Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

16. 4. 2020 16:14 | DXDJ

Když se mi investice zhodnotí na mnou požadovanou úroveň, raději to prodám. Plánovat, prodej TS za 26 let? Co když to do ruky vezme člověk ala JL, který výrazně znehodnotil fond ST. Tento fond se bude ještě dlouhé roky škrábat, na svá maxima. To samé se může stát TS...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 4. 2020 14:39 | Ja

10let investiční horizont? Ještě ok, ale pro mě osobně je to už hranice. Někdo psal že má investiční horizont 26let, jako vážně? Já chápu, že čím delší investiční horizont je, tím je to lepši Ale čekat na něco 26let? To se člověk nemusí ani dožít. Lidé mnohdy zapomínají, že by si život měli i užívat, než sami zjistí, že už jim ujel vlak.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 4. 2020 12:31 | Ivo

Tipuju, že v dubnu 2030 bude cena jednoho podílu TS cca 4 :). Není to žádná hluboká analýza, prostě jenom tip. Za 10 let uvidíme kdo měl pravdu.
Jen mimochodem... Nevím jestli je to od spořitelny záměrný trik. Ale všimli jste si, jak na úvodní stránce fondu přidali do grafu hodnotu 3,5 na svislé ose? Přidali to tam přesně ve schvíli kdy hodnota začala padat. Tudíž o to víc to postrádá smysl... Trik ale spočívá v tom, že ten propad opticky působí lépe. Většina lidí se nedívá na procentní změny, ale na absolutní změny. Kdyby ten graf nacpali do hodnot svislé osy 0 až 4, tak ten pád bude působit jako klidná událost. Nemám jim to za zlé, ale triky tohoto typu nemají zapotřebí. Ale marketingové oddělení asi zavelelo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2020 21:46

Tak ať to ti malí nekupujou. Furt do kolečka - když na investování nemám nervy a nerozumím tomu, tak neinvestuju!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2020 16:03

Citace - DXDJ / 15.04.2020 10:42

Nechce se mi teď hledat statistika, jestli je to pravda a do jaké míry. Obecně platí, pokud na trhu přibýva velké množství malých, nekvalifikaovaných investorů, je to konec růstu a blíží se propad. Tato skupina jen přifoukne "bublinu" a pomůže kvalifikovaným investorům realizovat vyšší zisk. Ale je to jen obecná teorie.
Myslím, že ti malí, za reálné a tvrdě vydřené peníze, kupují to, co ženou velcí za nekryté peníze nahoru, aby je nejprv nalákali, nechali padnout a za stejně chimérické peníze je vzápětí oholí... ach jo, to je doba :-(, totální deformace!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2020 13:28 | Ivo

Citace - DXDJ / 15.04.2020 10:42

Nechce se mi teď hledat statistika, jestli je to pravda a do jaké míry. Obecně platí, pokud na trhu přibýva velké množství malých, nekvalifikaovaných investorů, je to konec růstu a blíží se propad. Tato skupina jen přifoukne "bublinu" a pomůže kvalifikovaným investorům realizovat vyšší zisk. Ale je to jen obecná teorie.

V krátkém období na té teorii asi něco bude. Ale pro dlouhé období určitě neplatí. V dlouhém období cena kopíruje hodnotu. Ale na druhou stranu, jak říkal Keynes, v dlouhém období jsme všichni mrtví.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2020 10:42 | DXDJ

Nechce se mi teď hledat statistika, jestli je to pravda a do jaké míry. Obecně platí, pokud na trhu přibýva velké množství malých, nekvalifikaovaných investorů, je to konec růstu a blíží se propad. Tato skupina jen přifoukne "bublinu" a pomůže kvalifikovaným investorům realizovat vyšší zisk. Ale je to jen obecná teorie.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2020 9:43

Citace - já / 14.04.2020 23:10

No já nevím, ale co tak slyším od známích, tak všichni začli ted investovat a to jen proto, že slyšeli, že ted je na to nejlepší doba. Navíc na to mají ted čas. Lidi kteří se o to dřív nikdy nezajímali, ted investují a takových je asi víc.
Teď jde o to, jestli je to dobře nebo špatně...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2020 23:10 |

No já nevím, ale co tak slyším od známích, tak všichni začli ted investovat a to jen proto, že slyšeli, že ted je na to nejlepší doba. Navíc na to mají ted čas. Lidi kteří se o to dřív nikdy nezajímali, ted investují a takových je asi víc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2020 12:01

Citace - GyulaS / 14.04.2020 02:19

Be akar befektetni a MOL részvényeibe? G.
Basamcamarász, jsme v pérdeli Bielski
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2020 2:19 | GyulaS

Be akar befektetni a MOL részvényeibe? G.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2020 2:14

