mám práva a jestli mám právo,na změnu průkazu z TP . na ZTP/P DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A ODPOVĚD A ASPON RADU, CO MÁM UDĚLAT..Súctou a pozdravem Miloslava..PS. doprovod opravdu potřebuji..děkuji..prosím, neberte to jako nějakou stížnost..i když dlouhý, ale je to dotaz, jak to mohu vyřešit a řešit..děkuji...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2017 18:00 | Iva

Dobry večer zadám o radu mela jsem průkazku ZTP a dávají mi TP pritom jsem ZTP nemam slinivku tak ze si musím pichat inzulín 4 denne a nemůžu chodit nikde sama co mám udělat na sociální dávky prý nemam nárok
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2017 17:48 | Iva

Dobry večer zadám o radu mela jsem průkazku ZTP a dávají mi TP pritom jsem ZTP nemam slinivku tak ze si musím pichat inzulín 4 denne a nemůžu chodit nikde sama co mám udělat na sociální dávky prý nemam nárok
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 6. 2016 0:28 | Ata

Bohužel, vlastník parkoviště nejen že má právo vybírat poplatek i od OZP, má dokonce právo určit, kdo může jeho parkoviště použít. V Českých Budějovicích před hlavní poštou na vyhrazeném parkovišti pro invalidy musíte zaplatit městu poplatek za parkování jako každý jiný řidič. A to na tomto místě často parkuje dokonce firemní auto (lešenáři atd.), kde řidič má půjčený průkaz od nějakého dědečka... a vysměje se vám do očí. Policie v ČB pokutuje hlavně starobní a invalidní důchodce, když blbě zaparkují, aby jim znechutila ježdění a tak je vystrčila ze silnic. Už si i vymýšlejí různé finty, aby je vystrnadili ze silnic - např. vám dají podepsat pokutový blok, že máte na oranžovou už před křižovatkou zastavit, takže to bez brýlí podepíšete a doma když se na to podíváte, tak jste nerespektovali červenou "stůj" a máte to hned za 5 bodů!!! A to ani netušíte, že jste obodovaní... Takhle vás podvedou a ani nemrknou okem, tak si dávejte pozor a hlavně nic nepodepisujte!! Ani pokutu za špatné parkování!! Invalidi jsou na tom nejhůře, policajti si z nich dělají blázny, že pořád jen fňukají, že mají málo peněz. Oni si ti policajti snad myslí, že máme na invaliditu nějaký zvláštní několikatisícový příplatek nebo co. Mám mnohé neblahé zkušenosti v Č. Budějovicích.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2016 19:50 | Jana Repíková

Majitel soukromého parkoviště vyžaduje poplatek za parkování! Mám prúkazZTPavozidlo označené lnvaldním vozíčkem .Má na to právo? Má výjimku ze zákona? Jedna se konkrétně o staré lázně Darkov. Prosím o odpověď na email janrepikova@seznam.cz
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Tomáš Čupr

podnikatel, Slevomat a DámeJídlo.cz

Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Čupr
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services