Citace - Tom1 / 10.04.2020 21:29

Milane, tvoje věta "spousta světové populace je ted doma a do práce nechodí, tak se nudijou a bezhlavě investují" teda větší pitomost jsem už dlouho nečetl. Když už máš potřebu něco napsat, tak u toho trochu přemýšlej. Píšeš hodně, ale nemá to hlavu ani patu.
si nemyslim
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2020 15:46 | DXDJ

Kdo nyní prodává, může peníze investovat někde jinde. Přeinvestovat do titulů, které mají vyšší růstový poteciál. Nebo jít do krátkých pozic... Strategii u fondů mám trochu jinou, než u akcií. Akcie točím rychleji, než PL ve fondech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2020 13:51 | Ivo

Souhlasím s názorem "timing is everything". Buffet taky časuje trh. Jenže zároveň využívá sílu složeného úročení. Ti, kteří dnes prodávají, co s těmi penězi budou dělat? Nechají si je na účtu než se zklidní situace.... Akorát jim ujede vlak a do rozjetého rychlíku už se špatně nastupuje. Takže časování trhu je fajn, ale držet akcie/podílové listy kratší dobu než 3 roky není investice, ale spekulace
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2020 12:39 | DXDJ

Ne všichni berou akcie a PL jako dlouhodobou investici. Velká část investorů časuje nákupy a tím dosahují vyšší zhodnocení, než třeba při pravidelném investování. Časování investic je hodně náročné a není pro každého. Každý by měl investovat dle svých schopností a znalostí. Ale Buffet má pravdu, jak píšeš. Hodně lidí, při každodenní sledování trhů zbytečně zmatkují, takže je pro ně lepší, to pravidelně nesledovat. Výhrou investora je, odhadnou své schopnosti a podle toho se na trhu chovat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2020 12:02 | Ivo

Nechci aby na můj názor někdo nějak emočně reagoval. Ale: akcie a podílové listy v TS jsou přece dlouhodobá investice!!! Hlavní trik spočívá ve složeném úročení. K čemu řešit otázky typu "proč to teď roste". Buffet říká že by mnohým lidem prospělo kdyby neznali každý den hodnotu své investice, ale třeba jen jednou za rok. A já s tím souhlasím. Kdo má investiční horizont 3 roky, nemá v Top Stocku co dělat. Já třeba vím, že všechny podíly prodám za 26 let. Proto je pro mě úplně mimo řešit "proč to teď roste nebo klesá". Přeji Vám pěkný den
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2020 11:35

Citace / 12.04.2020 11:06

Pojďme se bavit věcně a přestat si nadávat. Padl tady názor, že za růstem cen akcií je příslib politiků a centrálních bank, že znovu nalijí do ekonomiky biliony dolarů/eur. Tak co si o tom kdo myslíte?

Tady je to mrtvé. Mrkni na sesterskou diskuzi k SPOROTRENDU. Tam je to podstatně živější. Když si přečteš příspěvky za poslední cca měsíc i víc, pár zajímavých věcí se tam dozvíš. Hlavně, tam zatím není moc rušitelů. Píšou tam i lidé, kteří investují víc jak 15 let a mají dost zkušeností.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2020 11:06

Pojďme se bavit věcně a přestat si nadávat. Padl tady názor, že za růstem cen akcií je příslib politiků a centrálních bank, že znovu nalijí do ekonomiky biliony dolarů/eur. Tak co si o tom kdo myslíte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2020 8:15

Citace - Milan / 16.03.2020 20:25

Já obchoduji i na jednom brokeru a tam mam akcie, tak jsem se špatně vyjadril.. Ts ano je to podílový fond.. Princip je ale stejný, klesá to teď všude... Fed může dělat co chce, pokud nebude lék a nebo pokud nákaza nezačne ustupovat, tak nenadela nic... Trh už na to neslyší... A když umíš tak krásně opravovat, tak co by jsi všem poradil? Hmm?

Pro Milana: zde si opět urážel diskutujícího. Napsal o všemocnosti Fedu. Ty jsi to rozporoval a s tím, že Fed může dělat co chce, ale dokud nebude lék, nic nenadělá. Pokud se ale podíváš na svůj příspěvek níže, píšeš, jak se v USA, pomoci tištění peněz, vše vyženou nahoru. Tisknout peníze ale může jen Fed. Ale ten je podle tebe bezmocný. Stále jen zmatečné příspěvky. Očekávám, jak vždy, serii urážek.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2020 8:06

Pro Milana: když Ti zde někdo rozporuje názor, měl by sis ho obhájit. Napsat sem důvody svého tvrzení. Místo toho zde jen lidi urážíš. Je to již po několikáté, co ti někdo rozporuje příspěvky a ani v jenom případě sis je nedokázal obhájit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 110/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Helena Fibingerová

koulařka a podnikatelka

Eva Jiřičná

architektka

Helena Fibingerová
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Eva Jiřičná
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services